Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - třetí závod

40 závodních modelů ve čtyřech kategoriích bylo možno shlédnout na třetím závodě seriálu Grand Prix Třebíč pořádaném v nové sportovní hale v Okříškách v sobotu 27.12.2003. Velmi kvalitně obsazená kategorie Modified se tentokrát musela obejít bez domácího indisponovaného Michala Boka, ale na startovní listině přibyla nová jména velmi kvalitních jezdců jako jsou Tomáš Svoboda a Martin Šťastný. Kategorie Super Stock byla též chudší o některé jezdce, kteří dali přednost odpočinku na horách. Velmi potěšující je, že do kategorie Amatér se přihlásili další závodníci a její zařazení do seriálu se jeví jako velmi prozíravé.

Kategorie "1/18" - poprvé na GP Třebíč se jel volný závod modelů v měřítku 1:18. Juraj Hudý nenašel v této kategorii přemožitele a naprosto suverénně vyhrál všechny kvalifikační jízdy.

Kategorie Amatér - všechny kvalifikační jízdy vyhrál a nejlepší výchozí pozici do finálových jízd si zajistil Igor Vlahovič před Václavem Sauerem a Janem Zvárou.

Kategorie Super Stock - i zde všechny kvalifikační jízdy vyhrál jen jeden závodník a tím byl svitavský Martin Zvára. Ovšem o další pozice se sváděly tuhé boje, nakonec druhou postupovou pozici vybojoval před Martinem Tlustým domácí Jirka Toman. Čtvrtý postupoval Miloš Magda a pátý Toníček Pospíchal.

Kategorie Modified - Martin Hudý tentokrát neponechal vůbec nic náhodě a na replice dráhy pro MČR, ale vedoucí tentokráte po směru hodinových ručiček, vyhrál všechny kvalifikační jízdy. Druhé postupové místo si zajistil Martin Kořínek před Václavem Strupkem. Do první desítky se nevešli Roman Kořínek, Jiří Tlustý, ale ani Erik Muff.

Finále "1/18" - po třech jízdách
Všechny tři finálové jízdy vyhrál Juraj Hudý se svým uhlíkovým prototypem před Martinem Hudý a Erikem Muffem. Erik využil v prvním finále odstoupení Martina Hudého a dojel druhý za Jurajem. V dalších dvou finálových jízdách už Martin jel a dojel dvakrát druhý. Čtvrtý skončil Martin Šťastný a pátý Martin Kořínek - který své vystoupení pojal spíš jakou show.

Finále Amatér - po třech jízdách
Igor Vlahovič potvrdil roli favorita v kategorii Amatér a vyhrál všechny tři finálové jízdy. Myslím, že by měl pomýšlet na vyšší kategorii např. Super Stock, kde by našel rovnocennější soupeře. Velmi dobře zajel nejmladší účastník celého seriálu svitavský Jan Zvára a tak mu patří o vteřinky druhé místo před Václavem Sauerem. Z domácích závodníků RC Autoklub Třebíč dojeli na pátém místě Miloš Saturka a sedmém Jiří Čermák.

Finále Super Stock - po třech jízdách
Po chybě, která vyřadila z prvního finále vedoucího Martina Zváru se ujal vedení Jirka Toman a toto finále vyhrál. Další finále favorit této kategorie Martin Zvára vyhrál a potvrdil tak skvělou formu. Boj o druhou příčku vyhrál Jirka Toman před Martinem Tlustým. Tentokráte se tolik nedařilo blanenskému Miloši Magdovi a skončil pod stupni vítězů.

Finále Modified
Finále A - po třech jízdách
Již od rozjížděk dával Martin Hudý jasně najevo, že tentokráte nepřipustí aby zvítězil někdo jiný. Všechny tři finále vyhrál, dokonce v posledním finále dojel druhého v pořadí Václava Strupka o celé kolo. Tím nechci nijak snižovat Vaškův výkon, bez perfektní bezchybné jízdy by v této konkurenci jaká ve finále A byla nemohl získat ve třech finálových jízdách tři druhá místa. Třetí místo vybojoval Michal Němeček.

Finále B - po třech jízdách
Snad jediné finále bez jasného favorita, i když Roman Kořínek stále umí zajet výborně - v první jízdě dojel sice až třetí, ale další dvě vyhrál. V druhé jízdě příjemně překvapil domácí Standa Čech, který nechal za sebou všechny jezdce tohoto finále samozřejmě až na vítězného Romana Kořínka. Vyrovnanými jízdami tedy dvěma druhými místy si celkově druhé místo zajistila Katka Kubicová před Martinem Šťastným.

Závod GP Třebíč důstojně uzavřel RC ETCs sezónu 2003. V kalendáři jsou již závody v roce 2004 a nejbližší je MČR ETCs ve Zlíně. Chtěl bych připomenout, že další závod GP Třebíč se jede v sobotu 24.1.2004.

Special Thanx.
Speciální poděkování patří Martinu Zvárovi a jeho firmě ze Svitav za krásné a hodnotné ceny, které věnoval pro vítěze tohoto závodu GP Třebíč. Dík.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport