Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Invicta Epilog 2012 vs prezentace RC modelů aut

Hlavní foto

A nejen to. V plánu je toho kromě soutěžení a předvádění RC modelů aut veřejnosti více. Nejprve ve zkratce o co vlastně jde v Invicta Epilogu.

"Víc jak deset let je Epilog na Masarykově okruhu posledním podnikem vytrvalostního okruhového kalendáře nejen pro Českou republiku, ale i okolní země. Šestihodinový vytrvalostní závod, po jehož prvních dvou hodinách jsou rozdány poslední body do českého vytrvalostního mistrovství, je pro týmy prestižní záležitostí a divákům nabízí unikátní možnost sledovat automobilové závody až do soumraku. O vítězi Epilogu se totiž rozhoduje až v osm hodin večer, kdy je nad Masarykovým okruhem už dávno tma a lidé si mohou na tribuně C vychutnávat pohled na zářící rozžhavené brzdové kotouče závodních vozů. A v boxech zase mohou sledovat čilý ruch spojený se střídáním jezdců, tankováním a výměnou pneumatik.
Na dráze se při Epilogu schází celá plejáda vozů počínaje "cesťáky" až po nadupané vozy Grand Turismo.

Epilog svým pojetím odkazuje k tradici vytrvalostních automobilových závodů v Brně zahájenou v roce 1950 na starém Masarykově okruhu. Vytrvalostní závody se na brněnskou trať vrátily v roce 1962 a po volných mezinárodních šestihodinových závodech v letech 1966 - 67 povýšil starý Masarykův okruh do kalendáře Evropského FIA poháru cestovních vozů. Seriál brzy dostal statut mistrovství Evropy, nicméně vytrvalostní charakter mu zůstal i nadále."

Bude se jednat již o druhou velkou prezentaci modelů aut na brněnském závodním okruhu. Vše bude probíhat obdobným způsobem jako na akci Masaryk Racing Days, takže:

- místem prezentace budou prostory nového tiskového centra (pod střechou Paddocku). Jedeme tedy opět za každého počasí

- dráha bude vyznačena stejným způsobem (palstové pokličky vs páska)

- na této dráze se bude soutěžit v jízdě na čas a opět budou účastníci odměňováni

- k dispozici budou stejné modely jako byly nyní tedy: 2x Tamiya TT-10E, Yokomo GT, 2x Axial SCX-10 a nebude chybět FG Porsche 911 GT3 RS

- moji prezentaci opět podpoří Kopecký RC a další subjekty (o kterých se jedná)

- k ruce mi bude opět Radim Nekuža s kolegou (jedná se o něm)

- díky velkému prostoru se bude kromě závodění konat volná jízda vybraných modelů. Aby si veřejnost mohla vyzkoušet řízení a seznámení s modelem jako takovým

 

Kromě toho se s velkou pravděpodobností zahrne prezentace modelu FG Porsche 911 GT3 RS do oficiálního programu Invicta Epilog. Tím pádem dostanu časový prostor a budu moci na cílové rovince veřejnosti předvést model na spalovací motor v měřítku 1/5 naživo. O počtu ukázek se jedná. Což v rámci Masaryk Racing Days nebylo možné z časového harmonogramu.

Tato prezentace tedy bude krokem vpřed.

Termín konání závodu je tedy 13.10.2012. 12.10.2012 je den tréninků. O dalších podrobnostech včetně doprovodných programů budete informováni.

 

Zdroj úvodní foto: Masarykův okruh, zdroj leomeného textu: Masarykův okruh

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport