Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

LESTR CUP – díl šestý

Hlavní foto

Na startovní čáru se postavilo 87 modelů.

Velice potěšující byl počet juniorů ve startovním poli. Vzrůstající počet modelářského potěru je nejvíce patrný v kategorii HOBBY, která se tak s 24 stroji stala druhou nejpočetnější hned po 4WD (25). Kategorie 2WD a 1/8 byla shodně obsazena po 15 jezdcích. Nejméně obsazenou kategorií se tak tradičně stala SHORT COURSE s 8 jezdci.

Startovní pole dalo předpokládat náročný program. Celý den proběhl bez problémů a závod tak skončil v rozumném čase. K hladkému průběhu napomohl především dozor rozhodčího v podání Dalibora Valdera (a také přístup účastníků).

A jak se jezdilo?

Během celého dne proběhlo mnoho krásných soubojů ve všech kategoriích. O jednoznačném vítězi bylo dopředu jasno snad jen v kategorii Short Course, kterou ovládl Kája Novotný. Ten se také postaral o překvapení dne, když po dvou nedojetých kvalifikačních jízdách v kategorii 4WD jel B finále. Zde si pak pohrál se soupeři a do posledního finále tak nemusel již nastupovat. Své umění pak potvrdil nejen v již zmíněné kategorii SHORT COURSE, ale i v kategorii 2WD, kterou také jasně ovládl.

Pěknou jízdu bylo možno sledovat i dalších jízdách. Vyrovnaný souboj probíhal například i v B finále kategorie 2WD, kde se statečně držel svých zkušenějších soupeřů junior Nik Bečvář.

Při pohledu na jízdu C finále HOBBY a hlavně při pohledu na tribunu, kde si část jezdců musela pomoci podložkami pod nohy, se nemusíme bát o budoucnost tohoto „sportu“.

Tento RC potěr se statečně pral s technickou tratí a neposlušností modelů. V této konkurenci ne neztratila ani Klárka Kalvodová, která tak absolvovala svůj první závod.

Kromě Káji si vybral porci smůly i junior Milan Mudra, kterému souboji o přední příčky v poslední finálové jízdě přestal počítat čip.

Totální nasazení jezdců bylo hlavně k vidění ve finále kategorie 1/8, kdy to vypadalo na pokus o předčasné rozebrání tratě.

Při závěrečném ceremoniálu proběhla i gratulace Anežce Daňhelové ke krásným dvanáctým narozeninám. Tímto se připojujeme ke gratulaci.

 

Konečné výsledky naleznete na http://www.myrcm.ch/myrcm/main?pLa=en&hId[1]=arv&dId[E]=13968&pId[E]=1

 

Další díl tohoto seriálu nás čeká 1.3.2014

PS: Pokud máte doma také vhodný model, tak neváhejte a přijďte si také zazávodit.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport