Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Extrémní RC expedice týmu JMK - Toulovcovy Maštale

Hlavní foto

Expediční tým JMK naplánoval expedici Toulcovy Maštale. Oblíbené a krásné místo. Ale počasí nepřálo. Ještě ráno se rozhodovalo, zda se pojede, protože všude pršelo, ale nad místem expedice bylo bez deště.

Nakonec to potvrdili místní a tak se vyrazilo z Brna.

Počet modelů byl poměrně slušný. Na začátku se řešil problém s vysílačkou jednoho kolegy, který ji měl vytopenou čajem z termosky, která zřejmě netěsnila. Ale stačilo vysušit a znova spárovat.

Pak se vyrazilo. Vypadalo to nadějně, nepršelo. Ale vydrželo to pouze chvíli. Podařilo se provést několik LIVE vysílání přímo na můj FB profil. Najdete je zde: https://www.facebook.com/igor.vlahovic.94

Divil jsem se, že i mezi skalami jsem měl 4G, ale signál tam pak hodně kolísal. Ale i tak, zázrak.

Pak však začalo krápat a pomalu to přešlo do vytrvalého deště. A tak se na Maštale nešlo, ale cesta vedla do hospůdky. Tam se všichni ohřály, občerstvili a při pohledu na radar se velá výprava vydala přímo k parkovišti.

Na závěr expedice zase přestalo pršet a tak došlo i na záběry z drona. Když už jsem jej celou dobu nesl v batohu a měl jsem ho rozhodně největší a nejtěžší ze všech.

Video jsem točil kamerou Sony DCR-SX30, která točí pouze v kvalitě DVD HQ. není to FULL HD kamera. Moje současná odešla a já jsem tuto pořídil za pár korun přes bazar a není mi líto ji položit do bláta a nic neriskuji. A navíc zde jsem měl nižší kvalitu a to počasí také nebylo ideální. A tak omluvte horší kvalitu. Za hezkého počasí a v HQ to bude o něčem jiném. Záběry z drona to trochu vylepší :-). Ale nakonec... stejně musím pořídit FULL HD kameru...

I přes déšť, bláto a občas dost obtížné podmínky všechny modely dojely zpět na parkoviště. A to je velký úspěch.

Zde je link na fotogalerii Josefa Speráta, který fotil: http://jmk-spery.rajce.idnes.cz/Mastale_19.11/

Jeden zajímavý komentář jednoho člena výpravy:

"Dnešní expedice do Maštalí...poslední kapka...dokonce i pršelo, aby to bylo tématické. Jakože nevím nevím, ale už od rána, kdy jsem musel vstávat prakticky v noci, aby jsme dojeli včas na místo, jsem měl neblahé tušení. Že bude pršet bylo celkem jasné, to tak většinou je, když jsou mraky a na radaru to ukazuje srážky, ale některým se na mobilu líbí ty barvy, asi, tak jsme jeli. Ale opět byla zima hned ze startu...a ne ledajaká...taková, že si i moje vysílačka musela dát doušek čaje, než jsme vyjeli a pak odmítala fungovat, asi se jí do toho postapo počasíčka nechtělo. Nakonec se nás chudáků, kteří to celý den museli přetrpět v dešti, blátě, sračkách a zimě jak ruským filmu, nechalo od Pepy ukecat celkem dost. Samotná expedice byla past vedle pasti: Mokrá zem, mokré stromy. Měl jsem mokrý model. Dokonce i lexanová karoserie chytala tím mokrem rez, viz fotografie. Dále jsem měl mokré: telefon, baterky, vysílačku, batoh, svačinku, pitíčko, peněženku se stokorunou a kapří šupinou z loňských vánoc uvnitř, šroubovák a kousek provázku. Svrchní oblečení rovněž, dokonce jsem měl lehce vlhké i trenýrky. O zbytečném opotřebení pohyblivých částí modelu nemluvě, kamera se mi vybila O DVĚ ČÁRKY. A občas to bylo i do kopečka a tím mi to ničilo motor a vybíjelo baterie. Pepa pořád mluvil o maštalích, takže jsem se těšil na koně, bral jsem i suchý pečivo, že je budu krmit z ruky v maštali, a nakonec z toho byly jakési balvany v prochcaném lese někde na konci civilizace. Hospoda, tu stavěli asi za tatíčka Masaryka, včetně původní výbavy a beztak i obsluhy. Jídlo bylo bohužel dobré, a proto sem i pak už nechtělo jít zpět k autu, což bylo špatně. Opět. Vybily se mi dvě baterie během celé expe, čili než to nabiji, o vrácení přeplatku za energie si můžu nechat zdát a díky tomu moje dítě na Vánoce nedostane dárky, maximálně blátěnou kuličku - tu vyrobím, až očistím model. Na konci toho všeho ještě kolegovi praskl tlumič, neboť cesta k parkovišti byla příliš přímočará a tím nesouměrným pohybem se zničil. No co dodat, ještě, že jsem si pořídil drona, ten tlumiče nemá. PS: Mám pocit, že mám rýmičku, 2x jsem teď večer pokuckával. Tak Vám dík chlapci za zničenej víkend a zdraví v háji. EXPE ZDAR"

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport