Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Otazníky kolem MČR?

Pravidelně čtu všechny články, které vycházejí nejen na klubových nebo teamových (továrních) stránkách domácích či zahraničních, ale i na stránkách EFRA a RCAČR. Právě tam, tedy na RCAČR, jsem narazil na článek z MČR z Ústí nad Labem, který napsal pan Strupek předseda sekce 1:10 E RCAČR. Zaujala mě hned první pasáž, cituji:

    "Třetí závod z osmidílného seriálu MČR v kategorii rádiem řízených modelů aut - Touring Cars E 1:10 se konal na pěkné dráze v Ústí nad Labem. K závodu se prezentovalo 18 jezdců, dalších 9 jezdců, vesměs domácích jelo volný závod LESTER OPEN. Účast opět nedůstojná závodům MČR. Ve stejné době se konal závod BWC v Plzni, bude na RCAČR, aby se touto problematikou zabýval."

Rozhodně musím s panem Strupkem souhlasit, že účast 18 závodníků na závodě MČR je nedůstojný a dále s tím že bude nutné se tím zabývat. Změny budou pravděpodobně následovat a řešení se zas tak moc nenaskýtá. Buď bude klubům zakázáno pořádání v termínu MČR jiných závodů. Což mi přijde dosti nepravděpodobné neboť by tím RCAČR přišla o, dle mého odhadu podstatnou, členskou základnu a ocitla se v izolaci nebo RCAČR musí najít nový atraktivní model pořádání MČR. Dle mého skromného názoru asi nejprůchodnější je návrat k osvědčenému modelu jednoho velkého závodu "Otevřeného MČR" dle pravidel EFRA a specifikací závodu ME. Další variantou je licencování regionálních závodů např. BWC, Supercup a Morava Cup jako kvalifikaci opět na vyvrcholení sezóny, jeden jediný, závod o mistra České Republiky. Jistě je možné nalézt i jiné modely nebo alternativy jak zatraktivnit závody MČR.

Pokud se budeme ptát po nezájmu o MČR u jednotlivých závodníků tak odpovědi budou různé. Proto zodpovím moje důvody, které mě vedou účastnit se jiných závodů:

  • nutnost licence tedy vyšší finanční nároky na závody, které se nijak neliší třeba od Morava Cupu
  • nutnost cestovat kvůli některým závodům přes celou republiku tedy opět zvýšené finanční nároky, na jeden prestižní závod se dá dojet kamkoli včetně ubytování
  • nutnost mít špičkové vybavení: zvláště vybírané akupacky, dále vysoké nároky na spotřební materiál jako je množství pneumatik, kotev, uhlíků atd. Bez toho se neumístí ani špičkový jezdec natož závodník ze středu pole.
  • nulová výtěžnost, bere jen vítěz - v některých populárních seriálech závodů jsou ohodnoceni cenou nejen vítězové, ale všichni, což nejen mladé a/nebo začínají závodníky potěší a motivuje
  • MČR nejezdí mí kamarádi tedy oblíbení soupeři

Ještě jednou zdůrazňuji, že toto jsou moje důvody proč před MČR upřednostňuji jiné zvláště regionální závody.

Aby nedošlo k nedorozumění závody MČR pod vedením pana Strupka mají vysokou úroveň ať již organizační tak i sportovní a mohou být příkladem pro jiné pořadatele, jen RCAČR musí najít, jak již jsem napsal na začátku, atraktivní formu MČR, která by byla přijata širokou členskou základnou i jednotlivými kluby.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport