7. OPEN Challenge Praha offroad

Tomáš Bečvář

13.4.2014 proběhl ve sportovní hale v Ruzyni závěrečný díl tohoto zimního seriálu.

Již pokročilé jarní období a začátek letní sezóny se podepsal na účasti na tomto závodě.

Na startu se sešlo pouze 42 strojů. Nic to však neubralo na kvalitě startovního pole.

Velice potěšující byla hojná účast juniorů. Jak se zdá, nemusíme se bát o další budoucnost této zábavy. Velký díl patří také na vrub pořadatele, který se snaží intenzivně tuto skupinu motivovat.

Součástí závodu bylo také vyhlášení celého seriálu včetně již tradiční tomboly.

Jezdce přivítala opět skvěle připravená technická trať.

A jak se závodilo?

Kategorie 1/8 E BUGGY (14 jezdců):

Zde si s konkurencí nejlépe poradil Kája Novotný, i když si v kvalifikaci i ve finále vybral smůlu ve druhé jízdě. Druhé místo obsadil Honza Domanský před Jirkou Garbaczewskim.

Kategorie junior:

1. Brož Václav, 2. Kodad Jindra, 3. Kalvodová Kateřina

Kategorie 2WD (13 jezdců):

Druhou nejvíce obsazenou kategorii opět ovládl Kája Novotný. Druhé místo pak obsadil Michal Blahovský před juniorem Nikem Bečvářem.

1. Bečvář Nik, 2. Kodad Jindra, 3. Jordán Martin

Kategorie 4WD ( 9 jezdců):

A do třetice opět Kája Novotný. I zde nenašel soupeře. Druhé místo pak zbylo po pěkném výkonu na Felixe Uhýrka před Jardou Valderem.