Kyosho Mini Z Masters 2014 report

Petr Dvořák

Ve dnech 7.-9. února se jel již 7. ročník International KYOSHO Mini-Z Masters 2014. Místo konání bylo v Německé vesnici Stapelfeld asi 30 kilometrů od Hamburgu. V pátek byly volné tréninky, které byly od 9 hodin do 20 hodin. V sobotu od 9 hodit začaly rozjížďky, celkem byly 3 rozjíždky z každé kategorie a skončily kolem 18 hodiny. V neděli se začínalo 8:30 hodin, jelo se taktéž 3 Finálové rozjíždky z každé kategorie. Na konec byla tombola s věcnými cenami a vyhlášení vítězů.

České barvy hájili: Petr Švec, Petr Dvořák a Martin Šeda. Zastoupení jsme měli celkem ve 4 kategoriích a přivezli jsme tři 3.místa , dvě 4.místa , dvě 6.místa , jedno 11. místo  a jedno 22. místo.

V kategorii  Production class („Standard“ auto z krabičky) jelo celkem 26 závodníků.

22. Martin Šeda  CZ

V kategorii Touring class („Expert“ tuning pouze od firem Kyosho a Route 246) jelo celkem 6 závodníků.

Pořadí v kategorii Touring class :

2. Oliver John von Zydowitz  DE

3. Petr Švec  CZ

V kategorii Competition class („Open“ tuning libovolného výrobce) v této kategorii jsme neměli zástupce a celkem jelo 18 závodníků.

Pořadí v kategorii Competition class :

2. Arsen Petrosyan  DE

3. Marcel Martick DE

V kategorii Group-C („auta typu Le Mans“ tuning pouze od výrobců Kyosho a Route 246) jelo celkem 7 závodníků.

Pořadí v kategorii Group-C :

1. Valentin Huyskens  DE

2. Armen Petrosyan  DE

3. Petr Dvořák  CZ

4. Martin Šeda  CZ

6. Petr Švec  CZ

V kategorii Formula 1 (tuning od firem Kyosho, motor libovolný) jelo celkem 7 závodníků.

Pořadí v kategorii Formula 1 :

V kategorii Abarth Cup (auto z krabičky s motorem Route 246 E-Motor Enjoy Battle) jeli poze 3 závodníci. V této kategorii jsme neměli zástupce.