5. závod 13. ročníku ZVK

Fanánek Stodola

Prezentovalo se celkem 23 závodníků. Z toho bylo 17 open, 4 hobíci, 2 truggyny. V open byli 2 junioři, v hobby také dva.

Závodníci byli rozděleni do pěti skupin následovně: tři po pěti, dvě po čtyřech. Tímto rozdělením bylo na trati dost místa a jízdy byly přehledné.

Nedělní závod vyhrál Filip Rajdus 14 let s nájezdem 155 kol, druhý byl jeho brácha Michal 152 kol a třetí místo ujezdil vizovický Fanánek Stodola 146 kol. Čtvrtý Jakub Černý RC Zlín 143 kol, pátý Tomáš Rajdus 142 kol, šestý Tomáš Pečeňa rovněž 142 kol a stejný počet kol na sedmém místě měl i Milan Peška. Osmý Kryštof Prášil najel 141 kol, devátý Richard Granát 137 kol a desátý byl Martin Raška 132 kol.

Za zmínku stojí Markéta Pospíšilová v hobby kategorii, jezdící za Vizovice. V hobících a juniorech najela 104 kol. Poslední 23.místo obsadila Hana s osmdesáti koly.

V týdnu před závodem jsem dostal email ze Zlína, zda by otec mohl svého syna přihlásit s buggynou 1:18. Moje odpověď byla: bereme ho, přijeďte už v sobotu večer potrénovat, ať si kluk najede trochu trať a zvykne si jezdit ve skupině s více auty. A tak se i stalo. Co dovezli za model? Silně jeté stadium truck. Nechávám kluka jezdit, ať si zvyká na trať a jízdu s ostatními. Vyjel dvě svoje připravené baterie. Jeho kocábka jaksi neposlouchá na povely…

Rozhodl jsem se a půjčil mu hobíka manželky. No a to byla jízda jeho snů. Bylo vidět, že klučina umí jezdit. Neboural a jezdil s přehledem.

Druhý den Jonáš odjel dvě rozjížďky a všiml si ho Tom Rajdus a rozhodl se, že mu půjčí některou z jeho buggyn. A začaly se dít věci. Kluk jezdil jak z partesu a všichni ho sledovali a uznale pokyvovali hlavou, že tady roste závodník. Jeho první závod se mu vydařil, skončil dvacátý druhý s nájezdem 86 kol.Tak co tomu říkáte? A to Jonášovi není ještě 6 roků!

Já si teď tak říkám, co kdybych přes sponzory koupil alespoň jednoho hobíka a pronajímal ho na závod i se sobotním tréninkem. Co vy na to? Závodili byste s autem z půjčovny? Napište, kdo by si chtěl takto půjčovat hobby buggynu.

Fanán Stodola

další a to 6tý závod ZVK jedeme 12. 3. 2017 a to jako poslední cupový závod u nás s vyhlášením celkových výsledků v daných kategoriích.