Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Open Challenge Praha onroad online report

Hlavní foto

V tomto datu se ještě jedou venkovní závody. Ovšem v Praze se jede první halový závod na kobercové dráze.

Tak jako minulý rok opět místem konání je sportovní areál a hala na Ruzyni. A protože v sobotu se jede onroad část a v neděli pak offroad, můžete zde využít hotelu na stravu a ubytování.

Hala beze změn - prostorná jak pro koberec, tak i pro depa jezdců. Vyznačení tratě na šedém koberci dřevěnými latěmi žluté barvy. Pokličky na dráze samozřejmostí

Kategorie jste si mohli vybrat na stránkách MyRCM, kde budou i online výsledky. Tedy tyto:

1/10 OPEN
1/10 Stock
1/10 Hobby
1/10 Hobby Peugeot Cup
1/10 Formule
1/10 GT
1/12 Pancar
1/8 GT

Od rána probíhá volný trénink. A to zvláště pro Hobby / Peugeot Cup, pro TC Open a TC Stock. A zvláště jsou i Formule 1.

9:45 proběhla rozprava v poměrně hojném počtu závodníků. Na tento první závod v Praze se sešlo opravdu hodně zájemců o závodění v hale na koberci.

Rozprava

 

Po 10 hodině startuje první kolo kvalifikací. Jedno kolo bude trvat cca 1 hodinu 20 minut.

 

Kvalifikace 1

Peugeot Cup - kategorie pro začátečníky a hobby jezdce. Hojně obsazená kategorie junioři. Adam Vorlíček vs Anita Tunklová v první skupině. Adam lepší a vítězí. Oba junioři. Jak první, ale i druhá skupina byla tvořena juniory. Lucie Gutlerovíá byla výborná ve druhé skupině. Lukáš Klouček soupeřil s Ondrou Mrklovským a Ondrou Kopačkou.

F1 - velmi vyrovnaná trojice s vítězem Ivo Trojanem, druhým Petrem Novákem a třetím Aleše Matiáškem. Na dráze vydařené kopie skutečných závodních monopostů. Někteří mají v kokpitu reálné helmy, jiní zajímavé postavičky.

Hobby - pohodová kategorie s pomalými modely a mnoha nováčky. A to včetně mladých dívek či maminek. Konečně je to kategorie na pohled vyrovnaná, nikdo nikam nespěchá. Nehody jsou sice časté, ale nechtěné. A v tomto já kroužím s kamerkou GoPro Hero 3. A nevydržela na karoserii dlouho. Bez pojistné isolepy to příště nepůjde. V první skupině mi hodně dali zabrat Lukáš Klouček a Dominik Vlášek jun. Ve druhé skupině zazářil Lucka Gurtlerová a Ondra Dařílek. Někteří jezdci jsou praví začátečníci a doslova honí své modely po dráze. Ale do toho tato kategorie je. A co se týče mého nastavení HB Cyclone TC Sport ? Motor HPI Saturn 27T, převod 5,85 a regulace LRP Quantum Competition 2. Baterie Yokomo LiPo 2S 2700 mAh 30C. A hned napoprvé jsem trefil rychlost převodovým poměrem. Zapadám do průměru.

Časomíra Jan Blahovský

 

Stock - obsazovaná kategorie. Až tři skupiny se musely vytvořit, aby byl prostor pro všechny dostatečný. V první skupině zvítězil Miloslav Svoboda. Ale stejně ryhlé kolo měl i Marek Frič. Třetí Zdeněk Čechura jezdí i LS Porsche. Ve druhé skupině pak 23 kol Standa Pavlíček před vynikajícím mírou Perclem. Ve třetí pak nejlepší Aleš Pelikán před Michalem Kneysem a Láďou Rážkem. Zde vidíme jezdce hlavně z minulé sezóny a někteří sem přešli z nižší kategorie Hobby.

Open - i zde více jak jedna skupina jezdců. Jan Kanina vs Jirka Kolman. Jan Kanina lepší v nájezdu. V této kategorii je vše volné. Co uřídíte s tím můžete nastoupit. V kategorii nechybí Jirka Janoušek, Víťa Hola, Michal Blahovský. Vítězem jízdy skupiny číslo 2 se stal Víťa Hola před Kájou Doležalem a Jirkou Janouškem.

 

Kvalifikace 2

Peugeot Cup - Lucka Mazalová zrychlila i když Adam Vorlíček stále ve vedení v první skupině. Ve druhé skupině opět výborně Lucka Gurtlerová před Lukášem Kloučkem. Juniorů je na tomto závodě opravdu hodně.

Junioři na tomto závodě mají zelenou

 

F1 - za Ivo Trojanem dojel nyní Víťa Hola. Aleš Matiášek pojel Petra Nováka. Zde v kategorii je vidět i tým Deutsche Post žluté barvy. A takté model Ferrari. Miroslav Svoboda tutuo jízdu nyní nedokončil

Hobby - já jsem otupil přední kola sekundovým lepidlem, neb v minulé jízdě byl model hodně točivý a nepříjemný na řízení. Zajel jsem sice TOP LAP, ale i ostatní jedou velmi pěkně a ta kola jsou hodně podobná. Lukáš Klouček mne stíhal a také David Novák by rychlý. Ale dělal chyby. A kolize do soupeřů mu moc nepomohou. S dívek a žen byly výborné Lucka Gurtlerová a Jana Gurtlerová. Jedna řídí černou Škodu Octávii s růžovými koly a křídlem.

Stock - Zdeněk Čechura naladil a zvítězil. Navíc nájezd 23 kol není vůbec špatný. Nestačil na něj Láďa Koželuh a martin Kučera z druhé skupiny. Tam se jede na 22 kol nejvíce. Ve třetí se jede na 26 kol (Aleš Pelikán) a pak na 25 kol (Rado Ďuraňa, Ladislav Rážek, Michal Kneys).

Aleš Pelikán

 

Open - v kategorii dnes jedou například i Jirka Vesecký, Jan Koutník, Jan Vild a další. Jinak Michal Blahovský porazil Víťu Holu a na tyto dva piloty je radost se dívat. Jirka Janoušek se přejmenoval ve startovní listině na ONE FOOTER (Jirka má místo jedné nohy protézu).

 

Kvalifikace 3

Peugeot Cup - kvalifikace nejlépe zajela Lucka Gurtlerová. Má TQ v kategorii před druhým Lukášem Kloučkem a třetím Ondrou Mrklovským. V každém případě půjde o zajímavá finále, kde nebude nouze o kontakty a mnohdy zběsilou jízdu mezi mantinely.

F1 - Ivo Trojan bere TQ v této kategorii před Víťou Holou a třetím Petrem Novákem. Zejména prostředek pole bude hodně vyrovnaný. A piloti musí jet bez kontaktů. Jinak mohou hodně ztratit.

Hobby - já jsem se postavil do čela skupiny. Ale ve finále pojedu v chumlu davu a budu natáčet juniory onboard. Například Dominika Vláška, Davida Nováka, Lukáše Kloučka a další. Včetně dvou slečen Gurtlerových. Na trati lze vidět značky Honda, Chevrolet, Škoda, Peugeot a dašlí.

Stock - namátková kontrola nastavení ZERO BOOSTu odhalila jednoho hříšníka. TQ zde udržel Aleš Pelikán před Michalem Kneysem, který poslední jízdu hodně tlačil na pilu. Rado Ďurana bude startovat z třetí pozice. I zde se máme na co těšit.

Vysmátý Rado Ďurana

 

Open - zde vzal TQ Michal Blahovský. Udržel tak za sebou Víťu Holu, Karla Doležala a další. Do A finále se dostal Jiří Jarolímek.

 

Finále 1

Peugeot Cup - dvě finálové skupiny pro větší pohodlí jezdců. V B finále pod dohledem rodičů zvítězila Lucka Mazalová před Anitou Tunklovou. Toto finále zcela jistě ovládnou dívky. A finále opět v režiji dívky Lucky Gurtlerové. Lukáš klouček a Ondra Kopačka musí přidat. Zde se souhlasem všech a časomíry testoval stroj Jirka Janoušek, který opravoval elektroniku. Vůbec však nezasahoval do průběhu a jel zcela profesionálně.

Start kategorie Peugeot Cup

 

F1 - zde jedou piloti na pneu bezdušových i mechovcých. Je to vidět i na stylu jízdy. První v cíli model Ivo Víťi Holy před Ivo Trojanem a Alešem Matiáškem. Celá jízda poměrně vyrovnaná a rozhodovaly chyby. Až na zadní část pole, které uzavřel Jan Jílek.

Hobby - v B finále Rudolf Klouček pojel kolegu Miroslava Horáka. V A finále jsem měl kamerku umístěnou pod zaním křídlem a postupně si točil modely svých kolegů. A tak nejprve přišel na řadu David Novák, pak druhá Lucka Gurtlerová a potom třetí v jízdě Dominik Vlášek. Kamera na modelu vydržela. Pěkné záběry se povedly.

 

Stock - C finále: Jan Šedivý s dostatečným náskokem před soupeři. Zde jedou nejen závodní karoserie Protoform Mazda 6 apod. Ale také Honda HSW. V B finále to bylo hodně vyrovnané od prvního až po páté místo. Zvítězil Martin Beran před Láďou Koželuhou. A finále: Aleš Pelikán porazil výborného Michala Kneyse. Poněkud se po jízdě zlobil Rado Ďurana. A to na Láďu Rážka, který jej trefil. A ovlivnil tak celou jízdu pomalu. A tak dostal napomenutí po jízdě od časomíry a bude další kolo střežen poněkud více.

Open - B finále: Jirka Kolman vzal první místo Jirkovi Jarolímkovi. Třetí dokroužil Radek Štěrba. A finále ukázalo nádherný čistý start. Pak odstoupil Michal Blahovský. A tak byl v cíli první Víťa Hola před Karlem Doležalem a třetím Jirkou Jarolímkem ml.

 

Finále 2

Peugeot Cup - v B finále je jistá vítězka a to Lucka Mazalová. V A finále už je to taky jasné po druhém kole. Opět zde velí slečna - Lucka Gurtlerová. Stačil jí pouze Lukáš Klouček. Třetí v Ačku Ondra Mrklovský.

F1 - Ivo Trojan porazil v této jízdě Víťu Holu. A v tom připadě zde nemáme vítěze. Petr Novák, Aleš Matiášek a další jezdci do hry moc nezasáhnou. Leda by průběh ovlivnili svým chováním na trati. A to se v této kategorii nenosí.

Hobby - B finále: krásná jízda Chevroletu Camaro SS. Nechyběly kotrmelce, kdy osvětlení kmitalo vzduchem. Jezdec měl na vítězství, ale... V cíli první Miroslav Horák před Rudolfem Kloučkem a Jakubem Matiáškem. A finále byo opět kamerové v mém podání. A děti se snažily ukázat to nejlepší. Po jízdě se někteří divili, že jsem je pronásledoval a na některé i čekal. V cíli první David Novák a je vítězem kategorie. Druhé místo v jízdě zaujal Ondra Dařílek, třetí Dominik Vlášek. Pěkná a zajímavá jízda.

 

Stock - C finále: Jirka Kleňhar se postaral o napětí do další jízdy, když zvítězil. B finále: tady už je vítězem Martin Beran. Druhý v jízdě pak Martin Kučera. Prestižní Ačko ovládl Aleš Pelikán a odváží si domů celkové vítězství. Největším oponentem mu byl Michal Kneys.

Příprava na jízdu

 

Open - B finále: pořadí v popředí jako v první jízdě. Jirka Kolman vítězem Bčka. V A finále potlesk pro jezdce. Protože Michal Blahovský si dojel zaslouženě pro vítězství před Víťou Holou a Karlem Doležalem. Můžeme se tedy těšit na poslední kolo finále.

 

Finále 3 a pořadí

Peugeot Cup - poslední pokusy o zajetí dobrého výsledku. Junioři se snažili celý závod. A zde jsou výsledky:

1
A Lucie Gürtlerová 2 1:1, 2:1 [3:2]
2
A Lukaš Klouček 3 3:1, 2:2 [1:2]
3
A Ondřej F. Mrklovský 6 3:3, 2:3 [1:5]
4
A Kopačka Ondra 7 1:3, 3:4 [2:4]
5
A Adam Vorlicek 9 1:4, 3:5 [2:5]
6
A Vladimír, jun. Blažek 12 3:6, 2:6 [1:6]
7
B Mazalová Lucie 2 1:1, 2:1 [3:2]
8
B Anita Tunklová 3 3:1, 1:2 [2:2]
9
B Marek Tunkl 6 2:3, 3:3 [1:5]
10
B Petr Pelnář 8 3:4, 2:4 [1:4]
11
B Matěj Šedivý 9 1:3, 2:6 [3:6]
12
B Matyáš Bartek 10 3:5, 2:5 [1:6]

 

F1 - Víťa Hola nebo Ivo Trojan ? Tuto otázku si kladli všichni před jízdou. Ivo Trojan obhájil první pozici a Víťa nyní nakonec až třetí za Martinem Kučerou.

1
A Ivo Trojan 2 2:1, 3:1 [1:2]
2
A Vítězslav Hola 3 1:1, 2:2 [3:3]
3
A Martin Kučera 6 3:2, 2:4 [1:5]
4
A Petr Novák 7 2:3, 1:4 [3:5]
5
A Aleš Matiášek 7 1:3, 3:4 [2:5]
6
A Miloslav Svoboda 12 1:6, 2:6 [3:7]
7
A Lukáš Richter 13 3:6, 1:7 [2:8]
8
A Jan Jílek 15 2:7, 1:8 [3:8]

 

Hobby - pokud zkušený pilot bere tuto kategorii, jako zábavu a vzor pro jezdce, není problém se zde svézt. Ale prim zde hrají především děti a jejich výkony. Zkušenější by je měli motivovat. Snad se to podařilo. Mnozí již jedou velmi slušně a kličkují minimálně. Chce to však jezdit, jezdit a zase jezdit :-). A ta radost po jízdě, jak si to děti užívaly. A je jedno, zda je druhý nebo třetí.

1
A David Novák 2 2:1, 1:1 [3:1]
2
A Lucie Gürtlerová 4 3:2, 1:2 [2:5]
3
A Ondřej Dařílek 5 2:2, 3:3 [1:6]
4
A Dominik Vlášek JUN 6 2:3, 1:3 [3:6]
5
A Lukaš Klouček 8 3:4, 2:4 [1:5]
6
A Igor Vlahovic 9 1:4, 3:5 [2:6]
7
B Rudolf Klouček 2 3:1, 1:1 [2:2]
8
B Miroslav Horák 3 2:1, 3:2 [1:2]
9
B Jakub Matiášek 6 3:3, 1:3 [2:3]
10
B Vladimír, jun. Blažek 8 3:4, 1:4 [2:4]
11
B Jana Gürtlerová 10 1:5, 2:5 [3:5]
12
B Matyáš Bartek 12 3:6, 2:6 [1:6]

 

Stock -  komentář a pohrožení STOP and GO. Ale pořádek i ve Stocku musí být.

1
A Ales Pelikan 2 2:1, 3:1 [1:1]
2
A Michal Kneys 4 2:2, 1:2 [3:4]
3
A Ladislav Rážek 5 3:2, 1:3 [2:3]
4
A Radoslav Ďurana 7 3:3, 1:4 [2:7]
5
A Jan Neuwirth 9 2:4, 1:5 [3:6]
6
A Josef Horak 11 3:5, 1:6 [2:6]
7
A Miloslav Svoboda 12 2:5, 1:7 [3:9]
8
A Stanislav Pavlíček 15 3:7, 2:8 [1:9]
9
A Zdeněk Čechura 16 1:8, 3:8 [2:9]
10
B Martin Beran 2 2:1, 3:1 [1:1]
11
B Láďa Koželuh 4 3:2, 1:2 [2:4]
12
B Martin Kučera 5 2:2, 1:3 [3:5]
13
B Jakub Doležal 6 3:3, 2:3 [1:4]
14
B Marek Frič 9 3:4, 1:5 [2:5]
15
B Míra Percl 12 2:6, 3:6 [1:7]
16
B Dominik Vlášek JUN 14 3:7, 2:7 [1:8]
17
B Stanislav Knespl 14 1:6, 3:8 [2:9]
18
B Jiří Mašek 17 2:8, 1:9 [3:9]
19
C Jirka Kleňhar 2 2:1, 3:1 [1:3]
20
C Jan Šedivý 3 1:1, 2:2 [3:7]
21
C Aleš Kuda 4 1:2, 3:2 [2:5]
22
C Michal Tyburec 7 3:3, 1:4 [2:6]
23
C Jakub jun. Kneys 7 2:3, 3:4 [1:6]
24
C Tomáš Tunkl 9 2:4, 1:5 [3:5]
25
C Jan Švejda 13 3:6, 2:7 [1:8]
26
C Rudolf Klouček 15 1:7, 2:8 [3:8]

 

Open - tato kategorie uzavřela dnešní závodní den. Nejrychlejší stroje naposledy v akci. Pastva pro divákovi oči. A zde výsledky:

1
A Vítězslav Hola 2 1:1, 3:1 [2:2]
2
A Karel Doležal 4 1:2, 3:2 [2:3]
3
A Michal Blahovský 7 2:1, 3:6 [1:8]
4
A One Footer 7 3:3, 2:4 [1:6]
5
A Jiří Jarolímek ml. 8 1:3, 3:5 [2:5]
6
A Jan Domanský 9 3:4, 1:5 [2:6]
7
A Jan Kanina 11 1:4, 2:7 [3:7]
8
A Miroslav Červ 15 1:7, 2:8 [3:8]
9
B Jiří Kolman 2 2:1, 3:1 [1:1]
10
B Jiří Jarolímek 4 1:2, 2:2 [3:3]
11
B Radek Štěrba 5 3:2, 1:3 [2:4]
12
B Jiří VESECKÝ 7 2:3, 3:4 [1:4]
13
B Zbyněk Dařílek 10 2:5, 1:5 [3:7]
14
B Jan Vild 11 3:5, 1:6 [2:6]
15
B Jan Koutník 13 3:6, 1:7 [2:7]
16
B Standa Švob 16 1:8, 2:8 [3:8]

 

Počkáme si na vyhlášení výsledků. Jsou připraveny medaile a další drobnosti pro vítěze. Hlavním tématem na tomto závodě jsou junioři, kterých je oproti minulé sezóně zde opět více. A přibylo i nováčků všeobecně.

Dodržení časového harmonogramu pomalu do minuty. Jezdci se naučili dodržovat jistý režim a závod jel bez prodlev.

Dnes ješte bude nahráno foto z vyhlášení. Video souhrn bude později.

Zítra tedy offroad část. Online report začne cca kolem 9. hodiny.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport