Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Xray T4 2016 připraven na zimní sezónu

Hlavní foto

Když jsem začal v létět jezdit s tímto podvozkem kategorii TC Stock, zjistil jsem, že ač jsem starší, ještě jsem to řízení podvozku nezapomněl. První závod jsem byl překvapen, když jsem zvolil vhodné, byť starší obutí a že jsem držel krok se špičkou této kategorie. Ale převod 4.0 na motor LRP X20 17.5 se mi moc nezdál.

A to se potvrdilo na dalším závodě, kde jsem neměl aktivní chlazení a motor jsem přehřál. Regulátor jej odstavil na teplotu, ale obávám se, že jsem přehřál magnety a motor je tak jedině na hobby jízdu u Globusu. Závodit se s ním už dát moc nebude. Respektive ano, ale budu v nevýhodě.

Což o to, to by ani tak nevadilo. Je mi jedno, jestli pojedu finále A, B nebo C. Ale jelikož mám zájem jezdit tuto zimu závody v Holešově (HIT) a v Jedovnicích (Winter Race Morava), současné vybavení pro TC Stock je mi v podstatě k ničemu. Tedy na WRM se s tím svezu, ale na HITu jsou již předepsány nové komponenty včetně pneu. Jak dlouho se to pojede nevím a investovat se mi do toho nechce.

Chci auto, co budu mít osazeno pořád stejnou elektronikou a ať přijedu kamkoliv, prostě dám auto na koberec a jedu.

Takže mi z toho logicky vyšla nejlépe kategorie TC Modified. Zjistil jsem, že na asfaltu to uřídím, protože mám rozum a cit. Podvozek tu zátěž vydrží, neb je dobře konstruován. Zde je vše volné na těchto seriálech a co uřídím, to si tam prostě dám.

Navíc špička pole mě nezajímá, chci jezdit pro zábavu a aby auto bylo po závodě pokud možno celé. Proto zde stačí mít i starší akumulátory.

 

Proto jsem se rozhodl, že budu jezdit kategorii TC Modified a připravil jsem podvozek Xray T4 2016 takto:

Motor: LRP X20 4.5T časování do mínusu

Převod koncový: 10.1

Akumulátor: LiPo 2S KS Racing 7500 mAh 75C/150C

Regulátor: LRP Flow se Stock programem a nastavení Zero Boost

Servo: digitální Futaba (přesné označení teď nevím)

Pneu: prozatím Hot Race 30

 

Podvozek je nastaven na koberec, jezdil jsem toto nastavení i na asfaltu a vyhovovalo mně. Takže maximálně oslovím kolegy, co budou jezdit tuto kategorii, aby mi zkontrolovali nastavení šasi a tím to skončí.

Určitě si najdu své soupeře, se kterými si férově zazávodím a nemusím řešit, co tam mohu mít a co ne a zbytečně do toho cpát další peníze. To už jsem praktikoval a nehodlám to opakovat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport