Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

První závod letní série REBELS RACE 2015

Hlavní foto

V Náchodě hasiči opláchli dráhu a kluci z Teamu Rebels začali s přípravami letní sezóny. Jak bylo avizováno, klub do nové sezóny vstoupil s novým systémem občerstvení, který si našel více než mnoho příznivců.

Možnost tréninku na dráze již v pátek před závodem využilo několik závodníků a poprvé vyzkoušelo nové občerstvení, které pro přítomné připravila rodina Gombíků. Bohužel kolem sedmé hodiny ukončil trénink déšť a všichni přítomní využili občerstvovací servis na více než 100%. Nutno podotknout, že servis obstál na jedničku a na hambáče, klobásy, banány v čokoládě, andělské zvony a další pochutiny budeme vzpomínat minimálně do dalších závodů. Ivoši a Lukáši moc děkujeme, opravdu „klobouk dolů“.

A teď konečně k závodu. Počasí mělo být nevyzpytatelné, jednou slunce, pak mraky, několik kapek na vystrašení, ale všichni tak nějak věřili, že závody budou a počasí se umoudří. Na rozpravě jsme se dohodli na třech rozjížďkách a třech finálových jízdách, v případě dobrého počasí na čtvrté finálovce. Zděnda Benešů přivítal nové závodníky a zopakoval pravidla závodů, dodržování fair play a zahájil letní sezónu na Náchodské dráze, na které se tentokrát sešlo 39 závodních speciálů v kategoriích Hobby, Formule True, Stock a Open.

Startovní pole se od zimní sezóny trochu obměnilo, zkušenější jezdci postupují do rychlejších kategorií a na jejich místa přicházejí nové tváře. Do Open přešel Domča Mach s Martinem Šponarem, do Stock Milan Maksymov, v Hobby to byl Tomáš Rada a nováčkem ve formulích Radek Nesét. Je možné, že jsem někoho vynechal, tímto se omlouvám.

V noci z pátka na sobotu pršelo, tak se první rozjížďky jely na vlhké dráze, ale ta rychle osychala a dovolila všem závodníkům ukázat co v nich je. V Hobby se na čelo probojoval junior Petr Sibeke, který za sebou nechal čtveřici Old boys Martina Černého, Míru Matějuse, Zdeňka Janečka a Pavla Šponara. V této kategorii, určené pro začínající jezdce se bylo nač koukat, sice je jízda trochu rozevlátá, ale je z ní cítit napětí, jak se kluci snažili o posty nejvyšší.

Po delším čase si i zde představilo několik modelů v kategorii Formule a jsem tomu velmi rád, modely nabízejí nejen rychlou jízdu, ale i oko nezúčastněného pozorovatele žasne nad krásou těchto monopostů. Od začátku všem trochu ujížděl Martin Cöger, za ním se tvrdě bojovalo o další místa na startovním roštu - Radek Rusmich , Míra Matějus, Vladimír Rieger a veterán Jirka Ročňák. Radek Nesét zatím ladí svůj monopost a zvažuje, kolik žetonů použije na zvýšení výkonu.

Nejvíce obsazená kategorie byla Stock. Jak jsem již zmínil i zde byly nové tváře, jako Milan Maksymov, který od první jízdy ukazoval, co se v Hobby naučil, a že je třeba s ním počítat. Martin Cöger si vyjel nejlepší místo na startu v Stock B následován zmíněným M. Maksymovem a Pavlem Hejzlarem, ale rychle se jim přibližoval junior Kuba Doležal.

Stock A, zde nebylo pochyb o formě Rady Ďurani, který ještě jel na pneumatikách, co nemaj držet, prostě kdo umí ten umí. Za ním to vypadalo na pohodové druhé místo pro Pavla Švece, následovaný Jakubem Blechou a domácím závodníkem Michalem Rybou. Junioři Ondra Kohoutek a Marek Frič se stále zlepšují, jen drobné chybičky je trochu brzdí.

I v nejrychlejší kategorii byly dvě skupiny, hlavně z důvodu, aby si i pomalejší závodníci v klidu zazávodili. V pomalejší skupině si první místo na start finále vyjel Míra Loupý, který jistě čekal lepší výsledek, ale prostě neměl den. Následoval jej Daniel Kotoski, Martin Šponar a z posledního místa startoval Lukáš Gombík, který pomáhal zajišťovat chod občerstvení a na přípravu auta moc času neměl. Poslední skupinu závodníků vedl Kája Doležal před Jirkou Králem a Mírou Červem, rozdíly nebyly veliké, tak všichni čekali velký souboj ve finálovkách.

Po krátké pauze a zkoumání mraků na obloze jsme se pustili do finálových jízd, ač to vypadalo na déšť, vždy se vyjasnilo a nakonec se odjely čtyři finálové jízdy. A jak to dopadlo?

V kategorii Hobby Petr Sibeke nenechal nikoho na pochybách, že by si první startovní pozici nezasloužil a zaslouženě vyhrál, následován Martinem Černým a Mírou Matějusem, kteří se o svá místa pořádně poprali.

Ve Formulích se ze zadních pozic probíjel Vláďa Rieger, který se závod od závodu zlepšuje a dotíral na Radka Rusmicha, ale druhou pozici mu nesebral. A vítězem kategorie Formule se stal Martin Cöger, který tak říkajíc odjel závod stylem start - cíl.

Milan Maksymov, Martin Cöger a Jakub Doležal jsou jména, které určitě budeme často slýchat v kategorii Stock, když v každé jízdě sváděli souboje na hraně fyzikálních možností. Milan ukázal své ostré lokty a podařilo se mu uzmout Martinovi vítězství v pomalejší skupině Stock, následováni talentovaným Kubou Doležalem. A-čkové finále se zdálo jasně nalinkované. Rado Ďuraňa, Pavel Švec, Kuba Blecha a Michal Ryba, ale děli se věci. První dvě finálovky s přehledem vyhrál Rado, ale třetí Michal, který po technické pomoci teamového kolegy neuvěřitelně zrychlil a využil chybiček soupeřů. Poslední čtvrtá finálová jízda měla rozhodnout o celkovém pořadí této skupiny. V druhém kole odchází Radovi výkon motoru a propadá se pořadím, na čele je Pavel následován Michalem.  Pavel pozici uhájil, tak výsledné pořadí bylo Rado Ď., Pavel Š. a Michal R.

V pomalejší skupině Open si Míra Loupý vypil číši smůly do dna, vedoucí skupiny místo neuhájil a musel se sklonit před Lukášem Gombíkem. Překvapením závodu Martinem Šponarem, který během několika jízd udělal neuvěřitelně velký pokrok a druhé místo ve skupině tomu bylo důkazem. A co finále Open A? Ronalda Volkera zná kde kdo, ale jeho mechanika jménem Yukijiro Umino, který mnohokrát dělal kouzla s pneumatikami, méně lidí. Takovým mechanikem byl pro Káju Doležala jeho táta a nejen proto Kája v první finálovce hned od začátku dával všem vteřinu na kolo, a ač soupeři jeho náskok stahovali, na Káju prostě neměli. O další pozice se strhl velký boj, každá jízda měla svého hrdinu, jednou Lukáše Neséta, podruhé Jirku Krále, ale na Míru Červa a Zděndu Beneše, s jeho závěrečným spurtem, neměli. Konečné pořadí tedy bylo Kája Doležal, Zdeněk Beneš a nejrychlejší Oldboys Míra Červ.

První závod je za námi a již teď se těším na další. Jen aby nám vyšlo počasí jako tentokrát. Nezapomeňte, jede se již 27. 6. 2015.


http://ondra-rc.rajce.idnes.cz/1._Rebels_Race_2015_asfalt_Nachod_30.5.2015/

 

AUTOR ČLÁNKU: Pavel Švec

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport