Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Dvoudenní Grand Prix 8.-9.8.2015 ve Skřipově

Hlavní foto

Podle návštěvní knihy na stránkách pořadatele psali někteří, že již na místo závodu dorazí ve čtvrtek. I přes vedro, které bylo hlášeno, se přihlásilo 70 závodníků.

Náš Fany jel už v pátek odpoledne a vezl si sebou nového mechanika Tomáše. Já jsem jela až v sobotu ráno. Fanán byl na závodech formulí v Otrokovicích.

U prezentace bylo 63 závodníků rozděleno do 7 skupin ( buggy 1:8 20 závodníků, 1:8E 10 závodníků, MT 9, 1:10 15 a SC 9). Pro děti byla připravena trampolína, bazén , který na osvěžení využívali i dospělí. Letos klub slaví 10.výročí, tak bylo i pivo pro účastníky zdarma, jeden závodník slavil 18. narozeniny a jeden se dnes ženil, takže taky dodali pivo.

Při rozpravě Víťa upozornil na zákaz rozdělávání ohňů, zákaz kouření v přípravné zóně a pitleinu a seznámil nás s průběhem dvoudenního závodu. U časomíry byl osvědčený Jakub Vícha. V sobotu se jely 4 rozjížďky, v neděli pátá a tři finálové jízdy. V sobotu pak bude po 17 hodině následovat závod dvojic, mechaniků, žen. Pak se budou opékat vepřové kýty, rovněž pro účastníky zdarma. Pořadatelé dostali od rodiny Vetchých dort s ovocem s desítkou k výročí klubu.

Protože bylo velké horko, musela se trať i kropit, rovněž i v neděli.

Pojďme závodit. Naše kategorie, tj. buggy 1:10 4WD byla rozdělena do dvou skupin. Jedu s autem Durango. První tři rozjížďky se mi nedařilo, vždy se něco ulomilo a Fany musel opravovat. Čtvrtou rozjížďku jsem konečně dojela celou.

Náš Fany jel jen kategorii buggy 1:8IC auto LOSI, mechanika jsem mu dělala společně s Tomášem. Tomu se dařilo lépe, po čtyřech rozjížďkách byl šestý.

Kuba Hybler s otcem jedou kategorii 1:8E, Kuba odjel jen 2 rozjížďky, pak se věnuje koupání v bazénu, Kuba jezdí druhým rokem (v zimě jezdí k nám do tělocvičny do Pozděchova i s otcem se čtrnáctinou), v červenci oslavil sedmé narozeniny. Jezdí dobře, pouští rychlejší soupeře. Palec nahoru!

Navečer se uskutečnil doprovodný závod. Nejdříve děti dostaly kýble a každý měl za čas. limit nasbírat co nejvíce kamínků z tratě. Pak se kýble zvážily a vyhlásily se výsledky. První byl Marek Kubala, druhý Jakub Hybler, třetí Maruška Vetchá (ta jela dnes první závod s monster truckem).

Následovaly další disciplíny: závod elekter naslepo (ve dvojici jeden řídí auto obrácený zády k trati, druhý ho naviguje); závod spalováků (jezdec odmontuje kola i kastli z auta, po odstartování této disciplíny jezdec namontuje kola, běží na pitlein, mechanik dá kastli, nastartuje auto a jezdec vyjíždí, kdo první dojede 1 kolo vyhrává, po dojezdu se kontroluje, zda-li jsou dobře namontovány kola); závod MT ve dvojici: jeden závodník kroutí volantem, druhý přidává plyn, druhou ruku mají oba za zády, vyhrává, kdo první dojede do cíle, tady Fany skončil s Honzou Šmehlíkem na třetím místě; ještě jeden závod MT – jezdec řídí auto, objede 1 kolo, přijede k mechanikovi, ten přezuje přední kola na zadní a zadní kola na přední nápravu a objede trať; závod mechaniků: objet 1 kolo na trati, nejrychlejší vyhrává; závod žen: zúčastnilo se 6 žen, objet 1 kolo na trati; u všech závodů jsou po trati nasazovači.

Následoval poslední závod dnešního večera – přetahování lana mezi jezdci spalováků a monster trucků, závod skončil 1:1.

Na rožeň se dala opékat kýta. Děti mohly sledovat kreslené filmy ve velkém party stanu. Tam také proběhlo vyhodnocení večerních soutěží. Všechny děti, které sbíraly kamení, dostaly medaile a sladkosti. Dospělí soutěžící dostali medaile.

Málem bych zapomněla: byl vylosován jeden jezdec, který obdržel od RChobby racingu závodní auto buggy 1:10E 4WD PR SB401. Výherce losoval malý Jakub Hybler a tím se stal Štefan Lutka, jediný závodník z ciziny, tj. ze Slovenska.

Následovala večeře s opečeným masem – výborná. Dále se promítaly fotky z dřívějších závodů ve Skřipově. A pak volná zábava.

V neděli jsme odjeli pátou rozjížďku, tu jsem zase nedojela. Tak Fany rozhodl, že mi půjčí jeho desítku XRAY. Odjela jsem s ní druhou a třetí finálovku – celou, jela jsem s ní opatrně, neboť na toto auto nejsem zvyklá. V závodě jsem skončila poslední čtrnáctá. Snad příště to bude lepší. Petr Rodina jezdící za náš klub obsadil v této kategorii 2. místo, v SC byl čtvrtý. Fany skončil v semifinále v B skupině čtvrtý a do finále na 30 minut nastoupil z devátého místa. Probojoval se v průběhu jízdy i na třetí místo, pak začal chybovat a nakonec skončil devátý.

Následovalo vyhlášení výsledků tohoto dvoudenního závodu, u některých kategorií jsou vyhodnoceni i starší 40 let, u některých se vyhodnocují zvlášť děti do 15 let, nakonec dostaly medaile i 2 ženy a dva kluci z desítek B skupiny.

Všichni se shodli na tom, že i přes velké vedro, byl závod perfektně připraven (bufet -jídlo, pití, i zmrzlina, trampolína, bazén). WC v areálu je samozřejmostí. Jo, to jsem zapomněla- byla možnost se i osprchovat v polní sprše, tak jako vloni. Tohoto dvoudenního závodu se zúčastňují závodníci i se svými rodinami a prožijí společně bezva víkend, třeba i se svými čtyřnohými přáteli. Spaní v areálu je možné ve vlastních stanech, autech, přívěsech.

Odkaz na fotky jsou v návštěvní knize pořadatele, www.jkcarsteam.com a další budou na stody.rajce.idnes.cz.

Děkujeme za krásný, pohodový, relax. víkend. Už se těšíme na další ročník.

 

 

Autor článku: Hana Stodolová

 

Zdroj úvodní foto: http://izabel08.rajce.idnes.cz/RC_HOBBY_RACING/#DSC_0174.jpg

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport