Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Team Rebels jede na 12h Blansko 2015 s třemi týmy

Hlavní foto

Když jsme loni jeli z Blanska domů, Ivoš Gombík přišel s myšlenkou, že bychom mohli postavit třetí auto. Ne že bychom se nudili, ale rádi děláme něco pro juniory, a tak myšlenka směřovala k autu pro juniory, kteří jsou součástí našeho týmu nebo pravidelně jezdí na naše závody Rebels Race. Prostě za odměnu umožnit mladým klukům účast v nejprestižnějším a nejtradičnějším vytrvalostním závodu u nás, o které by si jinak mohli nechat prakticky jenom zdát. Co si budeme povídat, postavit tým na takový závod, stojí nejenom hodně úsilí a peněz, ale je třeba mít i zkušenosti. A i ty právě naši junioři budou moci o nadcházejícím víkendu pořádně nasbírat.

Náš tým se bude do Blanska přesouvat postupně od čtvrtečního odpoledne do pátečního večera. A kluci přijedou z různých koutů naší republiky. Nejdál to asi bude mít Radek Špička (Klášterec nad Ohří), prakticky rovnou z letního tábora přijede Lukáš Nesét (Rokycany). První dojmy z dráhy většina týmu tedy nasbírá ve čtvrtek večer, kdy rozložíme depo u Gombíkovic kamionu a okoštujeme Kofolu či jiné tekutiny. Páteční dopoledne využijí slabší povahy k regeneraci, ti otrlejší již budou pilně šroubovat, protože ani jedno auto nebude v pátek ráno provozuschopné… Počasí má být krásné, a tak si určitě nezapomeneme plavky, abychom se mohli osvěžit v nedalekém aquaparku a se ctí přijmout první porážku víkendu od kluků z KiKa Liberec, kteří nás tradičně pojedou na tobogánech (prý má těžší při sjezdu výhodu?:-))

12h blansko 02
Karoserie našeho juniorského týmu byla připravena již během zimní sezóny

Páteční večer už bude ve znamení horlivých příprav a dolaďování na sobotu. Jak to ale už tak bývá, poslední změny se budou dělat až těsně před startem v sobotu dopoledne, což často vede k závadě hned po startu (Ivošku, vzpomínáš na zvlhlý senzorový kabel při 24h Le Čelákovice nebo ložiska před dvěma roky v Blansku?:-)) Start závodu je v sobotu v pravé poledne a my se už teď nemůžeme dočkat!! Cíl přesně o půlnoci a letos nás přijede podpořit třeba Jarda Horák, který vezme do Blanska na dovolenou celou rodinku.

Složení týmu

První tým se vrací k vítězné sestavě z roku 2013, kdy Petr Sedláček neskutečně zabojoval a v přímém souboji na dráze porazil Petra Grofa. Tehdy byl po 12 hodinách jízdy mezi prvním a druhým rozdíl cca. 20 vteřin. Ještě má někdo pocit, že tenhle závod není SPRINT na 12 hodin?;-) Tedy Team Rebels 1: Zdenda Beneš, Jirka Svoboda, Petr Sedláček, Honza Kanina a mechanikem nejen prvního týmu bude Martin Ševčík. I druhý tým pojede ve stálé sestavě, kterou vídáme na vytrvalostních závodech roky! Team Rebels 2: Ivoš Gombík, Lukáš Gombík, Marcel Dostál, Radek Špička. No a konečně třetí tým našich juniorů, kteří pojedou úplně poprvé a je to pro ně určitě velká výzva! Team Rebels 3: Milan Ptáček, Lukáš Nesét, Marek Frič, Dominik Mach.

12h blansko 03
V roce 2014 jsme jeli v prakticky stejné sestavě, jen Jirku Jarolímka střídá zpátky Petr Sedláček

Technika

Všechny tři týmy pojedou s podvozky Xray, platforma X10. Každé auto je ale v týmových dílnách patřičně upraveno pro vytrvalostní závody. Máme několik vývojových týmů, které se ne vždy ubírají stejným směrem, a tak můžeme říct, co kus, to originál. V objemu hliníku určitě vede model prvního týmu, když úpravy jilemnické díly Svoboda a syn jsou vidět i při nasazené karoserii. Vyšší hmotnost modelu pomáhá především v soubojích bok na bok, kdy většinou vyhráváme:-) Druhý tým pojede se zcela novou technikou, tedy nejnovější specifikací X10´2015, kterou budou kluci dremelkou tunit ještě určitě v pátek večer:-) Třetí tým pojede s osvědčeným modelem druhého týmu z loňského roku, a tak můžeme říct, že toto auto je i nejlépe připravené. Navíc bude mít usměvavou karoserii, která prostě k dravému mládí patří.

Ambice

Ty jsou samozřejmě vysoké. My si jedeme do Blanska užít dva plné dny šroubování a závodění, dobrého jídla a pití z bufetu paní Magdové a potkat ty, které třeba pak celý rok nevidíme. V posledních třech letech jsme dokázali dvakrát vyhrát a jednou být druhým nejrychlejším týmem. Konkurence je ale obrovská, už bylo řečeno, že je to spíše sprint na 12 hodin než jízda pravidelnosti. Samozřejmě kdo zastaví, nevyhraje. Ale musíte jet i zatraceně rychle, protože každý tým dnes může vyhrát! Loni jsme chtěli dostat aspoň jeden tým na stupně vítězů. Cíl pro letošek zůstává stejný. A když budou naši junioři v cíli a navíc před juniorkou jednoho nejmenovaného libereckého týmu, tak to bude fakt pecka!

Držte nám palce, my už se nemůžeme dočkat:-)

Jo a ještě jedna věc… Už teď děkujeme Pavlovi Magdovi, že to nevzdal a dělá pro nás tenhle krásný bláznivý závod i po šestnácté!!

12h blansko 04

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport