Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Frýdecký pohár 2007 - Off Road

Dne 25.8.2007 proběhl na Off road dráze ve Frýdku – Místku již čtvrtý závod Frýdeckého poháru 2007 v kategorií Off road RC modelů. Seriál Cen Racing Cup je vypsán pro modely Buggy 1:8, Buggy 1:6, MT 1:8, 1:10 a EP 1:10 MT a hlavním sponzorem se společnost Astra. Dráha je vybudována v objektu bývalých kasáren, kde na původně škvárové hřiště byla navezena vrstva hlíny, tato byla upravena tak, aby splňovala požadavky na jízdu modelů ve všech kategoriích.

Počasí jako na objednávku, by se dalo říci o sobotním ránu, na dráhu se závodníci začali sjíždět již po 7 hodině ranní. Na start se postavilo bezmála 40 závodníků, někteří i ve více kategoriích. I přes předešlé deštivé počasí dráha pěkně vyschla a závodníci se nemuseli potýkat s blátem. Naopak jízdu ztěžovala mračna prachu, která se za závodními speciály zvedala. Toto bylo markantní obzvláště u závodu buggy 1:6, kdy závodníci málem neviděli své modely. Na start se postavila kromě již osvědčených modelů FG i Baja 5B od HPI. Model byl představen Štěpánem Klohnou, jel však mimo pořadí, neboť šlo o model v měřítku 1:5.

Frýdecký pohár jako jediný nabízí, mimo jinak rozšířené kategorie desetin a osmin, i závody šestin. Díky této možnosti v poslední době značně stoupá zájem o tuto kategorii. Dále velkou oblibu zažívají MT a Buggy s elektropohonem, kde v náročném terénu opravdu záleží na jezdeckém umění. Škoda jen, že se zde ještě nevyužívá střídavý pohon, který posouvá pomyslnou laťku mnohem výše.

K měření výsledků je využíváno měřící zařízení AMBrc, které využívá personální čipy. Odpadá tím složitá manipulaci s předáváním si čipů navzájem a nové personální čipy jsou mnohem spolehlivější neboť jsou napájeny přímo z modelu závodníka a nemůže dojít k jejich náhodnému vybití.

Konečné výsledky:

Kategorie 1:6 OPEN:
1/ Melicher Pavel
2/ Zamarský Jakub
3/ Vašnovský Vladimír

Kategorie 1:8 buggy OPEN:
1/ Kulhánek Ondřej
2/ Ševčík Rudolf
3/ Beníček Martin

Kategorie 1:8 buggy GT 21:
1/ Kulhánek Martin
2/ Mačejovský Jiří
3/ Kratochvíl Karel

Kategorie 1:8 buggy Cen Matrix:
1/ Melicher Pavel
2/ Kohut Tomáš
3/ Pyreň Marián

Kategorie 1:8 MT OPEN:
1/ Klohna Štěpán
2/ Stodola Fanánek
3/ Veverka Jiří

Kategorie 1:10 EP:
1/ Szostek Luděk
2/ Koniarik Jan
3/ Pyreň Marian

Kategorie 1:10 Fun Factor:
1/ Czyz Kryštof
2/ Schneider Matěj
3/ Prášil Jakub

Průběžné výsledky naleznete na http://www.kyoshoshop.cz/ .

Závěrem lze konstatovat, že závod se velmi vydařil a zájem závodníků i přes dobu dovolených neustále vzrůstá. Další offroadový závod Frýdeckého poháru proběhne dle plánu dne 22.9.2007. Onroadová část pak pokračuje závodem 1.9.2007na asfaltové dráze.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport