Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

HIT 127 online

Hlavní foto

Zavítal jsem na druhý závod HIT s velkou účastí. Dráha se stavěla v pátek večer, od 7. hodiny dnes volný trénink a příprava časomíry. A pomalu se scházejí závodníci.

Já jsem si dnes přivezl na závod pouze NTB, AMB čip a toť vše. Pojedu totiž GTčko od Romana Krejčího - kategorii Le Mans Stock s podvozkem Corally a karoserií Ferrari 599XX. Já budu mít od Romana kompletní servis včetně nabíjení. A já o tom napíšu mé zkušenosti a postřehy.


Roman Krejčí - můj dnešní mechanik a podpora

Online výsledky můžete po celý sledovat zde:


Lemans

Hobby

Truck

Formule 1

TC Stock

TC Modified


Dráha se mi zdá velmi technická s ostrými vracáky. Sám jsem zvědav jak pojedu s modelem a na Romanovu vysílačku. Ale zvyknu si.

Trénink bude do 9. hodin, potom proběhne rozprava a kolem 9:30 startuje první kvalifikace.


Zdenko Kunak na tomto závodě

V GT se jede na nejlepší kolo v tréninku a pak se sčítají kola a nájezdy ve finálových jízdách. Chyby se neodpouštějí. Jsem zvědav, jak se mi povede.

V tuto chvíli se již tréninky hlídají a jede se po skupinách. Petr Novotný rozdává nálepky klubu RC Zlín.

Tak mám za sebou 5 minut první jízdy s Ferrari 599XX. Lehce nedotáčivé, s malou brzdou. Ale auto jede jako po kolejích, jen na cílové rovince musím dříve odstavovat. Abych zalomil včas zatáčku. Ještě to bude chtít potrénovat. Jedu na vysílačku KoPropo. Ale z jízdy jsem spokojen a zvykl jsem si na nastavení auta i vysílače.

Roman ještě GTčko poladí, asi namažeme přední kola pro lepší točivost. Ale jinak si myslím, že funguje velmi dobře.

Hala se pomalu plní a již probíhá registrace. Tomáš Rajdus přijel a má již svůj RC obchod přímo zde k dispozici. Zajišťuje zde prodej náhradních dílů včetně technické podpory.

Kuba Šimurda bude současně se mnou psát online report. Ale bude to přímo na FB RC klubu Zlín. Dám pak samostaný článek v jeho podání. Kuba bude i fotit, takže i od něj bude fotogalerie z dnešního závodu.

Petrovi Novotnému bude za časomírou opět pomáhat Karel Martinec.

Zdenko Kunak jede kategorii Modified. Na tréninku jsem ho viděl a jede jako stroj. Nechybí Markéta Vítamvásová, její bratr a další skvěle jezdící piloti. Dnes se bude na co dívat hlavně ve finálových jízdách. No a já osobně jsem zvědav, jak se mi bude dařit v kategorii GT Stock. Roman Krejčí proklamoval, že budu mít silné soupeře, ale že jsem "dobrý jezdec". Tak uvidíme co předvedu.

Společně jsem přijel s Petrem Rovným. Ten jede kateogori Stock. Právě trénuje a asi bude dále ladit svůj povozek.

V hale opět nechybí projektor a plátno, kde je promítána aktuální jízda. Další monitor je umístěn blízko tribuny pro jezdce.

Hodně věcí zařizuje také pan Kurečka a pan Šimurda. Radek Šimurda kontroluje stav dráhy, opravuje značení atd. Kolem závodu je vždy hodně práce. A klub v tomto ohledu odvádí obrovský kus práce.

A zde je fotogalerie mého podvozku Corally

 

Přijel opět Oliver Havránek, který minule posbíral hodně ocenění.

Po namázání kol se jízda výrazně zlepšila. Držel jsem za sebou i Filipa Rajduse, který jede LMP1, tedy nejrychlejší kategorii. Jel jsem přesnou stopu, ale díky brždění jsem zahřál motor. A tak se použije větráček. Chtěli bychom ještě jednou otestovat model s ohledem na teplotu motoru. Moje jízda je nyní více agresivní.

Čeká na mě totiž jedna kvalifikace na nejrychlejší kolo a pak již finálové jízdy, které se všechny sčítají. Musím tedy každou dokončit.


Petr Rovný v depu ladí podvozek

Za 30 minut bude rozprava.

Proběhl rozhovor s Tomášem Rajdusem ohledně podvozku LC Racing. Já mám stále MT a slouží dobře. Celkově jsou tyto podvozky velmi kvalitní, hodně vydrží. Já osobně jsem spokojen.

Zkušený Oliver Havránek se podělil s Petrem Rovným o svoje zkušenosti. V hale se pořád něco děje.

Je dobré, že v jedné kvalifikaci co pojedu, musím zajet jedno nejrychjěí kolo. Nejde o nájezd. Takže si počkám na volnou dráhu přede mnou a pak pojedu. Nakonec již trénink nepojedeme, čeká na mě ostrá jízda v kvalifikaci.


Rozprava

Rozprava je za námi. A já se jdu pomalu připravovat na kvalifikaci. Jedno nejrychlejší kolo na mě čeká. Foto modelů a jezdců máte v galerii.


Připraven na kvalifikaci

Před kvalifikací jsem nebyl nijak nervózní. Když jsem slyšel, že mám nejrychlejší kolo, nevěřil jsem. Pak se dostal na TOP kolo Ladislav Holásek. Postupně jsme oba zrychlovali a vypadá to, že oba budeme v A finále mezi LMP1. Auto jelo skvěle, sedělo a já mám ještě rezervy v průjezdu dráhou. Ve finále ale musím jet na jistotu. Nesmím zastavit.

1
1
Ladislav Holásek
19 5:00.206 15.126 15.800
2 4
Igor Vlahovič
20 5:12.563 15.177 15.628

Zatím děkuji Romanovi za přípravu auta. Dobrá práce.

Kamiony jsou opět pastvou pro oči. Například Igor Kratochvíl má krásně zpracovanou karoserii přesně dle předlohy. A kategorie se mu líbí.

Proběhla porada před první finálovou jízdou. Nyní již pojedu pomalejší tempo, ale bez nehody. Rychlejší LMP1 budu pouštět a mým hlavním soupeřem bude Ladislav Holásek. Spíše budu čekat na jeho chybu a nebudu se ho snažit předjet za každou cenu. Protože jsme hodně vyrovnaní a došlo by ke kolizi.

Na trati jsou vidět Formule 1. I zde se najdou výstavní kousky.

Takže jsem v A finále, přede mnou je Ladislav Holásek a já budu kroužit a čekat na jeho případnou chybu.

V kategorii TC Stock jedou i modely LC Racing. Nakonec se sejdou ve finálové skupině.

A zde máte záznam rozhovoru s Igorem Kratochvílem.

Le Mans serie má 3 finálové skupiny. Což je velmi slušná účast na tomto závodě. Já už jsem nedočkavý na první finálovku. Jde o pochopení jízdy soupeřů, pouštět rychlejší LMP1 a zbytečně neztrácet.

Dnes bude mít Kuba Šimurda soupeře v podobě Zdenko Kunaka. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Ale v první jízdě se dral dopředu Oliver Havránek. A není se čemu divit. Finále A bude hodbě napínavé.

Takže jsem odjel první finálovou jízdu. Celkově jsem dojel čtvrtý, ve své kategorii jsem první. Zmírnil jsem styl jízdy, jel na jistotu, pouštěl rychlejší jezdce z LMP1. Vůz fungoval opět velmi dobře.

1
1
Roman Krejčí
27 6:08.757 13.057 13.748
2 3
Libor Holub
25 6:07.080 13.708 14.772
3 4
Ivo Kavanek
24 6:03.525 14.524 15.222
4 7
Igor Vlahovič
24 6:04.726 14.740 15.231
5 2
Martin Krejčí
24 6:13.924 14.642 15.726
6 6
Ladislav Holásek
22 6:02.335 15.166 16.578
7 8
Martin Korotwitschka
22 6:12.770 15.331 17.024
8 5
Filip Rajdus
21 6:10.052 14.834 17.810

V kamionech se v čele objevuje Milan Peška a ve finále s ním musí soupeři počítat.

V Hobby to vypadá na TQ pro Radko Černohouse juniora. Velkým soupeřem mu však bude Karel Kostka.

Krátce jsem si popovídal s Radkem Vodou, který mi občas vypomáhá s portálem masters.cz

Druhé finále jsem dojel druhý za svým soupeřem Ladislavem Holáskem. Ale dojel jsem v jednom kole a můj náskok se nemění. Každopádně jsem si jednou zkrátil dráhu, byl jsem napomenut (právem), ale pak jsem začal zase kroužit a držet tempo. Více jsem nyní pouštěl piloty z LMP1. Ale neztratil jsem. Auto jelo skvěle. V další jízdě startuji za Ladislavem a budu čekat, co se bude dít.

5
6
Ladislav Holásek
24 6:09.299 14.670 15.418
6 7
Igor Vlahovič
24 6:10.177 14.875 15.395

Teď jsem nahlédl do celkového pořadí Le Mans a jsem zatím třetí celkově. Zajímavé zjištění. Ale ještě tři jízdy...

Formulím pískají gumová kola v zatáčkách. Kola pískají i kamionům, modelům Stock a Modified. Někomu více, někomu méně.

Závod zatím jede bez prodlev a v časovém harmonogramu.

Igor Kratochvíl je zatím třetí v TC Truck. V čele stále Milan Peška. Ivo Kavánek je mezi uvedenýmí piloty.

Tomáš Rajdus vede v kategorii F1.

Karel Kratochvíl v TC Stock. Ale Oliver Havránek se jen tak nevzdá.

Naopak v TC Modified je Oliver první. Což ho jistě těší.

 

A kdo má TQ na finále?

Hobby: Radko Černohous junior

Truck: Milan Peška

Formule 1: Tomáš Rajdus

Stock: Karel Kratochvíl

Modified: Oliver Havránek

 

Přišel za mnou Fanánek Stodola a předal mi moji oblíbenou čokoládu jako poděkování za spolupráci. Zítra se jedou ve Vizovicích závody s modely LC Racing. Nakoupil zde díly na svoji truggy a je zde s ním i jeho otec Fanán.

Blíží se třetí finálová jízda mojí kategorie. Po jízdě opět informace o průběhu. Nyní totiž startuji za pilotem mé kategorie.

Jízda 3 za námi. Ladislav Holásek chyboval a pak jsem mu již poujel. V kategori GT stále vedu, Corally jede pořád skvěle. jedu si svoje, pouštím LMP1 a zlepšil jsem si průměrný čas. V celkovém pořadí jsem se posunul na 4. místo, ale ani to se mi v LMP1 nepodaří udržet. Ale o to tu nejde. Jde závod dojet bez technických potíží a zbytečných havárií.

Po jízdě jsem byl podvozek důkladně ofoukat kompresorem. Bylo to již potřeba.


Depo Černohousů

Radko Černohous junior jede kategorii Hobby. A daří se mu. První finálovou jízdu vyhrál.

Petr Novotný řídí závod, ale i svoji Formuli ve finále A. Zcela jistě se dnes nenudí. Ale má pomocníky z klubu, a tak si může i zazávodit.

Jakub Dalecký je zvyklý jezdit v A finále kategorie Stock. Dnes mu to vyšlo na B finále. Konkurence je velká. Jeho kolega David Měšťan je ve finále A.

Nádherný souboj v A finále Stock mezi Oliverem Havránkem a Karlem Kratochvílem. Jednou měli kontakt, když Oliver čekal na chybu Karla. Pak jej ale čistě předjel. Ovšem Karel se za něj pověsil a v těsném závěsu dojeli do cíle. pak přišel potlesk. krásná a čistá jízda, kterou hlídal Petr Novotný.

4. finálová jízda pro mne byla čistá. Tlačil jsem na Ivo Kavánka (LMP1) a držel se za Ladislavem Holáskem. Auto opět dobře připraveno, jelo jako po kolejích. Je jisté, že 4. místo celkově v Le Mans neudržím. Ale v kategorii GT zatím dostatečný náskok. A najel jsem o kolo více jak v minulýh jízdách.

Když se jedou finálové jízdy /a především A/, pak jsou hlídány pozice pilotů a upozorňuje se bezpečné puštění vedoucích jezdců.

Oliver Havránek zvítězil i ve druhé jízdě Stock a sta se vítězem kategorie. Karel Kratochvíl udělal před koncem fatální chybu. Nájezd na pokličku a...


Tribuna TC Stock A finále

B finále Modified se nyní musel opakovat start.

Tak poslední finále bylo bez kolize, čistá jízda a dokonce jsem za sebou nechal Ivo Kavánka. A to vše stačilo na celkové 4. místo v Le Mans serii a první místo v kategorii.

Já děkuji Romanovi Krejčímu za zapůjčení modelu Corally, za přípravu modelu na každou jízdu. Auto jelo ve všech jízdách výborně a svezl jsem se na výbornou.

1

A Roman Krejčí 134 30:42.309 5, 1, 2, 3, 4
2
A Martin Krejčí 123 30:45.926 5, 3, 4, 2, 1
3
A Ivo Kavanek 122 30:36.606 5, 4, 3, 1, 2
4
A Igor Vlahovič 122 30:43.463 5, 4, 3, 1, 2
5
A Filip Rajdus 122 30:46.402 5, 4, 3, 2, 1
6
B Rajdus Tomáš 121 30:55.108 4, 5, 3, 1, 2
7
A Ladislav Holásek 120 30:44.688 5, 4, 2, 3, 1
8
A Libor Holub 118 30:23.778 4, 5, 3, 1, 2
9
B Cervenka Pavel 117 30:51.546 4, 3, 5, 1, 2
10
B Roman Hradecký 116 30:30.193 5, 4, 3, 2, 1

Když vidím Truck kategorii, zvažuji, že se do ní asi podívám. Ale asi až v létě 2017.

A jak dopadly další kategorie ?

Hobby

1

A Radko Cernohous jr. 2 3:1, 2:1 [1:1]
2
A Karel Kostka 4 1:2, 2:2 [3:2]
3
A Jiří Ondrušek 6 2:3, 3:3 [1:4]
4
A Petr Ondrušek 7 1:3, 3:4 [2:4]
5
A Zdeněk Tománek 10 1:5, 2:5 [3:7]
6
A Libor Kovář 11 3:5, 2:6 [1:6]
7
A Ivo Novosad 13 3:6, 2:7 [1:7]

 

Truck

1

A Milan Peška 2 2:1, 3:1 [1:1]
2
A Jura Hrabec 4 3:2, 2:2 [1:3]
3
A Igor Kratochvil 6 1:2, 3:4 [2:6]
4
A Ivo Kavanek 6 2:3, 3:3 [1:4]
5
A Roman Štalmach 9 2:4, 3:5 [1:8]
6
A Ondřej Pernický 10 2:5, 1:5 [3:7]
7
A Jan Kupský 13 3:6, 2:7 [1:7]
8
A Vilém Augustýnek 14 1:6, 3:8 [2:8]

 

Formule 1

1

A Lukas Hoch 2 2:1, 3:1 [1:1]
2
A Tomáš Rajdus 4 2:2, 1:2 [3:2]
3
A Petr Novotný 6 2:3, 3:3 [1:3]
4
A Libor Holub 9 2:4, 3:5 [1:5]
5
A Martin Janíček 9 1:4, 2:5 [3:7]
6
A Svetlin Douhlevski 10 3:4, 2:6 [1:6]
7
A Cervenka Pavel 13 3:6, 2:7 [1:7]
8
A Ladislav Holásek 16 1:8, 2:8 [3:8]
9
B Milan Peška 2 3:1, 1:1 [2:1]
10
B Ondřej Pernický 4 3:2, 1:2 [2:3]
11
B Martin Havlíček 5 2:2, 3:3 [1:3]
12
B Tomáš Liška 8 3:4, 1:4 [2:4]

 

Stock

1

A Oliver Havránek 2 2:1, 1:1 [3:10]
2
A Karel Kratochvíl 3 3:1, 2:2 [1:2]
3
A Matěj Bábovský 5 3:2, 1:3 [2:4]
4
A Martin Kratochvíl 6 2:3, 3:3 [1:5]
5
A Filip Rajdus 8 1:4, 3:4 [2:5]
6
A Petr Rovný 11 3:5, 2:6 [1:7]
7
A David Měšťan 13 3:6, 2:7 [1:10]
8
A Roman Španěl 14 1:6, 3:8 [2:10]
9
A Markéta Vítámvásová 15 3:7, 2:8 [1:8]
10
A Martin Bábovský mladší 18 2:9, 1:9 [3:9]
11
B Jakub Zapletal 2 3:1, 1:1 [2:3]
12
B Jakub Dalecký 4 1:2, 2:2 [3:3]
13
B Zdeněk Zikmund 5 2:1, 1:4 [3:7]
14
B Radko Cernohous jr. 7 1:3, 2:4 [3:4]
15
B Jakub David 9 3:2, 2:7 [1:9]
16
B Lubomír Španěl 10 1:5, 2:5 [3:6]
17
B Jan Španěl 11 3:5, 2:6 [1:6]
18
B Jindřich Španěl 15 1:7, 3:8 [2:9]
19
B Karel Novosad 16 2:8, 1:8 [3:9]
20
C Jan Španěl jun. 2 3:1, 2:1 [1:2]
21
C Jiri Olsar 3 1:1, 2:2 [3:2]
22
C Roman Štalmach (LC-R) 6 3:3, 1:3 [2:4]
23
C Jakub Černý 7 2:3, 3:4 [1:4]

 

Modified

1

A Kuba Šimurda 2 3:1, 1:1 [2:2]
2
A Zdeno Kunak 3 2:1, 3:2 [1:3]
3
A Oliver Havránek 5 1:2, 3:3 [2:6]
4
A Ludvík Kurečka 7 2:3, 1:4 [3:5]
5
A Martin Kratochvíl 9 3:4, 2:5 [1:10]
6
A Ladislav Lebánek 10 2:4, 1:6 [3:7]
7
A Radek Voda 11 1:5, 3:6 [2:7]
8
A Karel Kratochvíl 15 1:7, 2:8 [3:9]
9
A Martin Bábovský starší 17 3:8, 2:9 [1:9]
10
A Michal Vítámvás 18 1:8, 3:10 [2:10]
11
B Pavel Novotný 2 3:1, 2:1 [1:2]
12
B Pavel Martinec 3 1:1, 3:2 [2:2]
13
B Jakub Zapletal 6 3:3, 1:3 [2:4]
14
B David Měšťan 7 2:3, 3:4 [1:4]
15
B Filip Pykal 10 3:5, 1:5 [2:6]
16
B Vladimír Nančevský 11 2:5, 1:6 [3:6]

U časomíry pomáhal i Jakub Černý. Na tohoto člověka jsem málem v reportu zapomněl.

Nyní se jde na vyhlášení výsledků. Dnešní závod se povedl na výbornou.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport