Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Yokomo GT a jeho rozborka po endurance akci

Hlavní foto

Když jsem složil podvozek Yokomo GT zhruba v půli léta roku 2011, od této doby jsem pouze nabíjel akumulátor. Na asfaltu nebyla starost ani o ložiska a pouze jednou se mi povolil šroubek, který drží kyvnou nápravu.

Nekontroloval jsem dotažení šroubků ostatních a ani nedoplňoval olej do tlumičů. Asi by se to mělo, ale když to fungovalo, tak proč se s tím zaobírat.

Na kobercových závodech jsem měl problém s odlepováním pneumatik z ráfků. To vyřešilo sekundové lepidlo MR33.

Dále jsem na koberci pouze kontroloval stav předních ložisek, která se občas zanášela chlupy z koberce. A samozřejmě nabíjel akumulátor.

Namazané pneumatiky jsem nečistil, jen jsem znova mazal před každou jízdou. Auto se chovalo stále stejně a nepřevracelo se mi. A to při použití jak klasické Yokomom LiPo 2800 mAh, tak i později v testu Hard Case 5200 mAh. Někdo s tím možná bojoval, já ne. Asi to bylo i stylem jízdy.

Avšak vytrvalostní závod ukázal drobné "nedostatky", které jsme jako tým zřejmě podcenili. Proto jsem nyní provedl inspekci celého modelu a připravil jej na další klasický závod Mibosportu. A co jsem zjistil a udělal lépe do budoucna ?

1. jednak jsem vyčistil a promazal kuličková ložiska přední nápravy. Zde se tomu člověk nevyhne jednou za čas. A to hlavně při delší době jízdy

2. použil jsem přípravek proti povolení šroubků od Axialu (modrá barva) a tím jsem všechny spodní šroubky bez vyjímky zajistil. Stačilo kápnout na cca 3 závity šroubku a dotáhnout. Protože na závodě 4 hodiny Yokomo GT se nám povolily dva šroubky klece (šrouby do plastu), dále pak lehce i držák centrálního tlumiče. A dokonce i držák akumulátoru. Co nám vrazilo hřebík do rakve byly ty povolené šroubky klece motoru. To pak prostě nemůže fungovat. A když vám vypadne centrální tlumič, je to opět špatně

3. zkontroloval jsem a řádně zalepil zadní pneumatiky. Přední byly po závodě v pořádku. Na vině odlepení bylo použití těžších akumulátorů

Nyní mám tedy všechny šroubky zespodu šasi zajištěny, kola zalepena. Ostatní části modelu jsou naprosto v pořádku.

Planetový diferenciál jsem nerozebíral, protože jde stále krásně lehce a to od samotného začátku provozu modelu. Opotřebení hnacího kola a pastorku žádné.

Snad ještě zmíním, že karoserie zažila v závodě 4 hodiny pár kolizí, což si vyžádalo opravu několika prasklinek v oblasti předních blatníků.

Osobně jsem překvapen a to příjemně, jak dlouho jsem s modelem Yokomo GT jezdil, aniž bych se o něco staral. Až do doby vytrvalostního závodu, kde se teprve projevily tyto drobnosti. Ale je vše vyřešeno a já mohu podvozek opět plně využívat ke své spokojenosti.

V galerii jsou znázorněny části údržby.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport