Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Kategorie 1/8 IC Track - jak dále

Hlavní foto

Možná už někteří z vás zaregistrovali tu skutečnost, že se před nedávnem odjel v Brně volný závod kategorie 1/8 IC Track. Po dlouhé době, jsme tak měli možnost zhlédnout tuto bezpochyby královskou kategori silničních spalováků, tzv. placek. Účast sice nebyla velká a na trati se objevily jak nové speciály, tak starší podvozky domácí výroby. Rozdíly ve výkonu a jízdních vlastnostech byly na první pohled jasné, ale o to v dannou chvíli vůbec nešlo.

Tato kategorie, která byla i u nás před několika lety velice rozšířenou, postupně zkomírala a to zejména kvůli finační náročnosti. Troufnu si říci, že v současnosti už tomu tak zdaleka nemusí být a dostupnost vhodných a cenově přijatelných komponentů nahrává znovuoživení této kategorie. Zejména cena obutí, mechových gum, je v současnosti velice přijatelná a ani cena motorů nemusí být nikterak přemrštěná, nehledě na možnost jezdit s tzv. Stockovými motory.

Nechceme v žádném případě aby se hned vytvořila panika, že by se mělo něco předepisovat, tak to né! Závodění bude volné, ale jezdci, kteří budou chtít a splňovat určitá kritéria, např. zmiňovaný stockový motor, budou hodnoceni v samostatném seriálu. Možná si říkáte proč stockový motor. Věřte, že to vychází ze zkušeností z okolních států, kde tato praxe funguje a to k maximální spokojenosti všech účastníků. Jde o to, že svezení s plackou osazenou tímto motorem je podstatně příjemnější, auto není tak agresivní, podstatně méně driftuje čímž  šetří kola a v neposlední řadě, je celkově šetrnější k samostatnému podvozku. Ostaně na již zmiňovaném volném závodě, jel se stockovým motorem vítěz Igor Lipták a nebylo pochyb o dostatečném výkonu motoru.

Budeme se snažit o vypsání závodu MČR a to buďto jednorázového závodu, ten by se mohl teoreticky uskutečnit ještě letos a nebo seriálu několika závodů, včetně již zmiňovaného jakého si ,,Stock poháru“.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport