Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR - 2005/2006 - 4. závod


Mistrovství ČR 2005-2006
4. kolo - Prostějov, sobota 18. 2.2006

Nádherná hala v Kostelci na Hané přivítala k poslednímu závodu halového MČR Electric Track rekordní počet jezdců z ČR a Slovenska. Řídím závody již nějaký pátek, ale vyjma závodů GP Praha, jsem nikdy nezažil takovouto účast. Navíc problém včasných přihlášek. Když je jezdců okolo 40, dá se všechno zvládnout, ale tady - 17 jezdců v kategorii Modified, 11 jezdců v kat. Standard, 28 jezdců v kategorii Open a ?.. 31 jezdců v kategorii MICRO. Dohromady tedy 87 jezdců. Takže místo v 9,30 jsme začínali v 10,15 hod. Všem muselo být jasné, že tentokrát se určitě v 18 hod. neskončí. Navíc někteří jezdci nejsou zvyklí na určitý pořádek např. jít včas k jízdě, nebo sledovat jakou máte přidělenou frekvenci. To vše určitě nepřidalo k časovému průběhu závodů. Musím ale jezdcům poděkovat, nikdo nebyl naštvaný, nikdo nedělal problémy a závod se nakonec, alespoň podle mého názoru, povedl. Když jsem se v minulém závodě podivoval nad účastí v kat. MICRO, nevěděl jsem co mě čeká v Kostelci. Kdyby nebylo možné přidělit personální čipy, nešlo by takovéto závody vůbec pořádat. Ale v malých měřítkách není problém jet skupinu po 12 jezdcích i více. Tři skupiny v kategorii MICRO a OPEN, dvě skupiny potom v MODIFIED a STANDARD. Celkem 10 skupin, pěkná mela. Dvě oficiální kategorie MČR jely 4 kvalifikace, ostatní 3 kvalifikační jízdy. Takže jdeme na to.

OPEN - mezi 28 jezdci nechyběli známá jména jako Toník Pospíchal z Brna, Igor Vlahovič a Tomáš Brodský ze Vsetína a hlavně jeden z nejlepších našich jezdců v kategorii 1:12 Karel Kratochvíl z Ostravy. Je dobře, že se v tomto poli jezdců objevilo i osm juniorů. Je to právě tato vložená kategorie, kde může svojí jezdeckou dráhu zahájit každý, kdo má model a chuť si zajezdit a porovnat svůj výkon s ostatními. Pro mne byl ale velkým favoritem Igor Vlahovič, ale měl neustále nějaké problémy a tak na něj po třech kvalifikačních jízdách, kde se počítal nejlepší zajetý výsledek, zbylo jen nepopulární 11 místo. Jediným jezdcem, který najel 30 kol byl právě Tomáš Brodský a vybojoval si nejlepší postavení na startu pro finálové jízdy. Další čtyři jezdci v pořadí Milan Peška, Karel Kratochvíl, Petr Novotný a junior Jan Morávek najeli o kolo méně.

MICRO - 31 jezdců bylo rozděleno do 3 skupin a stejně jako v kat. Open i tady se jedou tři kvalifikační jízdy a pro umístění na roštu finálových jízd rozhoduje nejlepší výkon. Ze špičky chyběli Karel Griessl a Vladimír Šulc, který se soustředil na kat. Standard. Trenčínský Juraj Hudý, ale také Tomáš Knopp, Robert Romer a Martin Šťastný chtěli obsadit nejlepší pozici pro finálové jízdy. Juraj ale ani tady nedal nikomu moc šance a nejenom perfektně připraveným modelem, ale skoro strojově přesnou jízdou "ničil" svoje soupeře. Jako jediný najel 28 kol a když si vezmu jeho nejlepší výsledek, stačil by i na A finále v kategorii 1:10 Open. Další tři jezdci najeli o kolo méně a zdá se skoro nemožné, ale jezdili skoro v jedné vteřině. Tomáš Knopp měl 27 kol s dojezdem 03,47, za ním následoval Robert Romer s 04,33 a Martin Šťastný s 04,74 vteřiny. V této kategorii se jezdci lepší závod od závodu a není to jenom špička, ale i ostatní jezdci. Ostatní jezdci pro A finále najeli 26 kol. Také výborný výsledek. Výborně zajela parta z Ostravy, Tomáš Rajdus, Drahomír Čevela i Karel Kratochvíl. Silný Valachiateam ze Vsetína zastupoval v A finále pouze Tomáš Brodský jezdící z podvozkem ALS.

STANDARD - 12 jezdců rozdělených do dvou skupin a mezi nimi opět i Martin Kořínek. Je to kategorie, kde je nejvíce problémů se sledováním dodržování pravidel, hlavně v otázce správného motoru. Opět jsem musel spolu s odbornou komisí řešit problém použití nepovoleného motoru u jezdec RC Slavkov Aleše Bayera. tento jezdec byl nakonec po poradě OK diskvalifikován za použití motoru, který oproti pravidlům měl časovatelné čelo. Dojel potom závod v kategorii Open, stejně jako pražský junior Jan Kryll, který skončil na 11.místě. Závod měl svůj náboj, ještě dva jezdci se mohli stát novým halovým Mistrem ČR. Martin Kořínek je výborným jezdcem a osobně jsem přesvědčený, že on i další jezdci jako např.Standa Němeček by tuto kategorii neměli jezdit. Tito dva jezdci bojovali o pozici TQ, kterou nakonec získal Martin Kořínek, který jako jediný v této kategorii najel 33 kol. K finálovým jízdám se omluvil a odjel domu. Možná, že nechtěl ovlivnit souboj o titul Mistra ČR, možná ??.. ale nechme dohady. Nešlo jenom o titul, ale i o další umístění na bedně. Druhý skončil Standa Němeček a třetí jeho největší soupeř o titul Martin Šťastný. O čtvrté místo svedli souboj brněnský junior Vít Parák s Milanem Zwiefelhoferem z RC Autodrom Chuchle. Takže pět nejlepších jezdců v tabulce nejlepších výkonů

1. Martin Kořínek   RC Kolín   2 b. 33 06,46 stále výborný, ostatní no coment
2. Standa Němeček   Lestr Models 4 b. 32 07,85 jezdí velice čistě, prostě umí
3. Martin Šťastný   RCA Praha  6 b. 31 00,90 výborný, akorát trochu nervózní
4. Vít Parák jun.   RCMCC Brno  7 b. 31 00,42 velice čistá jízda, překvapení
5. Milan Zwiefelhofer RCA Chuchle 9 b. 31 03,34 velká naděje, jezdí velice čistě

Poznámka - Milan vyhrál poslední rozjížďku s 32 koly,
ale byl diskvalifikován pro nedodržení váhového limitu modelu.

MODIFIED - z naší i slovenské špičky nechyběl nikdo. Ze známých jezdců ale chyběli Roman Kořínek a Tomáš Kubica. Ale oba jezdci už do konečného pořadí neměli možnost zasáhnout a tak poprvé co pamatuji není v první pětce jezdců žádný Kořínek. Od začátku se bojovalo o co nejlepší pozice pro finálové jízdy. Hned v prvním kole ze čtyř kvalifikací dokázal vyhrát Martin Hudý a i když už měl titul Mistra ČR v kapse, jezdil naplno a nedal vlastně nikomu žádnou šanci. Výborně jezdil Michal Němeček a Zdeněk Hamák, Vašek Strupek zajel dobře první jízdu /2/, ale potom už to bylo horší. Nejvíce namále měl Michal Bok, po dvou kolech byl na 15 místě, nedojel ani jednu jízdu a vypadalo to na velký krach. Dokázal však zabrat a třetí kvalifikaci vyhrál. Ve čtvrté kvalifikaci mu zastavilo auto 10 vteřin před koncem, ale stačilo to na 5. místo. Čtyři jezdci tedy měli po kvalifikaci 6 bodů a tak o startovních pozicích rozhodoval součet dvou nejlepších výsledků. Jak to dopadlo ukazuje následující tabulka. Výborně zajezdili naši junioři a dokázali do B finále odsunout takové jezdce jako jsou zkušení Tomáš Svoboda, Ivo Gombík a Tomáš Rajdus.

1. Martin Hudý  Lestr Models 2 b. 34 04,41/4 je to profík, víc není třeba dodávat
2. Michal Němeček Lestr Models 4  34 09,32/4 dráha byla rychlá a to mu sedí
3. Zdeněk Hamák  Lestr Models 6  33 03,68/4 je to rychlík, jezdil výborně
4. Vašek Strupek Lestr Models 6  33 04,11/4 měl toho plný kecky, ještě se učil
5. Michal Bok   RC Třebíč  6  33 01,14/3  to auto bylo tentokrát zakletý
6. Juraj Hudý   Lestr Models 6  33 07,47/3  nechce se nechat, jezdí jako čert
7. Filip Romer j. RC Bengi  9  32 02,40/4  vedl juniorskou část, výborně

Takže opravdu zasloužená přestávka, děkuji touto cestou Pavlovi Magdovi, který mi hodně pomohl s počítáním výsledků. Koukám na hodinky a říkám si, devátá to jistí. Skoro jsem se trefil. Takže 5 káva a jde se do finále.

FINÁLE C - OPEN toto finále se jelo na nejlepší výsledek ze dvou jízd. Favorit byl pouze jeden, junior Aleš Bayer, kterému bylo umožněno si alespoň zajezdit. Je to výborný jezdec a dokázal porazit ostatní rozdílem 3 kol. Jeho 28 kol s dojezdem 00,74 vteřiny by stačilo na velmi dobré umístění i ve finále A. Druhé místo si zajistil Jan Snášel a třetí skončil Přemysl Charvát.

FINÁLE B - OPEN toto finále se jelo již obvyklým způsobem na tři jízdy a také mělo jasného favorita, který nezklamal. Igor Vlahovič byl nad síly ostatních jezdců, také on najezdil 28 kol, ostatní měli minimálně o kolo méně. Na pomyslné bedně dále skončili druhý junior Martin Babovský a třetí Milan Parák.

FINÁLE A - OPEN tady už to byl větší mazec, rozhodovala třetí finálová jízda a v té dokázal zvítězit a tím i získat celkové vítězství Milan Peška. Junior Jan Morávek skončil druhý a na třetím místě skončil ostravský Karel Kratochvíl, který ale jediný najel v tomto finále 30 kol. Ale bohužel jenom jednou.

FINÁLE C - MICRO - také toto finále se jelo na nejlepší výsledek a ten dosáhl vsetínský junior Karel Mikuš před dvěma polskými jezdci Pavlem Dominikem a Maxmiliánem Sikorským. Výkon vítěze 25 kol s dojezdem 11,71 vteřin.

FINÁLE B - MICRO podstatně vyrovnanější finále, opět rozhodovala třetí jízda. Tu vyhrál a stal se tak celkovým vítězem tohoto finále Lukáš Diblík s nejlepším nájezdem 26 kol 07,09. Na druhém místě skončil polský jezdec Wojcziech Bukryj a třetí Ladislav Mlčák.

FINÁLE A - MICRO finále s vynikajícími souboji, které všichni sledovali. Jura Hudý je v poslední době suverénem v této kategorii. Dokáže si naladit podvozek nejlépe a není se co divit, když ho zná do sebemenšího detailu. Vyhrál všechny tři jízdy a jako jediný zajel 28 kol. O další místa na bedně se ale svedl nelítostný souboj, který nakonec rozhodl pro sebe Martin Šťastný v poslední jízdě. Tomáš Knopp skončil třetí a na čtvrtém místě skončil Robert Romer. Tito čtyři jezdci odskočili i s výsledky od ostatních jezdců.

FINÁLE A - STANDARD - šlo o hodně a Standa Němeček to nenechal náhodě. Zajezdil opravdu výborně, jezdil bez chyb a dokázal ve všech třech finálových jízdách vyhrát. Vyhrál naprosto suverénně a získal tak po zásluze i titul Mistra ČR v této kategorii. Naprosto zaslouženě skončil na druhém místě v tomto finále i celkově Martin Šťastný. Jezdí opravdu velmi dobře a vyjma jednoho nepovedeného závodu byl Standovi vždy velkým soupeřem. Třetí skončil jak v tomto závodě, tak v Mistrovství ČR objev tohoto seriálu závodů, nadějný jezdec Milan Zwiefelhofer. Už se těším na letní sezónu, měl by určitě jezdit v kategorii Modified. Čtvrtý skončil mladý jezdec Vít Parák a hlavně jeho souboj v první finálové jízdě se Standou Němečkem vyvolal velký potlesk. Potom se mu již tolik nevedlo. O páté místo svedli souboj dva nejzkušenější, domácí borec Zdeněk Pekař a Pavel Magda z RCA Blansko. Zdeněk Pekař dokázal v poslední jízdě dojet na třetím místě a to rozhodlo. Že v rodině Šulců vítězí mládí předvedl junior Dominik Šulc. Již po několikáté zanechal za sebou svého otce Vladimíra. Ten to nese ale velmi statečně. Na devátém místě skončil Daniel Holiš z RCŠenov. Poslední skončil Martin Kořínek, který k finálovým jízdám nenastoupil. Asi si nevěřil? Letošní úroveň této kategorie byla výborná, ale s menším obsazením než minulý rok. To je jediné mínus této kategorie. Při vyrovnanosti motorů záleží opravdu na umění jezdce a hlavně neudělat žádnou i sebemenší chybičku. Ta ve vyrovnaném závodě znamená konec nadějí na lepší umístění.

FINÁLE B - MODIFIED - souboj zkušených jezdců, jak to nazvat jinak. Dva jezdci vyhráli jednu jízdu a každý byl i druhý. Rozhodovalo postavení jezdce na startu do finále. Tímto vyhrál Tomáš Svoboda a druhý skončil další Tomáš Rajdus. Třetí finálovou vyhrál Ivo Gombík a skončil na třetím místě. Velice vyrovnané finále.

FINÁLE A - MODIFIED Martin Hudý nenechal nikoho na pochybách, že pohár Mistra České republiky v hale v sezóně 2005/2006 je ve správných rukách. Vyhrál první i druhou finálovou jízdu a bylo rozhodnuto. Ostatní jezdci ale bojovali do posledních vteřin o co nejlepší umístění, protože ani o zbývajících pozicích na "bedně" v celkovém pořadí MČR nebylo rozhodnuto. Nakonec v tomto závodě z toho vyšel vítězně Vašek Strupek, který jel finále velmi dobře a dokázal dvakrát dojet druhý. Michalové v pořadí Němeček a Bok potom skončili za ním. Pátý skončil Zdeněk Hamák a jeho jízda ve druhém finále byla lahůdkou. Dojel sice na 4.místě, ale jeho čtyř minutový souboj s Vaškem byl něco. Rozdíl po pěti minutách byl 0,26 vteřiny. Již hodně dlouho se držím zásady, neplést se těmto pěti jezdcům do jejich soubojů. Musím říci, že tak férové jednání, které je mezi těmi nejlepšími se nevidí ani na mezinárodních závodech nejvyšší úrovně. I v případě, že někdo ve vysoké rychlosti do někoho před sebou ťukne, počká a teprve potom se jede ve stejném pořadí dále. Gratuluji. Další jezdec, který mne tentokrát překvapil byl vítězný junior Jiří Janoušek, někdy jezdí jako "utržený ze šibenice", tentokrát po dosti jasném upozornění před finálovými jízdami si dával pozor a musím ho pochválit. Pochvalu si ovšem zaslouží i ostatní junioři, kteří sice mezi sebou svádějí urputné souboje, ale i oni se snaží - alespoň v poslední době - jezdit co nejčistěji. Roste nám tady velice silný ročník a opět si dovoluji konstatovat, že nikde v zahraničí nevidím takové talenty. Čím dříve se pokusí tito jezdci o starty v mezinárodních závodech, tím lépe. Za Jirkou skončil Juraj Hudý, kterému se tolik ve finále nevedlo. Potom už následovali naši junioři v pořadí Filip Romer, Jakub Plechač a Jiří Mára. Jezdí sice na chvostě A finále, ale velice rychle se učí a jejich čas určitě přijde.

Takže dobojováno, je skoro půl desáté a začínám počítat konečné tabulky Mistrovství ČR. Můžu říci, že ani v Brandýse nad. Labem při GP jsem neřídil tak náročné závody. Určitě bude nutné zajistit pro kategorii MICRO 1:18 samostatné závody a velice rychle se bude muset tímto problémem zabývat Odborná komise při RCAČR. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem jezdcům za kázeň v tomto závodě a pořadatelům závodu RC Prostějov za maximální snahu zajistit vše co nejlépe. Takže hodně jezdců začalo odjíždět ihned po skončení závodů, ale hodně jich zůstalo na vyhlášení výsledků. Nejdříve si pro poháry přišli nejlepší jezdci tohoto závodu. Takže výsledky tohoto závodu.

Výsledky MČR Electric Track - 4. kolo - Prostějov 18.2.2006

MODIFIED :
1. Martin Hudý   Lestr Models 1 + 1 + /8/ = 2 34 5:05,31 / 2
2. Václav Strupek  Lestr Models 2 + /3/ + 2 = 4 33 5:04,31 / 3
3. Michal Němeček  Lestr Models 3 + 2 + /3/ = 5 33 5:03,59 / 2
4. Michal Bok    RCA Třebíč /10/+ 5 + 1  = 6 33 5:04,21 / 3
5. Zdeněk Hamák   Lestr Models /6/ + 4 + 4 = 8 32 5:00,93 / 2
6. Jiří Janoušek j. RCA Chuchle 5 + 6 + /6/ = 11 32 5:05,73 / 1
7. Juraj Hudý    Lestr Models 4 + /10/+ 8 = 12 32 5:00,90 / 1
8. Filip Romer jun. RC Bengii  7 + /9/ + 7 = 14 31 5:02,36 / 3
9. Jakub Plechač j. RCA Praha  9 + 7 + /9/ = 16 31 5:05,64 / 2
10. Jiří Mára jun. RCA Praha  8 + 8 + /10/ = 16 30 5:01,85 / 2
11. Tomáš Svoboda    Modified junior :
12. Tomáš Rajdus        1. Jiří Janoušek
13. Ivo Gombík         2. Filip Romer
14. Vlastimil Švec       3. Jakub Plechač
15. Lukáš Gombík        4. Jiří Mára
16. D.J.W.
17. Pavel Kryl

STANDARD :
1. Stanislav Němeček Lestr Models 1 + 1 + /1/ = 2 32 5:06,50 / 3
2. Martin Šťastný   RCA Praha  /3/ + 3 + 2 = 5 32 :06,81 / 3
3. Milan Zwiefelhofer RCA Chuchle  4 + 2 + /4/ = 6 31 :01,97 / 2
4. Vít Parák jun.   RCMCC Brno  2 + /9/ + 5 = 7 31 :00,63 / 1
5. Zdeněk Pekař    RCA Prostějov 5 + /7/ + 3 = 8 31 :02,54 / 3
6. Pavel Magda    RCA Blansko  6 + 4 + /9/ = 10 29 :00,86 / 2
7. Dominik Šulc jun  RCA Kladno  /9/ + 5 + 6 = 11 29 :04,60 / 3
8. Vladimír Šulc   RCA Kladno  7 + 6 + /7/ = 13 28 :05,52 / 2
9. Daniel Holiš    RC Šenov   8 + 8 + /8/ = 16 28 :08,31 / 3
10. Martin Kořínek  RCA Kolín ve finále nenastoupil
11. Jan Kryll jun.

MICRO :
 1. Juraj Hudý    11. Lukáš Diblík    21. Karel Mikuš j.
 2. Martin Šťastný  12. Wojciech Bukryj  22. Pavel Dominiak
 3. Tomáš Knopp    13. Ladislav Mlčák   23. Maxmilián Sikorsky
 4. Robert Romer   14. Radovan Solanský  24. Radek Skopal
 5. Drahomír Čevela  15. Jan Kosík     25. Martin Calta
 6. Karel Kratochvíl 16. Pavel Szostek   26. Jiří Hrabec
 7. Tomáš Rajdus   17. Jakub Černý    27. Marek Schiller j.
 8. Vít Parák jun.  18. Zdeněk Jánoš    28. Adam Černý
 9. Tomáš Brodský   19. Jan Kratochvíl j. 29. Martin Kratochvíl jn.
10. Pavel Schiller j. 20. Tomáš Solanský   30. Petr Uhýrek
                       31. Felix Uhýrek jun.

OPEN :
 1. Milan Peška   11. Igor Vlahovič   21. Aleš Bayer jun.
 2. Jan Morávek jun. 12. Martin Babovský j. 22. Jan Snášel
 3. Karel Kratochvíl 13. Milan Parák    23. Přemysl Charvát
 4. Petr Novotný   14. Jiří Kmoníček   24. Jan Kryll jun.
 5. Martin Babovský  15. Jakub Žídek    25. Martin Kurka
 6. Tomáš Brodský   16. Antonín Pospíchal 26. Matěj Babovský jun.
 7. Jan Snášel jun.  17. Josef Kolařík   27. Miroslav Vujtek
 8. Jan Pastyřík   18. David Hirt     28. Zdeněk Pekař sen.
 9. Miroslav Dolanský 19. Jakub Vícha jun.
10. Tomáš Hornišer  20. Josef Kolařík jun.

Takže poháry jsou předány předsedou klubu RC Prostějov Jiřím Kmoníčkem a panem Zdeňkem Pekařem. Následuje vyhlášení nejlepších jezdců letošního seriálu Mistrovství České republiky v hale 2005 - 2006. Poháry a ceny věnovali sponzoři tohoto seriálu firmy Lestr Models, Hobby Team a Kopek Color. Dovoluji si touto cestou poděkovat všem sponzorům za podporu tohoto seriálu a doufám, že i letní MČR bude mít stejnou podporu.

Uvádím vždy pět nejlepších jezdců, kteří převzali poháry a první tři jezdci potom i velice pěkné dárkové koše. Ostatní pořadí je v celkových výsledcích na stránkách RCAČR.

Mistr České republiky
 v kategorii STANDARD Stanislav Němeček Lestr Models
       2. místo Martin Šťastný  RCA Praha
       3. místo Milan Zwiefelhofer RCA Chuchle
       4. místo Stanislav Marko  RC Bengi
       5. místo Domin Šulc jun.  RC Kladno

Mistr České republiky
v kategorii MODIFIED Martin Hudý  Lestr Models
       2. místo Michal Bok   RC Třebíč
       3. místo Václav Strupek Lestr Models
       4. místo Michal Němeček Lestr Models
       5. místo Zdeněk Hamák  Lestr Models

Mistr ČR v kategorii
  MODIFIED - JUNIOR Jakub Plechač RCA Praha
      2. místo Filip Romer RC Bengi
      3. místo Jiří Mára RCA Praha

I. neoficiální Mistrovství
   ČR v kategorii MICRO Juraj Hudý Lestr Models
         2. místo Martin Šťastný RCA Praha
         3. místo Robert Romer RC Bengi

Zpracoval : rozhodčí závodu - Václav Strupek

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport