Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ME ET 1/10 2011 den třetí - kvalifikace

LAST UPDATE: 20:41 - video záznamy včetně bonusu

9:26 a já opět sedím na svém redaktorském místě. Po ránu se zdravím se všemi, které potkávám. Moje první přání po zapnutí laptopu je - ať jede wifi. A zázraky se dějí i v sobotu: wifi HOTEL 9 jede skvěle. A tak ihned fotím Marka Černého na tribuně a volím ho jako úvodní fotku pro tento den.

Rychle nahrát první fotky přes FTP rozhraní skoro nadsvětelnou rychlostí a již kontroluji stav závodu. Už se jede třetí kolo kvalifikací a vidím skupinu 4. Michal Blahovský dojel na 8. pozici z Manuelem Zerobiem s nájezdem 22 kol. Musí přidat, protože 23 kol je již standard. Jako každý den, níže uvádím hlavní linky na podrobný přehled výsledků online. O tom, že online report běží na RC Magazine snad už nemusím připomínat. Snad jen stojí za zmínku skutečnost, že přijel za RC Magazine další redaktor - Petr Sedláček.

VÝSLEDKY, POŘADÍ

AKTUÁLNÍ JÍZDY

Nyní Vás seznámím s tím, co mám dnes v plánu a na co se můžete těšit. Takže:

- musím otestovat výdrž plně nabité digitální kamery. Takže jsem se rozhodl provést generální zkoušku před finálovým dnem a 4. kolo kvalifikací budu natáčet. Co konkrétně ? Všechny jízdy 1 až 9 v celém čase s případným komentářem. Na videu bude vždy úvodní info o skupině, jízda s komentářem a závěrečný pohled na výsledek dané jízdy. Takto se všichni alespoň jednou zapíší do historie ME ET 2011 na tomto portálu, respektive na portálu Youtube.

- v další fázi reportu natočím opět dění v depech "část druhou". Nebudou chybět fota.

- chci uskutečnit další rozhovory s jezdci na konci dne

- připravím pro vás zase jeden bonus navíce. Nebude to rozhovor, ale jinak pojaté zpracování videa

Dále upozorňuji na možnost dodání DVD po skončení závodu, které bude obsahovat veškeré pořízené foto v plném rozlišení a všechny pořízené záznamy ve formátu mpg2. Jedná se o obsah od čtvrtka až do neděle. Již nyní mám cca 2 GB dat. Samozřejmě si je můžete bezplatně stáhnout z masters nebo pomocí utilitky potom videa z Youtube. Ale je tu pohodlnější možnost. Více info na závodě nebo přes e-mail.

Takže já se jdu připravit na to čtvrté kolo kvalifikací. Hlavní bude nyní práce s kamerou, text bude jen orientační.

Dušan Vintr z RC klubu Blansko přišel podpořit svého kolegu Radka Fleka a pravděpodobně mu bude dělat i mechanika. Toto pro Radka dělal i na závodě ETS minulý rok. Za Markem Černým přijel jeho otec. I on mu bude fandit a částečně pomáhat s modelem. Jak mi sdělil, chce vidět syna v akci. A první Markův dojem po ránu ? Nasatavení provedl na dnešek nové a cítí pokrok. Takže mu budeme držet palce.

Celkem mě překvapuje i výdrž fotoaparátu. Již od čtvrtka s ním fotím (a že to nebylo málo snímků) a ještě jsem nenabíjel baterii. Ale jen dobře. Na finále tuto techniku, jako když najdeš.

Než jsem se stačil otočit na židličce redaktora, již nastoupila poslední 9. skupina na svoji třetí kvalifikaci. A to znamená, že po krátké přestávce začíná moje akce s kamerou. Ještě nejsou finálové jízdy a už nyní kolem dráhy stojí v pozoru většina jezdců a pozoruje výkon této skupiny.

Sice jsem po ránu vychválil funkčnost wifi, ale řekl jsem "HOP a ještě jsem nebyl za plotem..." Takže začíná opět lovení signálu po všech možných koutech hotelu.

Ronald Volker jel jako stroj zatáčku za zatáčkou. Na rovince modely jen hvízdají. Motory v plných otáčkách. Podle poslechu se mi zdá, že jsou motory v plných otáčkách až ke konci cílové rovinky. Ostatně to uslyšíte na záznamech. Ronald najíždí 24 kol společně s piloty Adrianem Berntsenem, Viljami Kutvonenem, Alexanderem Hagbergem a Juho Levanenem.

Poháry jsou již vybaleny, naleštěny a zbývá nalepit štítky. Na jejich rozdání je však ještě spoustu času. Jejich čas teprve přijde dne 27.2.2011 na konci finálového dne.

Je 45. minutová přestávka. Zde jsem natočil dění v depech. Pak jsem zahlédl práci profesionálů z Red RCnet. Mám se osobně hodně co učit. Proti nim je moje reportérská práce pouhým začátkem a amatérským počinem.

Nutná kontrola a oprava dráhy za asistence Radoslava Boka. Musí být vše připraveno na další kolo.

Podařilo se mi zpracovat video z dep. Nahrát se mi to patrně nepodaří. Ale prošel jsem depa a nafotil zajímavou kolekci fotek, které jsou zaměřeny na jezdce. Ty jsem už na portál umístil a vy si je můžete prohlédnout.

Václav Strupek st. se přišel optat, zda je u mě vše v pořádku a zda mi nic nechybí. Až na tu úroveň připojení je vše OK.

Tak nyní text nečekejte. Za 3 minuty startuje další kvalikace a já jdu pracovat s kamerou.

Tak třetí kolo kvalifikací je natočeno. Kamera vydržela a ještě mám rezervu. Takže finálové jízdy nebudou problém. Já tedy natočil každou jízdu a uvidíte stratovní listinu, tribunu, jízdu s komentářem a závěrečné pořadí.

Kromě toho jsem nafotil jednotlivé skupiny a stihl i modely před startem. Takže tam uvidíte skoro všechny co jedou.

TQ na finále již má jisté Ronald Volker z Německa. Zajel nejrychlejší kolo, ale neměl to v poslední jízdě lehké.

Mně se podařilo nahrát video z dep. Takže jej můžete zkouknout. Kromě tohoto videa jsou k dispozici nové fotky. Já jdu zpracovat jízdy. Celkem práce, ale zase je to něco nového jak pro mě, tak i pro Vás.

RC Magazine udělal rozhovor s Václavem Strupkem. Ten bude k dispozici na jejich portálu. S Václavem hovořil Zdeněk Beneš, u kamery byl Petr Sedláček.

Jinak piloti zašli na oběd, jiní ladí stále své stroje. V této chvilce natáčí i Zdeněk Hamák s Vladimírem Šulcem rozhovory s našimi i zahraničními jezdci - u mikrofonu byl Zdenko Kunak, Jiří Mára, Michal Bok.

Toto vše pozoruji ze svého stanoviště, kde zatím zpracovávám natočené kolo kvalifikací číslo 3. Díky Asusu UL20FT to jde svižně a už mám vše skoro hotovo. Zatím se snažím nahrát jednu kvalifikaci jako ukázku.

Jak vidíte, činnost obou portálů zde na Mistrovství je rozdílná a každá strana přináší informace jiného rázu. A to je jen dobře.

Start do dalšího kola začíná za 20 minut. Kvalifikaci 3 skupiny 2 máte k dispozici níže.

O DVD je zájem a já se již připravuji na zítra, abych na místě byl schopen udělat co nejvíce kopií. Kolega ze Slovenska, který vede rcauto.sk také bude jedním z majitelů mé práce. S ním jsem probral možnost i zkopírování zdrojových souborů přímo do počítače. Na všem se dá dohodnout.

Já jsem si udělal i chvilku na oběd. Vynikající špagety s kuřecím masem.

Teď budu věnovat čas na natočení slibované perličky (bonusu) na závěr tohoto dne. Včera to byl rozhovor s Markem Černým, dnes to bude... Ale nepředbíhejme přátelé.

Na oběd jsem měl nakonec kuřecí řízek. I ten byl nakonec vynikající a dle slov obsluhujího personálu je velký zájem. Dnes vede v objednávkách řízek a špagety. Občertvení je nedílnou součástí tohoto závodu.

Zatím co probíhalo 4. kolo kvalifikací, já vzal kameru a natočil záběry na závěrečný bonus. Nyní se pustím do jeho zpracování.

Jsem dohodnut s panem Václavem Strupkem, že mi po dnešním dnu poskytne krátký rozhovor. Požádám kolegu s rcauto.sk, aby tento okamžik natočil.

Už mám připraven závěrečný záznam. Nyní následuje hodinka pauzy a pojede se poslední kolo kvalifikací. Potom se udělá sort na finálové jízdy.

Níže máte k dispozici sort 10ti nejlepších před posledním kolem kvalifiací. Pak dnešní jízdy skončí. A zítra začíná finále.

1. VOELKER Ronald / DEU / YOKOMO / 24 5:04.650 / 24 5:06.226 / 24 5:03.958 / 24 5:03.391

2. PRUEMPER Yannick / DEU / YOKOMO / 24 5:06.337 / 24 5:07.256 / 11 2:27.157 / 24 5:05.438

3. HAGBERG Alexander / SWE / XRAY / 24 5:07.348 / 24 5:12.567 / 24 5:04.863 / 24 5:03.923

4. LEINO Teemu / FIN / XRAY / 24 5:07.172 / 24 5:09.112 / 24 5:05.075 / 24 5:05.168

5. SUEDHOFF Frederik / DEU / HOT BODIES / 24 5:07.517 / 24 5:08.638 / 24 5:08.787 / 24 5:06.409

6. BERNTSEN Adrian / NOR / XRAY / 24 5:10.226 / 24 5:09.819 / 24 5:04.407 / 24 5:08.782

7. HUDY Martin / SVK / XRAY / 24 5:09.273 / 24 5:09.409 / 24 5:08.394 / 24 5:07.943

8. FLEISCHMANN Dominik / DEU / HOT BODIES / 24 5:08.314 / 24 5:09.363 / 24 5:08.455 / 1:43.767

9. KUNAK Zdenko / CZE / XRAY / 23 5:03.284 / 24 5:08.984 / 24 5:09.472 / 24 5:09.757

10. KUTVONEN Viljami / FIN / YOKOMO / 24 5:10.527 / 24 5:10.957 / 24 5:08.634 / 24 5:07.567

Poslal jsem Vám další várku fotografií. Zachytil jsem jezdce při jejich činnosti. Některé při kávě. Za malou chvíli startuje poslední kolo kvalifikací.

Skončila poslední kvalifikační jízda všech skupin. Na výsledek po této jízdě se podívejte na My RCM. Uvidíte tam 10ku nejlepších a rozdělení do jednotlivých finále.

I když se jelo poslední kolo kvalifikací, k závěru, kdy jely nejzašší skupiny, bylo kolem dráhy plno. Ostatní piloti sledovali vývoj jízd a případný posun jezdců vpřed a vzad.

Každopádně se bylo na co koukat. S každou jízdou se většina pilotů zlepšuje. A i v zadních finále bude o zábavu a napětí postaráno.

Nyní jdu natočit avizované rozhovory s vybranými osobami a potom Vás seznámím s programem na zítra. Tedy jak jsem se připravil a co mě čeká.

Za 40 minut začne trénink na finále. Začíná finále F a pak postupně E, D, C, B a A. Je to taková generální příprava před zítřkem. Nyní se chystají startovní pozice. O toto se opět stará klub Třebíč.

Rozhovory byly natočeny a já se ptal dvou slovenských jezdců na tři otázky:

- jak se jim líbí na závodě celkově a jak jsou spokojeni s organizací

- jakého výsledku dosáhli a zda si splnili svoji "metu"

- jak se těší na finále a na své soupeře

Kdo to byl ? Nechte se překvapit. Ale jezdí u nás v ČR seriály. Jeden se zaměřuje na Modified kategorii, druhý dává přednost Superstock.

Záznam je již připraven k nahrání. Opravdu se nechte překvapit. Navíc už mám připraven bonus záznam. Někteří jezdci ho již mohli shlédnout před uveřejněním na internetu a bavili se u něj.

V 17:00 začal trénink na finálové jízdy. První na řadu přišlo finále F. Zde se sešli a zíta budou jezdit Jan Benetin, Zdeněk Beneš, Ivo Gombík, Christopher Merten, Jan Kapička, Laszlo Orban, Juansi Mateo, Lukáš Gombík, Miloš Švihran. Po startu jsem slyšel zvuky kolize, ale všichni pokračovali v jízdě. Finále "vyhrál" Christopher Merten (DE). Náš Ivo Gombík dojel druhý a třetí Zdenda Beneš.

Tyto tréninky jsou zkouškou ostrého startu. Již dnes tedy zjistí, jaká je jejich konkurence. Finále jede každá skupina 3x. Myslím tím zítřek. Dnes se jede pouze jedno kolo.

Finále začínají v 10:30. Doporučuji osobní návštěvu areálu a shlédnout finále na vlastní oči. Protože sebelepší online report, foto ani video nenahradí live zážitek.

Vyhlášení vítězů by mělo proběhnout ve 14:15. Pak bude ME oficiálně ukončeno. Tak to byly rámcové informace ohledně zítřka.

Vy se můžete podívat na výsledkový web na rozdělení so finálových skupin. Ale pro Vaše pohodlí jsem nafotil skupiny z LCD monitoru.

Radek Flek například bude startovat z první pozice ve finále E. Zde se start vyvedl a piloti v hezkém vláčku vyrazili na trať. Nesmím opomenout Marka Černého, který zde jede společně s Radkem. Kromě těchto dvou zde jedou i další dva "naši", a to Matěj Řehák a Michal Blahovský. Tedy hned několik želízek v ohni. Radek Flek potvrdil svoje kvality, když jízdu dotáhl do úspěšného konce. Bohužel Marek Černý jízdu nedokončil.

Ve finále D zvítězil v generální zkoušce italský reprezentant Francesco Martini. Dominik Šulc odstoupil ve druhém kole. Petr Hanák jízdu dokončil na 4. pozici. Tady zítra uvidíme i Juraje Hudyho.

V C finále se potkali Michal Bok, Jiří Mára, Václav Strupek. Tedy tři naši v tomto finále. Pojede s nimi i Steven Weiss, Daniel Sieber či David Ehrbar. Což jsou také skvělí jezdci. Nakonec v generálce uspěl Danni Nielsen. Náš Michal Bok zajel druhý nejlepší výsledek. David Ehrbar až za Michalem.

B finále a začíná nám přituhovat. Samá esa v rukávu. Náš Zdeněk Hamák startuje z druhé pozice za Juho Levanenem. Elliott Harperem, Christopherem Krappem, Ivanem Laptěvem... Každopádně jediný náš jezdec a také nejlepší z českých jezdců. V A finále máme Zdenko Kunaka. Každopádně toto umístění našeho Zdeňka je vynikající. A jak nyní dojel ? Velmi těsný souboj s Juho Levanenem. Druhé místo - velký úspěch.

A co A finále ? Neskutečně natěsnané hvězdami tohoto RC sportu. O finále A sní každý na tomto mistrovství. Pouze 10 pilotů se do něj kvalifikuje. Jméno Ronald Voelker je ikonou pro všechny. Ale 10. místo Zdenko Kunaka (slovenký jezdec s českou licencí) je naprosto vynikající úspěch. Juraj Hudy má sedmou pozici na startu finále. TQ samozřejmě Ronald. Pole se v jízdě rozdělilo na několik dvojic až trojic. Ronald Volker a Alexander Hagberg poodjeli soupeřům. Ronald Volker pak získal malý náskok a finále dojel první. Zdálo se mi, že na tribuně byl naprosto v klidu a jel bez sebemenší chybičky. Jako stroj, ano. Jako stroj. Zítra to pro vás natočím a hned 3x.

Skončilo přípravné finálové kolo a mně zbývá udělat ještě jeden rozhovor s velmi důležitou osobou. Pak se odeberu domů a je potřeba nahrát spoustu video záznamů. Zatím si prohlédněte aktuální foto.

BONUSOVÉ VIDEO na závěr tohoto dne.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport