Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR ETCs 1:10 - Čelákovice 25.6.2005

Masters.cz
Start do finále A Modified - Mazda Vaška Strupka

Mistrovství Česke republiky 2005
ETCs 1:10
ČELÁKOVICE 25. č e r v n a 2005

Další nové prostředí pro naše závodníky, nová dráha RCMK Čelákovice přivítala poprvé závody MČR v kategorii Electric Cars. I když se tady jedou i další závody, převážně modelů "nitro", mnoho jezdců tady bylo poprvé. Velice pěkné zázemí, depo pro závodníky, které bude mít v brzké době i střechu, pěkná a prostorná tribuna, občerstvení s velmi dobrým Staropramenem. Pořadatelem tohoto závodu MČR byl RC Lestr-Models a tak jsem jako rozhodčí přivítal při rozpravě 25 závodníků z celé České republiky a Oskara Malatinského ze Slovenska. V kategorii MODIFIED 17 jezdců a v kategorii STANDARD opět pouze 8 jezdců. Závodníkům z Moravy se prostě do Čech nechce, ale to samé platí pro některé jezdce ze západu a severu Čech. Minulý rok jsme v odborné komisi RCACR vybrali pro MČR model závodů, který se jezdí v Rakousku. Letos musím konstatovat, že v kategorii STANADARD jezdí čím dál tím méně jezdců a oproti zimně, je prioritní kategorie MODIFIED. Takže opět budeme muset řešit tento problém. Velký počet závodů pořádaných RC kluby i dovozci vytváří pro závodníky možnost ježdění každý týden a proto se závodů MČR zúčastní opravdu pouze špička tohoto sportu. Tentokrát ze špičky startovního pole chyběli v kat. Modified naši známí, slovenští jezdci Martin a Jura Hudý a v poslední době velmi dobří jezdci RC Šenov Pavel a Michal Rajdusové. V kategorii Standard moravská špička vedená Pavlem Magdou a Zdeněkem Pekařem.

STANDARD - všichni jezdci vědí, že jim finále A neuteče a proto se jezdí pouze o co nejlepší umístění na roštu pro finálové jízdy. O tuto pozici bojovali tři vedoucí jezdci průběžného pořadí. Hned první dvě kvalifikace vyhrál Stanislav Němeček a tak bylo otázkou zda jej dokáže někdo ohrozit tím, že by vyhrál obě zbývající jízdy. Třetí vyhrál nakonec druhý Tomáš Svoboda a poslední Jirka Tlustý, který skončil na třetí pozici. Vítězství bylo vlastně o chybách, protože tito tři jezdci dokáží jezdit v jednom kole a například v první jízdě byl rozdíl mezi prvním Standou a třetím Jirkou pouhých 1,47 vteřiny. A druhý Tomáš měl ztrátu na prvního 0,08 vteřiny. Výborné čtvrté místo si nakonec v souboji se zkušenějšími jezdci vyjel nováček letošního MČR Ondřej Hotárek. Jezdí velice dobře, je dostatečně rychlý, pouze mu chybí více zkušeností z těchto závodů a možná, že i s nastavením modelu. O dalším umístění vždy rozhodoval pouze 1 bod. Roman Opa dokázal porazit zkušeného Martina Zváru. Ten ale byl na této dráze poprvé a tak měl dosti velké problémy s nastavením svého modelu. Takže jenom pro porovnání šest nejlepších jezdců s porovnáním jejich nejlepších výsledků z kvalifikace.

1. Standa Němeček Losi  LestrTeam = 2 16 5:15,58/1 výborný výkon, jenom ty průpovídky
2. Tomáš Svoboda  Asso  LestrTeam = 3 16 :12,30/3 nejlepší výkon i čas na kolo
3. Jiří Tlustý  Tamiya LestrTeam = 4 16 :17,05/1 třetí do hradecké party
4. Ondřej Hotárek X-Ray RC Šenov  = 6 15 :03,45/1 gratuluji, lepší se závod od závodu
5. Roman Opa   X-Ray RC Kolín  = 7 15 :15,50/1 zkušený jezdec, bez větších chyb
6. Martin Zvára  Asso  RC Svitavy = 8 15 :07,67/2 letos se do toho nemůže nějak dostat

MODIFIED - domácí jezdec Martin Kořínek byl velkým favoritem, nejenže zná perfektně dráhu, ale navíc to umí. Jemu se určitě budou chtít "dostat na kobylku" naši reprezentanti pro ME v Dánsku a hlavně vítěz z Prostějova Michal Bok. Také další "domácí" jezdec Roman Kořínek měl zálusk na přední pozici pro finálové jízdy. Čekal se proto velký souboj o co nejlepší pozici na startu pro finálové jízdy a také souboj o poslední místa v A finále. Souboj na obou pólech byl velice vyrovnaný. Napínavější to bylo však na konci, ještě před poslední kvalifikační jízdou byly "volné" tři místa. O ně svedli souboj zkušení Erik Muff a Oskar Malatinský s juniory. Souboj o první pozici se zdál být rozhodnut hned po prvních dvou jízdách kvalifikace které vyhrál Michal Bok a zdálo se, že je rozhodnuto. Další dvě ale vyhrál Vašek Strupek a tak o pozici TQ rozhodoval součet dvou nejlepších časů. Stejně se rozhodovalo i o dalších místech, stejný počet 5 bodů měl i Martin Kořínek a Michal Němeček. Poslední jízda se povedla i juniorům Jakubovi Opovi a Martinovi Tlustému, oba se také dostali do A.finále. Největší radost z toho měl určitě Jakub, který si konečně vyjel účast v tomto prestižním finále. Smůlu měl určitě Lukáš Gombík a jednička týmu Tamiya, slovenský jezdec Oskar Maltinský. Na oba zbylo jenom B finále. Bohužel pro mne i další jezdci měli stejný počet bodů a tak jsem počítal a počítal. Jak to nakonec dopadlo ukazuje následující tabulka

1. Václav Strupek  LestrM  /2/+/2/ + 1 + 1 = 2 17 5:07,38/1 34 10:15,20
2. Michal Bok    RC Třebíč 1 + 1+ /7/+/11/= 2 17 5:06,99/1 34 10:15,50
3. Martin Kořínek  RC Kolín /3/+/3/ +2 + 3 = 5 17 5:10,47/1 34 10:21,18
4. Michal Němeček  LestrM  /16/+/4/+3 + 2 = 5 17 5:09,73/4 34 10:22,53
5. Tomáš Kubica j. LestrM  4 + 5+/17/+/15/= 9 17 5:14,89/1 34
6. Zdeněk Hamák   LestrM  /11/+/6/+ 4+ 5 = 9 17 5:17,63/2 33
7. Roman Kořínek  RC Kolín 5 +7 +/9/+/10/ =12 17 5:15,00/1 33
8. Erik Muff    RC Bengi /17/+8+/11/+4  =12 16 5:01,78/4 32 10:05,78
9. Jakub Opa    RC Kolín /12/+/13/ +5+7 =12 16 5:08,91/3 32 10:19,67
10.Martin Tlustý j. LestrM. /10/+/12/+8 +6 =14 16 5:09,69/4 32
11.Lukáš Gombík   RC Kolín  9 +/9/+6 +/12/=15 16 5:07,83/2 32

Sami vidíte, že rozdíl mezi jednotlivými jezdci je minimální a při průměrném času na kolo cca 18 vteřin / nejlepší kolo měl Michal Bok 17,38 vteřiny/, je odstup od prvního do sedmého místa cca 10 vteřin a to je méně jak jedno kolo. Také již nestačí zajet dobře jenom jednu jízdu, ale umístit se v první desítce jezdců minimálně dvakrát. Když si srovnáte výsledky podle počítání v minulém roce, nejlepší výsledek, zjistíte, že by se pořadí pořádně promíchalo. Lukáš Gombík by jel v A finále a Martin Tlustý by skončil v B.finále. Ale nechme kdyby a pojďme na druhou část - finálové jízdy.

Počasí bylo velice dusné, teplota okolo 30 stupňů a bylo jasné, že bude pěkná bouřka. Podaří se nám dojet všechny tři finálovky, nebo se bude opakovat Prostějov. Děkuji jezdcům, že dělali s nabíjením baterek co mohli a podařilo se nám zkrátit čas mezi jízdami. Takže, jak to všechno skončilo.

F i n á l e A - STANDARD osm jezdců, ale pouze tři jezdci budou bojovat o místa na stupínku vítězů. Pokud by tam skončil někdo jiný, zrodilo by se velké překvapení. Hned první jízda tomu nahrála, protože dva z favoritů, Tomáš Svoboda a Jirka Tlustý skončili již ve druhé minutě. Další jízdy však probíhaly podle předpokladů. Stanislav Němeček má formu a dokázal to v prvních dvou finálových jízdách a o prvním místě bylo rozhodnuto. Vyhrál svůj první závod a značně zkomplikoval život Tomáši Svobodovi, který vyhrál dva předešlé závody MČR, ale tentokrát se musil spokojit pouze s druhým místem. Kdyby vyhrál i tentokrát, dost těžko by ho dokázal někdo ohrozit na cestě k mistrovskému titulu. Třetí skončil další z favoritů Jirka Tlustý, který dokázal třetí finálovou jízdu vyhrát. Měl ale v celkově čtvrtém Ondřeji Hotárkovi velmi důstojného soupeře. Už po rozjížďkách jsem konstatoval, že se tento jezdec lepší závod od závodu a tentokrát to opět dokázal. Na pátém místě skončil zkušený Roman Opa, který měl políčeno na lepší umístění hned od první jízdy, kdy dokázal dojet na druhém místě. Na pěkném sedmém místě skončil junior Dominik Šulc, který dokázal v první i třetí jízdě držet krok s vedoucími jezdci. Ve třetí jízdě dokázal dojet ve stejném kole jako vítězný Jirka. Sedmý skončil další junior Jan Honek, povedla se mu hlavně 1.jízda, kde skončil na 4.místě ve stejném kole jako vítězný Standa. Pouze k jedné jízdě nastoupil svitavský Martin Zvára, skončil v první minutě, a protože když je den blbec nic proti tomu nezmůže ani inteligent, sebral se a odjel domu.

F i n á l e B - MODIFIED sedm jezdců, ale žádný velký favorit. Také se to potvrdilo, každou jízdu vyhrál někdo jiný. Největší smůlu měl však Lukáš Gombík, který první finálovou jízdu vyhrál, ale další dvě jízdy nedojel díky svému regulátoru, který velkým horkem po několika minutách odmítal dále spolupracovat. Dva jezdci nakonec dosáhli třech bodů a tak rozhodovalo pravidlo - v případě rovnosti bodů rozhoduje postupové místo do finálových jízd. To se vyplatilo slovenskému jezdci v barvách Lestr Teamu Oskaru Malatínskému, který postupoval jako druhý. Na druhém místě skončil junior Jiří Mára, který zvláště ve třetí jízdě odvedl vynikající výkon. Dokázal ji vyhrát a docílil druhý nejlepší výsledek v tomto finále. Také o třetím místě rozhodovalo postupové místo do finále - Lukáš Gombík docílil stejně bodů jako Ivo Gombík, ale postupoval jako první a bylo rozhodnuto. Na pátém místě skončil Stanislav Marko, který porazil v římém souboji dalšího jezdce z podvozkem Tamiya Vladimíra Šulce. Martin Zvára junior skončil na posledním sedmém místě, protože jel pouze první finálovou jízdu a dalších se nezúčastnil.

F i n á l e A - MODIFIED hned první finálová jízda přinesla nádherný souboj prvních třech jezdců. Bohužel jízdu nedokončil Michal Bok a tak souboj vyhrál s náskokem 2 vteřin před Vaškem pozdější vítěz těchto závodů Martin Kořínek. Dokázal nakonec s převahou vyhrát i další dvě jízdy. S odstupem třech vteřin opět za Martinem dojel Václav Strupek ve druhé jízdě a s předstihem si i on zajistil druhé místo. Na třetím místě skončil Michal Němeček, který dokázal v přímém souboji v rozhodující třetí jízdě porazit juniora Tomáše Kubicu. Ten sice skončil s "bramborovou medailí", ale určitě je to pro něj velký úspěch. Dokázal jet vyrovnané jízdy s celou špičkou a skončili za ním i takoví jezdci jako Roman Kořínek a Michal Bok - úřadující Mistr ČR. Roman jel všechny jízdy vyrovnaně, Michal jel dobře vždy části jednotlivých jízd, ale měl potíže s nastavením podvozku i s motorem. Velká teplota a dusno dělalo potíže skoro všem jezdcům. Erik Muff jel také velice vyrovnaně a v této konkurenci je sedmé místo úspěch. Na lepší umístění určitě pomýšlel Zdeněk Hamák, ale vyráběl tentokrát více chyb. Také on byl s jedním z jezdců, kteří jeli tuto dráhu poprvé. Deváté místo obsadil junior Jakub Opa, když nejlépe se mu povedla třetí jízda, kde dokázal dojet ve stejném kole jako celkově druhý Michal Němeček. Ale přechod z kategorie Standard není lehký a teprve závěr sezóny ukáže, jak na tom Jakub je. Na desátém místě skončil další junior Martin Tlustý, pro kterého byl velkým úspěchem v této konkurenci se dostat do A.finále.

Takže předání pohárů vítězům, které se neobešlo bez problémů, protože se pořád nemůžu vyrovnat s pocitem, že Jakub Opa do juniorů již nepatří. Patří a tak jsem se musel u juniorů pořadí změnit. Jinak většina jezdců odjížděla když začínalo pršet. Musím však říci, že se na závěrečný závod MČR, který se jede také v Čelákovicích již těším. Těším se na další setkání s Vámi jezdci na příštím závodě seriálu MČR, který se koná určitě za vyšší účasti v sobotu 16. července ve Svitavách

Výsledky závodů 3.kolo MČR Elektric Track 1:10 - Čelákovice 25. 6. 2005

Kategorie STANDARD
1. Stanislav Němeček Lestr M. 1 + 1 + /N/ = 1 16 5:18,05 /2 100 bodů
2. Tomáš Svoboda  Lestr M. /7/ + 2 + 2  = 2 16 5:19,18 /2 97
3. Jiří Tlustý   Lestr M. /6/ + 4 + 1  = 5 15 5:11,89 /3 95
4. Ondřej Hotárek  RC Šenov 3 + /3/+ 3  = 6 15 5:05,02 /2 94
5. Roman Opa    RC Kolín 2 + /5/+ 5  = 7 15 5:16,67 /2 93
6. Dominik Šulc jun. RC Bengi 5 + /6/+ 4  = 9 15 5:23,59 /3 92
7. Jan Honek jun.  RCA Praha 4 + 7 + /N/ =11 14 5:05,13 /1 91
8. Martin Zvára   RC Svitavy    nehodnocen       90

Kategorie MODIFIED
 1. Martin Kořínek  RC Kolín	1 + 1 + /1/ = 2 17 5:12,86 /2 100 bodů
 2. Václav Strupek  Lestr M.	2 + 2 + /3/ = 4 17 :16,11 /2 97
 3. Michal Němeček  Lestr M.	3 + /10/+ 2 = 5 17 :16,33 /3 95
 4. Tomáš Kubica jun. Lestr M.	4 + 3 + /10/= 7 17 :18,44 /2 94
 5. Roman Kořínek   RC Kolín	5 + /6/ + 4 = 10 16 :04,00 /3 93
 6. Michal Bok    RC Třebíč	/9/ + 4 + 7 = 11 16 :03,18 /2 92
 7. Erik Muff     RC Bengi	6 + /9/ + 5 = 11 16 :08,67 /1 91
 8. Zdeněk Hamák   Lestr M.	7 + 5 + /8/ = 12 16 :03,27 /2 90
 9. Jakub Opa jun.  RC Kolín	/10/+ 7 + 6 = 13 16 :11,95 /2 89
10. Martin Tlustý j. Lestr M.	8 + 8 + /9/ = 16 16 :16,37 /2 88
11. Oskar Malatínský Lestr M. 	2 + 1 + /2/ = 3 16 :09,64 /2 85
12. Jiří Mára jun.  RCA Praha	/7/ + 2 + 1 = 3 16 :13,28 /3 82
13. Lukáš Gombík   RC Kolín	1 + 5 + /5/ = 6 16 :19,43 /1 80
14. Ivo Gombík    RC Kolín	3 + 3 + /3/ = 6 16 :18,45 /3 79
15. Stanislav Marko  RC Bengi	4 + /6/ + 4 = 8 14 :04,31 /3 78
16. Vladimír Šulc   RC Bengi	6 + 4 + /N/ = 10 14 :14,36 /1 77
17. Martin Zvára jun. RC Svitavy   nehodnocen         76

J u n i o ř i Modified
1. Tomáš Kubica  Lestr M.
2. Jakub Opa   RC Kolín
3. Martin Tlustý Lestr M.

Kategorie TAMIYA
1. Oskar Malatinský
2. Stanislav Marko
3. Vladimír Šulc
Zpracoval : Václav Strupek - RCAČR hlavní rozhodčí

Masters.cz
Vašek přemýšlí jak toho Kořínka porazit, fuj to je teplo....
Masters.cz
Vladimír Šulc - spokojenost zatím nic moc
Masters.cz
Ondřej Hotárek - že by nová - vycházející hvězda na nebi Standard
Masters.cz
Martin a Jirka - rodinka pohromadě, spokojenost
Masters.cz
Doktor Stanislav Němeček - jezdil výborně a byl spokojený
Masters.cz
Roman Kořínek, občerstvení je potřeba a pivínko je jako křen...
Masters.cz
Junior Jakub Opa je konečně v A.finále v kat. Modified
Masters.cz
Tribuna jezdců finále Standard
Masters.cz
Tribuna jezdců finále A v kat.Modified
Masters.cz
Poháry pro vítěze věnovala firma Lestr Models

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport