Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Invicta Epilog 2012 vs prezentace RC modelů aut

Hlavní foto

A nejen to. V plánu je toho kromě soutěžení a předvádění RC modelů aut veřejnosti více. Nejprve ve zkratce o co vlastně jde v Invicta Epilogu.

"Víc jak deset let je Epilog na Masarykově okruhu posledním podnikem vytrvalostního okruhového kalendáře nejen pro Českou republiku, ale i okolní země. Šestihodinový vytrvalostní závod, po jehož prvních dvou hodinách jsou rozdány poslední body do českého vytrvalostního mistrovství, je pro týmy prestižní záležitostí a divákům nabízí unikátní možnost sledovat automobilové závody až do soumraku. O vítězi Epilogu se totiž rozhoduje až v osm hodin večer, kdy je nad Masarykovým okruhem už dávno tma a lidé si mohou na tribuně C vychutnávat pohled na zářící rozžhavené brzdové kotouče závodních vozů. A v boxech zase mohou sledovat čilý ruch spojený se střídáním jezdců, tankováním a výměnou pneumatik.
Na dráze se při Epilogu schází celá plejáda vozů počínaje "cesťáky" až po nadupané vozy Grand Turismo.

Epilog svým pojetím odkazuje k tradici vytrvalostních automobilových závodů v Brně zahájenou v roce 1950 na starém Masarykově okruhu. Vytrvalostní závody se na brněnskou trať vrátily v roce 1962 a po volných mezinárodních šestihodinových závodech v letech 1966 - 67 povýšil starý Masarykův okruh do kalendáře Evropského FIA poháru cestovních vozů. Seriál brzy dostal statut mistrovství Evropy, nicméně vytrvalostní charakter mu zůstal i nadále."

Bude se jednat již o druhou velkou prezentaci modelů aut na brněnském závodním okruhu. Vše bude probíhat obdobným způsobem jako na akci Masaryk Racing Days, takže:

- místem prezentace budou prostory nového tiskového centra (pod střechou Paddocku). Jedeme tedy opět za každého počasí

- dráha bude vyznačena stejným způsobem (palstové pokličky vs páska)

- na této dráze se bude soutěžit v jízdě na čas a opět budou účastníci odměňováni

- k dispozici budou stejné modely jako byly nyní tedy: 2x Tamiya TT-10E, Yokomo GT, 2x Axial SCX-10 a nebude chybět FG Porsche 911 GT3 RS

- moji prezentaci opět podpoří Kopecký RC a další subjekty (o kterých se jedná)

- k ruce mi bude opět Radim Nekuža s kolegou (jedná se o něm)

- díky velkému prostoru se bude kromě závodění konat volná jízda vybraných modelů. Aby si veřejnost mohla vyzkoušet řízení a seznámení s modelem jako takovým

 

Kromě toho se s velkou pravděpodobností zahrne prezentace modelu FG Porsche 911 GT3 RS do oficiálního programu Invicta Epilog. Tím pádem dostanu časový prostor a budu moci na cílové rovince veřejnosti předvést model na spalovací motor v měřítku 1/5 naživo. O počtu ukázek se jedná. Což v rámci Masaryk Racing Days nebylo možné z časového harmonogramu.

Tato prezentace tedy bude krokem vpřed.

Termín konání závodu je tedy 13.10.2012. 12.10.2012 je den tréninků. O dalších podrobnostech včetně doprovodných programů budete informováni.

 

Zdroj úvodní foto: Masarykův okruh, zdroj leomeného textu: Masarykův okruh

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport