Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

Mibosport Offroad Meeting finále

Hlavní foto

Máme před sebou druhou část závodního klání. Dnes jsou na pořadu finálové jízdy a před nimi ještě trénink. Taková generální zkouška před ostrým finále.

Potom následuje vyhlášení vítězů a losování. Konec závodu je naplánován na cca 15. hodinu.

Nyní je volný trénink do 10 hodin.

Dnes je oproti včerejšku pod mrakem a fouká chladný vítr. Nicméně piloti jsou i na tuto alternativu zajištěni.

Moje Durango ještě dnes musí přežít se zadním plastovým blokem a příště již bude hliníkový a zadek bude hodně zpevněn. Tato dráha je totiž, jak jsem zjistil, namáhavější pro plastové díly. Hlavně na zadní nápravě.

Šárka Tomanová fotí, ale také nasazuje. V tomto případě model svého manžela Jiřího

Já jsem v rukavicích projel dráhu a už vím, jak pojedu finále. Hezky na jistotu. on tam v Bčku stejně vyhraje Radek Flek, ale s ostatními si to rozdám na 100%.

Jinak dnes po dohodě s pořadatelem budu natáčet finálové jízdy. Z každé skupiny alepsoň jedno. Kdo však natočí naše B finále, to ještě nevím.

V 10:15 začínájí tréninky na finále.

Generální zkouška na finálové jízdy - zde si nanečisto piloti vyzkouší start. První skoky po levé straně jsou zakázány skákat. Aby nedošlo ke kolizi.

Skupina 2WD B - zde po startu chyboval Jiří Toman z první pozice a vedení se ujal Igor Vlahovič, který pak jednu dobu soupeřil s Lacko Tóthem. Ale Igor udělal pouze jednu chybu a zvítězil s náskokem kola. Druhý dojel Lacko a jako jediný se dostal s časem na kolo pod 39 sekund. Třetí dojel Karel Pražan. Radek Flek dnes finále nepojede, a tak pole bude hodně vyrovnané. Spíše bude pomáhat bratrovi Vojtovi. Aby om byl dobrý v A finále 4WD.

Skupina 2WD A - zde se strhl souboj mezi Michalem Orlowskim a Kájou Novotným (oba týmoví jezdci Duranga). V cíli nakonec první Karel, po chybě Michala. Ale dělila je jediná sekunda. Martin Zvára si podržel třetí místo. David Dohnal ani Pavel Holčák této zkoušky nevyužili.

Skupina 4WD B - Matěj Šulc, Lacko Tóth a Jarda Vala - takové bylo pořadí po této jízdě.

Skupina 4WD A - Michal Orlowski zvítězil po těsném souboji s Kájou Novotným. Třetí dojel Vojta Flek. I ten měl co dělat s Dominikem Šulcem. Pěkná podívaná.

Vojta Flek dojel nyní třetí. Přejme mu úspěch i v ostrém finále

Generálka finále ukázala, jak to asi bude probíhat v ostrém boji. Nesmíte dělat chyby, jet přesně a výsledek se určitě dostaví.

Finálové kolo 1

2WD B - Igor Vlahovič se dostal do vedení, ale 10 sekund před koncem jízdy opět praskl zadní díl držící rameno. Proto zvítězil Jiří Toman před Karelm Pražanem a Jardou Beranem. Igor pojede další jízdu na jistotu s minimem skoků. Aby díl vydržel.

Tribuna B finále 2WD

2WD A - Michal Orlowski bez problémů zvítězil s dostatečným náskokem před druhým Kájou Novotným. Třetí dojel Pawel Stazsewski, který mi pomohl s dílem (měl ještě jeden náhradní plastový).

4WD B - Lacko Tóth vítězí před Petrem Kristkem a Jardou Valou.

4WD A - vítězem této jízdy se stal Kája Novotný, když Michal Orlowski odstoupil z jízdy. Druhý dojel Dominik Šulc, třetí Samuel Cienciala.

A já jdu opravovat model.

Finálové kolo 2

2WD B -  Igor Vahovič jel opatrně a neskákal zbytečně skoky. Pak chyboval a dojel jej Jiří Toman. Pak udělal Igor hrubou chybu a nechal Jiřího v klidu vyhrát. Ale šlo o HOP nebo TROP z Igorovi strany. Jiří Toman se tak stal vítězem B finále. Ale model Igora vydržel. Třetí dojel Tomáš Kristek. Poslední finále Igor pojede ostře a buď model vydrží, nebo ne...

2WD A - Orlowski, Novotný, Stazsewski- takové pořadí. Martin Zvára soupeřil s Kájou, ale pak měl problémy. I zde máme vítěze finále A - je jím Michal Orlowski.

Tribuna A finále 2WD

4WD B - Syrovatský, Vala, Kristek - zcela jiné pořadí po finále a vítěze zde nemáme. Počkáme si na poslední jízdu.

4WD A - Kája Novotný zvítězil před Michalem Orlowskim a tím se stal celkovým vítězem této kategorii. Třetí dojel Dominik Šulc. Marek Schiller z jízdy odstoupil. Mladému Vojtovi Flekovi se moc nedařilo.

Finálové kolo 3

2WD B - nyní Igor Vlahovič jel naplno. Auto vydrželo (možná i díky podložkám u ramen). Měl i dostatečný náskok. Druhý dojel Tomáš Kristek, třetí Jirka Toman. O slabostech podvozku Durango DEX210, které jsem zjistil v tomto závodě bude zvlášť článek. Jirka Toman podal pogratuloval Igorovi k jeho úspěchu. Taková tu panuje atmosféra. A kdyby jel Igor stejným tempem minulou jízdu, mohl být vítězem finále B třeba i on. Ale co kdyby zase nevydržel díl ? A to vše je o čem ? O taktice. A ta se nyní nepovedla :-).

V odpadkovém koši hledám vyhozený plastový díl, abych mohl napsat článek o závadě

2WD A - Michal Orlowski potvrdil rolo favorita a vítězí i nyní. Kája Novotný se nenechal zahanbit a dojíždí druhý, Konečně se zadařilo i Martinu Zvárovi, který oslavil třetí místo.

4WD B - natočeno, s hodně karamboly. Jarda Vala nedokázal využít první pozice a po chybách byl až čtvrtý. Zvítězil Petr Kristek před Lacko Tóthem a Markem Sirovatským.

4WD A - Kája Novotný potvrzuje roli favorita. Michal Orlowski také ukázal kvality nejen podvozku Durango, ale hlavně ty svoje. Marcel Dostál se zaradoval z třetího místa.

Závod je ukončen. Před námi je vyhlášení vítězů a předání podvozku vylosovanému výherci. Ale dnes je to jinak. Každý jezdec napsal na papírek, komu by přál podvozek. A jméno s největším počtem tento podvozek Yokomo obdrží. A to ja zajímavá změna.

Nejvíce hlasů dostal nadějný mladý pilot Vojta Flek. Já to tušil :-)

Pořadatelsky závod na velmi dobré úrovni dle mého názoru. Komentáře, dodržování harmonogramu, hlídání jízdy a pozic nasazovačů. K tomu občerstvení, hudba. Toto je můj názor na závod. Já si své soupeře v B finále našel a užil si to i přes problémy s podvozkem.

Jinak dnes vítr trochu zasáhl do bojů, protože modely ve vzduchu přeci jen létají.

Videa jsou z každé skupiny alespoň jednou. Snad si je užjiete.

Polská výprava mne požádala o foto jejich pilotů a mechaniků. Všem lze vyhovět.

Za mne jsem se na závodě pobavil. Nechybělo kropení vítězů šampusem - jedna fotka se povedla. Prostě pohoda jak má být.

Už nyní pořadatel plánuje další ročník této akce. Ale na to máme času dost.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách