Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Značka Novarossi je světový pojem

Hlavní foto

Vyprávět příběh Novarossi, znamená ukázat historii italské výkonnosti ve světě, oslavujícím génia a kreativitu naší země. Ale je to také příběh o podnikatelské intuici, odhodlání a obětavosti, myšlence "podnikání", která se stává realitou díky příkladnému vedení.

Novarossi byla založena díky unikátní technické genialitě Cesare Rossi ve spolupráci s manažerským talentem Graziosa Barchi. Ano, tito dva jsou spolu propojeni a navždy i budou.

Cesare Rossi projevoval vrozené nadání pro mechaniku již v mladém věku. Už když navštěvoval základní školu, chtěl dělat stejnou práci jako jeho otec, známý hodinář v Brescii. Při práci s hodinkami objevil, díky svému talentu a inteligenci, tajné principy vědy. Hodiny, které strávil se svým otcem, byly hlavní inspirací v jeho životě.

O několik let později objevil modelářství a mikromechaniku. Začal se účastnit národních a mezinárodních závodů RC modelů, kde bylo jeho cílem dosažení maximálního výkonu a síly. Proto začal s úpravou modelářských motorů, ale jejich výkon nebyl dostatečný dle jeho představ.  Pro tohoto zkušeného hodináře však nebyl problém vytvořit nový motor a dosáhnout tak dostatečného výkonu a spolehlivosti a to také vyvrcholilo prvním místem v leteckém mistrovství světa v roce 1959.

Díky úpravám, zvýšení výkonu a vytvářením nových motorů se vášeň v průběhu let výrazně změnila z obyčejného koníčka v podnikatelskou činnost. Počínaje prodejem leteckých modelů z otcova obchodu, až po vybudování vlastní firmy.  V roce 1966 uskutečnil  první modelářské setkání  spolu se svým bratrem.  Brzy všechny motory, vyrobené  Cesarem, začaly vyhrávat rychlostní závody a staly se tak velmi  populárními po celém světě.

V roce 1984 vytvořil novou dimenzi a také moderní průmyslovou oblast. Cesare Rossi díky své manželce Graziose Rossi, s více jak dvacetiletými zkušenostmi v podnikání, založil novou firmu.
Pomoc managementu Graziosy Rossi, pomohla standartizovat a zjednodušit výrobní procesy, konsolidovat aktiva, vytvořit rozsáhlou prodejní síť, zavést výhledový investiční plán (např. automatizovaný výrobní systém), optimalizovat efektivitu a zajistit kvalitu produktů a služeb.

Novarossi se rychle stal nesporným lídrem v oblasti designu a výroby modelářských motorů a ve  zvyšování celosvětového standartu, charakteristik a hodnot "Made in Italy".

Společnost rychle rostla, zlepšovala svoji prestiž díky úspěchům motorů, ve vzájemných soubojích na  poli leteckých modelů, automobilových soutěží, vítězstvím ve stovkách národních a evropských šampionátů a dosahováním úspěchů v tuctech světových šampionátů.

V roce 1999 prezident Italské republiky udělil rytířský řád za zásluhy,  za neustálý přínos a vášeň pro modelářské motory,  vynalézavého ducha v oblasti výroby a za schopnost přetvořit jednoduchý koníček ve vysoko technologickou činnost.

Novarossi je společnost, která navrhuje, vyrábí a distribuuje modely do více než 70 zemí po celém světě. Rozkládá se na ploše více než 6000 čtverečních metrů a nachází se v prestižní lokalitě krásného města Monticelli Brusati v zóně Franciacorta. Všechny součástky potřebné pro sestavení motorů jsou vyráběny v závodě  NOVAROSSI a to včetně  žhavících svíček, výfuků a veškerého příslušenství.

Novarossi disponuje jedněmi z nejvíce talentovaných myslitelů, designérů, programátorů a vývojářů v dnešním průmyslu RC modelů. Vynálezy jako "TURBO GLOW PLUG"(Turbo svíčka) a "OFF SET BALL BEARING"(Speciální motorové ložisko) i navzdory mnoha neohrabaným pokusům o napodobeniny, navždy poznamenaly mechanickou konstrukci motorů. Novarossi vlastní více než dvacet pět garantovaných patentů a jako nejvíce osvědčený výrobce motorů poskytuje vše od počáteční myšlenky a strategie, vývoje pro zákazníka, řízení celého procesu  pro kteroukoliv oblast trhu.

Bližší informace najdete ZDE.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport