Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR LS Porsche Sollenau online report

Hlavní foto

Hlásím se vám ze Sollenau (AT), a to z prvního závodu MČR LS Onroad. Dnes je na pořadu MČR Porsche. Jdeme na to...

Cesta byla pohodová. S kolegou Patrikem Maňouškem jsme si dali i některé kruhové objezdy dvakrát. Kochali jsme se krásnou výzdobou uprostřed objezdu.

Nakonec jsme dorazili na místo v "čas". Začínala rozprava. A to bylo 8:30.

Rozprava při účasti všech. Byly sděleny důležité informace a Patrik byl již nedočkav na svoji první jízdu. A to šel ještě za Alešem Bayerem a ten mu vše zkontroloval a donastavil.

Tak zde se dnes jede první závod MČR LS Onroad Porsche

 

A máme před sebou první rozjížďku. Ještě se vrátím k zázemí. A to za malou chvíli.

Online výsledky sledujte zde: 1:5 Porsche

Zázemí: vše, co se dá očekávat. Tedy krytá depa, stoly, 220V, ozvučení. Krytá tribuna, velká dráha. Toalety. Vše pěkně pohromadě.

Prostoru je tu opravdu dost a dráha je srovnatelná se Slavkovem. Zde je i delší se mi zdá.

Nejsou zde však pevná hrazení a tak musí piloti jezdit s rozumem a nasazovači běhat pro model opatrně.

Novinkou jsou pro tuto sezónu nové pneu PMT, která jsou značená. Ale hlavně: je zde několik nováčků, které budu sledovat, jak postupují v sezóně 2014. Tedy mladého Jana Komorouse, Patrika Maňouška a další.

Časomíra: Vladimír Šeliga

Technická kontrola: Aleš Bayer

 

Kvalifikace 1

Skupina 1 - povětšinou nováčci. Patrik Maňoušek byl v čele. Ale moc se unáhlil a hned byl mimo dráhu. A tak se do čela dostal David Komorous. Ale nakonec zvítězil Milan Novák. Ten dokázal najet 21 kol. Ale pozor. Jede zde i nejmladší pilot kategorie - Dodík Ťažký. A to za asistence své maminky a tatínka.

Patrik Maňoušek má s jízdou RC modelů zkušenosti. Tady je ale nováčkem

 

Dodík Ťažký juniorek

 

Skupina 2 - lepší skupina. Ihned vyšší nájezd kol. Marek Rabas hned dal 23 okruhů. Stejně zajel i František Fráňa. A mladý Matě Benda nesmí chybět na tomto závodě.

Další pohled na dráhu s tribunou jezdců

 

Skupina 3 - jako nový zde jede i Ludvík Kurečka. Ten zavítal i do této kategorie. A hned vyhrál jízdu. Najel 24 kol, což je zase o něco více jak minulá skupina najížděla. A jede i Alex Tlustý junior. To máme opravdu mnoho nových tváří.

Skupina 4 - nejlepší z nejlepších. 24 kol najeli Dušan Bayer a Jiří Tlustý. Ale i Petr Rvný vynikající jízdy. Nedařilo se příliš Miroslavu Jurenkovi a Liboru Lukáškovi.

 

Kvalifikace 2

Skupina 1 - Patrik měl sice pár výletů mimo trať, ale najel 22 kol, což je hodně dobré. Pojel kolegy. Malý Dodík jede poprvé onroad a hned toto měřítko. Pustili jej do závodu a on tak sbírá velmi cenné zkušenosti. Milan Novák a Jan Komorous také sbírají drahocenné zkušenosti.

Na další jízdu má Patrik na modelu kameru GoPro HERO 3 - tolik už mu prostě věřím :-)

 

Skupina 2 - i zde se piloti zlepšují. Franta Fráňa, Ondra Čechura a Marek Rabas nájezd 23 kol. Ivo Day, který tuto dráhu zajistl, nedojel.

Skupina 3 - tady zajel nyní TQ Ludvík Kurečka. Ten tedy jede pěkně zostra hned od začátku. Ovšem i Michal Chamula a Ján Macejík jedou skvěle. Hodně vyrovnané výkony. Aby ne, když mají všichni stejné modely. Zde spíše hrají ruce prim, než výkon.

Skupina 4 - drsné projíždění zatáček, hlavně ta zadní za cílovou rovinkou.

 

Sponzoři závodů MČR Porsche: Triwox, Bayer Racing, KL-Modely, CezarRino. Mediální partner je Masters.cz.

 

Kvalifikace 3

Skupina 1 - 1. kamera vydržela a pořídila extra záběry. 2. Patrik i s kamerkou vyhrál. A ani jednou nebyl na boudě. I když jednu chvíli jsem to už viděl špatně :-)

Skupina 2 - neskutečný výkon Marka Rabase a Františka Fráňi. Oba 24 kol a těsně za sebou. Hlavně Marek, kterého jsem hlídal, jel čistou stopu. Bohužel Ondra Čechura v půlce jízdy musel odstoupit.

Skupina 3 - Ján Macejík najel 23 okruhů. Byl lepší jak soupeři. Saša Tlustý najíždí 22 kol. Michal Chamula skončil bohužel v nájezdu 13. kola.

Skupina 4 - nyní jen tři auta na trati - Lukášek, Rybák, Jílek a Jurenka. Zbytek pilotů má "najeto" a tak mohou odpočívat v depech nebo se připravovat na 1/2 finále.

A zde je celkové pořadí po kvalifikacích: Nejlepší výsledek prozatím Ludvík Kurečka. Nováček a jak jede !!!

 

1 46 KURECKA Ludvik
Modelklub Svitavy 24
2 1 TLUSTY Jiri Senior Team Rebels 24
3 2 BAYER Dusan Senior ARC Slavkov 24
4 33 JURENKA Miroslav Senior Modelklub Svitavy 24
5 72 RABAS Marek Senior RC autoklub Blansko 24
6 61 FRANA Frantisek Senior RC Car Ostrava 24
7 44 ROVNY Petr Senior RC autoklub Blansko 24
8 28 RYBAK Jiri
ARC Slavkov 24
9 88 LUKASEK Libor Junior Modelklub Svitavy 24
10 22 CHAMULA Michal
X-treme rc 23
11 9 MACEJIK Jan Senior RC sport Brezi 23
12 5 JILEK Filip
RC sport Brezi 23
13 14 CECHURA Ondrej
X-treme rc 23
14 58 CECHURA Zdenek Senior X-treme rc 23
15 10 DAY Ivo Senior ARC Slavkov 22
16 20 BENDA Matej Junior ARC Slavkov 22
17 11 KOCICH Milan
RC Car Ostrava 22
18 6 ZAPLETAL Rostislav
RC Car Ostrava 22
19 85 MANOUSEK Patrik
RC autoklub Blansko 22
20 21 TLUSTY Alexandr Junior Team Rebels 22
21 65 TAZKY Dodo Senior X-treme rc 22
22 8 NOVAK Milan
ARC Slavkov 21
23 7 KOMOROUS Jan Junior ARC Slavkov 20
24 31 TAZKY Dodik Youth X-treme rc 5

 

Následuje 30 minut přestávka a pak začínáme 1/4 finále !!!

Junior Jan Komorous

 

1/4 finále - Štěpán Benda zvítězil. Dal kolo a více soupeřům. Ovšem velmi spokojený je Patrik Maňoušek, který vybojoval druhé postupové místo před soupeři. Dlouho bojoval o druhou pozici s Milanem Kocichem. A pak měl souboje i s Alexem Tlustým. Ten také postupuje.  Krásné první finále je za námi.

Jinak start tohoto finále byl zachycen shora. A vypadá to velmi zajímavě. Modely vypadají jako na autodráze. My jdeme na další finále.

Start 1/4 finále

 

1/2 finále B -tak zde byl start opět natočen  plné parádě. Záběry z DJI Phantom 2 Vision + jsou jako z televizního přenosu skutečného vrtulníku. Neskutečné možnosti tohoto stroje. Velmi těsný souboj Jiřího Tlustého a Jiřího Rybáka. Oba 47 kol nájezd. Jirka Tlustý o něco lepší. Dalšé přímý postup si zajistili František Fráňa a Miroslav Jurenka. Filip Jílek byl důstojným soupeřem pro Patrika Maňouška. Nakonec Patrik šestý, Filip pátý ? Kdo z nich postoupí přímo do A finále ? Na to si musíme počkat po dojetí 1/2 finále A.

Start 1/2 finále B

 

1/2 finále A -zde dojeli tři piloti v nájezdu 47. kol. Dušan Bayer jako vítěz, druhý Libor Lukášek a třetí Ludvík Kurečka. Postupuje Marek Rabas. Petr Rovný skončil po 2. kole. Mladý Štěpán Benda dojel na šestém místě.

Start 1/2 finále A

 

Finále C - Dodík Ťažký bojoval ve svém prvním finále v životě. A bojoval jako lev. Start natočen také. Sice jen dva modely, ostatní se pak přidali do jízdy. Krásné záběry z drona v pohybu. Jel zde i Milan Novák s Rosťou Zapletalem. Ten v jízdě vedl před Janem Komorousem o více jak 20 sekund. Ten kdo vyhrál toto finále, postoupil do B finále. A kdo to nakonec byl ? Byl jím Rosťa Zapletal. A Dodík Ťažký dojel ttot finále :-) Gratulace !!!

Start finále C

 

Finále B - z první pozice Patrik Maňoušek. Bohužel pneu nebylo již v nejlepší kondici a to mu neumožnilo postup. Matěj Benda a Michal Chamula mohli postoupit, jeli oba velmi dobře. Michal byl lepší. Je tedy postupujícím na 11 místo A finále.

Start finále B

 

Odlepené pneu Petra Rovného. Kvůli tomu jízdu nedojel

 

A máme před sebou poslední jízdu dne - finále A na 30 minut bez možnosti dotankování.

 

Finále A - start čistý bez vážnější kolize z první pozice Dušan Bayer. Krásný vláček po startu (uvidíte v sestřihu) a pak čekání na chybu soupeře. Pak se dostal do vedení Jirka Tlustý a za Dušana pak Jirka Rybák. Uprostřed pole pak kroužili Franrišek Fráňa a Ludvík Kurečka. Dráha dokonale prověřila umění pilotů a také to, jak naladili své stroje. BEST LAP dne Jiří Tlustý. Konečné pořadí po jízdě máte níže včetně podrobných výsledků:

1 1 TLUSTY Jiri
71 30:06.895 24.349
2 2 BAYER Dusan
71 30:18.328 24.493
3 28 RYBAK Jiri
71 30:19.742 24.657
4 61 FRANA Frantisek
70 30:13.318 24.634
5 46 KURECKA Ludvik
70 30:24.281 25.101
6 88 LUKASEK Libor
69 30:14.823 24.477
7 33 JURENKA Miroslav
68 30:04.023 24.883
8 9 MACEJIK Jan
67 30:02.165 24.979
9 5 JILEK Filip
66 29:55.625 25.471
10 72 RABAS Marek
66 30:00.742 24.980
11 22 CHAMULA Michal
29 13:38.217

 

Start finále A

 

Závod je u konce. Dnes nás pouze čeká vyhlášení výsledků, předání pohárů. Na prvním závodě si všichni hodně zajezdili. Především nováčci kategorie si to užívali na 100% a pochvala patří malému Dodovi Ťažkému. Ten dojel do cíle a všichni mu blahopřáli.

Foto vítězů bude v galerii bezprostředně po závodě.

Video souhrn z dnešního dne pak v průběhu neděle. Je co zpracovávat.

Na závěr přidávám foto areálu na rozloučenou.

 

Závěrečný pohled na závodní areál v Sollenau

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport