Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

XRAY int. challenge BVV - part 3

Neděle 18.3.2007 – s přibývajícím časem se neustále snižoval počet závodníků, kteří se utkají ve velkém finále o krásné poháry. Mnozí již balili svoje nádobíčko po neúspěšném učinkování v nižším finále na druhou stranu teprve do pavilonu G2 přicházeli závodníci, kteří si vybojovali přímý postup do semifinále nebo do velkého finále.

Z nezaujatého diváckého pohledu začal opravdový boj o velké finále teprve semifinálovými jízdami A a B. První čtyři z každého semifinále postupují do velkého finále, kde již na ně čekají přímo postupující z rozjížděk Martin Bayer a Martin Pater.

Semifinále B – velmi zajímavá jízda. Zhruba od poloviny o postupová čtyři místa svádí boj pětice jezdců. Každá chybička, hůře zvládnutý skok a pořadí na přední místech se mění. S blížícím se koncem se pořadí ustálilo a toto je postupující čtveřice:

SIMON Olliver
HUDY Martin
KLATOVSKY Petr
MAREK Tomas

Semifinále A – od startu této semifinálové jízdy šel do vedení Michal Bok s jasným cílem vybojovat co nejlepší místo na startu velkého finále. Za ním se vytvořila pětičlenná skupina, která bojovala o zbývající tři postupová místa. Opět velmi strhující podívaná, která přilákala ke dráze v pavilonu G2 mnoho diváků. Michal Bok potvrdil, že je dobrý nejen na asfaltu nebo koberci s elektrou 1/10, ale že to umí i s buggy. Zajel 31 kol a zajistil si třetí startovní pozici na roštu velkého finále. Tak, že kdo postoupil ze semifinále A:

BOK Michal
ZEMAN Lukas
KAPICKA Jan
DEIKE Tobias

Je potřeba říci, že obě semifinále byla v zaváděcích kolech tříminutové předstartovní fáze přerušena na přání jednoho z jezdců u nějž se projevila nějaká technická poruchu a tak byly oba starty o deset minut odloženy tak jak to umožňuje reglement závodu.

Po zhruba 25 minutové přestávce se deset závodníků dostavilo k vyvrcholení bezmála třídenního klání k velkému finále. Takto vypadal startovní rošt:

1. BAYER Martin CZE
2. PATER Martin CZE
3. BOK Michal CZE
4. SIMON Olliver GER
5. ZEMAN Lukas CZE
6. HUDY Martin SVK
7. KAPICKA Jan CZE
8. DEIKE Tobias GER
9. KLATOVSKY Petr CZE
10. MAREK Tomas CZE

Předstartovní napětí stoupalo, bylo ohlášeno: „3 minuty do startu“ a do zaváděcí fáze vyrazilo všech deset modelů. Nicméně na žádost některého z jezdců byl opět start i tohoto finále odložen o 10 minut. Tak, že se začínalo znovu. Nyní již předstartovní a startovní procedura proběhla bez problémů a na povel: „Start“ se na trať doslova vyřítilo deset velmi rychlých modelů pilotovaných velmi zkušenými závodníky. První kola jela celá skupina s minimálními rozestupy. Docházelo v každé zatáčce na každém skoku k předjíždění. Ale nebyla tu ani nouze o kolize, které stejně jak předjíždění doslova míchaly celým startovním polem. Dá se říci, že takto dramatická situace byla zhruba do prvního tankování v přibližně sedmé minutě, kdy se startovní pole protáhlo a mírně ustálilo. Na prvním místě jezdil Martin Bayer, o druhé místo se neustále přetahoval Olliver Simon s Michalem Bokem, dále jezdil Martin Pater, Honza Kapička a Lukáš Zeman. Přesto, že již nedocházelo k tak častému předjíždění bylo se stále na dráze nač dívat. Mnoho přihlížejících diváků uchvacovala dosahovaná maximální rychlost na rovině a fascinovali je skoky. Zejména trojskok, který téměř všichni závodníci skákali najednou a jejich model doslova létal téměř v dvou a půl metrové výšce až skoro 10 – 12 metrů daleko. Na závodní dráze zatím proběhlo druhé tankování a pořadí na prvních místech se ustálilo: 1. Martin Bayer, 2. Olliver Simon, 3. Michal Bok – mezi těmito jezdci byl odstup okolo 20 sec. a na čtvrtém místě jezdící Martin Pater ztrácel na Michala cca 25 vteřin. A to se již blížil konec finále – zbývalo jen 15 vteřin do konce, když se Michalu Bokovi zastavil motor. Přes veškerou snahu mechaniků, kteří motor opět „natočili“ a náskok, svoji pozici neuhájil a tímto selháním techniky se propadl až na pátou pozici – velká smůla. Šachovnicový praporek první viděl Martin Bayer, druhý dojel Olliver Simon a třetí se štěstím Martin Pater.

Kompletní výsledkový servis naleznete zde

Foto: Jirka Toman - www.Tomans.eu

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport