Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Reportáž zcela jinak a její možné využití

Hlavní foto

Té úvodní fotky se nelekejte. To jsem byl s rodinou v modelovém světě na exkurzi a právě před touto návštěvou mě napadla další myšlenka. A to jak udělat reportáž z dané akce trochu jinak.

Divím se, že mě to nenapadlo již dříve, ale tak nějak na to člověk přichází časem. A ono je to možná i dobře. Protože pak se k vám čtenářům / divákům dostávají informace zase jiným, novým způsobem.

Chtěl jsem nápad ihned otestovat v praxi a tak jsem nečekal na závod, na který jste všichni zvyklí a na něj i zvědaví. Využil jsem této návštěvy, abych ihned natočil materiál z prostředí modelového světa a potom jej v klidu domova zpracoval. A to takto:

- prvně jsem si vše prošel, sestříhal a zařadil za sebe. Tady nic nového. Přirozeně žádné efekty apod v této situaci

- použil jsem jen pár přechodů k oddělení jednotlivých pasáží

- k hotovému videu v dané délce jsem namluvil komentář, který je v mnoha chvílích nezávislý na právě probíhajícím záběru. K tomu mi posloužil mikrofon zabudovaný v laptopu. Je velmi citlivý a navíc ve střihacím programu lze nastavit odstranění šumu a dalších rušivých zvuků. Jak běží hotový film, vy jej pak "nadabujete" dle potřeby, volná místa vyplníte hudbou apod. Chyby se zde odpouštějí, protože to můžete opakovat. až se vám to líbí

- vznikne tak dokument / reportáž zcela jiného charakteru. Toto se dá využít při popisu závodů včetně rozhovorů s jezdci, návštěvníky apod. Není pak potřeba nahrávat na notebook, ale stačí diktafon nebo obyčejný mobilní telefon. Nahrajete rozhovor a přidáte do běžícího videa atp.

A tak v nejblížší době tuto první zkušenost uvedu v praxi. Například již na závodě ETS, který se pojede v Hrotovicích.

Vy zatím můžete shlédnout můj první pokus. Spíše jsem se seznamoval s možnostmi programu a jak vše bude fungovat a vypadat. Výsledek můžete posoudit sami:

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport