Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
KL-MODELY

Mezinárodního Mistrovství Micro RC aut reportáž

Hlavní foto

Zastavil jsem se v Českých Heřmanicích, kde se dnes jede Mezinárodní Mistrovství Micro 2016. Dnes měřítko Mini a zítra pak 1/18. Tedy se jedná o závod dvoudenní.

Výsledky můžete sledovat online na webu MyRCM zde:

EXPERT M24
FORMULE M24
OPEN M28
RETRO M24
STOCK M28
TRUCK M32

 

Závod se koná v kulturním domě a je zde zajištěno kompletní zázemí tedy: kobercová dráha, místa pro depa (včetně stolů a židlí), občerstvení, toalety, ozvučení, výsledky na tabuli.

Kategorie, které se jedou v měřítkách 1/24 a 1/28 vidíte výše. Přihlášeno je přes 100 modelů aut.

Při průchodu kolem dep jsem viděl samozřejmě známé tváře RC auto sportu. Ale u účast Petra Grofa je zajímavostí. Ten má depo ihned u vchodu.

Za časomírou je pan Míla Kotraba. Který komentuje jízdy a dohlíží na čistotu jízdy.

Na této akci natočím presentační video, udělám fotogalerii a udělám rozhovory s vybranými jezdci a pořadatelem. Aby jste si udělali představu, jak to ze vypadalo.

Je tu velmi špatné připojení k internetu, takže video bude až večer včetně rozhovorů. Ale foto se snad podaří a text nebude problém.

Nyní se jedou finálové jízdy. Přehled kvalifikací se připravuje.

Modely najíždí přes 90 kol za jednu jízdu a mají povinnost i zastavit v depu. Na to je vyhrazen časový interval. Takže se zde jedná o navození reálného závodu. Kamiony vypadají na dráze opravdu zajímavě.

Maximální soustředěnost pilotů na jízdu.


Místo konání závodu - kulturní dům v Českých Heřmanicích

 

Je tu i ALS Racing se svým depem a prodejem náhradních dílů. Jsou tu jezdci ze Slovenska. Takže jde opravdu o Mezinárodní Mistrovství.

Prošel jsem depa a natočil zajímavé záběry. Na upoutávku to bude rozhodně stačit.

Klade s tu důraz na pozice nasazovačů. A závody kamionů jsou velmi atraktivní a zajímavé.

V depech vidím placky, specály, F1, GTčka.

Finálové jízdy jsou v plém proudu. Kamiony už to mají za sebou. Nyní jedou další kategorie.

Závod probíhá v klidu a pohodě. Modely startují dle jasných pravidel. Komentáře k jízdě nechybí, panuje zde komorní a přátelská atmosféra.

K vidění tu jsou občas opravdu velmi zajímavé kousky. ALS Racing do redakce pošle zanedlouho novinky z jeho produkce.

Jdeme natočit sérii rozhovorů s účastníky.

Někteří jezdci nechtějí na kameru odpovídat :-). Nebudu jmenovat raději :-). Jiní procedí mezi zuby krátkou odpověď. Ale já to přeložím a rozhovor je kompletní. vyzpovídal jsem vybrané piloty a na závěr i Jiřho Vaňka od časomíry. Večer pak bude krátký záznam z jízd a solo právě interview.

Poslední kdo hovořil na kameru byl Míla Kotraba od časomíry.

Je dohodnuto, že po skončení závodu budou zaslány do redakce fotografie z vyhlášení výsledků. Což doplní tento krátký report.

Takže my se s kolegou přesouváme dále. Máme ještě další povinnosti.

Nicméně máme natočený materiál, který se večer zpracuje a dám jej k dispozici. I kolega Michal masařík točil na GoPro HERO4 záznam. Jakmile bude hotov, dám jej do reportáže.

Akce na mne udělal velmi dobrý dojem. Opravdu pohodová akce s dobrým zázemím.

Zde je upoutávka na dnešní akci:

A zde jsou rozhovory s některými účastníky:

 

Děkuji Michalovi Masaříkovi za asistenci při reportáži. Michal také točil jízdy na GoPro Hero 4. Záznam bude doplněn později.

Video zde:

A zde máte tyto odkazy:

Článek z fotkami ze závodu (sobotního), kde najdete i výsledky a foto vítězů včetně tomboly: http://www.rcteam.cz/clanky28/20160123MMM2016.php

A zde pak fotogalerii: http://www.rcteam.cz/MM/?menu=MM_fotogalerie

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
Tora Team
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
Kopecký RC shop
Mz-Racing RC modely

Domanský

ASTRA s.r.o.
rc-auta.eu
Bayer Racing Products
RC obchoďák
MČR onroad 1/10 IC a 1/8 IC
Krátké zprávy

11.05.2016 - Do kalendáře závodů byly vloženy termíny Le Mans Serie 2016.
- Igor Vlahovič -


19.04.2016 - Termíny MJS cup 2016 Brno Bosonohy dány do kalendáře závodů.
- Igor Vlahovič -


09.04.2016 - Do kalendáře závodu masters.cz vloženy termíy seriálu Kopecký Cup onroad a offroad. Prosím i další pořadatele, aby do redakce zaslali své teríny závodů, ať je mohu doplnit do kalendáře. Dle kterého pak vkládám pozvánky každé úterý na stránku s odkazem na přihlášky. Děkuji za spolupráci.
- Igor Vlahovič -


09.04.2016 - Do kalendáře závodů vloženy termíny všech závodů MČR kromě Rally. Zde ještě termíny nejsou k dsipozici. Prosím pořadatele o případnou kontrolu zápisu do kalendáře masters.cz D ěkuji za spolupráci. Redakce.
- Igor Vlahovič -


23.01.2016 - Dnes jsem provedl s Michalem Masaříkem test ARRMA Raider buggy RTR 2WD na sněhu. Brzy se můžete těšit na video test.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport