Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Blansko 17.8.2008 - reportáž

V neděli ráno 17.8.2008 jsem se probudil. Čekaly na mě domácí práce jako každou neděli. Ale když manželka uslyšela po ránu moje požadavky, řekla - táto jeď raději na závod, máš to povoleno... A tak jsme zavolal Milanovi Parákovi přímo na dráhu, zjistil situaci a po osmé jsem už byl na místě. Ostatně - příští týden je Xray Challenge Morava v Prostějově a můj model prodělal celkovou údržbu s novým nastavením diferenciálů a tak vložený závod osmnáctin při MČR byl vhodným okamžikem pro testy. A nebyl to jen závod micro modelů, ale i kategorie OPEN - volná kategorie. Tyto dvě kategorie se jeli díky řediteli závodu panu Magdovi z RC klubu Blansko a panu Strupkovi, předsedovi RC ACR. Ten měl naopak pod patronátem kategorie licencované a to STOCK a MASTERS.

Závody MČR mají vždy vysokou úroveň. Jak v zimě tak i v létě. Ani dnes to nebylo jiné a vše probíhalo dle předem daných časových rozvrhů. Bez zbytečných prodlev a zpoždění. Jen je škoda, že vlastní závod MČR jezdí malý počet jezdců. Když si vzpomenu na dobu dřívější... Je potřeba s tím něco udělat a to už tuto zimní sezónu. Ale nyní se podíváme na průběh celého závodu po jednotlivých skupinách.

MASTERS (licence)

Tři adepti na místa vítězů. Zdeněk Hamák, Michal Němeček a Vašek Strupek. Samozřejmě i Jan Morávek, Jakub Opa nebo Michal Stehno jezdí naprosto výborně. Ale první tři jmenovaní jsou prostě páni jezdci. Michal Němeček dle otce trochu zapomněl jezdit stopu a tak Michal nejel přesně dle jeho představ. Zato Zdeněk jel jako stroj a od začátku do konce jel opravdu krásnou a pohlednou jízdu. Bylo se na co dívat přátelé. Michal mu občas sekundoval a i Vašek Strupek jel velmi dobře, avšak občas chyboval. A to nemohl unést jeho otec a pořadatel závodů MČR - pan Strupek. Ale nemusí být na syna až tak nazloben, když byl v závěru na stupni vítězů. Sice třetí, ale je to doma, ne ? Zdeněk dokázal ve všech finálových jízdách najet 25 kol. Taktéž Michal Němeček nakroužil pokaždé 25 kol. Vašek 25 kol dal až v poslední finálovce, která mu sedla nejlépe. Konečné pořadí v MASTERS tedy: Hamák Zdeněk, Němeček Michal a Strupek Vašek. Jako čtvrtý skončil Morávek Jan. Blahopřejeme všem.

STOCK (licence)

Pomalejší kategorie, avšak neméně atraktivní. Zde kraloval jednoznačně Jakub Plechač. Třikrát po sobě najel 23 kol a pokaždé vyhrál. Co dodat. Kája Novotný jednou chyboval a v první finálové jízdě najel jen "22" kol. Ostatní jízdy najel také 23 kol. Martin Mokrovics již s těmito dvěma borci nedržel až tak krok, protože najížděl pokaždé 21 kol. Ale souboj prvních dvou rivalů byl krásný a čistý. Překvapením dne byla celkově čtvrtá Hana Stehnová. Ano vážení - žena za volantem (ne páčkami). A jde jí to, jak je vidět z výsledků. Konečné pořadí tedy v této kategorii Plechač Jakub, Novotný Karel a třetí Martin Mokrovics. Krásná jízda pánové...

OPEN (bez licence) a bez omezení

9 jezdců, každý s jiným vybavením = různě rychlé modely. Ale jak to zvládnou ruce ? Občas auta létala vzduchem. Radek Flek si poskládal celkem rychlý motor a nedal nikomu šanci. Třikrát po sobě vyhrál finále. V rozjížďkách to bylo podobné. Prostě umí jezdit jak s pomalejším strojem tak i s raketkou. Druhý v této kategorii dojel Roman Opa. Dvakrát druhý - to mu zajistilo celkové 2. místo. Zatímco Radek najížděl 23 kol, Roman to ve finále dokázal pouze v jedné jízdě. Pak už dodržoval počet kol na 22. Magda Pavel nejen dobře ovládal časomíru, ale i jezdil. Dojel si pro krásné 3 místo a vzhledem k věku OLD STAR není o čem přemýšlet. Je to stále jezdec.... pan jezdec. Však ho znáte, ne ? Umí to. I další borci si vychutnávali krásný hladký asfalt na trati, ale na stupně vítězů bohužel nedosáhli.

MICRO (bez licence)

8 jezdů malých, ale rychlých modelů. Velmi slušná účast. Je vidět, že tato kategorie zůstává v oblibě. Stálice této kategorie Milan a Vít Parákovi, jejich dědeček pan Hrnčíř - to jsou tahouni této micro třídy a jsou snad na každém závodě. Celé léto nastavovali svoje modely 2WD. A nyní konečně mají pocit štěstí. Dnes jim to jelo skvěle a to nepotřebovali ani mechová kola. Ale to je zatím jejich tajemství. Ani jsem to nefotil přátelé.

Rozjížďky začal hezky naostro Vít Parák. Hned první jízdu vyhrál a najel 18 kol. Tonda Hráček s modelem XRAY M18 začal taky velmi dobře. Igor Vlahovič zatím stagnoval - alespoň v první jízdě. Hned v druhé jízdě ale najel 19 kol společně s Tondou Hráčkem. Igorovo nové nastavení modelu se začalo vyplácet a fungovalo výborně. S každou další jízdou se Igor zlepšoval v nájezdech. Čtvrtou jízdu najel 19 kol s dojezdem 5:07:668. Hned za ním se ale vyrovnanou jízdou dostal Vít. Tonda začal mít problém s vozem a až po kvalifikaci zjistil ,že má zadřené ložisko. A tak honem oparvit, dát nové mechy a hurá na finále.

Teda to bylo opravdu zajímavé. Igor načasoval motor, dotáhl diferenciály a hned první finále najel 20 kol s dojezdem 5:00:678. Vít Parák hned za ním druhý (20 kol, nájezd 5:16:821). Třetí Milan Parák s 18ti koly. Tonda až čtvrtý.

Druhé finále Igor dvakrát chyboval a vždy Víťu dotahoval. 15 sekund před koncem jel těsně za Vítem a na výjezdu na cílovou rovinku se snažil Víťu předjet. Ale nezadařilo se a skončil v trávě. Vít vyhrál druhé finále (20 kol). Igor o 5 sekund později projel cílovou páskou (20 kol). Třetí opět Milan Parák (19 kol). Tonda opět na bramborové pozici.

Třetí finále již Igor nezachyboval a do najetí 21 kol mu chyběly necelé 2 vteřinky. Ale nebyl nucen tahat za plyn a tak jel v klidu. Vít Parák opětovným druhým místem potvrdil roli skvělého jezdce. Jeho otec opět třetí do mariáše. A tak konečné pořadí v této kategorii bylo Igor, Vít a Milan. Čtvrtý skončil po zásluze Tonda.

Konec celého klání byl kolem 16:30. Potom proběhlo vyhlášení výsledků v přátelské atmosféře všech jezdců. Byly rozdány krásné ceny a všichni můžeme poděkovat nejen panu Strupkovi za dohled nad čistotou jízdy a předepsanou technikou, ale také panu Magdovi za časomíru. Jeho ženě za výborný bufet. A abych nezapomněl - Dušan Vintr - který také pomáhal při technické kontrole. Na závěr nějaké to foto z mého aparátu. Snad se vám bude líbit a rádi přijedete na další závod MČR v měsíci září 2008. Přesný termín najdete zde na MASTERS samozřejmě zavčas přátelé.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport