Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Kategorie 1/8 IC Track - jak dále

Hlavní foto

Možná už někteří z vás zaregistrovali tu skutečnost, že se před nedávnem odjel v Brně volný závod kategorie 1/8 IC Track. Po dlouhé době, jsme tak měli možnost zhlédnout tuto bezpochyby královskou kategori silničních spalováků, tzv. placek. Účast sice nebyla velká a na trati se objevily jak nové speciály, tak starší podvozky domácí výroby. Rozdíly ve výkonu a jízdních vlastnostech byly na první pohled jasné, ale o to v dannou chvíli vůbec nešlo.

Tato kategorie, která byla i u nás před několika lety velice rozšířenou, postupně zkomírala a to zejména kvůli finační náročnosti. Troufnu si říci, že v současnosti už tomu tak zdaleka nemusí být a dostupnost vhodných a cenově přijatelných komponentů nahrává znovuoživení této kategorie. Zejména cena obutí, mechových gum, je v současnosti velice přijatelná a ani cena motorů nemusí být nikterak přemrštěná, nehledě na možnost jezdit s tzv. Stockovými motory.

Nechceme v žádném případě aby se hned vytvořila panika, že by se mělo něco předepisovat, tak to né! Závodění bude volné, ale jezdci, kteří budou chtít a splňovat určitá kritéria, např. zmiňovaný stockový motor, budou hodnoceni v samostatném seriálu. Možná si říkáte proč stockový motor. Věřte, že to vychází ze zkušeností z okolních států, kde tato praxe funguje a to k maximální spokojenosti všech účastníků. Jde o to, že svezení s plackou osazenou tímto motorem je podstatně příjemnější, auto není tak agresivní, podstatně méně driftuje čímž  šetří kola a v neposlední řadě, je celkově šetrnější k samostatnému podvozku. Ostaně na již zmiňovaném volném závodě, jel se stockovým motorem vítěz Igor Lipták a nebylo pochyb o dostatečném výkonu motoru.

Budeme se snažit o vypsání závodu MČR a to buďto jednorázového závodu, ten by se mohl teoreticky uskutečnit ještě letos a nebo seriálu několika závodů, včetně již zmiňovaného jakého si ,,Stock poháru“.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport