Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Warm Up ME 22.1.-23.1.2011 online

LAST UPDATE: 23.1.2011, 19:42 - videa z finálových jízd kompletní

Dnešním dnem oficiálně začíná závod Warm Up na nadcházející ME ET 1/10. Novinkou je, že nakonec nebude závod měřit Vladimír Šeliga, ale Pavel Magda z RC klubu Blansko. A jak je u tohoto člověka zvykem, bude závod od něj přenášen online. Tedy kromě online reportu z mé strany, který začne zítra ráno, vy budete moci k tomu sledovat podrobné výsledky z jízd a jízdy samotné. To vše, na serveru My RCM.

Dnešním dnem začínají volné tréninky a kategorie Modified již pojede i měřené kvalifikace. Popřípadě sledujte My RCM a zítra se vám přihlásím ze sportovní haly Hrotovice. Můžete se těšit opět na fotogalerii z místa konání a také na video záznamy.

Neděle 23.1.2011

Na nedělní program jsem byl již přítomen a společně s Oldou Grochem bezpečně dojel před půl osmou do haly. Mnozí piloti již pilně trénovali. Dráha dle jejich slov hodně technická. Takže se mají všichni na co těšit.

Po příchodu do haly jsem u měření opravdu spatřil Pavla Magdu. V hale hrála pohodová hudba. Ozvučení z mého místa redaktora v pořádku, ještě je potřeba to otestovat na tribuně. Hala v tuto dobu ještě byla obsazena z půlky. Celový počet přilášených se blížil 60ti závodníkům. A tak by mohl být závod dnes ukončen v rozumnou dobu. Pavel Magda to umí řídit svižně.

I osvětelní haly je dnes zdá se lepší. Taky se bude lépe fotit. Je však potřeba vyzkoušet profil trati. A tak jdu vyzkoušet model Tamiya TT-01, se kterým se opět budu snažit udržet své kolegy za sebou. Na začátek pár foto.

Já jsem zkusil tvar dráhy a je opravdu zajímavý. Ale v rychlosti mého modelu jsem si rychle zvykl. Opravdu jedna pasáž je hodně náročná. Pavel Magda zatím přijímá prezentace závodníků. kteří se pomalu sjíždí. Na tribuně je zatím méně jezdců a tak není potřeba organizovaný trénink.

Moje redaktorské depo vzniklo dnes u stolů kolegů za Tamiya Cupu - Tomáše Erdélyiho a Petra Baxanta. Oba jedou společně se mnou Tamiya Cup. A také Miloš Saturka, Miloš Pokorný se přidá. Celkově v Hobby je přihlášeno cca 14 závodníků. A tak i v této kategorii bude o adrenalin postaráno.

Radek Flek již svůj model na dráze společně s Adamem Dubákem také otestoval. I on si zvyká na zajímavý profil. Vidím tu i Ladislava Berana z RC Magazinu a něco píše do laptopu. A tak i na portále RC Magazine budou informace z tohoto dne online.

Do 8:45 je trénink pro kategorie Stock, Hobby a F1. Pak bude 15 minut trénink Mofified. Posléze Pavel Magda udělá rozpravu a v 9:30 se zahájí start závodu kategorií Modified.

Celková účast dnes bude kolem 60ti pilotů. Takže konec závodu by mohl být v rozumnou dobu. A s tím, jak Pavel závody řídí, by s tímto neměl být problém.

Olda Groch si depo rozložil o rodiny Hejtmánků a bude s nimi po celý den závodu čile konverzovat. Na to, že se na závod přihlásili i někteří zahraniční jezdci, zatím jich naživo vidím poskrovnu. Zato naše jezdce vidím již připravené. Nikdo nový. Samé známé tváře.

Předpokládám, že kromě fotogalerie natočím i finálové jízdy. Takže díky wifi budou fotografie ihned a video po závodě. A můj nový Asus UL20FT serie mi umožňuje nyní rychlou úpravu foto a video. Takže na nic dlouho nečekám.

Dalším komfortem na tomto závodě je přítomnost wifi, pomocí které mohou závodníci sledovat aktuální jízdy a pořadí. Je však možnost toto pozorovat i na internetu na odkazu My RCM.

Okrasou dnešního závodu bude model Petra Baxanta - Lamborghini Gallardo, které svítí. Igor Vlahovič pojede svoji Artu Garaiya, Tomáš Erdélyi pak Hondu NSX. O originální karoserie tedy nouze opět nebude. Jen škoda, že Tamiya Cup nejezdí více pilotů.

Jinak někteří jezdci se sice přihlásili, ale svoji účast dnes nepotvrdili. A tak asi do závodu nenastoupí oba Kovaříci či Jiří Groch, který onemocněl. Ale i v menším počtu může být závod zajímavý a jízdy půjdou za sebou hezky svižně.

Rozprava je stanovena na 9:05. Pavel Magda jasně stanovuje pravidla časového harmonogramu. Tak jak jsme u tohoto zvyklí na Xray Challenge.

Petr Vacula si pochvaloval tréninkový výkend, kdy ladil svoji TRF 416X. Nejprve ladil sám. Ala pak si jeho model vzali do ruky kolegové z týmu Mibosport a najednou jede model Petrovi zcela jinak a on je spokojený.

Na startovní listině nechybí oba Hudyové - Martin a Juraj. Startovné potvrdil i Zdenko Kunak. Zdenko asi pojede opět dvě kategorie - Stock i Modified. Kaučovat mu bude opět jeho otec. Zdeněk Hamák, Michal Bok, Dominik Šulc, Matěj Řehák jsou další naši skvělí reprezentanti. Ti dnešní závod využijí jako přípravu na nadcházející ME ET 1/10.

Na rozpravě Pavel Magda stanovil pravidla a pořadí jízd. Pojedou se F1, Hobby, Stock. Až poté se přidá kategorie Modified, která již jela kvalifikaci včera. Nastaveny jsou 3 minuty mezi jízdami, což by mělo stačit pro výměnu jezdců na tribuně. Vašek Strupek ukázal podle instrukce Pavla všem jezdcům, kde se nachází smyčka a za malou chvíli startujeme kateogirí Formule. Znovu podotýkám, že přesné výsledky můžete sledovat na portálu My RCM. Jednak pořadí ve skupinách, ale i přímo danou jízdu. Takže se zde nebude nutné rozepisovat podrobně o časech a nájezdech.

Kvalifikace kolo 1.

Formule - 8 jezdců se nakonec přihlásilo do dnešního závodu. A v první jízdě se ukázal v dobrém světle Tomáš Hejtmánek, který jízdu vedl. Zdeněk Hamák na něj lehce ztrácel společně s Jirkou Rampulou. I Martin Janíček si tuto kategorii oblíbil. Nechybí Miroslav Meloun či Jirka Sattler.

Hobby, TC - dvě skupiny se vytvořily pro kvalifikace. Opět jde zde ve startovním poli Míša Saturková. První skupina čítala 5 jezdců. A Míša ihned ukázala své schopnosti. Na začátku jízdy vedla. Ale pak se pochlapil Miloš Pokorný a ujal se vedení. Martin Saturka v jeho závěsu. V druhé skupině se ujal vedení Igor Vlahovič, který s karoserií Arta Garaiya zvítězil s nájezdem 18. kol. Držel se ho Olda Groch se stejným nájezdem, ale s větší ztrátou. Tomáš Erdélyi třetí, ale o kolo méně.

Stock - první skupina stock vystartovala a Ladislav Beran z RC Magazine zajel jednoznačně nejlepší výsledek. Ale i Petrovi Vaculovi se model choval podstatně léle jak naposledy. Ale bohužel dělal chybičky. V druhé skupině se o první místo pral Zdenko Kunak a Radek Flek. Komentář Pavla Mgdy opět na úrovni. A slyšet je opravdu všude dobře. Tady se trestají opravdu i dorbnější chybičky, Juraj Hudy kroužil na třetím místě. Olda Groch jede i tuto kategorii. První tři najeli 22 kol. Zdenko Kunak vítězí před Radkem a Jurajem. Podívejte se na My RCM na dojezdy. Uvdíte, jak jsou těsné. Jinak po jízdě musel měnit regulátor Petr Vacula, kterému shořel a jde na reklamaci.

Modified - tři skupiny této kategorie. Václav Strupek. Igor Lipták, Tomáš Holický, Erik Margony a další jezdi včetně Martina Hudyho budou bojovat o příčky nejvyšší. V první skupině skvěle Václav Strupek. Jezdci na prvních třech místech těsné rozestupy. Erik Margony tuto sezónu dal přednost právě nejrychlejší kategorii, aby v ní získával zkušenosti. Ve druhé skupině Radek Flek jede společně s Jirkou Márou, Dominikem Šulcem. A máme tu i zahraniční jezdce: Dennise Fadtkeho a Patrika Gollnera. A nesmím opomenout i Juraje Hudyho. Takže i tato skupina je hodně zajímavá. Jak vidíte, Radek Flek jede také dvě kategorie. I zde byly velmi těsné rozestupy - max. 3 sekundy. A tak se pořadí stále měnilo a záleželo na chybách jezdců. Zvítězil nakonec Dennis Fadtke. První skupina měla také zahraniční piloty - Daniela Siebera, Davida Ehrbara či Jana Gehriga. Ale jedou s nimi Michal Bok, Martin Hudy, Michal Bok, Zdeněk Hamák. Zajímavé složení. A prvních 5 pilotů jelo ve dvou vteřinách. Martin Hudy vítězí v této jízdě před Davidem Ehrbarem. Na podrobnosti se podívejte na web My RCM.

A máme první kolo za sebou. To byla rychlost. Pavel Magda jede podle časového plánu. Jeho komentování a dozor nad jízdou je bez chyb. A tak bez prodlev jdeme na další kolo.

Kvalifikace kolo 2.

Formule - oět Tomáš Hejtmánek v čele před Zdendou Hamákem st. Milan Cendelín na třetí pozici. Vypadá to, že Tomáš by dnes mohl stát na nejvyším stupni. Ale nepředbíhejme. Při jízdě F1 pomáhal v depu Petr Baxant pájet nový regulátor kolegoi Petrovi Vaculovi. Mezi tím Tomáš Hejtmánek potvrdil roli favorita a dojel soupeře o kolo.

Hobby, TC - Miloš Saturka na tuto jízdu nenastoupil. Pavel Magda se ale i tak pro jistotu optal, zda má počkat. Nyní vítězí Petr Janoušek. V druhé skupině vítězí opět Igor Vlahovič a zajíždí i best lap. Olda Groch druhý a skvěle zajel Petr Baxant. Igor vždy namaže kola ihned co dojde z nasazování mazadlem Xray. Jede stejné nastavení jako naposledy: převod 55/28 a předepsaný motor Johnson 540-J. Baterie jsou IP 5000 mAh 40C - použité. Za 5 minut jízdy vyjede Igor cca 1100 mAh.

Stock - Petr Vacula nestihl připravit regulátor do jízdy, a tak tuto vynechal. Vypadalo to, že Dominik Mašek nechá za sebou Ladislava Berana, ale nakonec tomu tak nebylo. Výborně Marek Kovář třetí. V druhé skupině opět těsné souboje mezi jezdci. Zdenko Kunak ve vedení a udržel ho. Ovšem Radek Flek mu bude společně s Jurajem Hudym a dalšími důstojnými soupeři. Upozorňuji, že Zdenko dokázal najet nyní jako jediný 23 okruhů.

Modified - Václav Stupek z týmu Lestr Models opět v jízdě vítězí. Změna proběhla v druhé skupině, kde se do vedení dostal Tomáš Lipták. Ale netrvalo to dlouho a Dennis Fadtke opět potvrdil své kvality a vítězí. Tomáš dojel za ním. Zajímavostí bylo, že všichni piloti najeli 23 kol. Pouze Radek Flek skončil v kole 11. V třetí skupině jelo 5 jezdců v jedné sekundě. Což je také velmi zajímavé. Martin Hudy vítězí a společně s Davidem Ehrbarem najíždí 24 kol. Třetí náš Zdenda Hamák. Těsně za ním pak Michal Bok.

Pavel Magda oznámil možnost poledního menu, ukočil druh kolo kvalifikací a zahájil ihned další.

Kvalifikace kolo 3.

Formule - Zdeněk Hamák dokázal vyhrát tuto kvalifikaci před Milanem Cendelínem a kolegou Sattlerem. Tomáš nyní dojel až pátý. Jirka Rampula jízdu vynechal. Asi technický problém.

Hobby, TC - Miloš Pokorný naladil a vítězí. Velký úspěch pro tohoto pilota. A také Olda Groch naladil model. Nebo spíše vyměnil motor Carson za nový a náhle byl vidět obrovský rychlostní rozdíl mezi ním a Igorem. Ten měl co dělat, aby alespoň v zatáčkách Oldovi stačil. Ale v tom je vidět rozdíl mezi Hobby s volným motorem typu plechovka a jasně daným motorem Johnson v Tamiya Cup. Uvidíme, jak se bude vyvíjet nadále soutěž.

Stock - opět Ladislav Berna výborně před Dominikem Maškem. Zdenko Kunak opět nájezd 23 kol. Soupeři zatím tento výkon nepodali. Nejlépe najíždí 22 kol. A to jak Radek Flek, tak i Adam Dubák, David Němček. Drahoslav Hejtmánek jede v této skupině a dal nyní 20 kol.

Modified - Vašek Strupek opět vítězí nad kolegy. Erik Margony v jeho skupině najel pouze 12 kol. Dennis Fadkte vítězí v druhí skupině a tuto jízdu natáčel redaktor RC Magazine. Takže na tomto portále jsou nebo budou k vidění další videa z dnešního dne. Já budu točit až finálové jízdy. A nutno podotknout, že druhá skupina byla opět velmi vyrovnaná - 23 kol nájezd. Pouze Patrick Gollner odstoupil. Martin Hudy vítězí před Zdenko Kunakem. Oba najeli 24 kol. Martin zajel i best lap. Ale i zde piloti najíždí 23 kol, a tak finále bude těsné a napínavé. Kategorie Modified již ukončila svoje kvalifikace. Jednu totiž odjela již včera. A to ještě jedna formule hořela. Tedy motor Johnson, který měl po jízdě přes 150 stupňů !!! Viz foto.

Kvalifikace kolo 4.

Formule - Tomáš Hejtmánek opět převzal otěže ve skupině a ponechal za sebou Zdeňka Hamáka. Ale finále bude asi velmi zajímavé a kamera u toho nebude chybět. A to nyní dojel Jarda Sattler třetí. Tak to bude asi opravdu stát za to. A protože monposty jsou náchylné ny kontakty, piloti budou muset jet pokud možno opravdu bez kontaktů.

Hobby, TC - Miloš Pokorný opět skvěle. A ukázal se rozdíl mezi kategorií Hobby a Tamiya Cup. Díky novému motoru Carson a podvozku Xray T2R Olda Groch deklasoval i velmi dobře jezdícího Igora Vlahoviče. Ten má model v podstatě vyladěn na maximum, Odla má rezervy. Ale tak by to mělo i být. Tamiya Cup je motoricky nejslabší. A Olda bude stát s velkou pravděpodobností stát na stupni nejvyšším. Igor naopak v Tamiya Cupu nemá dnes soupeře.

Stock - Ladislav Beran dnes stíhá dobře jezdit a ještě psát online report. Nechal opět za sebou Dominika Maška, Marka Kováře i další ve skupině. V druhé skupině Zdenko Kunak potvrdil TQ pro finále.

13:30 startuje první finálová jízda. A začínají formule. Na pořadí se podívejte na web My RCM.

Finálové kolo 1.

Formule - Tomáš Hejtmánek naprosto v klidu zvítězil. Avšak díky chybě Zdeňka Hamáka st. se dostal na druhou pozici Jarda Sattler a místo udržel. A naprosto skvělý výsledek v podobě třetího místa podal Mira Meloun.

Hobby, TC - B finále ovládl Martin Saturka. A finále bylo jasným vítězstvím Oldy Grocha, který dnes nebude mít v Hobby soupeře. Igor Vlahovič dojel druhý a i on v Tamiya Cupu nemá dnes soupeře. Tomáš Erdélyi dojel celkově třetí, ale již se ztrátou kola. Konečně je vidět motorický a jízdní rozdíl mezi oběma kategoriemi.

Stock - v B finále pohledný souboj mezi Markem Kovářem a Oldou Grochem. Nakonec vítězí Marek. A finále bylo napínavé mezi Jurajem Hudym a Radkem Flekem. První dojel Zdenko Kunak. Ale souboj dalších dvou - krása a fair play hlavně ze strany Radka. Ten dojel druhý.

Modified - B finále ovládl Radek Flek před Václavem Strupkem a Dominikem Šulcem. A finále jsem natáčel. Ostatně jsem se rozhodl točit všechny finálové jízdy A. Kromě Hobby :-). A jak to dopadlo? Jednak to uvidíte na záznamu, ale rychle výsledek: Martin Hudy získal náskok a jako jediný najel 24 kol. Druhý vynikající Zdenko Kunak, třetí David Ehrbar.

Finálové kolo 2.

Formule - opět bylo natáčeno. Tomáš Hejtmánek opět bez potíží vítězem. Ovšem i Jarda Sattler výborně zajel, a to druhé místo. Opět se mu podařilo za sebou nechat i Miroslava Melouna, který pojel Zdeňka Hamáka. Ten přitom má hezkou pozici pro start.

Hobby, TC - B finále bylo ve znamení Martina Saturky, který si držel před soupeři náskok cca 4 sekundy. A finále bylo opět hodně podobné tomu prvnímu. Olda opět bez potíží nájezd 20 kol. Igor opět 18 kol druhý a Tomáš Erdélyi třetí s nájezdem 17 kol. Krásně jela Míša Saturková a navíc pěkně pouštěla jezdce o kolo. Ale to i ostatní.

Stock - B finále naprosto skvěle zajel Petr Vacula. Ze třetího místa si dojel pro vítězství nad Markem Kovářem a Oldou Grochem, který dojel třetí. A finále dominoval Zdenko Kunak a zvítězil podruhé. Ale toto finále bylo zase mezi Jurajem Hudym a Radkem Flekem. Juraj uhájil druhou pozici, ale velmi těsně. Ostatní na záznamu. Krása, krása a zase krása.

Modified - B finále Matěj Řehák nedokončil. Ostatní pokračovali a nejtěsnější souboje byly na druhé a třetí pozici. Pavel Magda stále neúnavně komentoval každou jízdu. Radek Flek se ujal vedení před Vaškem Strupkem. Takto finále skončilo. A finále jsem opět natočil. Martin Hudy s mírným náskokem vítězí. Druhý dojel Daniel Sieber a třetí David Ehrbar. Ale zadarmo mu toto místo nedal Zdenko Kunak. Michal Bok skončil 6tý.

Finálové kolo 3.

Formule - i zde opět Tomáš Hejtmánek vítězem. Konečně se podařilo zajet i Zdeňkovi Hamákovi druhé místo. Třetí Jarda Sattler. Ten dnes bude stát na bedně a určitě si to užívá.

Hobby, TC - v B finále se do čela dostal Matěj Šulc a bojoval s Martinem Saturkou o první místo. Je to junior, který teprve sbírá zkušenosti. Ale dělá pokroky. A vyhrál toto finále. Ačko proběhlo dle minulého scénáře. Olda první a všem nadělil kolo. Igor druhý a Tomáš třetí. Ale v Hobby dnes málo nehod a pohodová jízda všech.

Stock - v B finále již Petr Vacula nekraloval. Byl to Olda Groch. A finále vynechal Zdenko Kunak. A tak se na videu odehraje opětovný souboj ´Juraj Hudy vs Radek Flek. Ten vítězí po chybě Juraje. Na dalších místech také ostré souboje.

Modified - v B finále zabojoval Radek Flek a podruhé za sebou nechal Václava Strupka. V A finále chyboval Martin Hudy a tak vítězem se stal Daniel Sieber před Davidem Ehrbarem a Zdenko Kunakem.

Závod proběhl svižně a pod vedením Pavla Magdy se ani jiného neočekávalo. Pohodová atmosféra, málo kolizí na dráze. Občerstvení dobré, ozvučení výborné až na jednu krátkou dobu to trochu rezonovalo. Ale bylo ihned napraveno.

Vyhlášení proběhlo ihned po závodě. Na foto vidíte vítěze a na poslední fotce pak vítěze Tamiya Cup.

Nyní se zpracovávají videa z finálových jízd A a to všech (kromě Hobby). Prosím vyčkejte.

Pro zájemce je možné stáhnout mpg2 soubor o délce 50 minut, kde jsem spojil všechny finálové jízdy a podmázl lehkým hudebním doprovodem. Link máte ZDE. Velikost souboru cca 900 MB.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

14.11.2018 - Termíny Rebels Race Trutnov zaneseny do kalendáře závodů.
- Igor Vlahovič -


10.10.2018 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu ZVK Vizovice
- Igor Vlahovič -


06.09.2018 - Do kalendáře závodů vloženy termíny seriálu Rebels Race Praha.
- Igor Vlahovič -


02.09.2018 - Do kalendáře závodů doplněny termíny seriálů
- Igor Vlahovič -


28.06.2018 - Na základě odstoupení dvou ze tří jezdců společně kategrie TC Stock + TC Modified je tímto tato skupina zrušena a NEPOJEDE se v rámci Slavkov Masters 2018! Přesto zůstává přes 50 přihlášených jezdců ve dvou skupinách formulí, 3 skupinách Le Mans série a jedné společné skupiny spalováků IC1/8+IC1/10
- Roman Krejčí -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport