Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Volný závod Off-Road Březí 14.8.2005


Využil jsem volného víkendu a spolu s dalším majitelem HPI Savage z Třebíče jsme vyrazili na volný závod pořádaný ARC Model Sport Březí. Pro neznalé Březí leží pár kilometrů od Mikulova.

Cesta ubíhala naprosto bez problémů a tak jsem stanul po hodince a čtvrt na off-roadové dráze, kde se pomalu probouzeli účastníci sobotního opékaní selátka a byli tu již i další závodníci, kteří si přivstali o něco dříve. Mezi ně patřili naši známí Kubicovi, Zvárovi a Tomáš a Aleš Rajdusové. Standardně jsem za přispění své drahé polovičky postavil přístřešek a jal se připravovati svého Savage SS na trénink.

První obhlídka tratě a zjištění, že je to rychlostní trať jen se třemi skoky. Byl jsem si vědom, že na rozdíl řekněme sterilního prostředí asfaltových drah, kde jsem až doposud závodil v kategorii ETCs 1/10, má každý hrbolek své záludnosti a každé místo na dráze se mění každým průjezdem ostatních jezdců a nejen to jak se ukázalo později mění se i po pokropení neboť v slunném a teplém počasí se nad dráhou neustále zvedaly oblaka zvířeného prachu obohacené o výfukové zplodiny. A tak bylo třeba po každé rundě dráhu zkrápět, ale to předbíhám.

Jelikož na dráze bylo volno jal jsem se potrénovati, první zjištění bylo zásadní, ale očekávané, stavebnicové pneumatiky Savage nejsou vůbec vhodné pro takovýto povrch a závodní účel, to ovšem již věděli Tomáš a Aleš Rajdusové a ti byli vybaveni již pneumatikami HPI DIRT BONZ TIRE. Nicméně Tomáš Kubica měl ty samé stavebnicové gumy co já a dokázal na nich toto klání vyhrát tak co? Není nad to mít dobré oči a ruce - konec povzdechu - pak to není potřeba honit technikou.

Tak nějak jsem se všichni sešli, přihlásili jsem se a čekali na rozdělení do skupin. Kategorie Monster Truck (MT) byla obsazena 7 závodníky, "hlavní kategorie" 1/8 IC Buggy byla obsazena 25 závodníky - no někteří nejmenovaní srandovali, že by lepší počet byl 24 - nu co naplat.

Po rozpravě, kde buggynáři doladili některé organizační záležitosti o postupovém klíči se začalo závodit. Rozjížďky se jely na 10 minut což znamenalo dotankovat palivo, pro mě to byla fatální novinka a tak jsem se jal hledat odpovědného mechanika. Našel jsem. Rozjížďky mi dělal mechanika Martin Zvára a na finále pak Martin Zvára jun., oběma bych chtěl touto cestou poděkovat za bezvadný výkon a dobré rady. Díky kluci.

Všechny tři rozjížďky proběhly relativně bez problémů. Je jasné, že jsem tu a tam vyrobil nějakou tu chybku, zvláště pak při brždění - to mi moc nejde - elektromotor při ubraní plynu brzdí sám, ale zde je potřeba tu brzdu "opravdu dát". Co se týče auta, zde se opět projevil dle mého názoru a nebojím se to říct, použitý nekvalitní materiál - slitina na unašeči diferenciálu - opět jsem přišel o několik zubů na hrušce - čímž občas přední náprava nezabrala, ale nebylo to tak strašné aby se s tím nedalo jet finále. Po projížďkách vypadal sort MT následovně: TQ - 1. Tomáš Kubica, 2. Tomáš Rajdus, 3. Jirka Toman.

Buggynáři absolvovali rozjížďky, čtvrtfinále a semifinále aby z 25 závodníků zůstala top ten pro velké finále.

A bylo tu finále se všemi specifiky - jízda na 30 minut, tankování i startovní procedura. Chápu, že leckomu se to jeví jaké komické když tady o tom tak píšu, ale všem bych přál si vyzkoušet jiné kategorie a leckdo by byl překvapen při prvním startu v jiné kategorii tak jako jsem byl překvapen já.

Start do finále se mi podařil a stále jsem si držel třetí místo a to i po prvním tankování v 8-mé minutě. S přibývajícím časem jsem začal zjišťovat, že 30 minut finále není pěti nebo šestiminutové z elekter. Po druhém tankování jsem zjistil že mě neskutečně bolí záda a začali mi "dřevěnět nohy" a tim pádem mě to mírně rozhodilo a ztratil jsem koncentraci což vedlo k několika hrubkám a propadu na čtvrté místo. Od cca třetího tankování (23. min.) to bylo vyloženě utrpení - ale to už jsem si zvykl a byl schopen jet naplno, ale ztrátu na Pavla Rajduse jsem nedohnal. Hold jsem si vybral nováčkovskou daň - třetí místo by bylo rozhodně lepší, ale teď vím co můžu očekávat tak, že jsem vlastně spokojen jak se svým výkonem tak celým závodem.

Pořadí MT:
1. Tomáš Kubica
2. Tomáš Rajdus
3. Aleš Rajdus
4. Jirka Toman
5. David Kovář

Finále buggy jeli samí ostřílení borci a bylo se celých třicet minut na co dívat - pokud bylo vidět přes prach a kouř :-). Zaujala mě jízda Petra Klatovského, který svého XRAY XB8 vedl tak jako kdyby to byl cesťák - čistá, přesná jízda, žádné zbytečné chyby. Nemohl jsem si též nevšimnout Martina Zváry, který je vlastně v této kategorii tak trochu nováček - jezdí 1/10 ETCs, jak dává se svou buggy Ho Bao Hyper 7 Pro UK "pokouřit" pravověrným buggynářům.

Pořadí buggy:
1. Michal Moravec
2. Petr Klatovský
3. Míra Jurenka
4. Patrik Dworschak
5. Martin Zvára

S největší pravděpodobností celkové výsledky budou zveřejněny na www.rcacr.cz


UPDATE 18.8.2005: Omlouvám se Aleši Rajdusovi, že jsem ho v tomto článku uvedl pod jménem Pavel Rajdus. Vše je již opraveno.
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

Foto: Masters.cz
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport