Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

LiPo Bionic 6s1p 2200 mAh 30C

Hlavní foto

Tento článek je potenciálně určen pro budoucí majitele RC supersportu Traxxas XO-1. Jelikož je model dodáván jako RTR, k dispozici jsou v modelu dva akumulátory Traxxas 3s 5000 mAh 25C. Ovšem pokud chcete překonávat s tímto modelem rekordy a nemáte chuť na místě nabíjet, pak je tu možnost zakoupení buď:

- originálních akumulátorů Traxxas výše jmenovaných

- najdete jinou libovolnou alternativu 2x 3s článků

- nebo můžete použít i například dva šestičlánky LiPo, které však musíte zapojit paralelně !!!

- také je možné sehnat pouze jednu 6S LiPo a přímo připojit k regulátoru. Ale v tomto případě bude model nevyvážen

 

Já obdržel od společnosti ASTRA s.r.o. náhradní akumulátory pro akci SPRINT a pro další testy. Jedná se o značku BIONIC a jde konkrétně o letecký typ akumulátorů. Nicméně pro model Traxxas XO-1 jsou použitelné a to po úpravě nebo výměně držáku.

Důležitým prvkem je zapojení těchto dvou 6S LiPo akumulátorů paralelně !!! Tím se nám sečte kapacita akumulátorů, nikoliv napětí. To zůstává na 22,2V. V mém případě tak spojením paků získám kapacitu 4400 mAh 30C s napětím 22,2V.

Pokud bychom zapojili tuto sadu do série, spolehlivě bychom zničili regulátor, který na součet napětí 2x 22,2V není určen !!!

K zapojení této sady jde potřeba pořídit Y kabel Traxxas (3064) a vyrobit spojovací konektor. Při zapojení musíme dbát na správnou polaritu. Ale naštěstí konektory Traxxas nelze přehodit. Avšak i přes tuto skutečnost bych doporučoval obezřetnost a jistotu.

 

U sériového zapojení se články zapojují za sebou a v tomto případě se napětí sčítá a kapacita zůstává stejná. Tedy u Traxxas 3S LiPo je to 22,2V a kapacita 5000 mAh při 25C.

Příklady zapojení právě v modelu Traxxas vidíte v galerii. Link na video o zapojení najdete ZDE.

 

Mám však obavy, že akumulátory (a to i ty co jsou v RTR sadě) budou dost trpět a dost možná nevydrží proudový odběr při těch maximálních výkonech. Chtělo by to akumulátory s minimálním zatížením 60C a kapacitu tak 6000 mAh...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport