Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

2014.04.12 - Moravsko-Slovenský pohár Zubří

Hlavní foto

V sobotu 12.4.2014 je jel v Zubří 6. závěrečný závod Slovensko-Moravského poháru, 9. závod Velká cena Formule 1 a 9. závod Grand Prix RC Truck.

Radka Šimurdu napadla myšlenka, kterou již měl nějakou dobu v hlavě. A to zpestřit Slovensko-Moravský pohár o závod modelů v měřítku 1:18 v kategorii Open.
Rozhodnutí jestli pojedeme, bylo na Pavlovi.
Důvodů proč se nezúčastníme, bylo více. Na našem podvozku stávkuje motor nebo regulátor. Pavel má hodně přípravy do školy a zimním závody byli náročné. Po pátečním rozhovoru s Radkem jsme vše přehodnotili a přislíbili účast. Radek nám nabídl zapůjčení kompletního podvozku. Závodů se účastní i Markéta a Michal Vítámvásovi. Pojedou sice v kategorii Mini-Z, ale budou tam. Pozvání dostali od slovenského kolegy Kumičáka.
Do Zubří vyrážíme v 6 hodin ráno, abychom tam do 7 přijeli. Ono se to nezdá, ale cesta do Zubří měří 67km přes Valašské kotáry.
V 7 jsme dorazili na místo konání závodů. Překvapilo mě, kolik dostatečného místa je určeno pro depa. Radkova rodina připravila i bufet, kde bylo k dostání teplé párky a klobásy, frgály, džusy, limonády atd. Každý účastník si mohl uvařit z erárního kafe nebo čaj. Perfektně zajištěný bufet. Kdo chtěl na oběd Pizzu, bylo ji možno objednat. Všichni jezdci ještě dostali jako pozornost 2 kusy pravého valašského frgálu. Takže o jídlo nebylo nouzi.
Pavel dostal k dispozici hned 2 podvozky. Jeden do kategorie 1:18 a jeden do kategorie 1:24 Expert. V sobotním závodě se jelo hned 7 kategorií s celkovým počtem 67 jezdců:
1/18 Open - 7 jezdců
1/24 Expert - 6 jezdců
1/24 Retro - 9 jezdců
1/28 Open - 7 jezdců
1/28 Stock - 9 jezdců
1/28 Stock Junior - 9 jezdců
1/32 Truck - 11 jezdců
1/24 Formula 1 - 9 jezdců

Je vidět, že o malá měřítka je na Valachoch a Púchovsku velký zájem.

Všechny kategorie v rámci Slovensko-Moravského poháru se jeli na 2 kvalifikační jízdy po 5 minutách (počítá se ta lepší) a 3 finálové jízdy po 7. minutách. U kategorie 1:18 se počítali všechny tři finálové jízdy na body za umístění. U zbývajících kategorií se počítaly dvě jízdy ze tří s celkovým součtem počtů kol a dojezdového času.

Grand Prix RC Truck má trochu odlišnou strategii závodu. Kvalifikační jízda se jede jen jedna na 3 minuty. Z této jízdy se započítává jedno nejrychlejší kolo. Finálové jízdy se jedou celkem 3 na 15 minut s tím, že jsou povinné 2 zastávky v boxech. To se hlídá kramlíky (pro Pepíky - kolíčky) na prádlo, které si jezdci umísťuji na vysílačky, aby byli lépe hlídáni.

Velká cena Formule 1 se jede obdobně jako Trucky. Jen s tím rozdílem, že kvalifikační jízda se jede na 5 minut a finálová jízda na 30 minut. Rovněž jsou povinné dvě zastávky v boxech, z nichž u jedné z nich je povinná výměna baterie.

Kvalifikace:

1/18 Open - 7 jezdců. V těchto jízdách se pěkně naháněli Kuba Šimurda s Pavlem Martincem. Nakonec Kuba bude startovat první, Pavel druhý a Milan Parák s dvojkolkou třetí.

1/24 Expert - 6 jezdců. Pavel Martinec poprvé řídí model menší než je 1:18. Vcelku to jde a na start se postaví jako druhý do finálovek. První bude startovat Radovan Solanský. Milan Parák má problémy a do finálovek bude startovat ze 3. místa.

1/24 Retro - 9 jezdců. Početná skupina jezdců z Retro modely. Hned 3 jezdci z rodu Kumičáků. Filip zajíždí nejvíce kol a nejlepší čas a první místo na startu do finálovek bude jeho. O další místo je velký boj. Hned 3 piloti najíždí 25 kola rozhodují sekundu po dojezdu.  Druhé místo na startu ve finálovkách bude patřit Ivo Novosadovi a třetí Tátošovi Hájkovi.

1/28 Open - 7 jezdců. Pozvání přijali sourozenci Vítámvásovi. Ti přijeli z dalekých Hrotovic již v pátek a tak měli čas trénovat. Michal i Markéta neměli konkurenci a první dvě místa do finálovek jsou jejich. Michal najel na třetího Martina Supka z Púchova 5 kol a Markéta o kolo méně.

1/28 Stock - 9 jezdců. I v této kategorii kralují Vítámvásovi. Michal opět nejlepší. Jen mezi jeho a Markétu se vměstnal Škola Richard.

1/28 Stock Junior - 9 jezdců. A hned 7 svěřenců z Codys Racing Teamu. Mezi ně se vměstnal Lukáš Maňák a veterán děda Hrnčíř. Děda si vedl mezi juniorkami velice dobře a ve finálovkách bude startovat ze 2. místa za nejlepším v kvalifikacích Václavem Dvorníkem.  Stejný počet kol 20 zajel i Erik Sova a právem bude startovat za dědou Hrnčířem ze třetí pozice.

1/32 Truck - 11 jezdců. Nejobsazenější kategorie sobotního závodu. Nejlepší kolo během 3 minut zajel Škola Richard s časem 11.188. Druhý nejlepší čas zajel Tátoš Hájek s minimálním odstupem na Richarda. Zde rozhodují opravdu setiny sekund. Tátoš zajel čas 11.350 a třetí nejlepší čas zajel Petr Jaremejko s hodnotou 11.891 sekundy.

Po odjetí kvalifikačních jízd byla malá pauza před finálovými. Opět jako první startovala kategorie 1:18 open.
1/18 Open:
V první jízdě Kuba s přehledem vedl. Ke konci se před něj dostal Pavel, ale Kuba je zkušený jezdec a první místo si nakonec vybojoval nazpět. Druhá jízda byla podobná té první, až s tím rozdílem, že Kuba před sebe Pavla nepustil. Třetí dojel opět Milan Parák, a tak už po dvou jízdách se rýsuje celkové pořadí. V poslední jízdě Kuba opět ukázal své kvality a opět vyhrál. V každé ze tří jízd zajel vždy o kolo lépe. Pavel dělal chyby, zajel o tři kola méně, ale o 5 kol více jak třetí Tátoš Hájek. První tři místa jsou tedy jasné. 1. Šimurda, 2. Martinec, 3. Parák


1/24 Expert
První jízdu vyhrál Radovan Solanský. Milan Parák měl velmi rychlé auto, ale jeho ruky byli moc "pomalé". Po výletě mimo trať skončil poslední. Pavel měl problémy s podvozkem, tak snad je do druhé jízdy vyřeší. Do druhé jízdy si Milan vycentroval ruky a s přehledem zvítězil před Radovanem a Martinem Luhovým. Pavel stále neví, proč se mu podvozek v zatáčkách přetáčí a proč je tak pomalý. V poslední jízdě Milan opět bojoval o první místo a dařilo se mu do 31 kola, než opět vylétl mimo trať a již dále nemohl pokračovat. Jízdu vyhrál opět Radovan Solanský před Martinem Luhovým a Šandrikem Viliamem. Pavel až po jízdě zjistil, že měl podvozek velmi nízko a tudíž drhl platem o koberec.

1/24 Retro
V této skupině dominoval Filip Kumičák, který vyhrál všechny tři jízdy. Tátoš Hájek dojel 2x na druhém místě a jednou třetí. Velmi dobrý výsledek. Nechal tak za sebou Ivo Novosada, který dojel v poslední jízdě na druhém místě. V součtu dvou nejlepších kol vyhrál Filip Kumičák před Tátošem Hájkem a Ivo Novosadem.

1/28 Open
Michal s Markétou dokázali, že jsou v této kategorii nepřekonatelní. Michal vyhrál všechny jízdy, Markéta dojela vždy druhá. Oba s velkým náskokem na třetího Mariana Kováče, kterému ve druhé jízdě nadělili 8 kol a ve třetí 6 kol. Tedy náskokem jedné třídy. V první jízdě dojel na třetím místě Martin Supek se ztrátou na vítěze 7 kol. Celkově tedy 1. Vítámvás Michal, 2.Vítámvásová Markéta, 3. Kováč Marian

1/28 Stock
I v této skupině dominoval Michal Vítámvás, který s přehledem vyhrál všechny jízdy. V první jízdě dojel na druhém místě Škola Richard a ve druhé jízdě Markéta Vítámvásová. Třetí jízda tedy rozhodla o tom, kdo skončí celkově druhý a kdo třetí. Ve třetí jízdě došlo mezi Richardem a Markétou ke kolizi, když bojovali o druhou pozici. Richard přeskočil mantinely a tím si zkrátil dráhu. I když chvíli počkal, tak ne dostatečně dlouho a vyrazil za ziskem druhého místa. Z mého pohledu měl počkat na Markétu. V jízdě dojel nakonec druhý a Markéta skončila třetí ze ztrátou jednoho kola, když nestihla v limitu projet časovou smyčkou jak Richard. Celkově tedy 1. Vítámvás Michal, 2. Škola Richard, 3. Vítámvásová Markéta

1/28 Stock Junior
Dědu Hrnčíře provázeli ve finálovkách technické problémy s motorem nebo regulátorem na svém modelu. V první jízdě zajel 8 kol, ve druhé 3 kola a do poslední už ani nenastoupil. Škoda, těšil jsem se jak tento veterán ukáže juniorům "záda". Sova, Dvorník, Chlápek a Macurek bojovali mezi sebou, kdo bude stát na bedně. Nakonec si celkové prvenství za první místo odvezl Jakub Chlápek před Václavem Dvorníkem a Erikem Sovou. Codys Racing Team si vychovává nadějné mladé juniory. Jak jsem již psal, v této kategorii startovalo 7 jezdců tohoto týmu a z toho jedna dívka - Pavlikovská Renáta.

1/32 Truck
V této skupině se jely celkem 3 jízdy po 15 minutách. Škola Richard dokázal, že je vynikající jezdec a vyhrál všechny 3 jízdy. V první jízdě svedl velký boj o druhé místo Tátoš Hájek a Petr Jaremejko. Tátoš nakonec dojel druhý s náskokem jedné sekundy. Ve druhé jízdě Petr už nenechal nic náhodě a dojel druhý s náskokem 1 kola nad Davidem Maňákem. V poslední jízdě zabojoval Ivan Opat z RC Hlohovec a dojel na druhém místě se ztrátou 2 kol na prvního Richarda. Petr Jaremejko dojel sice o 4 sekundy za Ivanem na třetím místě, ale nestihl projet smyčku v časovém limitu a tak nakonec ztráta jednoho kola. V této kategorii je pravidlo, že všichni jezdci musí projet a zastavit 2x v boxové uličce. Celkově tedy 1. Škola Richard, 2. Jaremejko Petr, 3. Hájek Tátoš


1/24 Formula 1
Tato kategorie je rovněž odlišná od ostatních. Finálová jízda se jede na 30 minut a rovněž jako v kategorii Truck, tak i tady jsou 2 povinné zastávky v boxech. U jedné z nich je ovšem nutná výměna baterií.   
Jízdu vyhrál Martin Luhový z MK Púchov před Petrem Jaremejko z RC ValMez. Třetí dojel Martin Kumičák z MK Púchov. Mirek Pazdera tak dojel na bramborovém místě, tedy čtvrtý.

Po skončení jízd proběhlo vyhlášení všech kategorií jak v tomto závodě, ta i v celkovém seriálu zimního seriálu.

Co říci na adresu pořadatele? Jen to, že měl vše dobře zorganizované a má pěkné zázemí. Pro jezdce depa se stoly a židličkami, zajištěný bufet a pěkná dráha s krásným kobercem. Kdo nevěří, ať se přesvědčí na vlastní oči.

Fotogalerii z tohoto závodu z objektivu Martina Kumičáka najdete na tomto odkazu ZDE.

 

Výsledky sobotního závodu.

Výsledek finále  -  1/18 [1/18 OPEN]
Pozice     Závodník    Klub    1. jízda     2. jízda     3. jízda     4. jízda     Heat    Body    Body za jízdu    V?ková kategorie

1     Šimurda Jakub    MK Zubří    44 7:01.452 (1)     45 7:03.403 (1)     46 7:09.213 (1)     - (-)     A    3    3:1, 2:1, 1:1 [4:-]    
2     Martinec Pavel    MK Zubří    44 7:01.924 (2)     45 7:06.517 (2)     43 7:00.348 (2)     - (-)     A    6    2:2, 1:2, 3:2 [4:-]    
3     Parák Milan    Břeclav    40 7:03.370 (3)     41 7:00.898 (3)     32 6:22.978 (6)     - (-)     A    12    2:3, 1:3, 3:6 [4:-]    
4     Jaremejko Petr    MK Zubří    36 7:04.417 (6)     37 7:02.867 (4)     36 7:11.974 (4)     - (-)     A    14    2:4, 3:4, 1:6 [4:-]    
5     Hajek Svatopluk    TRCRT    38 7:08.824 (5)     28 7:08.756 (7)     38 7:05.640 (3)     - (-)     A    15    3:3, 1:5, 2:7 [4:-]    
6     Pazdera Miroslav    W.I.P.RCRC Vsetín    39 7:07.870 (4)     36 7:01.320 (5)     7 1:38.705 (7)     - (-)     A    16    1:4, 2:5, 3:7 [4:-]    
7     Supek Martin    RC Puchov    32 7:05.281 (7)     32 7:04.518 (6)     35 7:04.993 (5)     - (-)     A    18    3:5, 2:6, 1:7 [4:-]


Výsledek finále  -  1/24E [1/24 Expert]
Pozice     Závodník    Klub    Kol     Cas jízdy    Heat    V?ková kategorie

1     Solansky Radovan    MKRacing Vsetin    74     14:10.013    A    
2     Luhový Martin    RC Puchov    73     14:19.782    A    
3     Parák Milan    Břeclav    71     12:46.678    A    
4     Šandrik Viliam    AMK Bánovce nad Bebravou    67     14:04.510    A    
5     Martinec Pavel    MK Zubří    67     14:11.196    A    
6     Supek Jan    RC Puchov    55     14:17.814    A


Výsledek finále  -  1/24R [1/24 Retro]
Pozice     Závodník    Klub    Kol     Cas jízdy    Heat    V?ková kategorie

1     Kumicak Filip    RC Puchov    71     14:10.158    A    
2     Hajek Svatopluk    TRCRT    68     14:12.237    A    
3     Novosad Ivo    MK Zubří    67     14:03.666    A    
4     Kumičák Martin    RC Puchov    66     14:13.030    A    
5     Kumičak Lukáš    RC Puchov    64     14:07.053    A    
6     Hrnčíř Jan    Břeclav    53     14:16.536    A    
7     Janošek Jaroslav    MK Zubří    51     14:17.876    A    
8     Zlámal Ivan    MK Želatovice    50     14:14.417    A    
9     Novosad Karel    MK Zubří    0     0:00.000    A


Výsledek finále  -  1/28O [1/28 Open]
Pozice     Závodník    Klub    Kol     Cas jízdy    Heat    V?ková kategorie

1     Vitamvas Michal    RC-AMK Hrotovice    84     14:03.871    A    
2     Vitamvasova Marketa    RC-AMK Hrotovice    84     14:16.608    A    
3     Kováč Marian    AMK Bánovce nad Bebravou    70     14:12.244    A    
4     Supek Martin    RC Puchov    70     14:16.571    A    
5     Luhový Martin    RC Puchov    64     14:10.652    A    
6     Klement Rostislav    Codys Racing Team    62     14:12.423    A    
7     Novosad Karel    MK Zubří    0     0:00.000    A


Výsledek finále  -  1/28ST [1/28 Stock]
Pozice     Závodník    Klub    Kol     Cas jízdy    Heat    V?ková kategorie

1     Vitamvas Michal    RC-AMK Hrotovice    74     14:19.712    A    
2     Skola Richard    Codys Racing Team    71     14:08.895    A    
3     Vitamvasova Marketa    RC-AMK Hrotovice    71     14:12.693    A    
4     Kováč Marian    AMK Bánovce nad Bebravou    69     14:05.705    A    
5     Opat Ivan    RC Hlohovec    69     14:11.692    A    
6     Klement Rostislav    Codys Racing Team    62     14:16.224    A    
7     Supek Martin    RC Puchov    58     14:20.037    A    
8     Štípek Jakub    Codys Racing Team    57     14:19.368    A    
9     Janoš Zdeněk    MK Zubří    3     1:05.509    A


Výsledek finále  -  1/28ST Jun [1/28 Stock Junior]
Pozice     Závodník    Klub    Kol     Cas jízdy    Heat    V?ková kategorie

1     Chlapek Jakub    Codys Racing Team    58     14:11.508    A    
2     Dvornik Václav    Codys Racing Team    57     14:03.830    A    
3     Sova Erik    Codys Racing Team    57     14:05.876    A    
4     Macurek Filip    Codys Racing Team    52     14:10.714    A    
5     Behal Josef    Codys Racing Team    49     14:10.553    A    
6     Hosak Stepan    Codys Racing Team    49     14:17.340    A    
7     Pavlikovská Renata    Codys Racing Team    48     14:26.339    A    
8     Manak Lukas    MK Zubří    46     14:13.805    A    
9     Hrnčíř Jan    Břeclav    11     3:59.789    A


Výsledek finále  -  1/32 Truck [1/32 Truck]
Pozice     Závodník    Klub    Kol     Cas jízdy    Heat    V?ková kategorie

1     Skola Richard    Codys Racing Team    221     45:19.546    A    
2     Jaremejko Petr    MK Zubří    210     45:15.966    A    
3     Hajek Svatopluk    TRCRT    206     45:16.607    A    
4     Kumičák Martin    RC Puchov    201     45:19.067    A    
5     Janoš Zdeněk    MK Zubří    197     45:22.419    A    
6     Opat Ivan    RC Hlohovec    196     43:58.754    A    
7     Parák Milan    Breclav    196     45:22.728    A    
8     Pazdera Miroslav    W.I.P.RCRC Vsetín    193     45:15.528    A    
9     Kumičák Lukáš    RC Puchov    192     45:49.325    A    
10     Maňák David    MK Zubří    182     45:28.835    A    
11     Maňák Lukas    MK Zubří    122     43:25.844    A

 

Fotogalerie v mém podání zde: http://rcejunkove.rajce.idnes.cz/2014.04.12_-_Moravsko-Slovensky_pohar_Zubri/

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport