Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

KWC-CZ končí. NCC startuje

Hlavní foto

Nejprve něco málo k historii seriálu KWC:

V prvopočátku byl seriál KWC v ČR pořádán panem Miloslavem Hanákem ( tehdy HMP – Hanák Model Sport), který se dohodl s Kyosho Deutschland na pořádání české sekce KWC. Z těchto závodů na území ČR bylo možno postoupit na Deutschland finále, dále pak na Evropské finále s možným postupem na finále světové. V této podobě byl závod pořádán několik let do doby, kdy pan Hanák předal pořádání závodů mé osobě.

Tehdy jsem začal pořádat závody pro Modelsport Vágner v Brně, kde jsem byl zaměstnán. Převzal jsem tedy seriál KWC, který byl v té době v podstatě jediným seriálem pro nelicencované jezdce se spalováky. S postupnými úpravami pravidel a spojením s MČR, které se přidalo v kategorii GP PRO (1:10 IC), jsem jej pořádal asi sedm let. Letošním rokem dochází k dalšímu zlomu, KWC – CZ končí, bude však nahrazen seriálem Nitro Czech Cup (NCC), který startuje 27.4.2013 prvním závodem v Blansku.

KWC – CZ bohužel není možno udržet za současné situace. Jezdci ubývají a je potřeba závody otevřít pro jezdce s podvozky všech značek. Seriál vychází z původních pravidel KWC. Jsou zde vypsány dvě kategorie GP Stock a GP Open (podrobná pravidla najdete na www.rcblansko.eu - kolonka Nitro, nebo na www.kyoshogp.phorum.cz - kolonka Pravidla).

Kategorie GP Stock je vypsána pro všechny podvozky se spalovacím motorem v měřítku 1:10, povoleny jsou prozatím karoserie Lola i DTM. Jediné omezení se vztahuje na omezení motoru, zde jsou povoleny motory, které jezdily v kategorii GP Sport, tedy Kyosho GXR-15 a OS max. 12 TGII, jako novinka je zde povolen motor Sonic Pro Stock 12, od  Shepherdu. Palivo 16% Nitro a mechové obutí libovolné značky, které jsou určeny pro silniční modely 1:10.

Kategorie GP Open je taktéž otevřena všem podvozkům 1:10, změnou oproti kategorii Open je možné použití libovolných motorů 2.11, karoserie jsou taktéž Lola a DTM, palivo 16% Nitro, kola mechová libovolné značky. Kategorie Open tedy oproti původnímu GP Race nezaznamenala změny.

Oproti tomu kategorie Stock, je díky omezení kategorie levným a pomalejším motorem otevřena začátečníkům a jezdcům, kteří nechtějí, nebo nemohou investovat do výrazně dražších, ostrých motorů v kategorii Open.

Seriál je celkově otevřen pro všechny jezdce bez nutnosti členství v jakémkoli RC klubu, a bez nutnosti licencí RCAČR.  Ze seriálu není možno postoupit na žádné vyšší závody pod EFRA. Pro jezdce s těmito ambicemi je zde stále kategorie MČR 1:10IC, pro licencované jezdce RCAČR. Toto mistrovství, se  pojede společně s Nitro Czech Cupem. Předpokládaný počet závodů je deset v kategorii GP Stock a šest závodů GP Open. Z toho společně čtyři závody v kategorii MČR , které se pojedou společně s NCC. Kalendář závodů s přesnými termíny a místy závodů bude k dispozici koncem měsíce Únor 2013.

Tímto přeji seriálu NCC ať vydrží na drahách co nejdéle, a je dobrým nástupcem Kyosho World Cupu CZ.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport