Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Open závod při MČR Prostějov 24.6.2006


Tak nakonec jsem se rozhodl pro absolvování závodu MČR, který se konal dne 24. 6. 2006 v Prostějově. A to v kategorii OPEN. I když jsem byl přihlášený, rozhodnutí padlo až v sobotu ráno. Na dráhu jsem přijel kolem osmé. Lehce jsem potrénoval na dvě baterky 3700 s kotvou 12x2. Slabší kotvu nemělo smysl jezdit. Setkal jsem se tam s Martinem Caltou, který vážil cestu až z Českých Budějovic. Schoval mě pod svůj stan. Za to jsem mu vděčný, jinak bych se přes den asi upekl. Ten po prodlevě se opět vrátil k ON ROAD elektro modelům a to se šasi Losi XXX Graphite. Celý závod ladil a nechal si rád poradit od pana Dr. Němečka , který Losi jezdil. Měl z toho hlavu jako špalek. A ladil i motor - 17x2 Corally. Já zjistil, že mi to celkem jede a čekal na první rozjížďku.

Po rozpravě byl nastínen časový harmonogram a začalo se jezdit. U nás v kategorii OPEN bylo celkem 11 lidí. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a to: skupina 1: Libor Adamec, David Hirt, Milan Pokorný, Pavel Valoušek, Zdeněk Pekař sen. a skupina 2: Igor Vlahovič, Martin Kořínek, Jiří Kmoníček, Martin Calta, Roman Opa, Jaroslav Kopecký.

V první skupině v rozjížďkách dominoval Pavel Valoušek společně s Davidem Hirtem. Milan Pokorný se držel Davida Hirta. Ale Pavel měl navrch a svojí jízdou si vyjel první místo na startu finále. Najel 23 kol s časem 5:02. Nikdo ho již nepředjel. V druhé skupině, která byla silnější, dominoval Martin Kořínek, který ale po třech jízdách předčasně odjel ze závodu. Ale byl bezkonkurenčně nejrychlejší. Ale na finále tedy nanastoupil. Jinak dále probíhaly boje mezi mnou, Romanem Opou, Jiřím Kmoníčkem. Najíždělo se v průměru 23 kol s časy kolem 5:05 - 5:10, ale Pavla Valouška se nepodařilo z prvního místa sesadit. Jinak se nic zvláštního v rozjížďkách nestalo.

Finále bylo mnohem zajímavější. Pořadí na startu bylo následující: Pavel Valoušek, Roman Opa, Igor Vlahovič, Jiří Kmoníček (23kol), Milan Pokorný, David Hirt (22 kol), Martin Calta, Zdeněk Pekař sen., Libor Adamec (20 kol), Jaroslav Kopecký (18 kol).

První finále vyhrál Pavel Valoušek, druhý jsem dojel já a třetí Roman Opa. Jako čtvrtý Jiří Kmoníček. Boj se očekával na těchto pozicích.
Druhé finále bylo velmi strhující. Pavel Valoušek odpadl, Romanu Opovi shořel regulátor LRP pro střídavé a stejnosměrné motory s nepochopitelné příčiny. Já dojel třetí a to jsem startoval z boxů kvůli vyplému regulátoru - jaksi jsem si ho omylem na dálku vypnul :) A ještě jsem se potýkal s rušením. Zdeněk Pekař jun. mě na startu musel držet, abych neujížděl.
Třetí finále potvrdil Pavel Valoušek, i když jsem dlouhou dobu s ním bojoval. Ale díky některým jezdcům o kolo a dvěma zarušením (a to hodně velikým), jsem skončil až pátý. Roman Opa dojel druhý a potvrdil své celkové druhé místo. Třetí skončil Jiří Kmoníček, ale už mi třetí celkové místo nevzal. Ale jízdy u těchto jezdců byly velmi vyrovnané.
Jinak závod proběhl v klidu a celkem rychle. Byli jsme odměněni cenami v podobě dobrot a diplomů. Pak už nás čekalo poklízení stanu, vybavení a cesta domů. Dle mého názoru - příjemně strávená sobota a to díky pořadatelům RC Prostějov a hlavnímu rozhodčímu panu Strupkovi.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport