Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR EKO, TC, F1 28.4.2013 online

Hlavní foto

Dnešním dnem pokračujeme druhou částí závodu LS omroad. Dnes v kategoriích EKO, TC a F1.

Výsledky závodu opět budete moci podrobně sledovat na linku níže:

1:5 Formule 1
1:5 Porsche
1:5 Touring Cars + Eko

Jinak dnešní účast je nižší než na včerejším MČR Porsche. Ale to již v neděli bývá zvykem. Ale možná se to v průběhu sezóny změní. Uvidíme.

Formule 1 se dnes pojedou pouze propagačně

 

Elektronicky se do dnešního závodu přihlásilo 11 jezdců. V tomto případě by se jely jen kvalifikace a hned finále A. Pokud někdo přibude dnes na místě, bude se to ještě řešit.

Rozprava proběhla po 9. hodině a do závodu nastoupí 15 pilotů. Dnes jedou jak cestovní vozy, tak i modely Porsche. Nyní do 10. hodiny budou volné tréninky. Pak začnou kvalifikace ve dvou skupinách.

Dnešního závodu se zúčasní i Aleš Bayer, a tak je asi předem jasné, kdo bude na stupni nejvyšším.

Někteří jezdci se mezi sebou vsadili, kdo z jejich skupiny dnes bude nejlepší. Zábava tedy ani dnes chybět nebude. Podmínkou je jet cestovní vůz.

Většina jezdců TC kategorie mají karoserie BMW. Mezi nimi dnes budou cca 4 modely Porsche.

Aleš Bayer již vyrazil na trať a trénuje. Jeho styl je zatím pohodový, ale Aleš pak přitvrdí. Na dráhu vyrazil i Jiří Těhník, Dušan Bayer a Jirka Rybák. I já jsem krátce vyzkoušel model, abych zjistil, že mi funguje jako včera, tedy na výbornou.

 

Kvalifikace 1

Skupina 1 - Karel Matyáš musel zajet na PIT STOP pro kontrolu čipu. Nepočítal mu. Tato skupina je papírově pomalejší jak druhá. Jedou zde 3 modely Porsche. Ze včerejška například Dodo Ťažký, Vilém Augustýnek a jmenovaný Karel Matyáš (nováček). Štěpán Benda skončil ve 4. kole. Někteří na jízdu nenastoupili. Jízdu dovedl do vítězného konce s nájezdem 19 kol Josef Kolařík.

Skupina 2 - zde jízdu dříve ukončili Aleš Bayer (best lap), Dušan Bayer. A také Josef Dušánek. Igor Vlahovič najel jako jediný zatím 21 kol. Jiří Rybák na druhém místě najel o kolo méně. Tak i další soupeři ve skupině. Podrobnosti jízd viz MyRCM.

Aleš Bayer dnes startuje

 

 

Kvalifikace 2

Skupina 1 - do této jízdy museli nastoupit ti, co minulou jízdu nejeli. To se hlavně týkalo Tomáše Mikulce, Mariana Sedláka a neměřícího Karla Matyáše. Nyní nejlépe zajel Marian Sedlák a Tomáš Mikulec (20 kol nájezd).

Skupina 2 - Igor Vlahovič tuto jízdu vynechal. Měl najeto z minulé jízdy. A tak se mohl věnovat focení a točení jedzců této skupiny. I zde museli jezdci pořádně zajet, aby se kvalifikovali co nejlépe. Aleš Bayer opět jízdu skončil ve třetím kole. Auto měl hodně neklidné. Dušan Bayer měl předpoklad na nájezd 21 kol a dobrý čas. Ale v jízdě se to měnilo. Dostal se před něj i Jiří Těhník. Pořadí se nakonec ustálilo tak, že nejlepší nájezd v této jízdě měl Pavel Holub (21 kol s dobrým dojezdem). Na My RCM se můžete podívat na výsledek kvalifikace.

Modely BMW na trati

 

Formule 1 kvalifikace - zde pouze tři piloti: Dušan Bayer, Josef Kolařík a Jan Sonntag. Vítězem kvalifikace se stal Dušan Bayer.

 

Kvalifikace 3

Formule 1 - nyní dva modely na trati. A opět nejlepší z dvojice Dušan Bayer. Monoposty vypadají na trati opravdu velmi dobře.

Skupina 1 - Viléms Augustýnek nakroužil pár kol a šel do depa. Ostatní v jízdě pokračovali. Karlovi Matyášovi upadlo přední kolo a tak musel na chvíli do depa. Nejrychlejší v jízdě opět Tomáš Mikulec a Marian Sedlák.

Skupina 2 - Igor Vlahovič na poslední kvalifikaci nastoupil. Zlepšil si nájezd o dvě sekundy. Jirka Vyšín zvítězil a konečně naladil. A najel 22 kol. 21 ko dal ještě Jiří Těhník

Nyní se pojedou semifinále, finále B a A finále.

 

 

Semifinále B - z první pozice Igor Vlahovič. Za ním Tomáš Mikulec, Jiří Rybák a Marian Sedlák. A samozřejmě další piloti. Igor Vlahovič zvítězil metodou start - cíl před Jiřím Rybákem s náskokem kola. Přímo postoupili do A finále Tomáš Mikulec a Marian Sedlák.

Semifinále A - Jiří Vyšín jasně zvítězil. Nájezd 43 kol jako Igor Vlahovič, ale o sekundu lepší. Má tedy TQ na A finále. Zde postoupili Pavel Holub, Jiří Těhník a Dušan Bayer. Zbytek jezdců pojede B finále.

Start 1/2 finále A

 

Finále B - Josef Dušánek postoupil svojí jízdou do A finále. Druhý dojel Karel Matyáš a třetí Vilém Augustýnek. Štěpán Benda z první pozice na startu nedojel.

Start finále B

 

Finále F1 na 10 minut - dva modely, TQ Dušan Bayer. Podívaná pro diváky i jezdce. V jízdě s ním Jan Sonntag. Dušan Bayer zvítězil v této reprezentační jízdě. Pak se k jízdě přidal i Josef Kolařík.

Start F1

 

Finále A - po startu Igor Vlahovič tlačil na Jiřího Vyšína. Ale pak již jen v klidu jel druhou pozici až do cíle. Oba najeli 63 kol. Jiří Rybák dojel na třetím místě. Josef Kolařík nedojel, Dušan Bayer také (souboj s Jiřím Těhníkem). Hodně se předjíždělo a bylo hodně nebezpečných situací. 30 minut je dlouhá doba a za ten čas se toho může hodně změnit.

TOP modely máte dnes v galerii před vyhlášením výsledků. To bude za malou chvíli.

Start finále A

 

Závodní víkend je za námi. Počasí nám přálo a závody se dle mého názoru vydařily. Velká měřítka mají prostě něco do sebe. Ještě se můžete těšit na krátký sestřih ze startů finále. Ale jen některých.


Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport