Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Blansko 17.8.2008 - reportáž

V neděli ráno 17.8.2008 jsem se probudil. Čekaly na mě domácí práce jako každou neděli. Ale když manželka uslyšela po ránu moje požadavky, řekla - táto jeď raději na závod, máš to povoleno... A tak jsme zavolal Milanovi Parákovi přímo na dráhu, zjistil situaci a po osmé jsem už byl na místě. Ostatně - příští týden je Xray Challenge Morava v Prostějově a můj model prodělal celkovou údržbu s novým nastavením diferenciálů a tak vložený závod osmnáctin při MČR byl vhodným okamžikem pro testy. A nebyl to jen závod micro modelů, ale i kategorie OPEN - volná kategorie. Tyto dvě kategorie se jeli díky řediteli závodu panu Magdovi z RC klubu Blansko a panu Strupkovi, předsedovi RC ACR. Ten měl naopak pod patronátem kategorie licencované a to STOCK a MASTERS.

Závody MČR mají vždy vysokou úroveň. Jak v zimě tak i v létě. Ani dnes to nebylo jiné a vše probíhalo dle předem daných časových rozvrhů. Bez zbytečných prodlev a zpoždění. Jen je škoda, že vlastní závod MČR jezdí malý počet jezdců. Když si vzpomenu na dobu dřívější... Je potřeba s tím něco udělat a to už tuto zimní sezónu. Ale nyní se podíváme na průběh celého závodu po jednotlivých skupinách.

MASTERS (licence)

Tři adepti na místa vítězů. Zdeněk Hamák, Michal Němeček a Vašek Strupek. Samozřejmě i Jan Morávek, Jakub Opa nebo Michal Stehno jezdí naprosto výborně. Ale první tři jmenovaní jsou prostě páni jezdci. Michal Němeček dle otce trochu zapomněl jezdit stopu a tak Michal nejel přesně dle jeho představ. Zato Zdeněk jel jako stroj a od začátku do konce jel opravdu krásnou a pohlednou jízdu. Bylo se na co dívat přátelé. Michal mu občas sekundoval a i Vašek Strupek jel velmi dobře, avšak občas chyboval. A to nemohl unést jeho otec a pořadatel závodů MČR - pan Strupek. Ale nemusí být na syna až tak nazloben, když byl v závěru na stupni vítězů. Sice třetí, ale je to doma, ne ? Zdeněk dokázal ve všech finálových jízdách najet 25 kol. Taktéž Michal Němeček nakroužil pokaždé 25 kol. Vašek 25 kol dal až v poslední finálovce, která mu sedla nejlépe. Konečné pořadí v MASTERS tedy: Hamák Zdeněk, Němeček Michal a Strupek Vašek. Jako čtvrtý skončil Morávek Jan. Blahopřejeme všem.

STOCK (licence)

Pomalejší kategorie, avšak neméně atraktivní. Zde kraloval jednoznačně Jakub Plechač. Třikrát po sobě najel 23 kol a pokaždé vyhrál. Co dodat. Kája Novotný jednou chyboval a v první finálové jízdě najel jen "22" kol. Ostatní jízdy najel také 23 kol. Martin Mokrovics již s těmito dvěma borci nedržel až tak krok, protože najížděl pokaždé 21 kol. Ale souboj prvních dvou rivalů byl krásný a čistý. Překvapením dne byla celkově čtvrtá Hana Stehnová. Ano vážení - žena za volantem (ne páčkami). A jde jí to, jak je vidět z výsledků. Konečné pořadí tedy v této kategorii Plechač Jakub, Novotný Karel a třetí Martin Mokrovics. Krásná jízda pánové...

OPEN (bez licence) a bez omezení

9 jezdců, každý s jiným vybavením = různě rychlé modely. Ale jak to zvládnou ruce ? Občas auta létala vzduchem. Radek Flek si poskládal celkem rychlý motor a nedal nikomu šanci. Třikrát po sobě vyhrál finále. V rozjížďkách to bylo podobné. Prostě umí jezdit jak s pomalejším strojem tak i s raketkou. Druhý v této kategorii dojel Roman Opa. Dvakrát druhý - to mu zajistilo celkové 2. místo. Zatímco Radek najížděl 23 kol, Roman to ve finále dokázal pouze v jedné jízdě. Pak už dodržoval počet kol na 22. Magda Pavel nejen dobře ovládal časomíru, ale i jezdil. Dojel si pro krásné 3 místo a vzhledem k věku OLD STAR není o čem přemýšlet. Je to stále jezdec.... pan jezdec. Však ho znáte, ne ? Umí to. I další borci si vychutnávali krásný hladký asfalt na trati, ale na stupně vítězů bohužel nedosáhli.

MICRO (bez licence)

8 jezdů malých, ale rychlých modelů. Velmi slušná účast. Je vidět, že tato kategorie zůstává v oblibě. Stálice této kategorie Milan a Vít Parákovi, jejich dědeček pan Hrnčíř - to jsou tahouni této micro třídy a jsou snad na každém závodě. Celé léto nastavovali svoje modely 2WD. A nyní konečně mají pocit štěstí. Dnes jim to jelo skvěle a to nepotřebovali ani mechová kola. Ale to je zatím jejich tajemství. Ani jsem to nefotil přátelé.

Rozjížďky začal hezky naostro Vít Parák. Hned první jízdu vyhrál a najel 18 kol. Tonda Hráček s modelem XRAY M18 začal taky velmi dobře. Igor Vlahovič zatím stagnoval - alespoň v první jízdě. Hned v druhé jízdě ale najel 19 kol společně s Tondou Hráčkem. Igorovo nové nastavení modelu se začalo vyplácet a fungovalo výborně. S každou další jízdou se Igor zlepšoval v nájezdech. Čtvrtou jízdu najel 19 kol s dojezdem 5:07:668. Hned za ním se ale vyrovnanou jízdou dostal Vít. Tonda začal mít problém s vozem a až po kvalifikaci zjistil ,že má zadřené ložisko. A tak honem oparvit, dát nové mechy a hurá na finále.

Teda to bylo opravdu zajímavé. Igor načasoval motor, dotáhl diferenciály a hned první finále najel 20 kol s dojezdem 5:00:678. Vít Parák hned za ním druhý (20 kol, nájezd 5:16:821). Třetí Milan Parák s 18ti koly. Tonda až čtvrtý.

Druhé finále Igor dvakrát chyboval a vždy Víťu dotahoval. 15 sekund před koncem jel těsně za Vítem a na výjezdu na cílovou rovinku se snažil Víťu předjet. Ale nezadařilo se a skončil v trávě. Vít vyhrál druhé finále (20 kol). Igor o 5 sekund později projel cílovou páskou (20 kol). Třetí opět Milan Parák (19 kol). Tonda opět na bramborové pozici.

Třetí finále již Igor nezachyboval a do najetí 21 kol mu chyběly necelé 2 vteřinky. Ale nebyl nucen tahat za plyn a tak jel v klidu. Vít Parák opětovným druhým místem potvrdil roli skvělého jezdce. Jeho otec opět třetí do mariáše. A tak konečné pořadí v této kategorii bylo Igor, Vít a Milan. Čtvrtý skončil po zásluze Tonda.

Konec celého klání byl kolem 16:30. Potom proběhlo vyhlášení výsledků v přátelské atmosféře všech jezdců. Byly rozdány krásné ceny a všichni můžeme poděkovat nejen panu Strupkovi za dohled nad čistotou jízdy a předepsanou technikou, ale také panu Magdovi za časomíru. Jeho ženě za výborný bufet. A abych nezapomněl - Dušan Vintr - který také pomáhal při technické kontrole. Na závěr nějaké to foto z mého aparátu. Snad se vám bude líbit a rádi přijedete na další závod MČR v měsíci září 2008. Přesný termín najdete zde na MASTERS samozřejmě zavčas přátelé.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport