Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

6 hodin TT-01 Blansko 7.7.2012

Hlavní foto

Máme 7.7.2012 ráno a před námi je druhý závod seriálu 6 hodin Tamiya TT-01. První závod se jel v Bosonohách, nyní tedy jedeme v Blansku.

Krásná dráha, více technická. Jak se bude týmům dařit ? Účast hodně podobná, jako na prvním závodě. Na vítěze čekají poháry a pak drobné ceny od sponzorů.

Já osobně závod pořádám. Ale Pavel Magda z klubu RC Blansko umí závody řídit a tak v tom nejsem sám a hlavně: zatím nevím, zda pojedu závod v týmu, či budu jen pořádat. A z toho plyne co ? Buď budu pouze pořádat a tím pádem bude online report a nebo pojedu. A pak bude jen začátek reportu a zbytek po závodě. Ale o tom vás budu informovat. Zatím týmy Masters 1 a 2 nedorazily.

Online výsledky budete moci sledovat ZDE.

 

Zde máte seznam týmů, které se dnes přihlásily do závodu:

 

Savage - Štěpán Klohna, Zdeněk Holacký, Petr Šťastný

W.I.P RC Vsetín - Zdeněk Janoš, Petr Jaremejko, Mirek Pazdera, David Maňák

Omega Sport - Česťa Doubrava, Jiří Ročňák, Marcel Dostál

RC Team Rychvald Junior - Matěj Matlák, Radek Matlák, Jakub Zapletal, Radim Hruška

RC Team Rychvald C - Luděk Szostek, Marie Szostková, Jan Szostek, Roman Kavan

Mipek Racing - Miloš Pokorný

RC Team Rychvald B - Patrik Zawadzki, Michaela Szotková, Samuel Ciencala, Kuba David, Tomáš Koudelka

Masters 1 - Igor Vlahovič, Adam Černý, Radim Nekuža

Masters 2 - David Černý, Marek Pilát, Oldřich Nekuža

RC Team Rychvald D - Kamil Tyroň, Petr Záhumenský, Adam Gitter

Tora Team - Tomáš Rajdus, Filip Rajdus

 

Prezentace týmů je u konce. Nyní se montují motory a blíží se rozprava. Kvalifikace je na 10 minut postupným startem a nejrychlejší kolo rozhodne o postavení na startu.

Rozprava proběhla a zde se řešilo pár drobností. Nicméně vše dopadlo dobře a mohla se jet kvalifikace. Její výsledek vidíte níže:

1 3 Omega sport 15.479 25
2 8 Masters 1 Vlahovič, 15.521 37
3 6 RC Team Rychvald B Karel,Míša,Patrik 15.750 34
4 10 RC Team Rychvald C 15.873 27
5 1 Masters 2 16.014 34
6 11 RC Team Rychvald junior 16.208 27
7 5 Tora Racing Team Rajdus Tomáš,Aleš,Filip 16.406 31
8 9 RC Team Rychvald D Kamil, Petr 16.525 34
9 2 SAVAGE RACING TEAM 16.691 34
10 4 MIPEK Racing 17.938 15
11 7 W.I.P.RC Vsetín 21.301 5

Nyní je čas na doladění modelů a v 10:00 startujeme. Online report bude probíhat, ale informace budou po určité době. Já jedu vždy dvě baterie a pak mám vždy 20 minut na report. Takže díky za pochopení.

Start finále je v určitě v 10:00 hodin. Já zahajuji a tak 40 minut nebudou na portále informace. Pak vždy bude souhrn. Start bude natáčet kolega Adam Černý z týmu Masters 1. Jo a kdyby se mi pletly týmy Masters 1 a 2, pardón :-).

 

Závod

52 minut po startu a na čele OMEGA Sport. Masters 1 měnil dva akumulátory a nyní je za volantem Adam Černý a krouží. Já má mčas udělat pár fotek a natočit záznam. Týmy zajíždí pro výměnu baterií a občas je hodně ostrá atmosféra na trati. Ale jezdci by si měli uvědomit, že jedou pro zábavu a hlavně: dobří jezdci by měli mít ohled na slabší a nespěchat. Prostě počkat. Není to sprint na 5 minut.

Pořadí po hodině:

 

Na projektoru se promítají výsledky. Všichni mají přehled o pořadí ihned. Jinak pořadí online můžete sledovat ZDE.

Tak já jdu za malou chvíli na tribunu. S Adamem se střídáme na tribuně po dvou bateriích. Tedy po cca 40 minutách. Adam jede skvěle a Radim je super mechanik. Tým funguje dobře.

Já jel nyní nakonec 3 baterie. Model jede skvěle. A my máme pořadí po 2 hodinách a 30. minutách. Ale po 2 hodinách a 30 minutách odešel našemu týmu motor. Tým také měnil kola. To vše ho stálo cca 20 kol. Ale jsme na druhém místě. I po výměně.

Motor měnilo již 6 týmů. Omega, Masters 2, Masters 1 a další.

Zde je pořadí, kdy Masters 1 stál.

Já mám za sebou oběd. Vynikající párečky.

Natočil jsem výměnu akumulátorů, tribunu v půlce závodu. Snad se opět podaří pěkný záznam z celého závodu.

V tuto dobu jezdí všechny modely a vy se na to můžete podívat na online přenosu (link výše).

Za malou chvíli jdu střídat Adama Černého.

INFO: závod je nyní přerušen pro poruchu měření. Velké vedro se podepsalo i na PC a programu. Všechny modely jsou v PIT STOP, nesmí se na nich dělat a čeká se na restart závodu. Vyčkejte prosím na další info. Díky.

Závod restartován v 14:25 a máme před sebou hodinu a půl.

Obrovské horko. Jedna baterka se nám nafoukla. Vlastně už dvě. Děsné.

Po restartu vede Svage před RC Team Rychvald junior ( jedou skvěle kluci) a třetím Masters 1. Ale musím přičíst výsledek z předešla a pořadí je jiné. Vede Masters 1. Níže máte 23 minut do konce závodu plus nájezd před restartem.

Závod je u konce. Vítězí tým Masters 1 a pořadí máte náže. A my jdeme na vyhlášení výsledků.

Vyhlášení proběhlo a všechny týmy nastoupily postupně. Já fotil a natáčel. Každý tým si odnesl pozornost a vítězné týmy pak poháry a další drobnosti. A to díky sponzorům TORA TEAM, MASTERS.

Děkuji Pavlovi Magdovi za vedení závodu. Skvělá práce.

 

Na závěr ještě jednou pořadí po skončení závodu:

1. Masters 1 - 1256 kol

2. RC Team Rychvald junior - 1248 kol

3. RC Team Rychvlad C - 124 kol

4. SAVAGE Racing Team - 1219 kol

5. Omega Sport - 1199 kol

6. Tora Team Racing - 1166 kol

7. RC Team Rychvlad B - 1086 kol

8. RC Team Rychvlad D - 1069 kol

9. Masters 2 - 1035 kol

10. W.I.P. RC Vsetín - 1034 kol

11. MIPEK Racing - 923 kol

 

Nejrychlejší kolo závodu zajel tým MASTERS 1  to 14.960. Zajel jej Igor Vlahovič.

 

Já děkuji všem týmům za účast. Všem blahopřeji k dojezdu a dokončení závodu. Dnes to bylo opravdu náročné a to pro všechny - modely, jezdce, mechaniky, techniku. Motory hořely. Někomu ne, jiný tým potřeboval i dva. Je to ale další poznání.

Je potřeba doladit motory. Nyní na závodě v Otrokovicích se pojedou opět Saturny. Každý tým, pokud bude chtít, si před závodem zakoupí nový motor. Na další sezónu uvažuji o střídavé variantě 21.5T. Ale je to o dohodě mezi jezdci. Pokud se podaří doladit motory, bude to již naprosto v pohodě.

Pneumatiky v tomto horku také odcházely. Ale ono je to i o stylu jízdy. Než se podíváte na video z této akce, které je opět na části a vystihuje závod od začátku do konce - tedy snad, toto jsou týmové informace našeho týmu Masters 1. Tedy jak jsme jeli, co jsme měnili:

Počet akumulátorů: 4 v kapacitách od 4000 do 6000 mAh

Počet nabíječů: 2, každý jel na 6A nabíjení

Počet sad kol: dvě

Počet pilotů: 2 a super mechanik

Střídání: cca po dvou bateriích

Počet motorů: jeden motor zakoupen a vyměněn

Šasi: před závodem prošlo repasem a jelo výborně. O repasu jste měli možnost číst na tomto portálu

Výměna baterií: vždy ve dvou. Odkláněla se pouze přední část kapoty. Neměli jsme rychlosystém. Pouze sehraná výměna, která netrvala příliš dlouho (někdy jen jedno jediné kolo !!!)

Počet napomenutí: 2. Jedno já, jedno Adam Černý

Nějaké zvláštní přípravy: žádné, jen se auto zkontrolovalo. Nic extra tuning (olejové tumiče bez oleje atd...)

Tak toto byl přehled našich nastavení a co jsme prováděli. Všechno u nás fungovalo výborně. A pokud jedete s rozumem a držíte stopu a minimum nehod absolvujete, máte na úspěch. Každá nehoda vás stojí čas a někdy i peníze !!!

 

V první řadě mějte na paměti, že se jdeme tak nějak bavit. A né se stresovat. To se děje třeba v práci. Ale závody - to by mělo být jiné. Ale chápu adrenalin a když je neúspěch, naštve to a mnohé to odradí. Ale nevzdávejte to !!! Vytrvalostní závody - to je něco jiného než sprint. Ve sprintu jste možná králem. Ale zde do poslední chvíle nikoliv. I nejlepší tým Masters 1 mohla postihnout třeba 15 minut před koncem závada a první by nebyl.  Ale o čem jsou tyto závody ? O vytrvalosti a trochu i o štěstí. Nebo ne ?

Tak snad se závod přes toto vedro a potíže líbil všem a v Otrokovicích naviděnou. Níže máte záznam :-). Nějak jsem to nestříhal. Jak jsem to natočil, tak to jde ven...

 

Bonus: restart závodu (který se nevešel do video reportu)

 

Děkuji ještě jednou RC klubu Blansko za zázemí a skvěle uspořádaný závod, který jsem ani neřídil. A pak samozřejmě TORA Team, který dodal ceny pro vítěze.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport