Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR LS EKO a TC online report

Hlavní foto

Po včerejším hojmě obsazeném a napínavém závodu MČR Porsche přichízí opět na řadu druhá část - dnes kategorie EKO a TC. Obě kategorie jedou společně a s modelem Porsche se zde rozhodně neztratíte.

Online výsledky dnes ke sledování ZDE.

Dnes to vypadá na cca 11 jezdců. Možná i 12. Takže se pojedou kvalifikace a zřejmě jedno finále. Jeden nepostoupí.

Dráha byla otevřena přesně v 9 hodin a já jdu vyzkoušet moje Porsche. Pojede jako včera ? Dnes je chladněji. Uvidíme.

A světe div se. Já dnes poprvé zkusil nastavovat motor. Nejprve sám, ale pak jsem oslovil pana Vyšína st. a ten mi ochotně vysvětlil, na co která štelovací jehla je. Jsou tam na motoru, jak jsem zjistil, celkem tři. To není moc velký počet, ale kroutit s každou svévolně se nevyplácí. Ale trochu času a už něco vím. Stříbrným šroubkem se nastavuje volnoběh. Spodním pak, aby se motor při přidání nekuckal a nakonec horním výkon motoru. Tedy snad jsem si to vše zapamatoval. Jinak je to vše o poslechu motoru. No není to úžasné ranní poznání ?

Tak toto nastavování jsem se dnes snažil pochopit.

 

Ale jak je vidět, pořád je se co učit. Jinak na dráze už jezdí ECA i RS5 podvozky. A taky probíhá prezentace.

Rozprava je úspěšně za námi. Nakonec nás je 15 a tak se pojede semifinále A, B. A pak B finále a vítěz postoupí do A finále na 11. pozici. Takže si zase dostatečně zajezdíme. Za 15 minut jede první kvalifikace.

 

Kvalifikace 1

Skupina 1 - Libor Lukášek junior opět na startu se svým zeleným Porsche. A všem ukázal, jak se jezdí. Vzal si rady o kroužení k srdci a opravdu je se na co dívat. Jeho jízdní styl má úroveň. 21 okruhů najel i Ivo Day, který dnes zajíždí nový motor vesvém BMW.

Skupina 2 - zajímavá skupina. Igor Vlahovič zatím nejlepší nájezd. Soukromý závod s Dušanem Bayerem, který lehce chyboval, ale i tak zajel kolo pod 28 sekund. Jiří Vyšín s RS5 trochu bojuje. Jiří Těhník a Jiří Rybák okusili taktéž 21 okruhů.

Já opět aplikoval jízdu spíše pomalejší s dokonalým průjezdcem zatáček. Není nad to, když odstavíte přesně kde potřebujete a pak zatáčku projedete lehce na neutrál jako s elektrou typu STOCK.

 

Kvalifikace 2

Skupina 1 - Libor Lukášek vylepšil svůj nájezd. Marian Sedlák a Miloslav Pfeffer pouze 20 kol nájezdu. Zde máte ukázku jízdního stylu mladého juniora Lukáška.

 

Skupina 2 - já jsem na jízdu nenastoupil. Není nyní důvod. A co soupeři v této jízdě ? Když nejedu jízdu, mohu fotit kolegy. Dušan Bayer v čele jízdy. Za ním Jiří Těhník. Pozoroval jsem jízdu Dušana a Jirky. Dušan agresivní styl jízdy, Jirka spíše klidnější. Je zajímavé, jak každý jezdec má svůj styl. Jiří Vyšín stále ladí RS5. Do jízdy ještě nastoupili Pavel Holub a na chvíli i Josef Dušánek.

 

Kvalifikace 3

Skupina 1 - Libor Lukášek nyní přitvrdil a jeho jízda byla hodně ryuvidíte na záznam)chlá. Ale i na pohled hodně ostrá. Sázel kola pod 28 sekund, dokázal za sebou nechat Dušana Bayera včetně mě v této jízdě. A měl jednu kolizi s Janem Sonntagem. Toť vše. Nájezd 22 kol je neskutečný drive. Noooo. Máme tu asi nového šampióna.

Skupina 2 - Dušan Bayer se pokusil zajet lepší výsledek jak junior Lukášek. Dělal pro to maximum. Pak ale měnil obutí a nájezd se nekonal. Jirka Vyšín konečně naladil model BMW a jízdu vítězí. A s velmi slušným časem, který ho posunul kupředu. Jirka Rybák si jel svoje. Ostatní občas na trati stáli. Níže je výsledek kvalifikací:

1 88 LUKASEK Libor 22 10:25.090
2 3 VLAHOVIC Igor 21 10:03.809
3 36 VYSIN Jiri 21 10:05.365
4 2 BAYER Dusan 21 10:07.722
5 28 RYBAK Jiri 21 10:14.408
6 4 TEHNIK Jiri 21 10:17.167
7 10 DAY Ivo 21 10:26.767
8 84 SEDLAK Marian 20 10:06.028
9 63 PFEFFER Miloslav 20 10:11.456
10 18 HOLUB Pavel 20 10:13.603
11 37 SONNTAG Jan 20 10:24.706
12 99 KRAFT Jan 19 10:15.759
13 20 DUSANEK Josef 19 10:17.812
14 25 AUGUSTYNEK Vilem 18 10:11.375
15 14 MIKULEC Tomas 16 10:13.476

 

Finálové jízdy

1/2 finále B - Igor Vlahovič zaspal start a Dušan Bayer se ihned dostal do vedení. 3 minuty vedl a získával náskok. Pak se přehřálo obutí a Dušan musel zpomalit. Igor se dostal do vedení a kroužil na první pozici až do konce. Ze začátku se jej držel Pavel Holub a Jiří Těhník. Ti spolu bojovali, ale pak získali ztrátu. Krásně spolu soupeřili Jan Kraft a Vilém Augustýnek.

1/2 finále A - Libor Lukášek po opakovaném startu první před Jiřím Vyšínem. Později však Vyšín první a oba borci kola pod 18 sekund. Miloslav Pfeffer dostal STOP and GO (uvidíte na záznamu). Jirka Rybák si držel třetí pozici. Jirka zajíždí TQ na A finále. Libor Lukášek pojede ze třetí pozice. Za Igorem Vlahovičem. Finále B ukáže postupujícího do A finále. Jiří Rybák pojede z prostřed pole.

 

Finále B - jen chvíli vedl Jan Kraft před Jirkou Těhníkem. Pak se pole roztáhlo a do cíle dojel jako první Jiří Těhník. Je tedy 11 jedcem finále A.

 

Finále A - z mého pohledu. Tak naladěno mám. Ale při ostrém startu mi zhasne motor a jezdci nedokáží reagovat. Náraz zezadu, vyrvané zadní rameno. Nechci jet dále. Ale mechanik Vyšín Jiří mi silou narval rameno zpět, sladil volnoběh a já tedy jedu. Ale startuji z depa. Nevadí, říkám si. Mám nasazené rameno, nevím jak daleko dojedu. Nu dobrá. Po startu ve vedení Jiří Vyšín a v podstatě v klidu dojíždí do cíle. Dušan trápí mladého Lukáška, za nimi číhá Jiří Rybák. A já ? Já postupně dojíždím své soupeře - Jiříého Těhníka, Pavla Holuba. Pak přichází na řadu Miloslav Pfeffer. Pak dělá chybu Dušan Bayer a i později Jirka Rybák. Jsem na čtvrté pozici a stále jedu. 3 minuty do konce a chybu dělá Tomáš Mikulec. No a já dojíždím na krásném třetí místě za druhým Liborem a prvním Jirkou. No nádhera. A díky všem mechanikům a Vilémovi Augustýnkovi za asistenci.

 

Foto vítězů v galerii. Přibude jen představení TOP 11 pilotů A finále.

Krásný závodní víkend za námi. Nashle za 3 týdny.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport