Předposlední závod MJS Cup 2016

Marek Sova

Nakonec se tedy jelo v každé kategorii po jedné skupině a tak měli všichni jistý postup do A finále a rozhodovalo spíš o pořadí na startovním roštu pro finále a v případě shodných počtů bodů ve finálových jízdách i o lepším pořadí.

První finálovou jízdu formulí zvládnul nejlépe Svetlin Douhlevski, který za sebou držel s dostatečným odstupem Jardu Sattlera a Marka Sovu. S odstupem jednoho kola svedli těsný souboj Vladimír Toman a Jirka Groch a úspěšnějším byl nakonec o dvě desetiny sekundy Vláďa Toman.

V GT vyhrál s náskokem kola Jaromír Sattler před Jirkou Grochem a Jindřichem Káňou.

V kategorii TC bylo v prvním finále pořadí Sova Marek, Lukáš Vrba a Sova Tomáš. Olivera Káňu postihla technická závada a musel po pár kolech odstoupit.

Druhé kolo finálových jízd a ve formulích bylo vše jinak. Svetlin Douhlevski se propadnul do středu startovního pole a musel se probíjet vpřed. Vláček formulí tak do cíle po sedmi minutách dovedl Marek Sova před Jardou Sattlerem a Svetlinem. Jirka Groch tentokrát skončil o tři vteřiny čtvrtý před Vláďou Tomanem a Mírou Melounem.

Kategorie GT dojela ve stejném pořadí jako v první finálové jízdě, jen se celé pole sjelo do menších rozestupů.

V TC  měl technický problém stále zrychlující Lukáš Vrba a tak nakonec vyhrál Marek před Tomášem Sovou a Lukáš Vrba udržel těsně třetí místo před Oliverem Káňou.

Závěrečnou třetí finálovou jízdu formulí ovlivnili pomalejší jezdci a jejich havárie. Ta se udála při předjíždění o kolo, Svetlin se jí vyhnul a zvítězil, na druhé místo se tímto dostal Jirka Groch a třetí místo uhájil před Vladimírem Tomanem a Mírou Melounem Jarda Sattler.

V GT jen potvrdil správné naladění a formu Jarda Sattler, byť se tentokrát už Jirka Groch dokázal dotáhnout jen na dvě vteřiny za něj. Třetí místo si taktickou jízdou pohlídal Jindra Káňa.

TC finále bylo o předjíždění a těsných soubojích bez havárií mezi Lukášem Vrbou a Markem Sovou. Junioři si tentokrát prohodili pozice a třetí byl Oliver Káňa.

Celkové pořadí šestého závodu:

Formule 1: 1. Douhlevski, 2. Sova 3. Sattler 4. Groch 5. Toman 6.Meloun                               junior: 1.Sova Tomáš

GT: 1. Sattler, 2. Groch, 3. Káňa Jindřich, 4. Pokorný, 5. Vrba

junior: Ondřej Koukal

TC:  1. Sova Marek, 2. Lukáš Vrba, 3. Sova Tomáš 4. Oliver Káňa

junior: 1.Sova Tomáš, 2. Oliver Káňa

Závěrečný závod seriálu již 8.10.2016, je připraveno celkem 36 pohárů pro prvních deset jezdců v celkovém pořadí seriálu MJS cup 2016 v každé kategorii a pro všechny juniory!! Prosíme proto, aby se jezdci, kteří mají šanci se dostat do první desítky, nezapomněli včas přihlásit a zúčastnili se závěrečného závodu i vyhlášení. Poháry z technických důvodů budou rozdány pouze při závěrečném vyhlášení 8.10.2016 přímo na dráze.