Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Třetí závod seriálu Mibosport Cup 2013/14

Hlavní foto

Zdenko Kunák, i přes drobné zaváhání v první rozjížďce, si v kategorii MODIFIED zajistil TQ pro finálové jízdy před, ve výborné formě jezdícím, Kubou Šimurdou a Davidem Nemčekem. Top-5 si v rozjížďkách vybojoval i Jaroslav Kopecký a Tomáš Marek. První finálovou jízdu s velkou převahou vyhrál Zdenko Kunák a vykročil tak k celkovému vítězství. Druhá finálová jízda byla již vyrovnanější a v cíli dělila pouhá vteřina od sebe vítěze Zdenko Kunáka a Kubu Šimurdu. Zdenko Kunák si tímto těsným vítězstvím zajistil celkově první místo v závodě. Ovšem i ve třetí finálové jízdě bylo stále ještě o co bojovat. Prozatím třetí David Nemček mohl pomýšlet i na druhé místo ovšem Kuba Šimurda toto nedopustil, třetí finále vyhrál a zajistil si druhé místo před Davidem Nemčekem. Finále B vyhrál Ladislav Lebánek.

Kategorii STOCK LRP již od rozjížděk vévodil David Nemček, který kvalifikaci bezkonkurenčně vyhrál a zajistil si TQ před Michalem Vítámvásem a polským jezdcem Wojciechem Rozwadowskim. I všechny tři finálové jízdy patřily Davidu Nemčekovi a to s velkým náskokem před druhým a nutno podotknout, stále se lepšícím, Michalem Vitámvásem a třetím Pavlem Martincem. Do pořadí na stupních vítězů mohl promluvit i  Wojciech Rozwadowski ovšem nedokončil první i druhou finálovou jízdu, ve třetí sice dojel pátý, ale celkově to stačilo pouze na deváté místo. Finále B STOCK LRP vyhrál Lacko Tóth.

I v kategorii YOKOMO GT opanoval s velkým náskokem kvalifikace jeden jediný jezdec. Ladislav Mlčák si velmi pohodlně zajistil TQ před Markétou Vítámvásovou a Igorem Vlahovičem. I všechny tři finálové jízdy vyzněly jednoznačně pro Ladislava Mlčáka a ten si pohodlně dojel pro celkové vítězství před Markétou Vítámvásouvou, která oznámila svůj úmysl přejít o kategorii výše do STOCK LRP a třetím Igorem Vlahovičem, který jako by ztratil potřebnou koncentraci na jízdu.

Kategorii FORMULE, s doposud nejnižší účastí, vyhrál Martin Szunyogh (AUT) před Antonínem Pospíchalem a Milošem Saturkou.

TQ v kategorii Off-road 2WD Buggy sice vybojoval Aleš Bayer ovšem jen těsně před Romanem Pudichem, kterému hodně náročná trať náramně sedla. Na třetí místo startovního roštu finálových jízd se postavil Martin Zvára. V první finálové jízdě dlouho vedl Aleš Bayer, ale po jeho chybě se do vedení dostal Roman Pudich a své vedení uhájil až do cíle. Druhá finálová jízda byla opět velmi vyrovnaná mezi Alešem Bayerem a Romanem Pudichem, kteří poodjeli zbytku startovního pole a rozdávali si to jen mezi sebou. Chladnější hlavu tentokráte zachoval Roman Pudich, neudělal žádnou větší chybu a dojel si tak pro druhé vítězství a mohl se radovat i z celkového vítězství v závodě, druhý dojel Aleš Bayer. Roman Pudich již do třetí finálové jízdy nenastoupil  a o to to měl Aleš Bayer jednodušší aby si vítězstvím upevnil celkově druhé místo, druhý dojel Martin Zvára, který si tak zajistil celkové třetí místo, třetí cílem projel Dominik Mašek. Finále B vyhrál Jaroslav Vala.

I v kategorii Off-road 4WD Buggy vybojoval v kvalifikacích TQ Aleš Bayer před Kubou Šimurdou a třetím Davidem Kuklou. Aleš Bayer si ve všech třech finálových jízdách pohlídal hned od startu své soupeře, kterým dokázal vždy poodjet a taktickou jízdou vyhrál všechny tři finálové jízdy a tedy získal i celkové vítězství v tomto závodě. Ovšem za jeho zády se neúprosně bojovalo o každou pozici. V první finálové jízdě dojel druhý Zdenko Kunák před Kubou Šimurdou. Ve druhé finálové jízdě musel Zdenko Kunák odstoupit a tak si druhé místo připsal Kuba Šimurda před Ludvíkem Kurečkou. Ve třetím finále dojel druhý opět Kuba Šimurda a i celkově mu tímto patřilo celkové druhé místo. I čtvrté místo stačilo Zdenko Kunákovi aby se postavil na třetí místo na stupních vítězů. Finále B vyhrál Erik Margony.

Ocenění nejlepší JUNIOR tentokráte získal Matěj Benda, cenu SPIRIT OF THE RACE obdržel Roman Pudich a speciální ocenění 18+ od portálu Masters obdržel Jiří Rybák.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: "Ani jsem nepočítal, že by v  předvánočním shonu mohlo přijet závodit bezmála 80 pilotů. Všichni co přijeli si mohli vyzkoušet na on-road trati poněkud netypický profil, který i přes první rozpaky se ukázal jako velice "závodivý" :-) i pro off-road jsme zvolili ne příliš jednoduchý profil se kterým se ne plně všichni srovnali a který dokonale prověřil schopnosti pilotů.

Jak si mohli všichni účastníci povšimnout, tak se začíná s přístavbou hrotovické arény, kde by v přistavované části haly měly být od příští sezóny nové prostory pro depa včetně stolů a židlí pro všechny piloty. I z toho důvodu je trošku omezeno parkovaní přímo před arénou. Pro parkování lze tedy využít i další parkovací místa buď přímo u hotelu nebo naproti cca 150m u autobusového nádraží.

Nyní bych již rád všechny pozval na vánoční Mibosport Cup, který se pojede na tradičním místě tedy v aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích 28.12.2013. Nezapomeňte se včas přihlásit!”

 

Foto: RCmedia © Šárka Tomanová

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport