Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Test pro kategorii Hobby a její podpora

Hlavní foto

Prvně k testu. Do šasi HB Cyclone TC Sport, což je hodně starý podvozek na dnešní dobu a nejedná se o výkřik techniky, jsem nainstaloval potřebnou elektroniku, nový motor HPI Saturn 20T, předepsaný převod a kroužil jsem na dráze Globus Brno. Byl trochu problém do tohoto šasi dát převod 7.1, ale po úpravách to nakonec dopadlo dobře.

Tento podvozek není špatný, ale má jistá omezení - například v dosažení určitých typů koncových převodů. Ale pokud jste modelář, poradíte si.

Jak test proběhl, jaký jsem udělal závěr uvidíte v tomto záznamu. Podrobnější článek se chystá pro časopis RC Cars.

 

A nyní k podpoře kategorie Hobby pro zimní sezónu 2014/2015.

Protože se mi tato kategorie líbí například pro rychlost modelu, pro reálnost karoserií a možnosti startovat i se staršími typy podvozků, rozhodl jsem se po dohodě s pořadatelem Winter Race Morava podpořit tuto kategorii. Na tento nápad jsem přišel, když jsem kroužil těch 30 minut na dráze Globus.

O co půjde ?

Kategorie by mohla být obsazená alespoň tak, jako minulý rok. A to tam jezdili jak junioři, tak i postarší pánové. Prostě piloti různých věkových kategorií a zkušeností. Samozřejmě, startovali tam i zkušení jezdci, kterým se líbí reálnost kategorie, jako mně. A tak se dá očekávat, že v tomto roce budou startovat znova. A to znamená, že na prvních místech se budou zřejmě umísťovat ti lepší jezdci.

Ale co junioři do 15. let a případně nově příchozí ? I v letní sezóně 2014 v rámci Kopecký Cup onroad jsem poznal nové šikovné tváře. A pokud pojedou i zimu, bude se jednat o zajímavě obsazenou kategorii.

Já jsem se však rozhodl podpořit mládež, respektive děti do 15 let. A tak pro každý závod připravím za portál Masters poháry s potiskem. A tři nejlepší jubioři každého závodu si odvezou tuto pozornost a Pořadatní. Bude záležet na každém z nich, jak pojede, jak se bude rychle učit jízdní stopu a styl jízdy.

Chci tak motivovat účast především rodičů s dětmi.

Kromě toho mne také napadla myšlenka odměnit na závěr jednoho jezdce, který v kategorii Hobby začne v této sezóně 2014/2015 a na daném závodě zajede dle mého názoru nejlépe. Tak tento účastník si také odveze maličkost. V tomto případě to ale nemusí být junior, ale klidně i pán v letech. Ale nepůjde o závodníka, který už má zkušenosti z jiných závodů. Musí přijít s RC modelem v podstatě poprvé.

Když jsem tuto myšlenku navrhl pořadateli, bylo mi sděleno, že i on podpoří začínající v kategorii Hobby a motor předepsaný do této kategorie dodá startujícímu za nižší cenu, než se prodává. Dle prvních informací by to byo za 300 Kč. Ulehčí se tak start nováčkům v této kategorii. Pořadatel také nastínil, že juniory i on sám odmění případnými sladkostmi apod. Vše je ještě v jednání, ale co se týče ocenění třech juniorů na závodě - zde mám jasno.

Do této kategori není nutné přijít se špičkovým podvozkem, stačí opravdu postarší model a i s TT-01E se dá plnohodnotně závodit. Nemusíte mít nová kola, stačí sada málo použitých pneu, baterie také nemusí být zcela ve 100% kapacitě. Ale u akumulátorů dbejte alespoň na napětí. Vězte, že když článek vaší LiPo nebude mít alespoň 4.19V na článek, nepojedete naplno.

Ale zase na druhou stranu. Nováčci a začínající nepřijedou do kategorie vyhrát, ale získávat zkušenosti, otrkat se. A není problém přijít za mnou a jinými zkušenými piloty a nechat si poradit. Ohledně stylu jízdy, nastavení podvozku atd. Ale v té rychlosti jede v podstatě všechno dobře :-)

POZOR !!!

Ještě info ohledně časomíry AMB. RC klub Blansko, který bude závod Winter Race Morava měřit, má nejnovější AMB software. A ten již nepodporuje klonované AMB čipy. Takže je potřeba na toto myslet. Pořadatel zvažuje zakoupení několika AMB čipů pro případ zapůjčení. Ale nelze na to nyní zela spoléhat. I toto je v jednání. Proto i nově příchozí by měli na tuto eventualitu a skutečnost myslet.

Těším se na všechny piloty této kategorie bez rozdílu věku. O dalších přípravách budete zavčas informováni.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport