Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Yokomo GT300 - test nového šasi

Hlavní foto

Na videu jedu ještě s nedodělanou karoserií. Ale to nic nemění na jízdních vlastnostech modelu samotného. U testu byli přítomni Oldřich Nekuža (kamera a díky), Ladislav Mlčák a Radek Skopal. Poslední dva uvedení jsou odborníci na modely 2WD.

Začalo se kroužit ve 20:45 a kromě pár zastávek se jelo nonstop. Ladislav Mlčák mi nastavil centrální olejový tlumič a to na poměrně nerovnou trať Globus Brno. Na začátku testu jsem měl příliš měkké nastavení a zadní difuzor dostával zabrat.

Ladislav pak i podvozek řídil a pochvaloval si jeho "čitelnost". I on konstatoval, že je nedotáčivý, ale na výjezdu drží stopu. Na hladkém a čistém asfaltu to bude opět lepší.

Osobně mám rád nedotáčivé modely. A tento se přesně tak chová.

Jel jsem nasatavení podvozku podle manuálu. 1° rozbíhavost na přední nápravě, 1° odklon na přední nápravě. Pneu opět stavebnicové (Medium předek, Soft zadek) a stavebnicový pastorek. Regulace měla křivku plynu nakonec lineární (nejedná se však časování motoru tzv. BOOST), motor TEKIN REDLINE 17.5 byl časován na 0. Použitý akumulátor v modelu: LiPo 2S Yokomo 2800 mAh 30C.

Doba jízdy: 45 minut a mohla dále pokračovat !!!. Ale již jsem na model špatně viděl

Teploty motoru a regulátoru: oba vlažné

Jízdní vlastnosti: v základu bez problémů, lehce nedotáčivé auto, sedí na výjezdu ze zatáček, drží stopu i směr

Zadní difuzor: na modelu vypadá krásně. Zatím nevím, zda má vliv na jízdní vlastnosti

Reálnost jízdy a modelu: dle mého názoru 100%

Výdrž pneu: nejde dělat závěry po 50 minutách jízdy. Ale pokud to pojede rychlostí /viz video/, nebude se jezdit smykem, myslím si, že vydrží dlouho

Váha modelu včetnš baterie: 1083g

Kapacita po jízdě a nabití: 2700 mAh

 

Test byl natočen Oldou Nekužou a zde jej máte. Názor si pak můžete udělat sami.

 

Náklady na provoz: zatím je předčasné dělat závěry. Je potřeba jezdit a jezdit. Ale pokud nebudete havarovat do pevných překážek, pak se budou řešit asi zadní pneumatiky. Starost o planetový diferenciál bude menší. Občas kontrola oleje v tlumičích a kontrola ložisek.

Srovnání s jiným typem šasi: jízdní vlastnosti podobné FG Porsche 1/5, Serpent S100 s motorem 21.5T v ZERO BOOSTU či Tamiya TT-01E s motorem Johnson.

 

Dne 27.6.2012 jsem ještě kroužil, ale pak jsem se pokusil natočit sám Demo kompletního modelu. V jedné ruce fotoaparát Panasonic TZ10, ve druhé ruce vysílač. A co vzniklo se můžete podívat zde. Foto pak v galerii.

 

A do třetice: profesionální sestřih jízdy tohoto krasavce B4 na okruhu. Takto bych chtěl někdy dělat videozáznamy :-) Zde jsem dal palec nahoru:

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport