Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

International KYOSHO MASTERS Buggy 1:8

Putovní Pohár Primátora města Ostravy I.ročník
a International KYOSHO MASTERS Buggy 1:8
17.2-18.2 2007 ČEZ Aréna Ostrava

Ve dnech 17. a 18.2.2007 se uskutečnil v Ostravské ČEZ aréně první ročník Putovního Poháru Primátora města Ostravy a International KYOSHO MASTERS Buggy 1:8. Organizátorem tohoto mezinárodního Grand Prix rádiem řízených modelů je modelářský klub RC Car Ostrava za podpory řady sponzorů.

RC Car Ostrava je modelářský klub s dlouholetou tradicí zabývající se rádiem řízenými modely. V loňském roce si vybudoval na výstavišti Černá louka Autodrom, kde mimo pravidelných setkání organizuje i řadu závodů na republikové úrovni. V současné době probíhá Moravskoslezský pohár modelů s elektropohonem v měřítku 1:10 a 1:18 a již se připravuje, na léto, seriál o Putovní pohár Hejtmana Moravskoslezského kraje, který bude vypsán pro většinu typů rc modelů aut.

Prvního ročníku Putovního Poháru Primátora města Ostravy a International KYOSHO MASTERS Buggy 1:8 se zúčastnilo 94 jezdců z mnoha zemí Evropské Unie. Závodní klání bylo rozloženo do dvou dnů, závodnici byli rozlosováni do 8 kvalifikačních skupin z důvodu velkého počtu. Na ploše Ostravské ČEZ arény v noci z pátku na sobotu vznikla závodní dráha, kdy na kobercovém povrchu vyrostly umělé překážky, které prověřily řidičské umění závodníků a vzhledem ke své velikosti zvyšovaly atraktivitu závodu pro diváky. K měření dosažených výsledků bylo použito elektronické zařízení, které obsluhoval ostřílený časoměřič Ladislav Šeliga a celý průběh závodu byl promítán na velkoplošných obrazovkách po stranách haly. Díky dobré propagaci tohoto sportovního podniku přišlo závod shlédnout několik set diváků různých věkových skupin. Lze říci, že závody v takovém rozsahu a s takovým mezinárodním zastoupením se v České republice organizuji velice ojediněle. Účast závodníků zvučných jmen jako např. D. Reckward, M. Bayer, M. Jurenka, M. Kořínek, M. Pater, S. Lenzi, M. Jonsson, T. Passmann a mnoho dalších nebylo výjimkou.

Závodnici měli v ČEZ aréně zajištěno výborné zázemí, závodnické depo, které bylo dobře vybaveno s možností občerstvení, prodejními stánky s náhradními díly pro modely a velké parkoviště pro vozidla závodníků.

Průběh závodu byl hladký vzhledem k dobře propracované organizaci, kterou zajišťoval hlavní rozhodčí Jindřich Šuléř, Jiří Kubánek, Vít Kubánek a tímto po celou dobu soutěže nedošlo k jedinému vážnějšímu problému. Odpovídaly tomu i špičkové výkony závodníků, kteří se přetahovali doslova o každý metr tratě soustředěni podat co nejlepší výkon a nemuseli řešit problémy s časomírou nebo s technickými problémy tratě. Po sobotních kvalifikačních rozjížďkách následovali nedělní finálové jízdy, které vyvrcholili v hlavní finále závodu.

V hlavním finále se tedy sešla desítka nejlepších závodníků z kvalifikace a finálových jízd. Závod byl veden ve sportovním duchu fér play, avšak bylo zde i znát vyčerpání jednotlivých závodníků po dvoudenním maratónu. Skvělým a brilantním výkonem nakonec zvítězil člen pořádajícího klubu RC CAR Ostrava Martin Pater před Danielem Beckwardem z Německa a Miroslavem Jurenkou s RC NOVA. Tak po půlhodinové finále byl znám vítěz a mohlo se přistoupit k vyhlášení výsledků. Organizátoři připravili vyhlášení mnoha kategorií závodníků s přihlédnutím k věku a dalším kriteriím.

Závod o Putovní Pohár Primátora města Ostravy se bude pořádat každoročně v zimních měsících, pokud mám opět jako v tomto roce vyjdou vstříc majitelé ČEZ arény v Ostravě.

Rank Nr Driver Nat
1  69 PATER Martin CZE
2  75 RECKWARD Daniel GER
3  33 JURENKA Miroslav - sen 1. CZE
4  23 GUSCHL Phillip - jun 1. GER
5  03 BAYER Martin CZE
6  68 PASSMANN Thomas GER
7  35 KAPICKA Jan CZE
8  48 LENZI Samuele ITA
9  02 BAYER Ales - jun 2. CZE
10 32 JONSSON Michael SWE

Celkové výsledky je možno shlédnout na: www.arcslavkov.cz

Lze konstatovat , že díky nevšednímu nasazení všech organizátorů se toto mezinárodní setkání velmi vydařilo, pokud je možno se vyjádřit ke značkám modelů tak jednoznačně se zde projevila nedostižná kvalita tradičních modelů pod značkou XRAY a motory FALCON jako nováčci na Českém trhu, také prokázaly svou nespornou kvalitu a výkon. Doufejme, že tento závod přiláká v příštím roce minimálně stejný počet diváků a bude obsazen stejně kvalitní sestavou závodníků s mezinárodní účastí.

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům, bez jejichž pomoci by se toto sportovní utkání nemohlo uskutečnit a to především Secar Silesia s.r.o., Votoplast s.r.o., Grafico s.r.o., Sherlog, RCAČR, Libros s.r.o. časopisu RC cars a dalším, kterým patří velký dík.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport