Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ME ET 1/10 2011 den čtvrtý - finále

LAST UPDATE: 19:24 - závěrečný text, video z finále

Před námi je poslední den ME ET 1/10. Jdeme do závěrečné fáze tohoto šampionátu. Finálové jízdy jsou před námi a vrcholí poslední přípravy. Za několik minut startuje první kolo a já jsem již připraven natočit tuto část.

Než Vás seznámí s tím, co nás dnes čeká a co jsem si připravil, opět uvádím na začátku reportu linky na online výsledky.

VÝSLEDKY, POŘADÍ

AKTUÁLNÍ JÍZDY

První kolo startuje již za malou chvíli. Já budu dnes postupovat následně:

- první kolo finálových jízd bude natočeno celé. Každá jízda s jezdci, výsledky po jízdě, foto atd. Takže text bude až po tomto kole

- další kola budu určitě točit finále A, B. Je však zájem ze strany zájmců o DVD, abych natočil i jejich jízdu číslo 2 a 3. I na tom budu muset zapracovat

- budu přinášet i text, který Vám doplní foto

- zdokumentuji závěrečný ceremoniál a pak nezbývá než vše dát na požadovaný počet DVD

Zatím tedy první foto a já jsem připraven s kamerou.

Tak a první kolo je za námi. Napínavá byla každá jízda. Já samozřejmě natočil všechny jízdy. Hala se zaplnila diváky, kteří nadšeně přihlíželi vývoji.

Co je naprostým úspěchem je první místo našeho Zdeňka Hamáka ve finále B. A v A finále to byl Zdenko Kunak, který dojel z 10. pozice celkově pátý. Oba borci hájí naše barvy skvěle.

Ale i v ostatních finále se naši snažili a výkony Michala Boka, Jiřího Máry, Marka Černého či Radka Fleka jsou velmi dobré. Na podrobnosti se podívejte na výsledkový web.

A finále v klidu vyhrál Ronald Voelker a z ním dojel Alexander Hagberg. Třetí nakonec Teemu Leino.

K dispozici máte foto jezdců a modely na startu. Nyní je přestávka na přípravu a přesně ve 12:00 startujeme druhé kolo.

Druhé kolo finálových jízd se započalo přesně ve 12:00. Jako první opět startovalo finále F. Všechny skupiny jedou tři kola.

Ve finále F bojoval náš Zdeněk Beneš, Lukáš Gombík a Jan Kapička. Zdeněk jezdil za Janem Benetinem. Start se vyvedl a vážná kolize se nekonala. Na tribuně opět přítomen Dallas Mathiesen, který dohlíží na každou jízdu. Nikdo si nedovolí hrubé narážení zezadu či něco podobného. Jezdí se opravdu čistě. Do cíle dojel jako první Jan Benetin. Náš Zdeněk Beneš druhý.

Ve finále E máme také své jezdce. Radka Fleka, Michala Blahovského, Marka Černého a Matěje Řeháka. Marek Černý neodstartoval. Radek Flek se ujal vedení před Michalem Blahovským. Radek vítězí a stává se tak celkovým vítězem finále E.

D finále a opět vydařený start. I zde jedou naši. Dominik Šulc, Petr Hanák a Manuel Zerobin. A také slovenský jezdec Juraj Hudy. Jan Gehrig vítězí. Toni Mateo dojíždí druhý. A jak dopadli naši jezdci ? Petr Hanák šestý, Manuel Zerobin devátý a Dominik Šulc desátý. Velmi vyrovnané finále a k vidění byly i výlety mino dráhu. Vladimír Šeliga neustále připomínal, že se nesmí fotit směrem na tribunu. Blesk z fotoaparátů může rušit jezdce při jízdě.

C finále jsem natáčel na žádost jezdců. A tak se na vývoj podíváte ze záznamu. Vítězí Danny Nielsen před naším Michalem Bokem. Jiří Mára dostal STOP nad GO. Václav Strupek osmý v jízdě.

B a A finále opět v hledáčku kamery. Takže průběh uvidíte později. Každopádně Zdeněk Hamák opět hájil naši barvy. Ale po startu při předjížděcím manévru ztratil pozici. Loic Jasmin nakonec vítězem této jízdy.

A finále opět zlatým koncem tohoto kola. Ronald Volker vítězí i v druhé finálové jízdě a najíždí 25 kol. Soupeři o kolo méně. Náš Zdenko Kunak předčasně odstartoval a dostal STOP and GO. Dostal jej i Martin Hudy za náražení zezadu. Zdenko i přes zastávku osmý v jízdě. Druhý Alexander Hagberg a třetí v prestižním A finále Yannic Prumper. Vše je na kameře.

Opět následuje přestávka na přípravu. Halového Mistra Evropy 2011 již známe - je jím Ronald Volker z Neměcka.

Třetí kolo finálových jízd vypuklo ve 13:30. Bez vyzvání se na pozicích nasazvačů objevili jezdci z A finále. I Ronald Volker stál na svém místě. Zdenko Kunak byl vyzván na svůj post. Finále F opět odstartovalo. Bez kolize se to však neobešlo. Christopher Merten jízdu nedokončil. Jan Benetin ze Slovenska s náskokem 5ti sekund vítězem F finále. Ivo Gombík také končí jízd dříve. A to ve 13. kole. Zdeněk Beneš druhý v jízdě.

Na tribuně jsou dva traťoví komisaři. Dohlíží na čistotu jízdy a opravdu nikdo si nedovolí hrubý styl jízdy, protože ví, že bude potrestán. Kdyby to tak bylo i na našich závodech stadardem.

E finále opět patřilo Radku Flekovi. V tomto finále jedou i bratři Liptákové - Igor a Tomáš. Tomáš zajel lépe jak Igor. Patrik Gollner třetí za Tomášem. I náš Radek Flek musí mít nervy z oceli. Jel bez chyby a stal se vítězem E finále. Marek Černý v této jízdě na hezkém čtvrtém místě. Oba naši jedou podvozek Yokomo.

Adam Janovič - nadějný mladý závodník. Žlutá karoserie. Čtvrtá pozice na startu. První jízda se mu povedla a zvítězil v ní. Nyní se po startu propadl vzad. Pak se probojoval zpět na čtvrté místo. A takto i dokončil jízdu. Jan Gehrig se stává vítězem skupiny D.

C finále budete mít opět na kameře. Pan Kloeckner mne opět požádal o natočení jízdy jeho syna. Dannni Nielsen vítězem C finále. René Kloeckner poslední, bohužel.

B finále dopadlo špatně pro našeho Zdeňka Hamáka. Skončil jízdu ve třetím kole a jeho naděje na celkové vítězstí se rozplynuly. Celkově Zdeněk tedy 13. místo.

Na A finále nenastoupil Ronald Volker a dal tak šanci soupeřům poprat se o další pozice. I toto finále jsem natáčel. Yaniick Pruemper vítězí před ALexanderem Hagbergem, který chyboval. Náš Zdenko Kunak obsadil v jízdě 7. místo. Martin Hudy ze Slovenska dojel třetí. Krásné finále na závěr.

Velmi se omlouvám všem čtenářům a hlavně těm, kterým jsem dal DVD, ale omylem jsem si v rychlosti smazal poslední finálovou jízdu skupiny B a A. Zjistil jsem to až nyní. Na RC Magazine určitě kolegové mají záznam. Díky moc za pochopení !!!

Za 20 minut začne vyhlašování vítězů. I toto bude pečlivě zdokumentováno. Ihned po skončení musím vyrobit mpg2 soubor z této části závodu a čeká mne tvorba DVD pro zahraniční jezdce, kteří si ho objednali. Mezi zájemci byl například René Kloeckner, Ivan Laptěv, Zdenko Kunak a další. Naštestí mám dnes dva laptopy a myslím, že to stihnu vše.

Po cerenmonii dostanete k dispozici fotky z vyhlášení. Veškerá videa až odpoledne prosím.

Takže videa byla nahrána. Dvě jsem omylem pravděpodobně smazal. Ale jinak jsem osobně dosáhl toho, co jsem si naplánoval. Ráno jsem si vždy udělal plán a pak podle něj postupoval. Podařilo se mi to naštěstí.

Celé ME ET 1/10 2011 bylo pro mě jeden veliký zážitek a především - další obrovská zkušenost. Zase jsem o něco chytřejší, co a jak dělat lépe. Ale jak se říká "člověk se učí celý život".

Tak jako po skončení ME Large Scale v roce 2010, i zde bych chtěl poděkovat některým subjektům, které měly zásadní vliv na výsledek mé čtyřdenní práce. Takže bych chtěl tímto poděkovat:

- RC AČR a předesedovi této organizace panu Václavu Strupkovi st. za projevenou důveru ve věci prezentace jménem RC AČR

- firmě MOSTEX import - export za zapůjčení firemního vozu

- celé rodině za psychickou podporu při této akci a za poskytnutí časového prostoru, který byl tak potřebný

- firmě Kopecký Shop za spolupráci a za její příspěvek pro výkon mé činnosti

- kolegům z redakce RC Magazine za spolupráci na závodě a za korektní vztah, který bude jistě pokračovat

- a samozřejmě všem tuzemským i zahraničním čtenářům za sledovanost a přízeň

Už není co dodat. ME ET 1/10 2011 je z námi a já se osobně těším na nějakou další velkou závodní akci, u které budu zase moci být.

P.S. spojil jsem všechny záznamy za sebe. Nazval jsem svoje dílo ME ET 1/10 FULL a celé to má délku 3:15:57 a velikost 3,7 GB.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport