Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ME ET 1/10 2011 den první - volný trénink

LAST UPDATE: 20:30 - videa na závěr dne

Když jsem přijel po 16:30 do areálu, právě začal manager meeting se všemi zástupci zemí, které mají zástupce na začínajícím ME ET 1/10 2011. Na parkovišti mě přivítalo poměrně málo zaparkovaných aut. Vstup do haly nebyl jak jsme zvyklí z boku přímým vchodem do haly, ale přes přilehlou restauraci.

Vstoupil jsem do haly a přivítala mne skoro zaplněná hala. Počet přihlášených jezdců se podle prvního pohledu a odhadu příliš od skutečnosti lišit nebude. V tomto volném časovém úseku byla slyšet z reproduktoru hudba. Meeting se konal v prvním patře a v této přestávce měli jezdci čas na odpočinek a na další přípravu modelů před poslední volnou jízdu dne.

Mé moderátorské depo jsem zaujal na velmi strategickém místě. Kolem dráhy u dep závodníků jsou stoly s LCD monitory, na kterých běží aktuální jízdy. A tak odsud mám přehled o dění na dráze, na tribuně a přirozeně i o tom, co se bude v depech. Ovšem toto místo před jedním z monitorů se možná zítra změní.

Hned na úvod Vám dám k dispozici dva důležité ONLINE linky. Na těch můžete v průběhu celého šampionátu sledovat podrobné výsledky a pořadí i průběh jednotlivých jízd.

VÝSLEDKY, POŘADÍ

AKTUÁLNÍ JÍZDY

A nyní k prostředí závodu. Stoly a židle pro piloty jsou k dispozici. Připojení wifi je přímo v hale na dvou bodech připojení - HOTEL 6 a HOTEL 9. Já jsem se připojil na 9ku a jedu bez potíží (prozatím).

Dráha je postavena poměrně zajímavým tvarem a tribuna se nachází naproti depům jezdců. Značení je jak bylo avizováno žlutými dřevenými hranolky a celá dráha je obehnána kovovými mantinely. Místo pro časomíru je po levé straně tribuny a sedí za ní Vladimír Šeliga. Ještě více nalevo od tohoto stanoviště je tribuna pro zatím neznámé osoby. Pravděpodobně se odsud bude kontrolovat čistota jízdy. EFRA tam bude mít své redaktory.

Ozvučení je po celé hale dobře udělané a i osvětlení je příjemné. Fota budou alepoň kvalitnější. A to se týká i video záznamů.

Tribuna je poseta logy sponzorů a přístup na ni je z pravé strany. O technickou kontrolu se bude starat Vojtěch Novický. Dnes má ještě volno.

Naproti tribuně jsou vyvěšeny vlajky národů. Kolem na galerii jak na pravé tak i levé straně jsou pak loga EFRY. Jedno z nich ještě upevňoval Václav Strupek st. společně s Vojtou Novickým.

Teplota je příjemná a mohu být v krátkém rukávu. Z bezpečnostních důvodů jsou opět na bočních sloupech nataženy igelity, aby se zabránilo stékání vody na trať.

Lobby bar je hned vedle haly. Zde je možné se občerstvit kdykoliv v průběhu závodu.

Kromě online výsledků na internetu se vyvěšují výsledky i na nástěnku v pravém rohu haly. Po pravé straně od tribuny. Ale mnoho jezdců má lapotopy a není potřeba k papírovým výsledkům chodit. I když wifi občas padá.

Ani nasazovači v tento den nejsou povinní. Jedna jízda následuje druhou. Myslím si, že nic důležitého jsem pro tuto chvíli nezapomněl. Jen ještě jedna maličkost. Dostal jsem od Václava Strupka st. kartičku " MEDIA PARTNER" ME ET 1/10 2011. Aby bylo vidět mé oprávnění zde působit. Ovšem dle slov ředitle závodu to není podmínka. Ale pro mne hezká památka na tuto velkou prestižní akci.

Mezi tím začalo poslední kolo dnešních volných měřených jízd a v první skupině zajel Adam Janovič (SK) nejlepší nájezd. V další skupině jsem na tribuně zahlédl a vyfotil jednoho z redaktorů RC Magazine Zdeňka Beneše. Tento mladý jezdec nejen bude přinášet na portálu informace společně s dalšími dvěma kolegy, ale i on sám závodí. A dojel druhý za Zsoltem Bajuszem. Není možné opomenout, že se Zdeňkem jel i další slovenský jezdec Igor Lipták.

Hned potom jela skupina a zde POZOR jel náš Marek Černý. Najel 22 kol a umístil se jako první. V depu jsem viděl samozřejmě Radka Fleka, Dominika Šulce, Matěje Řeháka, Zdeňka Hamáka a další naše jezdce.

Mému zraku neušel Ronald Völker z týmu Yokomo a v objektivu aparátu uvízl i Elliot Harper z týmu Tamiya. Juraj Hudy, Zdenko Kunak (oba SK) jsou také přítomni. Zatím jsem neviděl Martina Hudyho.

Na tribuně jsem zahlédl právě jednoucího Radka Fleka. Jel společně Patrikem Gollnerem, Tomášem Liptákem, Rajko Balintem, Václavem Strupkem, Martinem Strittmatterem a dalšími. Radek se držel na 5. pozici.

A opět můj zrak sklouzl na tribunu. Nastoupili zrovna Jiří Mára, Erik Dankel, Martini Francesco, Rene Klockner, Jen Gehrig, Mario Sowka, Federico Sala a Simo Ahoniemi. Nuto podotknout, že náš Jiří Mára se objevoval i na první pozici. Federico Sala a Simo Ahoniemi na tribuně nebyli. Tyto volné tréninky nejsou povinné.

Mé místo je opravdu strategické. Vidím co se děje na tribuně a obrazovku mám přímo před sebou. Na scénu vystoupali na tribunu Michal Bok, Zdeněk Hamák, Zdenko Kunak, Ivan Laptev se svým podvozkem Avesomatic A700, Steven Weiss, David Ehrbar. Cyril N´Diaye a Daniel Sieber. A je na co se dívat.

Bohužel na tomto závodě není například Marc Rheinard či Andy Moore. Omluvili se i další jezdci. Aktuální startovní listinu máte k dispozici na výše uvedeném odkazu.

Chvilková konverzace s panem Strupkem st. a na jízdu vyrazila skupina 5. Elliot Harper, Martin Hudy (ano už jsem jej zahlédl), Dominik Fleischmann, Loic Jasmin, Yannick Pruemper, Lucas Urban, Marc Fischer. Martin Hudy zajel nejlepší nájezd.

Zatímco jsem točil úvodní "sezamovací video", poslední skupina 6 vyrazila na trať. Ronald Völker, Adrian Bernstein, Alexander Hagberg, Teemu Leino, Christoper Krapp, Juho Levananen, Viljami Kutvonen a Christen Anderson. U dráhy pod tribunou byl i Zdeněk Hamák st., který zde bude natáčet TV dokument pro televizi ČT1. I on je profesionál. Ronald Völker zajel jak se dalo předpokládat nejlepší nájezd. Všichni piloti této skupiny najeli 23 okruhů. Kromě jezdce Anderssona, který na jízdu nenastoupil.

Po skončení poslední jízdy se ujal slova Václav Strupek st. a oficiálně uzavřel trať, na které se ihned začaly provádět opravy spojů koberce. Toto bude mít po celou dobu na starosti tým kolem Radoslava Boka z RC klubu Třebíč. Mezi ně bude patřit i mladičký Dominik Mašek.

Perlou na úplný závěr byla exhibiční jízda vybraných pilotů, kde nechyběl například Zdeněk Hamák, Michal Bok, Martin Hudy, Zdenko Kunak, Ronald Völker a další. Zdeněk Hamák měl na střeše svého modelu umístěnou kameru a společně všichni cca 5 minut kroužili a bylo to neuvěřitelné, jak se podařilo Zdeňkovi udržet takto nevyvážený model na dráze. A o zábavné okamžiky nebyla nouze. Kamera to zachytila.

Pro dnešní den zde končím. Videa jsou zpracována, ale upload je velmi pomalý. A tak zhruba do hodinky budete mít zbytek práce k dispozici. Nahrávat zhruba 100 MB cca 30 minut, tak to není na moje nervy.

A přece před mým odjezdem z haly mám pro vás důležité info. RC Magazine bude natáčet rozhovory s jezdci a prezentovat je na svém portále. Je však problém s kvalitou záznamu z kamery, která nemá připojení na externí mikrofon. A tak Zdeněk Hamák st. bude interview pro portál RC Magazine natáčet a musí se pouze dořešit konektizace jeho kamery s laptopem. A pak se můžete těšit na zajímavé názory a informace.

Na závěr prvního dne volným měřených tréninků vám přináším CELKOVÉ VÝSLEDKY PO PRVNÍM PRACTICE DAY formou odkazu. Po naběhnutí stránky zvolte záložku Rankinglist / Practice.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport