Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Masters.cz nyní v deníku METRO

Hlavní foto

Hlavní titulek je opět velmi poutavý, zaujme a také vypadá, jako by RC model byl smrtící zbraní.

Když nad tím však uvažuji, daleko od pravdy ten titulek není. V podstatě každý větší RC model auta, letadla, lodě, se může v nepovolaných rukou stát nebezpečným předmětem. A čím větší a rychlejší model je, tím je riziko vyšší.

Proto jsem se rozhodl na základě posledních zkušeností při prezentacích a podobných akcí šířit i osvětu ohledně bezpečného provozování RC modelů.

Testy budu provádět nadále, mám to v krvi a baví mne zjišťovat, zda vše funguje, jak má. Ale budu k tomu přistupovat zase tak, abych zbytečně neohrožoval okolí.

A myslím si, že i sami prodejci těch modelů, které potenciálně mohou být nebezpečné, by měli alespoň upozornit budoucího majitele na možná úskalí.

V každém případě tento článek v deníku METRO spoustě lidem ukázal, že existuje něco jako RC model auta / coptera a že to může být možná velmi zajímavý koníček pro některé z nich.

Na soukromém blogu pana Babičky pak bude tento článek i v elelktronické podobě. Budu o této skutečnosti informován a vy samozřejmě zde také.

Jinak zítra se uskuteční prezentace RC modelů aut pro DD Dagmar v Brně. Zde budou dětem představeny modely, krátce ukázána jízda a pak bude soutěžní odpoledne. Nejlepší budou oceněni plaketami, každý si však odense nějakou drobnost. A již na této akci bude zdůrazněna otázka bezpečnosti. Protože i zde se mohou nacházet naši důstojní nástupci - modeláři.

 

Elektronická podoba článku z deníku METRO: http://radekbabicka.wordpress.com/2014/02/26/igor-vlahovic-nektere-modely-aut-uz-nejsou-hracky-ale-smrtici-zbrane

(jinak ten smrtící účinek modelu je vztažen na model Traxxas XO-1, který už opravdu není hračkou. Když si řádně přečtete text, vyplývá z toho i nadpis)

Obrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport