Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Halové MČR ETCs 2003 - Třebíč


Halové MČR Touring Cars 2003

Třebíč 14. prosince 2003

V malém městečku Okříšky , blízko krásné Třebíče, v nové hale, na velké a výborně osvětlené dráze se sešli přední jezdci z celé České republiky k prvnímu závodu halového mistrovství ČR 2003. Tento seriál tří závodů se jede postupně v Třebíči, ve Zlíně a poslední závod se uskuteční v únoru 2004 v Praze. Do konečného pořadí se započítávají jezdcům dva nejlepší výsledky. Poprvé se také jede mistrovství ve dvou kategoriích. MODIFIED pro modely, které mají kotvu motoru minimálně 12 závitovou a dále kategorie SUPER STOCK, kde jsou pořadatelem předepsány motory Reedy s 19 závitovou kotvou. Celý závod byl potom doplněn kategorií AMATER, kde nejsou předepsaná žádná omezení. Světle šedý koberec na ploše 32 x 16 metrů, dráha vyznačená černými plastovými trubkami a modré poklice - to vše připravilo jezdcům výborné podmínky pro závod a početným návštěvníkům včetně televize i tisku nevšední zážitek.

Již v sobotu bylo možné na dráze od 16 hod. trénovat a také to využila převážná část závodníků. Jako první přijel "klan" rodiny Zvárů ze Svitav, následovali Němečci a potom jediní zahraniční účastníci, nám všem dobří známí Jura a Martin Hudy. Všichni ladili podvozky a snažili se najezdit co nejvíce minut. Na první velké vítězství v hale si největší zálusk dělali, úřadující halový mistr republiky 2002 Aleš Pelikán z RC Kolín, domácí jezdec Michal Bok , letošní mistr ČR na asfaltu a potom stále se zlepšující junior Michal Němeček z Lestr Teamu. Favoritem byl ale jediný profesionál, Martin Hudy z Trenčína, jezdec Teamu X-Ray. Znepříjemnit cestu k vítězství těmto jezdců chtěla i řada dalších výborných jezdců jako jsou Roman Kořínek, Vašek Strupek, Jura Hudy a další nadějný junior, ostravský Tomáš Kubica. Poslední jezdci končili na dráze teprve po 9 hodině večer a potom byla neoficiální společná večeře. Útulný salónek hotelu Winkler jsem opouštěl jako poslední s Martinem Zvárou a Jurou Hudym. Moravská slivovička nemůže nikdy škodit.

V neděli začaly závody volným tréninkem a přesně v 9,30 hod byly zahájeny kvalifikační rozjížďky skupinou Amatér, následovaly dvě skupiny jezdců Super Stock a čtyři skupiny jezdců té nejsilnější kategorie Modified. Celkem 41 jezdců absolvovalo čtyři kvalifikační rozjížďky pro rozdělení do finálových skupin. Největší zájem je pochopitelně o finále A, které se jezdí po 10 jezdcích. V kategorii Super Stock i Amater to bylo jedno, tam byla účast vždy 10 resp. 9 jezdců, horší to bylo v kategorii Modified, tam bylo jezdců 22 a to znamenalo, že dva jezdci pojedou po kvalifikacích domu. Minimální počet jezdců pro finálové jízdy jsou tři a tady jim ten třetí "do mariáše" prostě chyběl.

Kategorie AMATER - situace byla po kvalifikacích jasná, všechny jízdy vyhrál Igor Vlahovič a vybojoval si pozici jedna na startovní čáře. Dobře mu ale sekundovali Václav Sauer a nejmladší ze zvárovic klanu Jan Zvára.

Kategorie Super Stock - i tady se zdála situace jasná, junior Martin Tlustý je zkušený jezdec i přes svoje mládí a také to dokázal, vyhrál tři ze čtyř rozjížděk. Pochopitelně mu dobře sekundoval Martin Zvára, hlava rodiny a další dobrý jezdec Miloš Magda z klubu RCC Blansko.

Kategorie MODIFIED - hned v prvním kole Martin Hudy potvrdil svoje ambice a spolu s Vaškem Strupkem zajeli jako jediný 20 kol. To ovšem neplatilo pro kolo druhé, kde další dva jezdci, oba Michalové, Bok a Němeček se přidali k 20 kolům. Do čela se dostal Vašek, který se dokázal zlepšit o 7 vteřin. Na pátém místě byl v tu chvíli úřadující mistr republiky Aleš Pelikán. Bylo skoro neuvěřitelné, ale po třetím kole se pořadí opět změnilo. Do čela se dostal opět Martin Hudy, který najel 21 kol. Bylo skoro neuvěřitelné, ale první čtyři jezdci se dokázali v každém kole rozjížděk zlepšit. To nebývalo zvykem. Jak to celé dopadlo ukazuje následná srovnávací tabulka 13 nejlepších jezdců s mým komentářem.

MČR Touring Cars po čtyřech kvalifikačních rozjížďkách
1.Martin HudyX-Ray21 kol12,15 nej.kolo14,57plnil roli favorita
2.Václav StrupekX-Ray2115,1314,54neskutečný výkon, bez chyb
3.Michal Němeček j.X-Ray2000,4714,67jezdil opět výborně
4.Michal BokAsso2002,6714,57hrozně moc chtěl, byl doma
5.Aleš PelikánX-Ray2012,3815,14nevěřícně kroutil hlavou
6.Juraj HudyX-Ray1900,6815,37mimo tribunu se pořád směje
7.Tomáš Kubica j.X-Ray1900,9115,30pokořil hodně dobrých jezdců
8.Standa NěmečekX-Ray1901,8115,33zajel výborně a bez připomínek
9.Zdeněk HamákX-Ray1901,8815,08první jízda, potom to bylo horší
10.Jiří TlustýX-Ray1902,9215,46věčný soupeř Standy, překvapení
11.Roman KořínekX-Ray1903,2115,39nepamatuji si, že by nejel v áčku
12.Erik Muff j.X Ray1908,4515,60asi zklamaný, očekávalo se áčko
13.Jiří Mára j.X-Ray1911,0315,96stále se lepší, občas chybička

Přestávka jako vždy věnovaná pečlivé přípravě modelů na finálové jízdy. K finálovým jízdám už nenastoupili dva jezdci, kteří skončili na 21 resp. 22 místě - Zdeněk Pekař a Michal Rajdus junior. Michal měl smůlu, nejdřív mu odešel motor, potom se zasekl uhlík v šachtičce, prostě den blbec. Takže vzhůru do finálových jízd.

Finále AMATER - konečné pořadí po třech jízdách
Dalo by se napsat, že vítězí ten, kdo se dokáže lépe vyhnout ostatním létajícím strojům. Ale nebylo by to spravedlivé, všichni se hrozně snaží, ale je to kategorie jezdců kteří začínají, všichni jednou začínali i domácí jezdec Michal Bok, dnes již dvojnásobný mistr ČR na asfaltu. Nejlépe na tom byl Igor Vlahovič, který dokázal vyhrát přesvědčivě druhé i třetí finále. Druhý nakonec skončil Václav Sauer, který také nemá ještě moc odjeto. Třetí skončil nejmladší z rodiny Zvárů junior Jan Zvára.

MČR SUPER STOCK - konečné pořadí po třech jízdách
Jasným favoritem byl junior Martin Tlustý, ale hodně smůly a hlavně neskutečné rušení, jehož důvod se nepodařilo vůbec najít, ho nakonec odsoudilo na poslední příčku. Vítězství si nakonec odnesla hlava rodiny Martin Zvára, který dokázal vyhrát druhou i třetí finálovku. Výborným a naprosto vyrovnaným soupeřem mu byl vítěz prvního finále, blanenský Miloš Magda. Souboj to byl opravdu hezký, rozhoduje sebemenší chybička, protože podmínky pro jezdce jsou stejné - předepsané 19 závitové motory. Na třetím místě skončil zlínský jezdec Tomáš Juřík, který v rozhodující třetí jízdě dokázal bez chyb dojet na druhém místě. Mezi dalšími dvěma jezdci potom rozhodoval při stejném počtu 8 bodů lepší čas, Drahomír Čevela dokázal o necelé dvě vteřiny porazit domácího Jiřího Tomana. O dalším pořadí rozhodovaly potom už chyby, kdo jich udělal více, propadnul se na spodní příčky. Pořadí od šestého místa Vlastimil Švec, T.Juřík jun., A.Pospíchal, J.Kmoníček a smůlou opředený junior Martin Tlustý.

MČR MODIFIED

B. finále - konečný výsledek o finálové vítězství se měli poprat a také poprali dva jezdci zvyklí jezdit spíše v A finále. Oba měli po dvou finálových jízdách jedno vítězství a jedno druhé místo. Ve třetí jízdě ale nedal podstatně zkušenější kolínský borec Roman Kořínek celkově druhému žádnou šanci a s najetými 19 koly přesvědčivě zvítězil. Příbramský junior Erik Muff skončil jako druhý, když domácí jezdec Vojta Novický , celkově třetí ,jezdil tentokrát velice ostře a byl několikrát napomínán. Doplatil na to junior Jiří Mára, jehož nejlepší výsledek byl ale lepší o necelé 2 vteřiny než měl Vojta. Také Petr Jelínek z Blanska je zkušenější jezdec, tentokrát skončil na pátém místě. Ostatní jezdci dojeli v pořadí Stanislav Čech, Tomáš Rajdus, Martin Zvára jun., Kateřina Kubicová a Jan Štrof.

A. finále - konečný výsledek - jeden z velice hezkých závodů, říkali to i všichni přítomní. Opravdu se bylo na co dívat, to co předváděli první čtyři jezdci, bylo až neuvěřitelné, i přes snahu ostatních. Hned v první jízdě dokázal Vašek, že jeho přechod na podvozek X-Ray nebyl jen další jeho výmysl. Jeho jízda se zdála klidnější, přesnější a hlavně bez chyb. Souboj s Michalem Němečkem a Martinem Hudym byl sice necitlivě přerušen Jurou Hudym, který Martinovi "pomohl" mimo dráhu, ale to se stává. Jednou na to doplatí jeden, později další. Ve druhé finálové jízdě však Vašek Strupek dokázal, že má formu i potřebný kousek štěstí a opět dokázal vyhrát, i když s náskokem necelých třech vteřin před Michalem Němečkem. Vítěz byl jasný a čekal se souboj o druhé místo, největší naději měl Michal Němeček, který skončil 2x druhý. Hned od stratu tentokrát Martin Hudy nenechal nic náhodě, a když Vašek udělal chybu ve druhé minutě, dojel s náskokem 1,5 vteřiny před Michalem Bokem. Bohužel souboj ovlivnila i technická závada - Michalovi Němečkovi se ve třetí minutě, když jezdil na třetím místě a v těsném závěsu Michala Boka, dostala do předního kola páska z koberce a znemožnila mu jízdu dojet. Kdyby se tato situace stala v první finálové jízdě, asi bych neváhal a jízdu nechal opakovat. Bohužel, i takovéto problémy mohou nastat. Takže Michal Němeček skončil na třetím místě před dalším Michalem, domácí Michal Bok nebyl tentokrát na bedně a to je co říci. Na pátém místě skončil trenčínský jezdec Jura Hudy, který jezdil tentokrát velice ostře, na hranici regulérnosti. Je to k nevíře, stále usměvavý a přátelský jezdec ochoten kdykoliv pomoci, jakmile ale vyleze na tribunu, je z něj jinej člověk. Určitě zatím životním úspěchem je šesté místo pro mladého jezdce z ostravska Tomáše Kubicu, také on je velice rychlý a jezdí na kraji svých možností. Je to velká naděje tohoto sportu. Úřadující mistr ČR v hale Aleš Pelikán se nestačil divit a sám řekl " ti kluci nám asi už utekli". Od tohoto jezdce lze toto považovat za velkou poklonu. Na osmém místě skončil další mlaďoch, hradecký Zdeněk Hamák. Je to rychlík, ale musí pracovat na zklidnění jízdy a vyrovnanosti výkonů. Jiří Tlustý vlastně vyhrál, protože jemu jde hlavně o to, porazit svého hradeckého soka Standu Němečka. Ten sice skončil poslední, ale vzhledem k tomu, že svého mladého neustále na tribuně hecuje, radí mu a zároveň ho napomíná, je to taky umění.

Závěrem mě dovolte, abych poděkoval pořadatelům vedených panem Radkem Bokem za výborně připravenou dráhu i zázemí. Dále panu ing. Ilgnerovi a firmě ILPE za velice pěkné ceny pro vítězné jezdce. Přeji Vám všem velice hezké a klidné vánoce a pochopitelně i hodně zdraví a štěstí v novém roce 2004. Těším se na setkání s Vámi na dalších závodech, určitě potom na II. kole halového mistrovství ČR ve Zlíně v sobotu dne 10.1.2004.

Touring Cars - MODIFIED - MČR - TOP TEN TŘEBÍČ
poř.:jméno:team:výsledek:nej.čas ve finále:
1.Václav StrupekLestr Models1 + 1 + /3/ = 219 kol 04,51
2.Martin HudyTeam X-Ray3 + /4/ + 1 = 419 01,14
3.Michal NěmečekLestr Models2 + 2 +/10/= 419 12,58
4.Michal BokLestr Models/5/+ 2 + 3 = 519 02,69
5.Jura HudyTeam X-Ray/7/ + 5 +4 = 919 14,21
6.Tomáš KubicaLestr Models4 + /6/ + 6 = 1018 05,06
7.Aleš PelikánRC Kolín6 + /7/ + 5 = 1118 02,27
8.Zdeněk HamákRC Hrádek/10/+9 + 7 = 1618 05,11
9.Jiří TlustýRC Slavkov8 +/10/ + 8= 1617 02,36
10.Standa NěmečekLestr Models9 + 8 + /9/ = 1718 14,43

MODIFIED B. FINÁLE - Roman Kořínek RC Kolín

SUPER STOCK - Martin Zvára RC Svitavy

AMATER - Igor Vlahovič

Výsledky junioři:
1.Michal NěmečekLestr Models
2.Tomáš KubicaLestr Models
3.Erik MuffRC Bengi Příbram
4.Jiří MáraRCA Praha
5.Martin ZváraRC Svitavy

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

rozhodčí závodu - RCAČR
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport