Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Prostějov


Šťastný vítěz Tomáš Rajdus

K sobotnímu závodu seriálu Morava Cup do Prostějova se sjela pětadvacítka závodníků z toho 7 juniorů a 4 závodníci v kategorii PRO10. Jelikož došlo k časovému posunu záčátku první rozjíždky na cca půl dvanáctou další rozjížďky a finálové jizdy se odbývaly za příšerného vedra. Na rozpáleném asfaltu v podstatě nefungovaly pořádně ani CS-32 natož CS-27 a mimo vyjetou stopu se model choval jako by jel po ledě. Auta byla hodně přetáčivá a nedržela stopu.

Mimo to, si dost závodníků stěžovalo na rušení při výjezdu z vracečky na pravé straně dráhy. Napřiklad Toník Pospíchal v jednom z finále nebyl chopen tuto pasáž projet byť i pomalu a maximálně optarně. Osobně jsem rušení řešil cancourkem cca 15 cm drátu na konci antény vysílače a přidáním cca 30 cm drátu k přijimači - po této úpravě rušení (velmi rychlé zakmitnutí serva prvně vpravo a následně vlevo) skoro zmizelo nebo v horším případě nebylo tak silné a dalo se lehce korigovat.

Nejlépe si s horkem a svými soupeři poradil Tomáš Rajdus ( z Karviné ) z Šenova, bylo to jeho první velké vítěztví a proto měl obrovskou radost.


Celkový pohled na trať


Celkový pohled na trať

Krátké video mapující celou trať v Prostějově najdete zde


Masivní rampa pro závodníky


Drobná úprava tratě


Pavel Magda "se uklidil" do stínu


Standa Vondra čeká na vyhlášení výsledků


Vyhlášení vítězů


Vyhlášení vítězů


Vítězové PRO10


Vítězové kat. Junior


Standa Vondra, Tomaš Rajdus, Michal Kreslík


Další závod se jede dnes tedy v neděli 8.6. na dráze v Brně. Po včerejším vysilujícím vedru je dnes v mém případě čas na odpočinek. Tak tedy další závod 22.6. (ne) v Blansku.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport