Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mezinárodního Mistrovství Micro RC aut reportáž

Hlavní foto

Zastavil jsem se v Českých Heřmanicích, kde se dnes jede Mezinárodní Mistrovství Micro 2016. Dnes měřítko Mini a zítra pak 1/18. Tedy se jedná o závod dvoudenní.

Výsledky můžete sledovat online na webu MyRCM zde:

EXPERT M24
FORMULE M24
OPEN M28
RETRO M24
STOCK M28
TRUCK M32

 

Závod se koná v kulturním domě a je zde zajištěno kompletní zázemí tedy: kobercová dráha, místa pro depa (včetně stolů a židlí), občerstvení, toalety, ozvučení, výsledky na tabuli.

Kategorie, které se jedou v měřítkách 1/24 a 1/28 vidíte výše. Přihlášeno je přes 100 modelů aut.

Při průchodu kolem dep jsem viděl samozřejmě známé tváře RC auto sportu. Ale u účast Petra Grofa je zajímavostí. Ten má depo ihned u vchodu.

Za časomírou je pan Míla Kotraba. Který komentuje jízdy a dohlíží na čistotu jízdy.

Na této akci natočím presentační video, udělám fotogalerii a udělám rozhovory s vybranými jezdci a pořadatelem. Aby jste si udělali představu, jak to ze vypadalo.

Je tu velmi špatné připojení k internetu, takže video bude až večer včetně rozhovorů. Ale foto se snad podaří a text nebude problém.

Nyní se jedou finálové jízdy. Přehled kvalifikací se připravuje.

Modely najíždí přes 90 kol za jednu jízdu a mají povinnost i zastavit v depu. Na to je vyhrazen časový interval. Takže se zde jedná o navození reálného závodu. Kamiony vypadají na dráze opravdu zajímavě.

Maximální soustředěnost pilotů na jízdu.


Místo konání závodu - kulturní dům v Českých Heřmanicích

 

Je tu i ALS Racing se svým depem a prodejem náhradních dílů. Jsou tu jezdci ze Slovenska. Takže jde opravdu o Mezinárodní Mistrovství.

Prošel jsem depa a natočil zajímavé záběry. Na upoutávku to bude rozhodně stačit.

Klade s tu důraz na pozice nasazovačů. A závody kamionů jsou velmi atraktivní a zajímavé.

V depech vidím placky, specály, F1, GTčka.

Finálové jízdy jsou v plém proudu. Kamiony už to mají za sebou. Nyní jedou další kategorie.

Závod probíhá v klidu a pohodě. Modely startují dle jasných pravidel. Komentáře k jízdě nechybí, panuje zde komorní a přátelská atmosféra.

K vidění tu jsou občas opravdu velmi zajímavé kousky. ALS Racing do redakce pošle zanedlouho novinky z jeho produkce.

Jdeme natočit sérii rozhovorů s účastníky.

Někteří jezdci nechtějí na kameru odpovídat :-). Nebudu jmenovat raději :-). Jiní procedí mezi zuby krátkou odpověď. Ale já to přeložím a rozhovor je kompletní. vyzpovídal jsem vybrané piloty a na závěr i Jiřho Vaňka od časomíry. Večer pak bude krátký záznam z jízd a solo právě interview.

Poslední kdo hovořil na kameru byl Míla Kotraba od časomíry.

Je dohodnuto, že po skončení závodu budou zaslány do redakce fotografie z vyhlášení výsledků. Což doplní tento krátký report.

Takže my se s kolegou přesouváme dále. Máme ještě další povinnosti.

Nicméně máme natočený materiál, který se večer zpracuje a dám jej k dispozici. I kolega Michal masařík točil na GoPro HERO4 záznam. Jakmile bude hotov, dám jej do reportáže.

Akce na mne udělal velmi dobrý dojem. Opravdu pohodová akce s dobrým zázemím.

Zde je upoutávka na dnešní akci:

A zde jsou rozhovory s některými účastníky:

 

Děkuji Michalovi Masaříkovi za asistenci při reportáži. Michal také točil jízdy na GoPro Hero 4. Záznam bude doplněn později.

Video zde:

A zde máte tyto odkazy:

Článek z fotkami ze závodu (sobotního), kde najdete i výsledky a foto vítězů včetně tomboly: http://www.rcteam.cz/clanky28/20160123MMM2016.php

A zde pak fotogalerii: http://www.rcteam.cz/MM/?menu=MM_fotogalerie

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport