Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Extrémní RC expedice týmu JMK - Toulovcovy Maštale

Hlavní foto

Expediční tým JMK naplánoval expedici Toulcovy Maštale. Oblíbené a krásné místo. Ale počasí nepřálo. Ještě ráno se rozhodovalo, zda se pojede, protože všude pršelo, ale nad místem expedice bylo bez deště.

Nakonec to potvrdili místní a tak se vyrazilo z Brna.

Počet modelů byl poměrně slušný. Na začátku se řešil problém s vysílačkou jednoho kolegy, který ji měl vytopenou čajem z termosky, která zřejmě netěsnila. Ale stačilo vysušit a znova spárovat.

Pak se vyrazilo. Vypadalo to nadějně, nepršelo. Ale vydrželo to pouze chvíli. Podařilo se provést několik LIVE vysílání přímo na můj FB profil. Najdete je zde: https://www.facebook.com/igor.vlahovic.94

Divil jsem se, že i mezi skalami jsem měl 4G, ale signál tam pak hodně kolísal. Ale i tak, zázrak.

Pak však začalo krápat a pomalu to přešlo do vytrvalého deště. A tak se na Maštale nešlo, ale cesta vedla do hospůdky. Tam se všichni ohřály, občerstvili a při pohledu na radar se velá výprava vydala přímo k parkovišti.

Na závěr expedice zase přestalo pršet a tak došlo i na záběry z drona. Když už jsem jej celou dobu nesl v batohu a měl jsem ho rozhodně největší a nejtěžší ze všech.

Video jsem točil kamerou Sony DCR-SX30, která točí pouze v kvalitě DVD HQ. není to FULL HD kamera. Moje současná odešla a já jsem tuto pořídil za pár korun přes bazar a není mi líto ji položit do bláta a nic neriskuji. A navíc zde jsem měl nižší kvalitu a to počasí také nebylo ideální. A tak omluvte horší kvalitu. Za hezkého počasí a v HQ to bude o něčem jiném. Záběry z drona to trochu vylepší :-). Ale nakonec... stejně musím pořídit FULL HD kameru...

I přes déšť, bláto a občas dost obtížné podmínky všechny modely dojely zpět na parkoviště. A to je velký úspěch.

Zde je link na fotogalerii Josefa Speráta, který fotil: http://jmk-spery.rajce.idnes.cz/Mastale_19.11/

Jeden zajímavý komentář jednoho člena výpravy:

"Dnešní expedice do Maštalí...poslední kapka...dokonce i pršelo, aby to bylo tématické. Jakože nevím nevím, ale už od rána, kdy jsem musel vstávat prakticky v noci, aby jsme dojeli včas na místo, jsem měl neblahé tušení. Že bude pršet bylo celkem jasné, to tak většinou je, když jsou mraky a na radaru to ukazuje srážky, ale některým se na mobilu líbí ty barvy, asi, tak jsme jeli. Ale opět byla zima hned ze startu...a ne ledajaká...taková, že si i moje vysílačka musela dát doušek čaje, než jsme vyjeli a pak odmítala fungovat, asi se jí do toho postapo počasíčka nechtělo. Nakonec se nás chudáků, kteří to celý den museli přetrpět v dešti, blátě, sračkách a zimě jak ruským filmu, nechalo od Pepy ukecat celkem dost. Samotná expedice byla past vedle pasti: Mokrá zem, mokré stromy. Měl jsem mokrý model. Dokonce i lexanová karoserie chytala tím mokrem rez, viz fotografie. Dále jsem měl mokré: telefon, baterky, vysílačku, batoh, svačinku, pitíčko, peněženku se stokorunou a kapří šupinou z loňských vánoc uvnitř, šroubovák a kousek provázku. Svrchní oblečení rovněž, dokonce jsem měl lehce vlhké i trenýrky. O zbytečném opotřebení pohyblivých částí modelu nemluvě, kamera se mi vybila O DVĚ ČÁRKY. A občas to bylo i do kopečka a tím mi to ničilo motor a vybíjelo baterie. Pepa pořád mluvil o maštalích, takže jsem se těšil na koně, bral jsem i suchý pečivo, že je budu krmit z ruky v maštali, a nakonec z toho byly jakési balvany v prochcaném lese někde na konci civilizace. Hospoda, tu stavěli asi za tatíčka Masaryka, včetně původní výbavy a beztak i obsluhy. Jídlo bylo bohužel dobré, a proto sem i pak už nechtělo jít zpět k autu, což bylo špatně. Opět. Vybily se mi dvě baterie během celé expe, čili než to nabiji, o vrácení přeplatku za energie si můžu nechat zdát a díky tomu moje dítě na Vánoce nedostane dárky, maximálně blátěnou kuličku - tu vyrobím, až očistím model. Na konci toho všeho ještě kolegovi praskl tlumič, neboť cesta k parkovišti byla příliš přímočará a tím nesouměrným pohybem se zničil. No co dodat, ještě, že jsem si pořídil drona, ten tlumiče nemá. PS: Mám pocit, že mám rýmičku, 2x jsem teď večer pokuckával. Tak Vám dík chlapci za zničenej víkend a zdraví v háji. EXPE ZDAR"

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport