Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ETS 27.11.2010 kvalifikace online

LAST UPDATE: 20:30 - video

Lehce po sedmé hodině ranní jsem se konečně ocitl v hale v Hrotovicích. Více jak celý nadcházející závod jsem si užil adrenalinovou jízdu autem po namrzlé vozovce z Brna. Nicméně před půl osmou jsem seděl v depu a připravoval si redakční věci a čekal na Uwe Rheinarda, aby mi půjčil motor do kategorie hobby.

Místa jsem měl dostatatek, přívod energie zařízen, osvětlení dobré. Kolem sebe kolegy z Čech a Moravy. Zdravil jsem se Juřicovými, Michalem Bokem, Radkem Flekem, rodinou Margony a mnoha dalšími. Samozřejmě nechyběli kolegové ze Slovenska, kteří jezdí Speed Passion Challenge. Evropští jezdci zatím nebyli přéliš k vidění. Ještě odpočívalo po včerejšním dni.

Půjdu nyní nafotit areál a pár úvodních fotek na uvítanou našeho dne kvalifikací.

Probíhá ještě volný trénink a před tribunou se řadí piloti a čekají, než je Scotty Ernst pustí k jízdě. Před devátou hodinou začalo další kolo kvalifikací. Tu jsem samozřejmě nestihl, protože jsem neměl hotový motor a pneu se nedostávalo lepené. S lepením mi pomohlo depo Margony a i Zdenda Beneš a jiní mi chtěli pomáhat. Kluci díky všem. Nakonec jsem auto připravil na další jízdu.

Nebudu se zde rozepisovat o každé m průběhu kvalifikace a jak kdo přesně dopadl, protože vzhledem k počtu lidí bych se z toho asi zbláznil. Spíše budu zachytávat momentky, videa a psát zajímavostech. Přeci jen můžete průběh sledovat online na webu MY RCM.

Teplota dnes alespoň pro mne příjmená. Možná je mi horko z toho, jak lítám od rána. Každopádně zatím Scotty jede v klidu a komentuje starty kvalifikací a i průběh jízdy. Již v půlce jízdy se u tribuny chystají další jezdci. Zde se na nikoho nečeká. Vše má svůj časový harmonogram.

Jdu pořídit úvodní video u haly. Zatím máte pár nových fotek.

Připojení je pomalé, a tak videa budete mít k dispozici ve včerních hodinách naráz. Budu je postupně zpracovávat a pak je nahraji naráz. Bude to pro mne snažší. Ale foto je bez problémů. Problém je v tom, že v hale je sice připojení, ale můj netbook má slabší příjem. A v prvním podlaží jede vše ok, ale 56MB bych nahrával cca 35 minut. A nemohu tak dlouho čekat.

Někteří jezdci ještě nedorazili do dep. Neviděl jsem osobně Marca Rheinarda a další jezdce. Asi mají najeto od včerejšího dne. Ale určitě se za chvíli objeví.

Jedna jízda střídá druhou. Scotty Ernst je neunavný a má spoustu energie. Znám to z minula: začíná pozvolna a finále pak graduje na nejvyšší obrátky.

Marc Rheinard usedl do depa a ihned započal s hrou na PS3. Vedle něj sedí i Eliot Harper také t týmu Tamiya. Společně s těmito borci sedí i Michal Bok, Vojta Novický a v podstatě všichni z klubu.

U dráhy jsou obrazovky, kde všichni mohou sledovat průběh jízdy a pořadí. Potkal jsem i naše slovenské kolegy Oskara Malatinského a Tono Slobodu. S nimi i jejich kolegy.

Šel jsem osobně pozdravit Scottyho a požádal jsem ho o kontrolu čipu před moji první jízdou. Naprosto bez problémů mi vyhoví.

U vchodu se na zeď lepí výsledky dle skupin. Jde to hezky popořadě: Hobby, Prostock a Modified.

Ještě malá drobnost - kola jsou samozřejmě značená a obdržel jsem jednu sadu. A mají nízký profil.Jsem osobně zvědav na moji první jízdu v kategorii Hobby.

Scotty Ernst vždy před každou jízdou popřeje jezdcům mnoho štěstí a v jízdě jim pak říká " v klidu chlapci, v klidu...". Je načase natočit krátký záběr z kvalifikací...

Zdeněk Hamák st. zde točí pro ČT dokument a Vladimír Šulc svým aparátem fotí zcela jistě kvalitní fotky, které budou potom ke shlédnutí.

Otevřelo se i první podlaží - balkón a tak bylo možno vyfotit celou halu shora. A povedlo se.

Jinak k dispozici je bufet, ve kterém jsem potkal Martina Lissaua. Ano to je pilot, který jel i ME Large Scale tento rok ve Slavkově. Pouze model 1/5 vyměnil za elektro 1/10...

Na svých místech jsou i Teemu Leino, Ronald Volker, Alaxander Hagberg, Juho Levanen, Andy Moore či Yannic Prumper. Když jela poslední skupina Mofidied, všichni stáli kolem tratě a sledovali průběh. zatím je na tom nejlépe Ronald Volker.

A já absolvoval svoji první jízdu. A nedopadla zrovna podle mých představ. Zhruba v polovině se moje Arta zastavila. Ale i tak jsem pozoroval soupeře a nestačím se divit, jak jim to jede. Na vítězství ČR to není. Navíc jsem opotřeboval hlavní kolo 55 a musím jít na 58/23. A tak šance v dnešním dnu na zlepšení již nejsou. A ta montáž mého bezúdržbového modelu TT-01 mi vzala hodně sil :-)

Každopádně svojí karoserií budím pozornost a kolegové z Čech a Moravy se chodili ptát, co se mi událo.

Špička Modified byla opravdu na úrovni a vidět esa této kategorie v akci byl opravdu zážitek. Na technické kontrole se měří napětí na LiPo článcích, výška modelu a i hmotnost.

Po náročné opravě vozu, kdy jsem zjistil, že mám o cca 2 sekundy horší čas na kolo, je čas na oběd. A tak vám posílám aktuálně foto a tuto část textu. Na foto uvidíte i některé skupiny a jejich výsledky.

Na obědě jsem prohodil pár slov s panem Václavem Strupkem a musím říci, že gulášek byl na výbornou. Seděl jsem mimo halu a i tak jsem dobře slyšel komentář Scottyho a co se na dráze děje. Takže ozvučení výborné.

Dokonce jsou udělány zábrany proti tečení vody. Aby se neopakovala situace z minula, kdy začalo zatékat přímo na dráhu. Slouží k tomu natažené igelity.

Vzal jsem kameru a prošel depa závodníků, abych je natočil při jejich práci. Většina buď ladila svůj podvozek, jiní stáli u dráhy a pozorovali dění na ní. A malá část se necházela i v bufetu.

Přímo na závodě lze zakoupit i náhradní díly (na TT-01 bohužel nikoliv). Alena Tamiya TRF, Yokomo ano. Samozřejmě oleje, mazadla a další drobnosti.

A Scotty bez čekání a prodlev jede dále. Skupina za skupinou. Jak jsou na tom jezdci a to i naši se můžete podívat online na My RCM. Trvalý odkaz je na tomto portále vlevo v menu. A ETS je na prvním místě tuším. Můžete sledovat právě probíhající jízdu a nebo si prohlížet kategorie a jezdce s výkony.

Michal Bok na tomto závodě jede již podvozek Yokomo VR a je týmovým jezdcem této značky. Ale prodej Tamiya stále pokračuje. To jsou alespoň změny.

Podívejme se na přední místa v kategoriích:

Hobby - v popředí se drží Lukas Fischer, Blazej Chlodzinski a Eric Mulder.

Prostock - na předních místech se drží Martin Hofer, Etric Dankel a Alexander Stocker. Zajíždí velmi těsné časy.

Modified - zde kralují Ronald Volker, Marc Rheinard a Alexander Heglber. Nájezd 25 kol.

Přesné výsledky najdete na My RCM samozřejmě. Ale nyní kolem 14:00 nastala půlhodiny přestávka. Začalo opět kapat na dráhu a dělá se údržba. Přímo u smyčky. Scotty přerušil závod a pustil hudbu.

Halu začali ochlazovat, aby se nesrážela vlhkost na stropě. Větráky jedou naplno. Blíží se start kategortie Hobby.

Pokud chcete vidět video dříve, navštivte portál RC Magazine. Tam je již něco ke shlédnutí.

Po jízdě Hobby, která se jede nyní na upravené trati u startu, jsem opět málem nedojel. Problém je v zadní části držení diferenciálu. Druhé ložisko ( blíže k diferenciálu ) nebylo v plastovém loži naplno. Náhradní díly nejsou a tak jsem možná pro dnešek skončil se svoji krasojízdou. Zítra mi úpůjčí model depo Margony. Abych mohl dokončit spanilou jízdu ETS. I když jsme se ještě o něco pokusili.

Takže o zábavu je postaráno. Už neladí jen piloti, ale i já.... Do zítra snad dám moje TT-01 dohromady na 100%. Nakonec jsem provizorně na poslední jízdu dal auto dohromady. A to pomocí šroubu a úpravy šasi. Opět ve spolupráci s panem Margonym.

Mezi tím Scotty Ernst pokračoval v tempu a ani půlhodina zpoždění ohledně úpravy dráhy ho nerozhodila. Maximální soustředění pilotů na tribuně svědčí o tom, že jde pomalu do tuhého. Poslední kolo kvalifikací se blíží a o postupech do jednotlivých finále mohou rozhodovat setinky sekundy. A to ve všech kategoriích.

Naši reprezentanti si někteří polepšili, někteří ne. Nicméně nás v depu navštívil Jardu Vala, který měl jet tento závod. Ale měl bohužel nehodu, kdy na dálnici D1 měl kolizi se srnou a naštěstí kromě auta vše dopadlo ještě dobře. Proto mu přejmě brzké zotavení my všichni. Ale večer je to i na dálnici nebezpečno. I já jsem dnes ráno na jednu narazil - skočila přede mnou a jel jsem 40 km/h...

Koukněte na MY RCM na průběh výsledků. Modified modely po rovince sviští naprosto neuvěřitelně. Zejména výjezdy ze zatáček jsou velmi silné. Uřídit takto rychlé auto je opravdu umění. A 10ka nejlepších to jasně ukazuje. Ale samozřejmě jedou dobře i ve slabších skupinách a mají možná některé jezdce z elitní 10ky za svůj vzor.

Natočil jsem krátký záznam jízdy Modified skupiny 18, kde jel i náš Michal Bok s podvozkem Yokomo. Potom také kvalifikaci poslední skupiny Modified v celé délce. Aby jste měli představu o stylu a rychlosti jízdy těch nejlepších.

Scotty Ernst nejen komentuje jízdy samotné, ale také svolává nasazovače a děkuje jim za odvedenou práci. Nasazovat chodí bez rozdílu všichni, takže i takový Marc Rheinard jde na svůj post. To se na našich závodech občas nasazovačů nedočkáme a jejich práce není 100%. Zde na tomto závodě se mi to zdá vše pohotové.

Nyní běží poslední runda kvalifikací a vy se budete moci podívat na výsledkový web na konečné rozřazení do jednotlivých finálových skupin a jak na tom jsou naši borci. A to jak v Prostock tak v Modified. Já budu muset dříve domů, abych dal dohromady svůj model. Je teoreticky možné ještě i z poslední pozice potrápit trochu své soupeře. Pokud bude asuto OK. Takže zítra kolem 9:00 naviděnou a díky za pozornost. Na závěr ještě pár foto z dneška počkejte si prosím na videa.

Další videa najdete na portále RC Magazine

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport