Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
https://www.EuAutodily.CZ

Xray T4 2016 připraven na zimní sezónu

Hlavní foto

Když jsem začal v létět jezdit s tímto podvozkem kategorii TC Stock, zjistil jsem, že ač jsem starší, ještě jsem to řízení podvozku nezapomněl. První závod jsem byl překvapen, když jsem zvolil vhodné, byť starší obutí a že jsem držel krok se špičkou této kategorie. Ale převod 4.0 na motor LRP X20 17.5 se mi moc nezdál.

A to se potvrdilo na dalším závodě, kde jsem neměl aktivní chlazení a motor jsem přehřál. Regulátor jej odstavil na teplotu, ale obávám se, že jsem přehřál magnety a motor je tak jedině na hobby jízdu u Globusu. Závodit se s ním už dát moc nebude. Respektive ano, ale budu v nevýhodě.

Což o to, to by ani tak nevadilo. Je mi jedno, jestli pojedu finále A, B nebo C. Ale jelikož mám zájem jezdit tuto zimu závody v Holešově (HIT) a v Jedovnicích (Winter Race Morava), současné vybavení pro TC Stock je mi v podstatě k ničemu. Tedy na WRM se s tím svezu, ale na HITu jsou již předepsány nové komponenty včetně pneu. Jak dlouho se to pojede nevím a investovat se mi do toho nechce.

Chci auto, co budu mít osazeno pořád stejnou elektronikou a ať přijedu kamkoliv, prostě dám auto na koberec a jedu.

Takže mi z toho logicky vyšla nejlépe kategorie TC Modified. Zjistil jsem, že na asfaltu to uřídím, protože mám rozum a cit. Podvozek tu zátěž vydrží, neb je dobře konstruován. Zde je vše volné na těchto seriálech a co uřídím, to si tam prostě dám.

Navíc špička pole mě nezajímá, chci jezdit pro zábavu a aby auto bylo po závodě pokud možno celé. Proto zde stačí mít i starší akumulátory.

 

Proto jsem se rozhodl, že budu jezdit kategorii TC Modified a připravil jsem podvozek Xray T4 2016 takto:

Motor: LRP X20 4.5T časování do mínusu

Převod koncový: 10.1

Akumulátor: LiPo 2S KS Racing 7500 mAh 75C/150C

Regulátor: LRP Flow se Stock programem a nastavení Zero Boost

Servo: digitální Futaba (přesné označení teď nevím)

Pneu: prozatím Hot Race 30

 

Podvozek je nastaven na koberec, jezdil jsem toto nastavení i na asfaltu a vyhovovalo mně. Takže maximálně oslovím kolegy, co budou jezdit tuto kategorii, aby mi zkontrolovali nastavení šasi a tím to skončí.

Určitě si najdu své soupeře, se kterými si férově zazávodím a nemusím řešit, co tam mohu mít a co ne a zbytečně do toho cpát další peníze. To už jsem praktikoval a nehodlám to opakovat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.02.2018 - Z důvodu malého ohlasu končím akci "Setkání - stretnutie"
- Antonín Hráček -


26.09.2017 - Tímto bych chtěl poděkovat společnosti Kopecký RC za dosavadní podporu tohoto webu.
- Igor Vlahovič -


26.09.2017 - Závěrečný závod MJS Cup Brno + vyhlášením celkových výsledků za rok 2017 se jede (po sobotních spalovácích + Veteráni ) v neděli 1 října. Bude hezky nagumováno.
- Jiří Groch -


03.09.2017 - Dnešní závod Kopecký Cup onroad je zrušen. Náhradní termín je stanoven na 24.9.2017. Opět na dráze v Blansku.
- Jaroslav Kopecký -


05.08.2017 - Ahoj vsem, loni byly nejake hlasy o tom, ze by si nekdo chtel zajezdit v Blansku. Mame tam zavod elekter 12.8.2017, tak mne napadlo, ze by tam slo udelat jednu skupinu pro spalovaky veterany IC1/8 jako volne pojezdeni s vyhlasenim vysledku finalovky. Pokud by mel nekdo zajem, prosim napiste mi co nejdrive, domluvit bych to s Pavlem Magdou. Potreboval bych to vedet opravdu co nejdriv a kdyz bude treba 6 aut, tak by to bylo fajn. Konec hlaseni a pekny den preje Roman alias Peter Revson
- Roman Krejčí -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport