Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mibosport Cup 22.11.2014 online

Hlavní foto

Mibosport Cup Round. 2 je před námi. Dnes opět s vysokou účastí a to také zahraniční.

Jak vypadá startovní pole v jednotlivých kategoriích, tak na to se můžete podívat níže. A zároveň pak můžete sledovat podrobnoé výsledky.

1/12
Formula
Stock LRP
Modified

 

2wd Buggy
4wd Buggy

Já se dnes budu věnovat pouze reportu. Nechtělo se mi předělávat elektroniku v modelu a už plně chápu ty jezdce, co mají hned dva podvozky. A každý připravený na jinou kategorii.

Dnes uvidíme na startu Marca Rheinarda, kterého jsem zde po ránu ještě nezahlédl. V každém případě by tu měl být.

Pořadatel ještě řeší drobný problém s adaptérem pro jeden notebook časomíry, probíhá prezentace do závodu. Aby vše mohlo brzy odstartovat. Dnes opět kvalifikace společně na obou drahách současně, finále pak již samostatně.


Tribuna jezdců onroad

 

Na minulém závodě to takto také probíhalo a fungovalo to bez potíží.

Depa jezdců se pomalu plní. Mnozí jsou ubytováni na hotelu a tak si mohou pospat. Pokud jsou přihlášeni ze včerejšího večera a nespěchají na první kolo kvalifikace.

V 8 končí volný trénink, skupiny jsou hotové. Jezdci si nalepí jedno startovní číslo na model. Proběhne rozprava a pak již začne samotný závod.

Rozprava ukončena, start závodu v 8:30.


Ač to tak nevypadá, modelů je mnohem více, než se zdá

 

Dnešní speciální ceny: podepsaná karoserie Ronalda Volkera, sada nabíječů SKY RC od firmy Pelikán Daniel a také nový sponzor seriálu: MAXIM. Hostesky dnes budou všem startujícím tento časopis rozdávat.

Start závodu posunut na 8:45.

Problém s časomírou vyřešen. Vše připraveno na závod. Na onroad dráze se připravuje kategorie 1/12. Začíná mlýnek na závodníky. Dvě dráhy, dvě tribuny, jízda offroad a onroad společně.

 

Kvalifikace 1

Za časomírou opět Pavel Magda (offroad) a Vojta Novický (onroad). Dozor nad vším má Michal Bok s otcem.

1/2tiny jsou opravdu velmi rychlé. A to na dnešním okruhu. Marcel Dostál bude hodně silným soupeřem pro Aleše Pelikána, Martina Zváru, Tomáše Kembitzkého a další.

Online výsledky zatím na MyRCM nechodí. A tak na konci každého kola, než se výsledky rozjedou, budete mít průběžné pořadí.


Zamyšlený Rene Kolbel (AT)

 

V F1 je to opět malé mistrovství. Hodně rakouských závodníků. Ale zatím jsm neviděl Herberta Webera. Ale je tu Rene Kolbel, minulý vítěz kategorie Stock. Za nás bude bojovat Jaroslav Vala. Kouknu na tribunu skupiny a tam pouze Jarda. Jinak samý zahraniční pilot.

V buggy samozřejmě nechybí Martin Bayer, který jel i minulý závod. Jak ve 2WD, tak i ve 4WD je bohatá konkurence.

Ve Stock LRP kategorii bude pravděpodobně kralovat Rene Kolbel. Bylo tomu tak na minulém Mibosportu. Kromě špičkových pilotů zde jedou i rekreační jezdci. Například Vilém Augustýnek. Tomu se líbil závod Winter Race a kategorie Hobby, kde jsme si spolu krásně a čestně zazávodili. Nechybí zde opět vynikající borci z Polska. Za nás bude bojovat Aleš Pelikán a další jezdci. Oliver Havránek se bude chtít také dostat do A finále této kategorie.

Techniká přejímka má dvě místa. Jedno na onroad a druhé na offroad. Vše se tím urychluje.Marc Rheinard z týmu Tamiya (DE)

 

Marc Rheinard se již dostavil do svého depa a okamžitě se začal připravovat na svoji kategorii. Někteří piloti přestupují mezi značkami podvozků, Marc je příkladem trvalé spolupráce.

Ve 4WD buggy jede kromě Martina Bayera i Thomas Pupmler, Michal Orlowski, Hupo Honig a vyjimkou není ani jezdec Tom Cockerill (GB). Vidíte tedy maximální obsazení.

Jinak při jízdě Modified (ta poslední), bylo kolem dráhy plno. Všichni sledovali vývoj jízdy, kde se o první místo přetahovali Marc Rheinard a Yannic Prumpler. V této skupině jede i náš Radek Flek a Kuba Šimurda. A tako David Němček.

Vítěze kategorií vidíte v souhrnu. Online výsledky z buggy zatím na MyRCM neodchází, což je škoda.

 

První kolo dojeté na čas. Zatím žádné napomenutí, klid. Tak to má být.

 

Kvalifikace 2

Druhé kolo začalo opět startem obou kategorií.


Originální řešení 2WD pohonu na modelu Xray od Raybeck Teamu

 

Hupo Honigl v tomto kole nezvykle v zadní části pole své skupiny. Ale máme druhé kolo kvalifikace, není co řešit zatím. Jak závod probíhá, tak na to byli zvědaví také Petr Zvejška a Petr Rovný. A tak přijeli na tento závod.

V komentáři se opět střídají Pavel Magda a Vojta Novický.

Ještě jsem zapomněl zmínit, že Rheinard a Prumper jedou oba bílou karoserii a velmi těžko je rychle poznat, kdo je kdo. A i Kuba Šimurda má karoserii bílé barvy. Ale má na ní samolepky a tak je lépe vidět. I v buggy jedou modely ve stejných (týmových) barvách.


Toto vše čeká na vítěze a na hvězdy závodu

 

Dnes tu máme závodníka i z Dánska. Je jím Frederick Mikkelsen. Ten jede kategorii Modified. Nechybí náš Pavel Martinec, Václav Sauer, Ladislav Lebánek.

Sedím v prostoru bufetu a jakmile se rozjela poslední jízda druhého kola v čele s Yannikem Prumperem, bylo slyšet jen hvízdání modelů na cílové rovince. A kolem dráhy opět plno. A to nejsou finále.

A jak to vypadá po druhém kole kvalifikací ?

Do čela se dostal Bjorn Prumper. Martin Bayer druhý před Tomem Cockerillem. Do A finále míří ještě náš Radek Flek a David Kukla.

 

Zde vede Martin Bayer před Hupo Honiglem. Zde se pokusí do A finále dostat Aleš Bidovský. David Kukla by tam měl být taky. Martin Zvára zatím vypadá na B finále v této obrovské konkurenci.

 

Ve 12tinách vede Marcell Wostalek, ale náš Marcel Dostál jede výborně. Nechává za sebou ostřílené piloty Martina Zváru i Tomáše Kembitzkého. V této kategorii převažují naši jezdci.

Ve Formulích vede Rene Kolbel před svými krajany. Náš nejlepší jezdec, který pojede A finále, bude Jaroslav Vala. Minule tuto kategorii jel i Aleš Pelikán, dnes ji vynechal.

 

Rene Kolbel to měl minule jednodušší. Dnes jej trápí  to i podruhé Marcus Galler. Zde se do A finále dostane pouze Aleš Pelikán. A jak je zvykem, Markéta Vítámvásová bude v B finále a možná to opět vyjde na první pozici na startu.

 

Yannic Prumper stále na prvním místě před Marcem Rheinardem. Kuba Šimurda na skvělém čtvrtém místě. A pokud se do A finále dostane i Ladislav Lebánek, bude to velký úspěch pr naše barvy. Radek Flek by tam měl být také. Chtěl by tam i junior Michal Orlowski. Ale ten se o pořadí přetahuje s Vaškem Sauerem.

 

Kvalifikace 3

I poslední kolo ubíhalo bez potíží a bez prodlev.

Když se podíváme na startovní listiny, pilotů ze zahraničí je zde opravdu hodně.


Yannic Prumper

 

A kdo získal TQ pozice ?

V buggy 2WD nakonec potvrdil formu britský pilot Tom Cockerill. Martin Bayer nakonec "až" pátý. A hned za ním pak Radek Flek a David Kukla. To jsou naši jezdci v A finále. Pro B finále je pak v dobré pozici Aleš Bidovský.

 

Ani zde Martin Bayer TQ nevybojoval. Zde jej mám Hupo Honigl. Třetí místo patří maldému Michalovi Orlowskemu. B finále by mohlo být v režiji Aleše Bidovského.

 

V 1/12 udržel TQ Marcell Wostalek. Druhý rakušan Christian Schiff. Třetí místo obhájil Marcel Dostál.

V F1 nezklamal Rene Kolbel. Pátá příčka patří Jardovi Valovi. Jedinému našemu jezdci do 10tého místa. Máme zde však další naše piloty.

 

Aleš Pelikán dokázal v posledním kole zajet nejrychlejší kolo kategorie a navíc si zajistil třetí místo na startu ve finále A. TQ nakonec vybojoval přece jen Rene Kolbel. Což pro něj může být strategická výhoda pro starty do finále. Markéta Vítámvásová bude obhajovat první pozici ve finále B.

 

Yannic Prumper má TQ v nejrychlejší kategorii. Marc Rheinard to bude mít velmi těžké. Z našich se zde do A finále dostali Kuba Šimurda, Radek Flek a Ladislav Lebánek. Václav Sauer bude tlačit v B finále na vedoucího Michala Orlowského.

 

Finále 1

Buggy 2wd - čtyři finálové skupiny. Vítězové finále: D finále: Pavel Holčák. C finále: Miloš Švihran. B finále: Maximilian Hauenschild. Zejména A finále bylo napínavé hned od startu mezi Tomem Cockerillem a Hupo Honiglem. Tom přece jen první. Navíc po vzoru Andyho Moora pilotuje svůj stroj páčkovou RC soupravou. Za druhým Honiglem dojel náš Martin Bayer. Radek Flek na výborném čtvrtém místě.


Tom Cockerill (GB) vítěz první finálové jízdy A

 

Buggy 4WD - D finále: Jan Komorous z týmu Raybeck všem ukázal zadní křídlo. C finále: velmi vyrovnaná jízda na prvních třech místech s vítězem Jirkou Rybákem. B finále: na závodě se objevil i Zdenko Kunak a v této jízdě zvítězil. A finále: hned po startu odstoupil jednak Hupo Honigl a pak také Tom Cockerill. A tak měl Martin Bayer jednodušší jízdu před Peterem Pinischem a Michalem Orlowskim.


Hupo Honigl

 


A takto to vypadalo na finále A buggy 4WD

 

Jdeme na onroad část.

1/12 - Marcell Wostalek si v klidu dojel pro první místo. Neměl v podstatě soupeře. Druhý dojel Christian Schiff. Avšak velmi těsné to bylo mezi třetím Igorem Liptákem a Martinem Zvárou.

F1 - zde byli jezdci rozděleni do dvou finále. Finále vítěz: Michal Skubeň. A finále: a padlo první STOP and GO. Rene Kolbel zvítězil před Anreasem Teublem a Markusem Wurmhoringerem. Pohled na monoposty je krásný. Jedná se o maketově zpracované karoserie. Kdyby tak vypadaly i modely někteých našich pilotů.


Tribuna F1 A finále

 

Stock LRP - zde máme pro dnešek 3 finálové skupiny. C finále: zde spolu soupeřili vítěz Norbert Mylius a druhý Roman Bílek. B finále: Markéta obhájila prvenství před Martinem Bábovským. Petr Rovný a Tomáš Kembitzký jízdu nedojeli. A finále: nakonec Rene Kolbel potvrdil v rpvním kole formu a porazil své soupeře Marcuce Gallera a Bartlomieje Zambrzyckeho.

Modified - D finále: Erig Margony nadělil kolo soupeřům. Zde jedou i dva piloti Raybeck týmu Matěj Benda a Štěpán Benda. C finále: Wojciech Rozwadowski zvítězil před Sašou Klugem. B finále: zde jsem slyšel další STOP and GO za narážení zezadu. B finále: bylo mezi Michalem Orlowskim a Vaškem Sauerem. A finále: obdivné hlasy na toto finále. Neuvěřitelný souboj Rheinard vs Prumper. Potlesk. Yannic Prumpler zvítězil před Marcem a našim Kubou Šimurdou, od kterého je toto absolutní senzace a výkon.

 

Finále 2

Buggy 2WD - v druhém kole to zde ožilo. Hostesky se chopily žezla a pilotům rozdávaly magazín MAXIM. A bylo veselo. A to nejen mezi našimi jezdci. Mezi tím plynule pokračovaly finále. D finále: zde je zcela jiný vítěz. Je jím pro toto kolo Mirea Gabriel. C finále: i zde se objevilo jiné jméno na prvním místě - Matěj Šulc. B finále: zde již vítěze známe a bude jím Maximilian Hauenschild. A finále: opět velmi těsný souboj Honigla a Cockerilla. Ten má ovšem nervy ze železa a nedá se jen tak rozhodit. Proto se také stal celkovým vítězem 2WD buggy kategorie. A to před druhým Hupo Honiglem. Třetí místo zatím jisté není. Je na něj více adeptů.


Hostesky dorazily a rozdávají výtisky časopisu MAXIM

 

Buggy 4WD - D finále: tak zde je vítězem Jan Komorous. C finále: zde zvítězil Radim Drda před Matějem Bendou. B finále: tady opět kraloval Zdenko Kunak, který je dnes v dobré náladě. A finále: díky dvěma chybám Hupo Honigla lehce zvítězil Martin Bayer a stal se v této kategorii vítězem celkovým. Michal Orlowski si pojistil možné třetí místo. Hupo bude muset hodně zabrat v posledním kole, aby mohl pomyslet na stupně vítězů.


TQ 4WD buggy Hupo Honigl

 

A opět se přemísťujeme na onroad trať.

1/12 - první dvě místa máme jistá. Marcell Wostalek vítěz, Christian Schiff druhý. Nyní zvítězil náš Aleš Pelikán a jeho snahou bude v třetí jízdě podiové umístění.

F1 - B finále: toto má nového vítěze Martina Havlíčka. A finále: i zde je již jasný vítěz. Rene Kolbel nejprve zapózoval před startem a pak zvítězil. Druhý bude Anreas Teubl. O třetím místě není zatím rozhodnuto.

Stock LRP - C finále: zde se radoval Roman Bílek. Coby jezdec hlavně offroad kategorie nyní ukázal, že umí i na tomto poli. B finále: vítězkou se stala Martkéta Vítámvásková. A finále: exibice Reneho Kolbela a Marcuse Gallera. Výměna pozic, Rene vítěz kategorie. Několik STOP nad GO, radost na tribuně a potlesk po jízdě. To byla jízda LRP Stock TOP 10 včetně představení pilotů před jízdou.

Modified - D finále: i zde podruhé výborně Erik Margony a je vítězem tohoto finále. C finále: nyní zvítězil Saša Klug. B finále: Michal Orlowski podruhé za sebou udržel Václava Sauera. A finále: zcela stejné pořadí jako minulou jízdu. Yannic Prumper potvrdil vítězství a celkové třetí místo naše Kuby Šimurdy určitě stojí za zmínku. Velká gratulace !!!

 

Finále 3 souhrnem

Buggy 2WD

D finále: Oldřich Groch

C finále: Matěj Šulc

B finále: Maximilian Hauenschild

1. Tom Cockerill

2. Hupo Honigl

3. Martin Bayer

 

Buggy 4WD

D finále: Jan Komorous

C finále: Matěj Benda

B finále: Zdenko Kunak

1. Martin Bayer

2. Hupo Honigl

3. Michal Orlowski

 

1/12

1. Marcell Wostalek

2. Christian Schiff

3. Igor Lipták

 

F1

B finále: Martin Havlíček

1. Rene Kolbel

2. Anreas Teubl

3. Mario Sailer


I jezdec v monopostu musí být detailně proveden

 

Stock LRP

C finále: Roman Bílek

B finále: Martkéta Vítámvásová

1. Rene Kolbel

2. Marcus Galler

3. Bartlomiej Zambrzycki

 

Modified

D finále: Erik Margony

C finále: Sascha Klug

B finále: Michal Orlowski

1. Yannic Prumpler

2. Marc Rheinard

3. Kuba Šimurda

 

Hvězda závodu: Ladislav Lebánek

Junior závodu: Matěj Šulc

Roční předplatné MAXIM 40+ - Jan Kanina

 

Na vyhlášení nebyli přítomni všichni jezdci. Nicméně je to škoda. Ale na ten počet startujících byl konec tohoto závodu ve velmi dobrý čas. Až na malé zdržení po ránu vše jelo, jak mělo.

Zítra by měl být k dispozici video souhrn, na který se těší několik rakouských kolegů.

Dnešní online report považuji za ukončený.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport