Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Kladno 24.5.2009

Opět skoro na den po roce se scházíme na dráze RCA Kladno v Libušíně. Již v sobotu jezdci trénují na nové dráze. Upravený povrch dráhy, nově vytvořený profil dráhy, nové značení – prostě musím ty kluky kladenský pochválit. Opravdu se jedná o jednu z nejlepších drah u nás v Česku. Dráha dlouhá skoro 200m, perfektně „namotaná“ , nejlepší časy se jezdí okolo 18 vteřin. Navíc skvělé občerstvení – prostě není co řešit. Předpověď počasí nás také uklidňuje a dokonce i vychází. V neděli je opravdu krásně, prostě letní idylka. Jedině co mě k tomu chybí je větší účast. Ale tentokráte řeknu něco, co se třeba nebude někomu líbit – od kladenského klubu do detailu připravené závody, velice dobrá konkurence v obou kategoriích, na naše poměry neskutečná dráha – co více jezdci chcete? Neplatit licenci? Při výdajích za pneumatiky a motory v jiných závodech – k smíchu. Je špatný, když se ve stejný den jedou další závody ve stejné kategorii. Bohužel RCACR nemá na pořadatele, kteří nejsou členy RCACR, žádné prostředky – ale mezi námi, slušnost je daná pouze slušným lidem. Takže jsme v 9,30 hod. zahájili 4.kola kvalifikačních jízd, včetně jedné skupiny vloženého závodu OPEN. Odpoledne byly zahájeny finálové jízdy ve 14,30 hod. Veškeré jízdy proběhly bez problémů. Velice krátce k jednotlivým kategoriím, kompletní výsledky najdete na konci tohoto článku.

OPEN – dva domácí jezdci a Jakub Plechač tvořili „pole“ jezdců. Jakub byl nad možnosti domácích borců, trénoval na ETS v Holandsku a pochopitelně na pneumatikách, které neumožňovaly účast v závodě MČR. Škoda, loňský Mistr ČR v kategorii STOCK by určitě výrazně promluvil i do pořadí nejlepších v této kategorii.

MČR ET 1:10 – STOCK – nejlépe obsazená kategorie, 15 jezdců a hodně vyrovnaná špička. Překvapení z minulých závodů Radek Flek se snažil a již v kvalifikaci vyhrál, stejně jako Zdenko Kunák dvě jízdy. O pozici TQ rozhodl lepší nájezd Zdenka. Velmi vyrovnaný byl i souboj o další místa, tady se utkali domácí borci Gombíci s rychnovským juniorem Karlem Krejčíkem. Opět se rozhodovalo v poslední jízdě a Lukáš Gombík se nakonec radoval z lepší pozice na startu finálových jízd. Finále bylo opravdu nádherná podívaná a jezdci dojížděli v minimálních odstupech. Zdenko dokázal vyhrát první dvě finálové jízdy a stal se podruhé vítězem závodu. Do získání titulu mu chybí už velice málo. O dalších pozicích na bedně se rozhodovalo až v poslední jízdě. Dokázal ji vyhrát blanenský Radek Flek a skončil celkově na druhém místě a kdo se smál na třetí pozici. Lukáš Gombík , který po předlouhé době dokázal pokořit svého otce a odsunul ho až na páté místo. Nádherný závod.

MČR ET 1:10 – MODIFIED – dá se říci, že tady se opakovala situace z prvního kola MČR v Blansku. Suverén v kvalifikaci Michal Bok z RC Třebíč nedal dalším jezdců žádnou šanci a po dvou jízdách se usadil na pozici TQ. O ostatní pozice pro finále se bojovalo opět až do poslední jízdy. Druhou pozici si vybojoval Zdenko Kunák před svým stájovým kolegou Vaškem Strupkem. Na vítěze z Blanska Zdeňka Hamáka zbylo až 4.místo. Tyto čtyři jezdci předvedli neskutečné jízdy ve finále. Hned v první jízdě vedl snad do posledního kola Michal Bok , ale neuvěřitelným závěrem ji však dokázal vyhrát Zdenko Kunák. Na druhou finálovou jízdu si vzal Zdeněk Hamák nové pneumatiky a dokázal zvítězit před výborně jedoucím Michalem s náskokem vteřiny. O třetí místo svedli nádherný souboj Vašek se Zdenko Kunákem a opět dojeli v jedné vteřině. Rozhodovala poslední jízda a dá se říci, že to bylo něco neskutečnýho. Jezdci jezdili v těsném závěsu celé tři minuty, potom rozhodly menší hyby. Nakonec se radoval z druhého vítězství Zdeněk Hamák a dokázal již podruhé vyhrát závod MČR. Všichni čtyři jezdci dojeli v rozmezí 5 vteřin. Michal Bok skončil druhý, Zdenko Kunák třetí a na Vaška zbyla bramborová. Zbytečně, v posledním kole jel na druhém místě, chybička a dojel třetí.

Nádherné počasí vydrželo i pro závěrečné vyhlášení vítězů. RC Kladno se opět předvedlo a vítězové dostali nejenom poháry, ale i velice pěkné ceny. Ty obdržely i obě přítomné dámy ve startovním poli. Nezbývá mi nic jiného než poděkovat jezdcům za výkony a jízdy v duchu fair-play, poděkovat pořadatelům za skvěle připravenou dráhu a perfektně probíhající závod. Závěrem bych chtěl pozvat všechny jezdce na příští závod seriálu Mistrovství ČR na dráhu do České Lípy.

POZOR VŠAK NA ZMĚNU TERMÍNU KONÁNÍ TOHOTO ZÁVODU!!! S ohledem na týmový závod „24 hod.v Čelákovicích“ jsem se rozhodl po dohodě s pořadateli přeložit závod MČR na termín v neděli 21. června 2009 na dráze v České Lípě.

Doufám, že nám všem bude přát stejně nádherné počasí jako na Kladně a na setkání s vámi se těším. Na závěr výsledky ze závodu MČR Kladno:

Stock

1. Zdenko Kunak jun.

2. Radek Flek

3. Lukáš Gombík

4. Karel Krejčík jun.

5. Ivo Gombík 40+

6. Vítězslav Hola

7. Ladislav Beran

8. Hana Stehnová 40+

9. Jaroslav Hartman jun.

10. Felix Uhýrek jun.

11. Matěj Řehák jun.

12. Anička Hušková jun.

13. Jiří Hušek

14. Aleš Hýbner

15. Jiří Hušek jun.

Modified

1. Zdeněk Hamák

2. Michal Bok

3. Zdenko Kunak jun.

4. Václav Strupek

5. Michal Stehno 40+

6. Domink Šulc jun.

7. Vladimír Šulc

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport