Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - první závod

Seriál závodů Grand Prix Třebíč byl zahájen v sobotu 11.10. prvním závodem v pěkném prostředí sportovní haly v Okříškách nedaleko Třebíče. Mnozí závodníci přijížděli možná s mírnými rozpaky, zda dokáží pořadatelé z RC Autoklubu Třebíč splnit co před závody naslibovali. Myslím, že mnohá očekávaní byla dokonce překonána. Není to jen můj subjektivní dojem. S řadou závodníků, ale i hostů jsem v průběhu závodů na toto téma hovořil a všichni si pochvalovali velikost kobercové plochy 32x16m, přehledné a bezpečné rozhraničení, ohraničení celé plochy stejně tak i světelné podmínky po celou dobu závodu. Pochvalu si též vysloužilo zajištění občerstvení jak co do sortimentu, ale i množství. Jen ten gulášek některým chyběl - snad příště. Samozřejmě nic není ideální a ne vše se hned napoprvé povede. Do příštího závodu se určitě zlepší ozvučení prostoru depa pro závodníky i provizorní uložení vysílačů a stanoviště technické kontroly.

První závod probíhal na úplně novém koberci a v novém prostředí proto byl programově pozdržen start o hodinu tak, aby se všichni mohli včas dostavit a také aby si všichni mohli zatrénovat a nastavit svoje modely. Při uzavření přihlášek bylo prezentováno 48 závodníků ve třech kategoriích: 33 Modified, 9 Superstock a 6 Amater.

Je pravdou, že úplně nový koberec postrádal tak potřebný grip. Proto by se mohlo zdát, že první dvě rozjížďky nebudou nijak důležité, ale při postupovém klíči dvou nejlepších míst ze sortů bylo nutno jet naplno hned od začátku a nespoléhat se jen na jeden vydařený výsledek.

O TQ v kategorii Modified bojovali domácí Michael Bok s Martinem Hudý nakonec byl úspěšnější Martin Hudý, další místa v prestižním Ačku si vyjeli: Vašek Strupek, Michal Hladík, Juraj Hudý, Michal Němeček, Michal Kreslík, Tomáš Kubica, Tomáš Lipták a Standa Němeček. Finále B zbylo na takové závodníky jako je Tomáš Staníček, který zrovna neměl svůj den, ale i na Igora Liptáka, Standu Vondru a Petra Jelínka.

Kategorie Superstock od první rozjížďky nabízela pohledné, přesto velmi dramatické souboje s minimálními časovými rozestupy. Pole-positon si vyjel zlínský Tomáš Juřík před mojí maličkostí a Milošem Magdou. Mohlo by se zdát, že modely v této kategorii se po koberci jen plouží, opak je pravdou. Teoreticky první tři v této kategorii by postupovali v kategorii Modified okolo 21-22 místa což tedy značí první pozice ve finále C - kde se jede se špičkovými mnohdy továrními motory a dvanáctizávitovými kotvami.

I v kategorii Amater tedy pro začínající jezdce se bylo na co dívat. Přes množsví chyb, kterých se jezdci dopustili se musí ocenit snaha a bojovnost dosáhnout co nejlepší výsledek. Tato kategorie je výzvou pro všechny, ať již nejmenší respektive nejmladší jezdce ale pro všechny, kteří jezdí jen tak po parkovišti a jednoduše se bojí přijít na závody. Nebojte se, tato kategorie je pro vás, neboť teprve závody jsou tou pověstnou třešničkou automodelářského sportu.

Ve finálových jízdách se největší pozornost samozřejmě soustředila na finále A Modified, kde se očekával ostrý souboj mezi Martinem Hudý a Michalem Bokem. Martin již absolvoval jeden závod na koberci a bylo to znát, jel velice rychle a poměrně jistě. Michal se dopustil několika chyb, které ho stály drahocenné sekundy, přesto že náskok Martina stahoval - nestačilo to. Finále A vyhrál Martin Hudý před Michalem Bokem a velmi dobře jedoucím Václavem Strupkem.

Finále Superstock mělo mírného favorita - Tomáše Juříka, který si vyjel první postupové místo a svoji pozici ve finále obhájil. O další místa se vedl nekompromisní boj, kdy závodníci v pořadí jezdili v rozmezí vteřin. Z druhého místa se nakonec radoval "stockový specialista" Miloš Magda, třetí skončil Jirka Toman.

Kategorii Amater vyhrál Aleš Rajdus.

Výsledky:
Modified: 1. Martin Hudý, 2. Michael Bok, 3. Václav Strupek
Superstock: 1. Tomáš Juřík, 2. Miloš Magda, 3. Jirka Toman
Anater: 1. Aleš Rajdus, 2.Peter Štěpnička, 3.Jan Zvára
Úplné výsledky budou zveřejnění zanedlouho.

Co říci závěrem? Přesto, že se závod mírně protáhl (díky hodině tréninku navíc a také díky tomu, že se všechna finále jedou třikrát což s rozjížďkami je 7 jízd - na mnohých jiných závodech může závodník jet jen 3 rozjížďky a pouze jedno finále tedy jen 4 jízdy !!! ) a vloudilo několik chybiček, lze ho hodnotit jen pozitivně a současně jakou dobrou přípravu na pořádání MČR 8.11.2003

.
Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport