Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR LS Porsche Sollenau online report

Hlavní foto

Hlásím se vám ze Sollenau (AT), a to z prvního závodu MČR LS Onroad. Dnes je na pořadu MČR Porsche. Jdeme na to...

Cesta byla pohodová. S kolegou Patrikem Maňouškem jsme si dali i některé kruhové objezdy dvakrát. Kochali jsme se krásnou výzdobou uprostřed objezdu.

Nakonec jsme dorazili na místo v "čas". Začínala rozprava. A to bylo 8:30.

Rozprava při účasti všech. Byly sděleny důležité informace a Patrik byl již nedočkav na svoji první jízdu. A to šel ještě za Alešem Bayerem a ten mu vše zkontroloval a donastavil.

Tak zde se dnes jede první závod MČR LS Onroad Porsche

 

A máme před sebou první rozjížďku. Ještě se vrátím k zázemí. A to za malou chvíli.

Online výsledky sledujte zde: 1:5 Porsche

Zázemí: vše, co se dá očekávat. Tedy krytá depa, stoly, 220V, ozvučení. Krytá tribuna, velká dráha. Toalety. Vše pěkně pohromadě.

Prostoru je tu opravdu dost a dráha je srovnatelná se Slavkovem. Zde je i delší se mi zdá.

Nejsou zde však pevná hrazení a tak musí piloti jezdit s rozumem a nasazovači běhat pro model opatrně.

Novinkou jsou pro tuto sezónu nové pneu PMT, která jsou značená. Ale hlavně: je zde několik nováčků, které budu sledovat, jak postupují v sezóně 2014. Tedy mladého Jana Komorouse, Patrika Maňouška a další.

Časomíra: Vladimír Šeliga

Technická kontrola: Aleš Bayer

 

Kvalifikace 1

Skupina 1 - povětšinou nováčci. Patrik Maňoušek byl v čele. Ale moc se unáhlil a hned byl mimo dráhu. A tak se do čela dostal David Komorous. Ale nakonec zvítězil Milan Novák. Ten dokázal najet 21 kol. Ale pozor. Jede zde i nejmladší pilot kategorie - Dodík Ťažký. A to za asistence své maminky a tatínka.

Patrik Maňoušek má s jízdou RC modelů zkušenosti. Tady je ale nováčkem

 

Dodík Ťažký juniorek

 

Skupina 2 - lepší skupina. Ihned vyšší nájezd kol. Marek Rabas hned dal 23 okruhů. Stejně zajel i František Fráňa. A mladý Matě Benda nesmí chybět na tomto závodě.

Další pohled na dráhu s tribunou jezdců

 

Skupina 3 - jako nový zde jede i Ludvík Kurečka. Ten zavítal i do této kategorie. A hned vyhrál jízdu. Najel 24 kol, což je zase o něco více jak minulá skupina najížděla. A jede i Alex Tlustý junior. To máme opravdu mnoho nových tváří.

Skupina 4 - nejlepší z nejlepších. 24 kol najeli Dušan Bayer a Jiří Tlustý. Ale i Petr Rvný vynikající jízdy. Nedařilo se příliš Miroslavu Jurenkovi a Liboru Lukáškovi.

 

Kvalifikace 2

Skupina 1 - Patrik měl sice pár výletů mimo trať, ale najel 22 kol, což je hodně dobré. Pojel kolegy. Malý Dodík jede poprvé onroad a hned toto měřítko. Pustili jej do závodu a on tak sbírá velmi cenné zkušenosti. Milan Novák a Jan Komorous také sbírají drahocenné zkušenosti.

Na další jízdu má Patrik na modelu kameru GoPro HERO 3 - tolik už mu prostě věřím :-)

 

Skupina 2 - i zde se piloti zlepšují. Franta Fráňa, Ondra Čechura a Marek Rabas nájezd 23 kol. Ivo Day, který tuto dráhu zajistl, nedojel.

Skupina 3 - tady zajel nyní TQ Ludvík Kurečka. Ten tedy jede pěkně zostra hned od začátku. Ovšem i Michal Chamula a Ján Macejík jedou skvěle. Hodně vyrovnané výkony. Aby ne, když mají všichni stejné modely. Zde spíše hrají ruce prim, než výkon.

Skupina 4 - drsné projíždění zatáček, hlavně ta zadní za cílovou rovinkou.

 

Sponzoři závodů MČR Porsche: Triwox, Bayer Racing, KL-Modely, CezarRino. Mediální partner je Masters.cz.

 

Kvalifikace 3

Skupina 1 - 1. kamera vydržela a pořídila extra záběry. 2. Patrik i s kamerkou vyhrál. A ani jednou nebyl na boudě. I když jednu chvíli jsem to už viděl špatně :-)

Skupina 2 - neskutečný výkon Marka Rabase a Františka Fráňi. Oba 24 kol a těsně za sebou. Hlavně Marek, kterého jsem hlídal, jel čistou stopu. Bohužel Ondra Čechura v půlce jízdy musel odstoupit.

Skupina 3 - Ján Macejík najel 23 okruhů. Byl lepší jak soupeři. Saša Tlustý najíždí 22 kol. Michal Chamula skončil bohužel v nájezdu 13. kola.

Skupina 4 - nyní jen tři auta na trati - Lukášek, Rybák, Jílek a Jurenka. Zbytek pilotů má "najeto" a tak mohou odpočívat v depech nebo se připravovat na 1/2 finále.

A zde je celkové pořadí po kvalifikacích: Nejlepší výsledek prozatím Ludvík Kurečka. Nováček a jak jede !!!

 

1 46 KURECKA Ludvik
Modelklub Svitavy 24
2 1 TLUSTY Jiri Senior Team Rebels 24
3 2 BAYER Dusan Senior ARC Slavkov 24
4 33 JURENKA Miroslav Senior Modelklub Svitavy 24
5 72 RABAS Marek Senior RC autoklub Blansko 24
6 61 FRANA Frantisek Senior RC Car Ostrava 24
7 44 ROVNY Petr Senior RC autoklub Blansko 24
8 28 RYBAK Jiri
ARC Slavkov 24
9 88 LUKASEK Libor Junior Modelklub Svitavy 24
10 22 CHAMULA Michal
X-treme rc 23
11 9 MACEJIK Jan Senior RC sport Brezi 23
12 5 JILEK Filip
RC sport Brezi 23
13 14 CECHURA Ondrej
X-treme rc 23
14 58 CECHURA Zdenek Senior X-treme rc 23
15 10 DAY Ivo Senior ARC Slavkov 22
16 20 BENDA Matej Junior ARC Slavkov 22
17 11 KOCICH Milan
RC Car Ostrava 22
18 6 ZAPLETAL Rostislav
RC Car Ostrava 22
19 85 MANOUSEK Patrik
RC autoklub Blansko 22
20 21 TLUSTY Alexandr Junior Team Rebels 22
21 65 TAZKY Dodo Senior X-treme rc 22
22 8 NOVAK Milan
ARC Slavkov 21
23 7 KOMOROUS Jan Junior ARC Slavkov 20
24 31 TAZKY Dodik Youth X-treme rc 5

 

Následuje 30 minut přestávka a pak začínáme 1/4 finále !!!

Junior Jan Komorous

 

1/4 finále - Štěpán Benda zvítězil. Dal kolo a více soupeřům. Ovšem velmi spokojený je Patrik Maňoušek, který vybojoval druhé postupové místo před soupeři. Dlouho bojoval o druhou pozici s Milanem Kocichem. A pak měl souboje i s Alexem Tlustým. Ten také postupuje.  Krásné první finále je za námi.

Jinak start tohoto finále byl zachycen shora. A vypadá to velmi zajímavě. Modely vypadají jako na autodráze. My jdeme na další finále.

Start 1/4 finále

 

1/2 finále B -tak zde byl start opět natočen  plné parádě. Záběry z DJI Phantom 2 Vision + jsou jako z televizního přenosu skutečného vrtulníku. Neskutečné možnosti tohoto stroje. Velmi těsný souboj Jiřího Tlustého a Jiřího Rybáka. Oba 47 kol nájezd. Jirka Tlustý o něco lepší. Dalšé přímý postup si zajistili František Fráňa a Miroslav Jurenka. Filip Jílek byl důstojným soupeřem pro Patrika Maňouška. Nakonec Patrik šestý, Filip pátý ? Kdo z nich postoupí přímo do A finále ? Na to si musíme počkat po dojetí 1/2 finále A.

Start 1/2 finále B

 

1/2 finále A -zde dojeli tři piloti v nájezdu 47. kol. Dušan Bayer jako vítěz, druhý Libor Lukášek a třetí Ludvík Kurečka. Postupuje Marek Rabas. Petr Rovný skončil po 2. kole. Mladý Štěpán Benda dojel na šestém místě.

Start 1/2 finále A

 

Finále C - Dodík Ťažký bojoval ve svém prvním finále v životě. A bojoval jako lev. Start natočen také. Sice jen dva modely, ostatní se pak přidali do jízdy. Krásné záběry z drona v pohybu. Jel zde i Milan Novák s Rosťou Zapletalem. Ten v jízdě vedl před Janem Komorousem o více jak 20 sekund. Ten kdo vyhrál toto finále, postoupil do B finále. A kdo to nakonec byl ? Byl jím Rosťa Zapletal. A Dodík Ťažký dojel ttot finále :-) Gratulace !!!

Start finále C

 

Finále B - z první pozice Patrik Maňoušek. Bohužel pneu nebylo již v nejlepší kondici a to mu neumožnilo postup. Matěj Benda a Michal Chamula mohli postoupit, jeli oba velmi dobře. Michal byl lepší. Je tedy postupujícím na 11 místo A finále.

Start finále B

 

Odlepené pneu Petra Rovného. Kvůli tomu jízdu nedojel

 

A máme před sebou poslední jízdu dne - finále A na 30 minut bez možnosti dotankování.

 

Finále A - start čistý bez vážnější kolize z první pozice Dušan Bayer. Krásný vláček po startu (uvidíte v sestřihu) a pak čekání na chybu soupeře. Pak se dostal do vedení Jirka Tlustý a za Dušana pak Jirka Rybák. Uprostřed pole pak kroužili Franrišek Fráňa a Ludvík Kurečka. Dráha dokonale prověřila umění pilotů a také to, jak naladili své stroje. BEST LAP dne Jiří Tlustý. Konečné pořadí po jízdě máte níže včetně podrobných výsledků:

1 1 TLUSTY Jiri
71 30:06.895 24.349
2 2 BAYER Dusan
71 30:18.328 24.493
3 28 RYBAK Jiri
71 30:19.742 24.657
4 61 FRANA Frantisek
70 30:13.318 24.634
5 46 KURECKA Ludvik
70 30:24.281 25.101
6 88 LUKASEK Libor
69 30:14.823 24.477
7 33 JURENKA Miroslav
68 30:04.023 24.883
8 9 MACEJIK Jan
67 30:02.165 24.979
9 5 JILEK Filip
66 29:55.625 25.471
10 72 RABAS Marek
66 30:00.742 24.980
11 22 CHAMULA Michal
29 13:38.217

 

Start finále A

 

Závod je u konce. Dnes nás pouze čeká vyhlášení výsledků, předání pohárů. Na prvním závodě si všichni hodně zajezdili. Především nováčci kategorie si to užívali na 100% a pochvala patří malému Dodovi Ťažkému. Ten dojel do cíle a všichni mu blahopřáli.

Foto vítězů bude v galerii bezprostředně po závodě.

Video souhrn z dnešního dne pak v průběhu neděle. Je co zpracovávat.

Na závěr přidávám foto areálu na rozloučenou.

 

Závěrečný pohled na závodní areál v Sollenau

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport